Nova jornada de volei al Club

El senior masculí A del CNS Volei va perdre aquest cap de setmana contra Tren de Sóller per 1 – 3 (24-26/25-18/23-25/14-25), en un partit on l’equip tenia algunes absències de jugadors, que es van notar en el transcurs del partit, tot i la bona aportació dels joves de la casa, com l’Adrià Rejón. Els de Jordi Fernández segueixen en 3a posició, però una mica més allunyats de les posicions que donen accés a les fases d’ascens. Per part del senior femení A, van guanyar contra Cecell per 3 – 1 (25-14/22-25/25-23/25-15), on l’equip de la terra ferma va posar més resistència de l’esperada. Les d’Hugo Gotuzzo, segueixen en 4a posició, amb opcions encara d’accedir a fases d’ascens.

El proper cap de setmana els dos equips van a jugar a Canàries, en importants partits, de cara a l’evolució a la lliga actual. Aquest cap de setmana ha finalitzat la primera fase pels seniors B i els equips de base femenins, amb molt bon gust de boca. El senior B femení, ha quedat 4rt del seu grup i lluitarà per l’ascens a segona divisió catalana. El senior B masculí, que debutava aquesta temporada, ha finalitzat setè del seu grup.  Els equips femenins blancs de categoria juvenil, cadet i infantil mantindran la categoria de primera divisió, i lluitaran entre els 8 millors equips de Catalunya. Pel què fa als equips juvenil (imbatut en la primera fase) i cadet blau, lluitaran per ascendir a segona divisió i l’infantil blau, ha quedat 5è del seu grup. Tots els equips han jugat a alt nivell i amb clara progressió positiva, que caldrà veure com evoluciona, en la part decisiva de la temporada.

CAMP. CAT. ABSOLUT OPEN I FONS INDOOR: QUARTS I AMB MOLTA PRESÈNCIA DELS JOVES

De dijous a dissabte s’han disputat al CN Terrassa dos Campionats de Catalunya. Dijous al matí es va disputar el Fons Indoor on només hi teníem un sol participant en categoria absoluta i de dijous yarda a diumenge al matí es va disputar el Campionat de Catalunya Absolut Open.
En total s’hi ha participat amb un total de 31 nedadors (16 homes i 15 dones) i s’han aconseguit 14 medalles (3 ors, 5 argents i 6 bronze) i un total de 56 finalistes.
Cal destacar el paper dels nostres joves nedadors i del retorn esperançador a la competició de la nedadora Cata Corró.
Al final del Campionat s’ha aconseguit el quart lloc a la classificació final.

Resultats del Campionat Fons Indoor:
-7è Marcos Godoy (34:25.69)

A la tarda van començar les eliminatòries fins diumenge al matí en què va acabar el Campionat.

Resultats més destacats (finalistes) al Campionat Absolut Open:

