TROFEU CIUTAT DE MATARÓ I CAMP. CAT. JÚNIOR D’ESTIU: GRAN ACTUACIÓ DELS NOSTRES NEDADORS

Natació – De divendres fins ahir es va disputar a la piscina del CN Mataró la prova del Circuit Català i el Campionat de Catalunya Júnior d’Estiu.
Aquesta és una competició en què tots els nedadors competeixen junts i, per una banda, afavoreix als júniors ja que augmenta el nivell de les proves però, per una altra banda, limita el nombre de finalistes júniors ja que es neden dues finals i hi ha 10 places pels millors júniors del matí i les altres 10 seran per nedadors absoluts.
Això fa que els nedadors júniors 11è al 20è de la seva categoria no tinguin l’oportunitat de millorar el temps del matí.
Més de 600 nedadors de 73 clubs han participat al Trofeu i, d’aquests la meitat aproximadament eren de categoria júnior provinents de 65 Clubs.
Un total de 39 nedadors del Club (21 dones i 18 nois) han participat al Trofeu Ciutat de Mataró (Circuit Català de Trofeus) i, d’aquests 17 (14 dones i 3 homes) són júniors i han participat també en el seu Campionat de Catalunya.
Els nostres nedadors han fet una gran actuació tant al Trofeu com al Campionat de Catalunya Júnior d’Estiu. Han nedat sobre les seves millors marques i en 16 sortides han aconseguit millors marques personals (12 en categoria femenina i 4 en categoria masculins). A més a nivell individual a l’apartat de millor rendiment de punts el nostre nedador Lachlan Reed ha quedat tercer en categoria júnior i, en el Trofeu, els 4 primers han estat nedadors del nostre Club: Sergio de Celis, Marina Garcia, Ferran Julià i Àlex Castejon.
A les dues competicions hem tingut un bon nombre de podis i de finalistes.

-Trofeu Ciutat de Mataró: 20 medalles (10 ors, 7 argents i 3 bronzes) i 83 finalistes
-Campionat de Catalunya Júnior d’Estiu: 14 medalles (6 ors, 3 argents i 5 bronzes) i 31 finalistes

Una altra bona notícia ha estat la classificació final per equips al Campionat Júnior. El tercer lloc finals’ha aconseguit perquè l’equip ha anat a més a cada jornada i, tenint en compte, que només hi nedaven 3 nois i, per tant, no es van poder nedar les proves dels relleus 4×100 i 4×200 Lliures masculins, encara té més mèrit aquesta fita.

Classificació Júnior per equips: 1r CN Terrassa – 1.884 punts – 2n CE Mediterrani – 1.752 punts i 3r CN Sabadell – 1.438 punts

Amb aquesta classificació per equips, als Campionats de Catalunya, tanquem una temporada en què totes les categories han pujat al podi estiu i hivern, excepte en categoria absoluta que van ser quarts per l’absència de nedadors i nedadores importants.

Resultats dels nostres nedadors i nedadores (classificats entre els 20 primers absoluts i júniors):

