TROFEU CN SABADELL: BON TEST PER L'OPEN

TROFEU CN SABADELL: BON TEST PER L’OPEN

11 de març de 2019

Un total de 406 nedadors (210 homes i 196 dones) de 51 equips, la majoria catalans però també de la resta d’Espanya, el Canet 66 francés, l’equip danès Hovedstadens Svoemmeklub, el Bangor irlandès i nedadors de Rússia i Colòmbia han participat a la 13a edició del Trofeu del CN Sabadell i 5è Memorial Paulus Wildeboer i es confirma com un clàssic. A més aquest any a part de formar part del Circuit Català de Trofeus és una etapa del Gran Prix Open de la Real Federación Española.
Per part del Club hi han participat un total de 39 nedadors (24 homes i 15 dones) i hem tingut presència en 31 de les 34 proves disputades i amb un botí de 16 medalles (5 ors, 3 argents i 8 bronzes) i un total de 83 finalistes.
Ha estat un bon test de cara al Campionat d’Espanya Open.

Resultats més destacats:

-50 Esquena femenins: 3a Carla Seco (29.89) i 8a Júlia Ruíz (31.01)
-50 Braça femenins: 5a Marina Garcia (32.85)
-50 Braça masculins: 5è Àlex Castejón (30.04)
-50 Lliures femenins: 5a Judit Ignacio (26.87) i 7a Carla Seco (27.23)
-50 Lliures masculins: 9è Sergio de Celis (24.55)
-50 Papallona femenins: 9a Judit Ignacio (28.75)
-1500 Lliures femenins: 1a Cata Corró (16:43.43) i 3a Aina Olivan (17:06.36)
-1500 Lliures masculins: 4t Arnau Honrubia (16:09.39), 5è Sergio de Celis (16:09.94), 6è Roger Pastor (16:16.00) i 9è Marcos Godoy (16:39.98)
-400 Lliures femenins: 4a Aina Olivan (4:16.95)
-400 Lliures masculins: 5è Sergio de Celis (3:59.04), 6è Marc Sánchez (4:02.53), 8è Arnau Honrubia (4:04.56) i 10è Pol Yagües (4:10.25)
-200 Papallona femenins: 4a Cata Corró (2:17.34), 10a Sandra Nicolás (2:23.10) i 14a Xènia Farrerons (2:29.36)
-200 Papallona masculins: 3r Arnau Honrubia (2:05.71), 5è Jofre Allande (2:06.79), 13è Pol Yagües (2:15.60), 14è Roger Pastor (2:16.69) i 19è Arturo Ortega (2:20.28)
-200 Estils femenins: 1a Cata Corró (2:16.82), 3a Marina Garcia (2:19.89), 7a Aina Olivan (2:25.27) i 19a Sandra Nicolás (2:30.58)
-200 Estils masculins: 2n Marc Sánchez (2:05.06), 3r Àlex Castejón (2:06.32), 5è Sergio de Celis (2:07.70), 12è Marc Vivas (2:14.59) i 14è Pol Yagües (2:15.07)
-200 Esquena femenins: 6a Júlia Ruíz (2:21.64) i 7a Maria Alcaide (2:23.03)
-200 Esquena masculins: 10è Sergio de Celis (2:18.04) i 11è Marc Tel (2:11.05)
-200 Braça femenins: 1a Marina Garcia (2:29.33) i 7a Cata Corró (2:37.92)
-200 Braça masculins: 1r Àlex Castejón (2:15.14), 9è Jofre Allande (2:31.55) i 17è Adrià Delgado (2:40.01)
-100 Lliures femenins: 6a Judit Ignacio (57.82), 8a Carla Seco (58.21) i 14a Júlia Cabeza (59.53)
-100 Lliures masculins: 9è Sergio de Celis (53.52), 11è Joan Casanovas (52.39), 14è Marc Sánchez (53.40), 18è Marc Vivas (54.24) i 19è Albert Mataró (54.37)
-800 Lliures masculins: 3r Sergio de Celis (8:20.64), 4t Arnau Honrubia (8:21.69), 6è Marcos Godoy (8:35.42)
-100 Papallona masculins: 7è Arnau Honrubia (57.44), 13è Guillermo Perosanz (57.88) i 19è Ramiro Tossone (1:00.47)
-100 Papallona femenins: 2a Judit Ignacio (1:00.65) i 19a Sandra Nicolás (1:06.33)
-100 Esquena masculins: 4t Marc Tel (1:00.36) i 11è Bruno Ferrari (1:01.67)
-100 Esquena femenins: 5a Carla Seco (1:04.66), 7a Júlia Ruíz (1:06.36) i 9a Maria Alcaide (1:07.12)
-100 Braça masculins: 4t Àlex Castejón (1:04.47) i 15è Arnau Salvador (1:10.03)
-100 Braça femenins: 2a Marina Garcia (1:09.79), 17a Ariadna Oliva (1:19.76) i 19a Alicia García-Pulgar (1:20.21)
-200 Lliures masculins: 3r Sergio de Celis (1:52.08), 4t Joan Casanovas (1:52.28), 7è Marc Vivas (1:55.67) i 15è Albert Mataró (1:58.16)
-200 Lliures femenins: 8a Cata Corró (2:19.60), 11a Marina Garcia (2:05.32),  13a Carla Seco (2:06.83) i 15a Júlia Cabeza (2:07.40)
-400 Estils masculins: 1r Àlex Castejón (4:26.51), 5è Arnau Honrubia (4:37.86) i 6è Jofre Allande (4:39.48)
-400 Estils femenins: 3a Cata Corró (4:56.26)

La propera cita serà el Campionat d’Espanya Infantil amb tres nedadores des d’aquest dijous fins diumenge a Gijón.

Comments are closed.