TROFEU INT. CAST-CASTELLÓ: MARINA GARCIA MÍNIMA PELS JOCS PENDENT DE RATIFICAR A L’OPEN.

Dotze nedadors del nostre primer equip han participat en aquest Trofeu (8 dones i 4 homes). Un trofeu que, aquest any, ha tingut l’afegit de ser la primera oportunitat per fer la mínima olímpica pels Jocs de Tòquio. La llàstima és que només servia per classificar un nedador o nedadora per prova.
La nostra nedadora Marina Garcia va fer la mínima en 200 Braça en segona posició, a la final de dissabte, però al quedar darrera de la nedadora del CN Sant Andreu Jessica Vall haurà de ratificar la mínima a l’Open, que es disputarà a casa nostra, i en el que ja es podrà classificar un segon nedador/a per prova.
També cal destacar les actuacions de Cata Corró primera als 200 Estils, la Nerea Ibáñez primera als 200 Lliures, els segons llocs d’Àlex Castejon als 200 Braça, Marina Garcia als 100 Braça i els tercers llocs d’Aina Olivan als 400 Lliures, Laura Díaz als 50 Braça i 100 Braça, Diego Mira als 200 Esquena, Nerea Ibáñez i Sergio de Celis als 100 Lliures.
Aquesta competició ha estat un bon assaig en piscina de 50 metres de cara a la Copa d’Espanya de Clubs els díes 21 i 22 de desembre en aquesta mateixa piscina.
A les sessions de tarda també es van fer proves de selecció de Natació Adaptada per fer mínimes pels Jocs Paralímpics de Tòquio amb la presència del nostre nedador Óscar Salguero que s’ha imposat als 50 i 100 Braça, ratificant la mínima B als 100.

Resultats dels nostres nedadors:

-400 Lliures femenins: 3a Aina Olivan (4:15.44) i Nerea Ibáñez (4:23.71-8a al matí)
-50 Lliures masculins: 4t Sergio de Celis (23.18)
-200 Braça masculins: 2n Alex Castejon (2:13.93 – 2:13.00 al matí)
-200 Braça femenins: 2a Marina Garcia (2:25.04) i 5a Laura Díaz (2:34.63)
-100 Esquena masculins: 8è Diego Mira (Desqualificat a la final – 57.84 al matí) – 3r Óscar Salguero (1:11.71)
-100 Esquena femenins: 5a Carla Seco (1:03.68) i 18a Júlia Ruiz (1:07.91)
-400 Estils masculins: Pol Yagües (Dequalificat)
-200 Estils femenins: 1a Cata Corró (2:14.12) i 10a Laura Díaz (2:26.74)
-50 Braça masculins: 1r Óscar Salguero (33.02)
-50 Braça femenins: 3a Laura Díaz (32.89 – 32.69 al matí) i 14a Laia Valls (36.23)
-200 Lliures masculins: 9è Sergio de Celis (1:52.49)
-200 Lliures femenins: 1a Nerea Ibáñez (2:02.25), 4a Carla Seco (2:06.40), 10a Aina Olivan (2:08.28) i 12a Júlia Ruiz (2:15.68)
-400 Lliures masculins: Sergio de Celis (4:06.13-6è al matí)
-200 Esquena femenins: 9a Carla Seco (2:21.55) i 12a Júlia Ruiz (2:24.71)
-200 Esquena masculins: 3r Diego Mira (2:03.69)
-100 Braça femenins: 2a Marina Garcia (1:08.62), 3a Laura Díaz (1:11.07) i 18a Laia Valls (1:18.64)
-100 Braça masculins: 4t Alex Castejon (1:02.88) – 1r Óscar Salguero (1:10.34)
-400 Estils femenins: 4a Aina Olivan (4:52.86) i Cata Corró (4:49.32- 4a al matí)
-50 Esquena femenins: 11a Júlia Ruiz (31.49)
-50 Esquena masculins: 9è Diego Mira (27.65)
-100 Lliures femenins: 3a Nerea Ibáñez (57.65) i 5a Carla Seco (58.39)
-100 Lliures masculins: 3r Sergio de Celis (49.83) – 5è Óscar Salguero (1:00.53)
-1500 Lliures masculins: 7è Pol Yagües (16:10.52)
-800 Lliures femenins: 8a Aina Olivan (8:53.34)

Moltes felicitats a totes i tots!!