-400 Lliures femenins: 8a Marina Garcia (4:21.82) i 10a Aina Olivan (4:27.80)
-400 Lliures masculins: 11è Sergio de Celis (4:03.21) i 14è Marc Vivas (4:11.19) – Joan Casanovas (4:12.84-16è al matí)
-100 Papallona femenins: 4a Judit Ignacio (1:02.46), 5a Cata Corró (1:02.55) i 18a Sandra Nicolás (1:07.84)
-100 Papallona masculins: 7è Guillermo Perosanz (57.91), 8è Arnau Honrubia (58.68) i 17è Jofre Allande (58.89) – Sergio de Celis (Desq. a la final – 57.91 8è al matí)
-100 Braça femenins: 3a Laura Díaz (1:13.42)
-200 Esquena femenins: 4a Carla Seco (2:20.40) i 18a Aina Olivan (2:33.75)
-50 Lliures femenins: 18a Laura Díaz (28.66)
-50 Lliures masculins: 4t Joan Casanovas (24.10) i 18è Alejandro Hermosilla (25.14)
-200 Estils femenins: 5a Marina Garcia (2:21.34), 11a Carla Seco (2:26.23) i 14a Aina Olivan (2:28.53)
-200 Estils masculins: 12è Jofre Allande (2:13.71)
-4×100 Lliures femenins: 3es (A. Olivan, M. Garcia, J. Ignacio, C. Seco) – 3:56.74
-4×100 Lliures masculins: 1rs (A. Ramos, S. de Celis, J. Casanovas, G. Perosanz) – 3:27.38
-800 Lliures femenins: 7a Marina Garcia (9:02.99) i 18a Laia Valls (9:28.78)
-800 Lliures masculins: 13è Marcos Godoy (8:48.15)
-200 Papallona femenins: 17a Sandra Nicolás (2:27.07)
-200 Papallona masculins: 5è Guillermo Perosanz (2:07.09) i 6è Jofre Allande (2:08.06)
-100 Lliures femenins: 5a Carla Seco (58.40) i 18a Júlia Ruíz (1:00.74)
-100 Lliures masculins: 1r Sergio de Celis (50.64), 2n Alex Ramos (50.71) i 20è Guillermo Perosanz (58.00) – Joan Casanovas (Desq. – 51.98 5è al matí)
-50 Braça femenins: 5a Laura Díaz (34.00) i 17a Laia Valls (36.15)
-50 Esquena femenins: 3a Carla Seco (30.01)
-50 Esquena masculins: 2n Àlex Ramos (26.26) i 13è Alejandro Hermosilla (28.83)
-400 Estils femenins: 4a Aina Olivan (5:01.70)
-400 Estils masculins: 8è Arnau Honrubia (4:46.99) i 12è Jofre Allande (4:43.52)
-4×200 Lliures femenins: 3es (A. Olivan, M. Garcia, J. Ruíz, C. Seco) – 8:30.20
-4×200 Lliures masculins: 3rs (G. Perosanz, A. Honrubia, A. Ramos, S. de Celis) – 7:37.34
-1500 Lliures masculins: 7è Arnau Honrubia (16:17.84) i 10è Marcos Godoy (17:00.32)
-200 Braça femenins: 1a Marina Garcia (2:26.91), 4a Laura Díaz (2:37.52) i 16a Laia Valls (2:48.82)
-200 Braça masculins: 15è Jofre Allande (2:30.13)
-100 Esquena femenins: 3a Carla Seco (1:04.16)
-100 Esquena masculins: 3r Sergio de Celis (58.56)
-200 Lliures femenins: 11a Marina Garcia (2:06.31)
-200 Lliures masculins: 2n Alex Ramos (1:51.84), 5è Sergio de Celis (1:54.29) i 10è Joan Casanovas (1:56.80)
-50 Papallona femenins: 2a Judit Ignacio (28.12)
-50 Papallona masculins: 8è Joan Casanovas (25.87)
-4×100 Estils femenins: 2es (C. Seco, M. Garcia, J. Garcia, A. Olivan) – 4:15.36
-4×100 Estils masculins: 4ts (A. Ramos, J. Allande, J. Casanovas, S. de Celis) – 3:54.54

Classificació per Clubs:
1-CN Sant Andreu 2753.50 – 2-CN Terrassa 2169.20 – 3r CE Mediterrani 2061.50, 4t CN Sabadell 1903.50

Felicitats a tots i totes!!

A partir d’ara comença el compte enrera per aconseguir les mínimes que culminarà amb la disputa a la nostra piscina del Campionat d’Espanya Absolut Open de l’1 al 5 d’abril.

L’equip femení de waterpolo i Ona Carbonell millor esportistes catalans 2019

L’equip femení de waterpolo del Club i  la nedadora de natació artítica Ona Carbonell, van ser uns dels protagonistes a la Gala de l’esport català 2019, que es va celebrar ahir al Caixaforum de Barcelona. L’equip femení va ser premiat per la seva trajectòria de títols de la passada temporada, i Ona Carbonell es va convertit en la millor esportista catalana del 2019.

 

CAMP. CATALUNYA MÀSTER D’HIVERN: UN CAMPIONAT RODÓ

Aquest any el nostre Club acollia aquest cap de setmana la 2a Edició del Campionat de Catalunya Màster d’Hivern i ha estat un èxit a tots els nivells tant en resultats com en organització. Amb una participació de 657 nedadors (428 homes i 229 dones) superant la de l’any anterior que va ser de 617.
I pel que fa al nostre equip s’han aconseguit uns resultats fantàstics. Un total de 128 medalles (69 ors, 32 argents, 27 bronzes) han aconseguit el primer lloc al medaller i a més s’ha arrodonit amb 1 rècord d’europa de la nedadora Erika Villaécija als 100 Papallona (+35), 8 d’espanya, 15 de catalunya i 16 del campionat.

