TROFEU DEL CLUB – CIRC. CATALÀ: GRAN CAP DE SETMANA DELS NOSTRE EQUIP

Natació – Aquest cap de setmana la nostra piscina ha acollit la 18a edició del nostre Trofeu i 10è Memorial Paulus Wildeboer.
Un total de 455 participants (251 homes i 204 dones) de 47 Clubs, 5 dels quals estrangers: el croat PK Kantrida, Sigma els danesos Swim Birkerød, Sigma Swim Allerød, i els francesos Asptt Montpellier i Canet 66 Natation.
El nostre equip ha estat format per 43 nedadors (25 dones i 18 homes) i han fet una gran actuació.
En total s’han aconseguit tenir presència en les final de 29 de les 32 proves (90.6%) i un total de 83 finalistes. I aquests 19 han pujat al podi amb 7 ors, 8 argents i 4 bronzes.
Més de 30 millors marques personals i una millor marca catalana i una millor marca social de 17 anys de la nedadora Claudia Muñoz (millor marca catalana en 50 Lliures i la millor marca social en 100 Lliures).
Moltes felicitats a tots!!
A més s’ha fet un merescut homenatge a l’Aina Olivan que s’ha retirat després de 14 temporades. Formada a casa, va començar a nedar l’octubre de 2009, i va estudiar a l’Escola Santa Clara. Va ser 8a en 800 m. Lliures al Festival Olímpic de la Joventut Europea (Gyor 2017), campiona d’Espanya absoluta d’estiu (Las Palmas 2021) i va aconseguir el rècord d’Espanya en la prova dels 4×200 Lliures en piscina de 50 a la Copa d’Espanya (Castelló de la Plana 2020).
Moltes gràcies Aina.