– 200 m. Braça femenins: 1a Marina Garcia (2:26.99 – 2:41.90 al matí), 26a Anaïs Sagarra (2:56.65 12a júnior) i 35a Miriam Marchenkov (3:01.29 18a júnior)
– 200 m. Braça masculins: 1r Àlex Castejon (2:14.50 – 2:16.23 al matí), 8è Jofre Allande (2:24.12 – 2:23.90 al matí), 12è Lachlan Reed (2:22.56 4t júnior – 2:25.86 al matí), 27è Àlex Ortega (2:31.26 12è júnior) i 32è Albert Cabezuelo (2:34.27)
– 100 m. Esquena femenins: 7a Cristina Garcia (1:05.78 – 1:06.38 al matí), 12a Laia Palomino (1:07.41 4a júnior – 1:07.99 al matí). 17a Elena López (1:08.26 8a júnior – 1:08.00 al matí), 40a Teresa Hernández (1:11.57 20a júnior), 52a Elsa Barreras (1:12.94 29a júnior) i 69a Laura Cortés (1:15.76 45a júnior)
– 100 m. Esquena masculins: 2n Diego Mira (57.00 – 57.47 al matí) , 4t Álex Ramos (57.47 – 57.55 al matí)
– 200 m. Lliures femenins: 4a Nerea Ibáñez (2:03.28 – 2:05.71 al matí), 7a Laia Valls (2:06.32 – 2:08.11 al matí), 11a Carlota Colomer (2:06.66 – 2:09.00 al matí), 19a Lídia Guerrerro (2:13.39 9a júnior – 2:11.87 al matí), 19a al matí Cristina Garcia (2:09.52) i 44a Noa Fernández (2:15.14 19a júnior)
– 200 m. Lliures masculins 1r Ferran Julià (1:51.40 – 1:52.67 al matí), 5è Joan Casanovas (1:52.70 – 1:54.13 al matí), 7è Marcos Gil (1:53.79 – 1:54.10 al matí), 12è Marcos Sánchez (1:54.71 – 1:55.43 al matí), 33è Guille Perosanz (1:59.60) i 34è Jofre Allande (1:59.76)
– 50 m. Papallona femenins: 13a Marina Garcia (29.28 – 29.18 al matí), 14a Lucía González (29.34 4a júnior – 29.12 al matí), 16a Teresa Hernández (29.62 6a júnior – 29.69 al matí), 18a Núria Nasarre (29.74 8a júnior – 30.23 al matí) i 17a al matí Nerea Ibáñez (29.50), 32a Elsa Barreras (30.37 12a júnior), 35a Laia Palomino (30.43 14a júnior), 42a Lídia Guerrero (30.72 17a júnior) i 43a Sara Ulacia (30.78 18a júnior)
– 50 m. Papallona masculins: 2n Álex Ramos (24.47 – 24.51 al matí) i 15è Guillem Amorós (26.08 5è júnior – 26.00 al matí)
– 4×100 m. Lliures femenins júnior: 3es (L. González, L. Guerrero, S. Ulacia, L. Palomino) – 4:02.67
– 200 m. Papallona femenins: 10a Laia Palomino (2:26.45 3a júnior – 2:26.97 al matí) i 12a Sara Ulacia (2:30.20 5a júnior – 2:34.81 al matí)
– 200 m. Papallona masculins: 2n Guille Perosanz (2:04.35 – 2:06.06 al matí), 7è Albert Cabezuelo (2:10.22 – 2:10.63 al matí), 8è Àlex Castejon (2:10.60 – 2:10.65 al matí)
– 100 m. Lliures femenins: 4a Nerea Ibáñez (57.47 – 58.33 al matí), 5a Marina Garcia (57.62 – 57.90 al matí), 6a Carlota Colomer (57.84 – 58.43 al matí), 12a Laia Valls (58.81 – 59.02 al matí), 17a Teresa Hernández (1:00.23 7a júnior – 1:00.79 al matí) i 37a Lídia Guerrero (1:01.63 12a júnior)
– 100 m. Lliures masculins: 1r Sergio de Celis (49.54 – 50.62 al matí), 2n Álex Ramos (50.78 – 51.84 al matí), 6è Joan Casanovas (51.83 – 51.95 al matí), 13è al matí Ferran Julià (52.51), 44è Guillem Amorós (12è júnior – 54.16)
– 50 m. Braça femenins: 8a Carlota Colomer (33.84 – 33.91 al matí), 16a al matí Laia Valls (35.27), 32a Anaïs Sagarra (36.58 11a júnior)