Resultats més destacats:

– 400 m. lliures masculí: 1r (+45) Rubén López (4:32.93 – 3r Open) – 3r (+40) Roberto Expósito (4:46.23) – 3r (+45) Àlex Solsona (4:46.10)
– 100 m. estils individual femení: 1a (+35) Erika Villaécija (1:06.01 – 1a Open i Rècord del Campionat) – 2a (+35) Núria Garcia (1:12.41)- 3a (+30) Anahí Castilla (1:16.32)
– 100 m. estils individual masculí: 1r (+30) Àlex Sánchez (1:01.35) – 1r (+80) Antoni Penas (3:34.45) – 3r (+45) Rubén López (1:08.73) – 3r (+70) Dídac Font (1:43.33)
– 200 m papallona masculí: 1r (+40) David Sánchez (2:31.08 – 2n Open) – 2n (+55) Xavier Torrents (2:44.62)
– 50 m lliures femení: 1a (+30) Sandra Martínez (27.95-1a Open i Rècord del Campionat) – 1a (+60) Margarita Balbuena (36.67) – 1a (+70) Paquita Murillo (50.99) – 1a (+75) Joana Farrés (59.77) – 2a (+70) Montserrat Albareda (54.79) – 2a (+75) Natividad Morales (1:01.24) – 3a (+30) Roser Pladevall (30.35)
– 50 m lliures masculí: 1r (+30) Àlex Sánchez (24.16 – 3r Open i Rècord del Campionat) – 3r (+40) Roberto Expósito (27.03) – 3r (+55) Joan Ferran (30.04)
– 200 m esquena femení: 1a (+70) Montserrat Albareda (5:49.19) – 2a (+65) Mercè Perales (5:37.93)
– 200 m esquena masculí: 1r (+20) Albert Martínez (3:38.32) – 1r (+70) José Gabarró (4:23.31) – 1r (+80) Antoni Penas (7:04.52) – 2n (+55) Juan José Salcedo (3:15.20)
– 100 m braça femení: 2a (+50) Adriana Port (1:31.67) – 3a (+45) Eva Payà (1:51.05) – 3a (+65) M. Carmen Llamas (2:24.32)
– 4×100 m estils femení: 1es (+120 – E. Villaécija, N. Garcia, S. Martínez, M. Gómez) 4:43.47 – 1es (+240 – M. Balbuena, A. Port, M.D. Molas, P. Murillo) 7:36.41 Rècord de Catalunya – 1es (+280 – M. Albareda, M. Perales, M.C. Llamas, J. Farrés) 11:51.36 Rècord de Catalunya
– 4×100 m estils masculí: 1rs (+120 – J.J. Ulacia, R. Martínez, À. Sánchez, L. Vicent) 4:15.62 – 2ns (+240 – J. Gabarró, E. Trens, X. Torrents, J. Ferran) 5:36.83 – 3rs (+160 – J. Agramunt, J. Prada, R. Expósito, R. López) 4:31.76
– 4×100 m estils mixtes: 1rs (+240 – M. Balbuena, J. Ferran, E. Trens, M.D. Molas) 6:37.21 Rècord de Catalunya – 1rs (+120 – R. Martínez, N. Garcia, À. Sánchez, E. Villaécija) 4:26.99 Rècord del Campionat – 1rs (+280 – J. Gabarró, D. Font, M.C. Llamas, P. Murillo) 8:48.81
– 200 m lliures femení: 1a (+75) Joana Farrés (5:02.53) – 2a (+40) Laura Payà (2:49.89) – 2a (+65) M. Dolors Molas (3:37.29) – 2a (+75) Natividad Morales (5:24.22)
– 200 m lliures masculí: 2n (+45) Rubén López (2:07.13)
– 50 m papallona femení: 1a (+35) Erika Villaécija (29.19 – 2a Open i Rècord d’Espanya) – 2a (+60) Margarita Balbuena (46.48) – 2a (+65) M. Carmen Llamas (1:15.36)
– 50 m papallona masculí: 1r (+30) Àlex Sánchez (25.43 – 1r Open i Rècord d’Espanya) – 1r (+55) Xavier Torrents (32.29)
– 100 m esquena femení: 1a (+70) Montserrat Albareda (2:41.36) – 2a (+65) M. Dolors Molas (1:56.89)
– 100 m esquena masculí: 1r (+30) Ruben Martínez (1:04.22) – 1r (+70) José Gabarró (1:53.49) – 1r (+80) Antoni Penas (3:37.07) – 2n (+40) Jordi Agramunt (1:08.57)
– 200 m. estils individual femení: 1a (+35) Núria Garcia (2a Open – 2:35.79) – 2a (+40) Mireia Gómez (2:49.78) – 3a (+20) Laura Rodríguez (3:02.11) – 3a (+30) Anahí Castilla (2:49.17) – 3a (+50) Adriana Port (3:04.33)
– 200 m. estils individual masculí: 3r (+40) David Sánchez (2:32.09)
– 4×50 m lliures femení: 1es (+240 – A. Port, M.D. Molas, P. Murillo, M. Balbuena) 2:54.21 – 1es (+280 – M. C. Llamas, N. Morales, M. Perales, J. Farrés) 4:17.80