Veure fotografíes

Resultats dels nostres nedadors (finalistes i del 1 al 20 a les proves contrarellotge):
-50 m. Lliures masculins: 1r Sergio de Celis (22.57 – 22.72 al matí), 4t Arnau Pifarré (23.64 – 23.72 al matí), 16è Guillem Amorós (24.50 – 24.44 al matí) i 18è Ferran Julià (24.57 – 24.76 al matí)
-50 m. Esquena femenins: 10a Laia Palomino (31.76 – 31.33 al matí) i 13a Cristina Garcia (31.33 – 31.66 al matí)
-50 m. Esquena masculins: 3r Diego Mira (26.17 – 26.81 al matí)
-50 m. Braça femenins: 2a Stefania Gómez (32.24 – 32.56 al matí), 4a Marina Garcia (32.83 – 33.20 al matí) i 12a Laia Valls (34.49 – 35.21 al matí)
-50 m. Braça masculins: 12è Jan Jardí (30.74 -30.70 al matí)
-50 m. Papallona femenins: 3a Claudia Muñoz (27.97 – 28.49 al matí) i 14a Teresa Hernández (29.47 – 29.54 al matí)
-50 m. Papallona masculins: 17è Guillem Amorós (26.59 – 25.98 al matí)
-400 m. Lliures femenins: 4a Nerea Ibáñez (4:29.78), 8a Abril Conesa (4:38.25), 11a Daniela Bravo (4:38.68) i 17a Ona de Miguel (4:47.13)
-200 m. Estils masculins: 20è Alex Ortega (2:19.25 – 2:20.24 al matí)
-200 m. Estils femenins: 3a Lucía González (2:24.43 – 2:27.31 al matí), 5a Natalia Muñoz (2:26.43 – 2:24.63 al matí), 6a Stefanía Gómez (2:26.45 – 2:22.86 al matí), 7a Lila Aoki (2:31.50 – 2:31.29 al matí) i 19a Sofía Muñoz (2:41.07 – 2:39.00 al matí)
-200 m. Esquena masculins: 1r Diego Mira (2:03.31 – 2:08.35 al matí), 14è Uriel Pahisa (2:17.69 – 2:23.01- al matí) i 15è Martí Cardeñas (2:20.12 – 2:19.98 al matí)
-200 m. Esquena femenins: 4a Laia Palomino (2:22.82 – 2:23.07 al matí), 6a Cristina Garcia (2:24.84 – 2:22.32 al matí), 8a Ona Terraza (2:27.78 – 2:28.23 al matí) i 13a Nora Aoki (2:33.61 – 2:33.17 al matí)
-200 m. Braça masculins: 1r Alex Castejon (2:14.72 – 2:15.91 al matí) i 14è Jan Jardí (2:35.61 – 2:35.78 al matí)
-200 m. Braça femenins: 2a Marina Garcia (2:29.57 – 2:39.27 al matí)
-200 m. Papallona femenins: 7a Natalia Muñoz (2:26.82 – 2:26.17 al matí), 9a Aina Peraire (2:33.80 – 2:39.42 al matí) i 10a Sofía Muñoz (2:36.45 – 2:37.39)
-200 m. Lliures masculins: 1r Ferran Julià (1:51.17 – 1:52.29 al matí), 2n Marcos Sánchez (1:52.48 – 1:53.58 al matí), 5è Álex Jiménez (1:53.43 – 1:53.68 al matí), 8è Pablo Nevado (1:55.34 – 1:52.42 al matí) i 19è Hugo Nevado (2:00.62 – 2:00.58 al matí)
-100 m. Lliures femenins: 2a Claudia Muñoz (56.46 Millor Marca Social 17 anys – 57.63 al matí), 4a Nerea Ibáñez (58.04 – 58.35 al matí), 7a Carolina Oliveira (58.74 – 58.73 al matí), 13a Laia Valls (59.40 – 59.45 al matí), 14a Abril Conesa (1:00.23 – 1:00.87 al matí), 18a Lila Aoki (1:01.21 – 1:01.06 al matí) i 20a Teresa Hernández (1:01.41 – 1:01.07 al matí)
-1500 m. Lliures femenins: 6a Ona de Miguel (18:35.63)
-400 m. Lliures masculins: 1r Ferran Julià (3:54.89), 5è Marcos Sánchez (4:01.48) i 9è Álex Jiménez (4:04.79)
-50 m. Lliures femenins: 2a Claudia Muñoz (26.03 Millor Marca Catalana 17 anys – 26.41 al matí), 5a Teresa Hernández (26.99 – 27.47 al matí), 7a Nerea Ibáñez (27.33 – 27.45 al matí), i 9a Natalia Muñoz (27.47- 27.47 al matí)
-100 m. Esquena masculins: 1r Diego Mira (56.29 – 58.99 al matí) i 7è Arnau Pifarré (59.71 – 1:00.96 al matí)
-100 m. Esquena femenins: 6a Carolina Oliveira (1:05.65 – 1:06.09 al matí), 8a Cristina Garcia (1:06.90 – 1:07.51 al matí), 9a Laia Palomino (1:07.11 – 1:07.18 al matí) i 11a Ona Terraza (1:07.98 – 1:08.74 al matí)
-100 m. Braça masculins: 2n Alex Castejon (1:03.86 – 1:03.86 al matí), 12è Jan Jardí (1:08.58 – 1:08.98 al matí) i 15è Alex Ortega (1:09.24 – 1:09.20 al matí)
-100 m. Braça femenins: 11a Laia Valls (1:16.63 – 1:17.77 al matí)
-100 m. Papallona masculins: 6è Pablo Nevado (56.82 – 57.06 al matí)
-100 m. Papallona femenins: 3a Lucía González (1:03.36 – 1:04.55 al matí), 12a Núria Nasarre (1:06.32 – 1:07.20 al matí), 17a Aina Peraire (1:08.36 – 1:08.85 al matí) i 18a Natalia Vázquez (1:09.27 – 1:09.14 al matí)
-400 m. Estils masculins: 1r Diego Mira (4:27.10) i 2n Alex Castejon (4:27.48)
-100 m. Lliures masculins: 5è Marcos Sánchez (52.01 – 52.16 al matí), 11è Pablo Nevado (52.49 – 53.24 al matí) i 16è Arnau Pifarré (53.63 – 53.07 al matí). Sergio de Celis (1r al matí però no ha nedat la final)
-200 m. Lliures femenins: 2a Marina Garcia (2:03.54 – 2:05.86 al matí), 4a Natalia Muñoz (2:04.79 – 2:05.54 al matí), 6a Claudia Muñoz (2:06.75 – 2:06.12 al matí), 13a Lila Aoki (2:09.74 – 2:12.26 al matí), 15a Abril Conesa (2:10.69 – 2:10.98 al matí) i 16a Laia Palomino (2:11.12 – 2:11.70 al matí)

Fotografies: Manolo Barreras i Oriol Olivé