– 50 m. Braça masculins: 3r Lachlan Reed (29.55 1r júnior – 29.43 al matí), 12è al matí Àlex Castejon (30.09) i 44è Guillem Amorós (31.94 17è júnior).
– 50 m. Esquena femenins: 13a Elena López (31.36 3a júnior exaequo – 31.70 al matí), 13a Teresa Hernández (31.36 3a júnior exaequo – 31.72 al matí), 16a Laia Palomino (31.90 6a júnior – 32.32 al matí), 17a al matí Maria Alcaide (31.88), 18a al matí Cristina Garcia (31.94) i 41a Elsa Barreras (32.89 16a júnior)
– 50 m. Esquena masculins: 2n Diego Mira (26.69 – 27.10 al matí), 5è Joan Casanovas (27.34 – 27.32 al matí), 20è Alex Ortega (29.39 10è júnior – 29.35 al matí)
– 400 m. Estils femenins: 1a Lucia González (5:04.94 1a júnior)
– 400 m. Estils masculins: 2n Diego Mira (4:32.55), 4t Jofre Allande (4:34.23), 6è Lachlan Reed (4:36.83 – 2n júnior) i 7è Albert Cabezuelo (4:39.44)
– 800 m. Lliures femenins: 5a Cristina Garcia (9:20.68)
– 800 m. Lliures masculins: 1r Ferran Julià (8:10.19) i 6è Marcos Sánchez (8:39.64)
– 4×200 m. Lliures femenins: 2es (L. Palomino, L. Guerrero, S. Ulacia, L. González) – 8:48.51
– 400 m. Lliures femenins: 2a Nerea Ibáñez (4:25.05), 8a Cristina Garcia (4:29.70) i 19a Noa Fernández (4:43.53 – 8a júnior)
– 400 m. Lliures masculins: 1r Ferran Julià (3:54.79), 4t Marcos Gil (4:01.39), 6è Marcos Sánchez (4:03.76) i 11è Àlex Castejon (4:08.14)
– 100 m. Papallona femenins: 5a Lucía González (1:03.70 2a júnior – 1:05.08 al matí), 6a Marina Garcia (1:04.21 – 1:04.66 al matí), 14a Laia Valls (1:05.84 – 1:05.69 al matí), 17a Elsa Barreras (1:07.14 7a júnior – 1:06.96 al matí) i Sara Ulacia (1:09.06 14a júnior al matí)
– 100 m. Papallona masculins: 1r Álex Ramos (53.94 – 54.73 al matí), 5è Joan Casanovas (55.40 – 55.61 al matí), 12è al matí Guille Perosanz (57.35), 19è Jofre Allande (58.35)
– 100 m. Braça femenins: 5a Carlota Colomer (1:12.45 – 1:13.20 al matí) i 19a Anaïs Sagarra (1:20.10 9a júnior – 1:20.08 al matí)
– 100 m. Braça masculins: 1r Àlex Castejon (1:03.64 – 1:05.46 al matí) i 3r Lachlan Reed (1:03.82 1r júnior – 1:03.99 al matí)
– 200 m. Esquena femenins: 3a Cristina Garcia (2:21.90 – 2:24.58 al matí) i 11a Laia Palomino (2:24.17 4a júnior – 2:27.53 al matí)
– 200 m. Esquena masculins: 1r Diego Mira (2:03.29 – 2:04.68 al matí) i 8è Jofre Allande (2:14.60 – 2:15.15 al matí)
– 50 m. Lliures femenins: 4a Carlota Colomer (26.72 – 26.98 al matí), 5a Teresa Hernández (27.18 1a júnior – 27.49 al matí), 7a Nerea Ibáñez (27.24 – 27.50 al matí), 20a Núria Nasarre (28.34 10a júnior – 28.11 al matí), Lídia Guerrero (28.60 14a júnior) i Laura Cortés (28.72 16a júnior)
– 50 m. Lliures masculins: Guillem Amorós (25.10 15è júnior)
– 200 m. Estils femenins: 6a Lucía González (2:26.72 1a júnior – 2:28.06 al matí), 10a Laia Valls (2:31.07 – 2:29.39 al matí) i 11a Lídia Guerrero (2:27.79 3a júnior – 2:31.33 al matí)
– 200 m. Estils masculins: 6è Joan Casanovas (2:07.18 – 2:08.25 al matí), 11è Albert Cabezuelo (2:10.01 – 2:12.53) i 12è Lachlan Reed (2:10.43 2n júnior – 2:12.72 al matí)
– 4×100 m. Estils mixtes: 1rs (L. Palomino. L. Reed, L. González, G. Amorós) – 4:07.57