– 4×50 m lliures masculí: 1rs (+120 – À. Sánchez, J.J. Ulacia, R. Martínez, L. Vicent) 1:41.63 – 2ns (+160 – R. López, J. Agramunt, R. Expósito, R. Maurici) 1:47.75 – 3rs (+280 – A. Penas, J. Gabarró, D. Font, J. Capell) 4:13.67
– 4×50 m lliures mixtes: 1rs (+280 – D. Font, J. Gabarró, P. Murillo, M. Albareda) 3:17.37 – 2ns (+240 – J. Ferran, M.D. Molas, M. Balbuena, E. Trens) 2:20.79
– 400 m lliures femení: 1a (+65) M. Dolors Molas (7:23.85)
– 200 m braça masculí: 1r (+70) José Gabarró (4:14.85)
– 200 m braça femení: 2a (+50) Adriana Port (3:18.85)
– 100 m papallona masculí: 1r (+25) David Eslava (1:04.66) – 1r (+55) Xavier Torrents (1:10.94)
– 100 m papallona femení: 1a (+35) Erika Villaécija (1:03.34 – 1a Open i Rècord d’Europa) – 2a (+65) M. Carmen Llamas (2:39.06)
– 50 m esquena masculí: 1r (+30) Rubén Martínez (29.80) – 2n (+70) José Gabarró (48.26) – 2n (+80) Antoni Penas (1:31.77)
– 50 m esquena femení: 1a (+65) M. Dolors Molas (54.98) – 1a (+70) Montserrat Albareda (1:09.80) – 2a (+60) Margarita Balbuena (50.35) – 2a (+75) Joana Farrés (1:17.20) – 3a (+45) Susana Marín (43.48)
– 4×100 m lliures masculí: 1rs (+120 – À. Sánchez, R. López, J.J. Ulacia, R. Expósito) 3:43.72 Rècord de Catalunya – 1rs (+280 – A. Penas, J. Gabarró, D. Font, J. Capell) 9:14.88 Rècord de Catalunya – 3rs (+160 – J. Agramunt, D. Sánchez, L. Vicent, R. Maurici) 4:06.47
– 4×100 m lliures femení: 1es (+280 – M.C. Llamas, N. Morales, M. Perales, M. Albareda) 9:23.73 Rècord de Catalunya – 1es (+240 – A. Port, M. Balbuena, M.D. Molas, P. Murillo) 6:19.81
– 4×100 m lliures mixtes: 1rs (+280 – D. Font, P. Murillo, J. Gabarró, M. Albareda) 7:29.54 Rècord de Catalunya – 1rs (+120 – J. Prada, D. Eslava, A. Castilla, R. Pladevall) 4:22.21 Rècord del Campionat – 1rs (+240 – J. Ferran, M. Balbuena, M.D. Molas, E. Trens) 5:25.24
– 400 m estils individual mixtes (masc i fem): 1a (+35) Núria Garcia (5:31.10 – 1a Open i Rècord del Campionat)
– 50 m braça masculí: 1r (+70) Dídac Font (49.94) – 3r (+30) Rubén Martínez (32.09)
– 50 m braça femení: 1a (+35) Núria Garcia (36.81) – 1a (+60) Margarita Balbuena (49.36) – 1a (+70) Paquita Murillo (1:05.66) – 1a (+75) Natividad Morales (1:21.96) – 3a (+20) Laura Rodríguez (41.81) – 3a (+65) M. Carmen Llamas (1:02.92)
– 100 m lliures masculí: 3r (+45) Rubén López (57.71) – 3r (+55) Joan Ferran (1:06.65)
– 100 m lliures femení: 1a (+35) Erika Vilaécija (59.53 – 1a Open i Rècord del Campionat) – 1a (+65) Mercè Perales (2:26.25) – 2a (+50) Adriana Port (1:12.81) – 2a (+75) Joana Farrés (2:18.43) – 3a (+30) Roser Pladevall (1:08.26)
– 4×50 m estils masculí: 1rs (+240 – J. Gabarró, E. Trens, X. Torrents, J. Ferran) 2:34.77 – 2ns (+120 – J.J. Ulacia, R. Martínez, À. Sánchez, R. Maurici) 1:52.15 – 3rs (+160 – J. Agramunt, À. Solsona, D. Sánchez, R. López) 2:04.93
– 4×50 m estils femení: 1es (+120 – E. Villaécija, N. Garcia, S. Martínez, R. Pladevall) 2:05.12 Rècord d’Espanya – 1es (+240 – M. Balbuena, M.D. Molas, A. Port, P. Murillo) 3:26.05 – 1es (+280 – M. Albareda, N. Morales, M.C. Llamas, J. Farrés) 4:43.93
– 4×50 m estils mixtes: 1es (+120 – E. Villaécija, R. Martínez, S. Martínez, À. Sánchez) 1:54.34 Rècord d’Espanya – 1rs (+280 – J. Gabarró, D. Font, M.C. Llamas, P. Murillo) 3:43.17 – 2ns (+240 – M. Balbuena, E. Trens, J. Ferran, M.D. Molas) – 2:45.41

