TROFEU CN SABADELL – CIRCUIT CATALÀ: ELS NOSTRES NEDADORS I NEDADORES ELS GRANS PROTAGONISTES

Aquest cap de setmana a la nostra piscina s’ha disputat la 17a edició del Trofeu del nostre Club.
Els nostres nedadors han fet una gran actuació. En totes les proves, excepte en 4, hem tingut finalistes i en total han estat 90. Una autèntica passada,
A més han aconseguit 26 medalles (11 ors, 8 argents i 7 bronzes) i un bon grapat de millors marques, sobretot dels joves nedadors.
Cal destacar la incorporació de dues nedadores colombianes: Isabella Bedoya i Stefania Gómez que nedaran pel nostre club aprofitant que estan entrenent amb el nostre primer equip.
Ahir dissabte es va aprofitar per fer un homentatge als nedadors que van acabar la seva carrera esportiva la temporada passada. Els nedadors homenatjats van ser: Marc Vivas, Ariadna Oliva, Adrià Delgado i Pol Yagües.
Va ser una llàstima que el Pol Yagües no va poder ser-hi per un viatge de feina.

Moltes felicitats a totes i tots i moltes gràcies als homenatjats.

Resultats dels nostres nedadors finalistes (o del 1 al 20 en les proves contrarelotge):

-800 m. Lliures masculins: 3r Ferran Julià (8:20.21) i 7è Lachlan J. Reed (8:42.88)
-50 m. Lliures masculins: 1r Sergio de Celis (22.61), 3r Joan Casanovas (23.47), 11è Guillem Amorós (24.31) i 19è Marcos Sánchez (24.84)
-50 m. Esquena femenins: 12a Maria Alcaide (31.56)
-50 m. Esquena masculins: 1r Diego Mira (26.64) i 10è Pablo Nevado (28.97)
-50 m. Braça femenins: 2a Stefania Gómez (32.41), 3a Marina Garcia (32.47), 5a Carlota Colomer (34.09)
-50 m. Papallona femenins: 4a Isabella Bedoya (28.94), 9a Núria Nasarre (29.49), 12a Teresa Hernandez (29.66) i 13a Sara Ulacia (29.82)
-50 m. Papallona masculins: 11è Guillem Amorós (26.31) i 12è Pablo Nevado (26.54)
-400 m. Lliures femenins: 5a Lucia González (4:33.04), 9a Noa Fernández (4:42.12), 12a Clara Gabriel (4:43.99) i 19a Lídia Guerrero (4:49.25)
-200 m. Estils masculins: 2n Joan Casanovas (2:06.42), 4t Albert Cabezuelo (2:09.44), 7a Marcos Sánchez (2:15.39) i 15è Àlex Ortega (2:20.39)
-200 m. Estils femenins: 3a Laia Valls (2:25.54 ) i 6a Laia Palomino (2:27.57)
-200 m. Esquena masculins: 1r Diego Mira (2:03.24) i 8è James L. Reed (2:18.20)
-200 m. Esquena femenins: 2a Cristina Garcia (2:21.45)
-200 m. Braça masculins: 1r Àlex Castejon (2:15.90)
-200 m. Braça femenins: 1a Marina Garcia (2:28.62), 4a Stefania Gómez (2:47.31), 17a Anaïs Sagarra (2:57.21) i 20a Miriam Marchenkov (3:04.15)
-200 m. Papallona femenins: 5a Lucia González (2:25.10), 8a Sara Ulacia (2:30.21) i 9a Laia Palomino (2:30.93)
-200 m. Lliures masculins: 1r Ferran Julià (1:50.62), 2n Sergio de Celis (1:50.65), 4t Àlex Castejon (1:54.58) i 5è Pablo Nevado (1:54.73)
-100 m. Lliures femenins: 2a Nerea Ibáñez (57.22), 4a Isabella Bedoya (57.66), 7a Laia Valls (59.25), 12a Carlota Colomer (59.66), 16a Lídia Guerrero (1:00.33), 19a Núria Nasarre (1:01.21) i 20a Teresa Hernández (1:02.03)
-800 m. Lliures femenins: 6a Clara Gabriel (9:44.30) i 8a Noa Fernández (9:49.44)
-400 m. Lliures masculins: 1r Ferran Julià (3:54.66), 3r Marcos Sánchez (4:02.67), 4t Pablo Nevado (4:04.06), 7è Albert Cabezuelo (4:09.88), 8è Lachlan J. Reed (4:10.28) i 19è Sergio de Celis (4:23.30)
-50 m. Lliures femenins: 3a Isabella Bedoya (26.50), 5a Nerea Ibáñez (26.97), 6a Teresa Hernández (26.97), 7a Laia Valls (27.39), 11a Carlota Colomer (27.22) i 12a Núria Nasarre (27.78)
-100 m. Esquena masculins: 1r Diego Mira (56.56) i 13è Àlex Torrents (1:02.34)
-100 m. Esquena femenins: 2a Cristina Garcia (1:05.47), 5a Maria Alcaide (1:08.06) i 9a Laia Palomino (1:09.97)
-100 m. Braça masculins: Al matí 1r Àlex Castejon (1:04.68)
-100 m. Braça femenins: 1a Marina Garcia (1:09.10), 3a Stefania Gómez (1:11.50), 4a Carlota Colomer (1:13.62) i 15a Anaïs Sagarra (1:20.89)
-100 m. Papallona masculins: 1r Joan Casanovas (55.33) i 11è Diego Mira (58.17)
-100 m. Papallona femenins: 5a Lucia González (1:04.39), 7a Núria Nasarre (1:05.25), 10a Sara Ulacia (1:06.35), 14a Elsa Barreras (1:07.96) i 15a Laia Palomino (1:08.13)
-400 m. Estils masculins: 1r Àlex Castejon (4:27.85) i 5a Marcos Sánchez (4:47.97)
-100 m. Lliures masculins: 2n Ferran Julià (52.24) i 9è Pablo Nevado (53.96). Al matí 1r Sergio de Celis (49.50)
-200 m. Lliures femenins: 2a Nerea Ibáñez (2:04.93), 6a Isabella Bedoya (2:09.58), 11a Laia Valls (2:07.81), 12a Cristina Garcia (2:07.81), 15a Lucia González (2:12.18) i 17a Lídia Guerrero (2:13.67)