Moltes felicitats a totes i tots!!
La propera gran cita serà del 16 al 19 d’abril al Campionat d’Espanya d’Hivern al Club Natació Barcelona.

El Club i la marca esportiva TYR tanquen un acord de patrocini per als pròxims 5 anys

El Club Natació Sabadell i la marca esportiva TYR tanquen un acord de patrocini per als pròxims 5 anys. TYR és un dels referents als esports d’aigua i equipa esportistes com la nedadora estrella americana kaite Ledecky, així com la selecció americana de waterpolo, on Maggie Steffens, la jugadora que l’any passat militava a les files del Club n’és la principal abanderada. En l’àmbit europeu, TYR vesteix també seleccions punteres com la francesa, i és el proveïdor i espònsor tècnic de la LEN (Ligue Européenne de Natation).

Un acord que van signar el president del Club, el Sr. Claudi Martí i el Sr. Alexander Caperonis, director d’operacions de TYR. Ambdós van valorar l’acord molt positivament, TYR ha escollit el Club per entrar al mercat espanyol i per la nostra entitat comptar amb aquesta col·laboració suposa un gran prestigi. A partir de l’1 de febrer les botigues dels nostres centres vendran productes de la marca, i ben aviat es farà la presentació oficial de tota l’equipació esportiva.

COPA D’ESPANYA DE DIVISIÓ D’HONOR: TERCERES I QUARTS EN EL RETORN

De divendres tarda a avui diumenge matí la piscina Pere Serrat ha estat la seu de la Copa d’Espanya de Divisió d’Honor i Primera i retornàvem a competir a la màxima categoria.
Després de guanyar en homes i dones l’any 2012 i de renunciar la temporada següent vam tornar-hi la temporada 2017-18 a Segona guanyant en les dues categories i la temporada anterior repetíem a Primera Divisió. I el retorn ha estat positiu.
Comptem amb un equip jove que ha donat la cara i ha aconseguit el tercer lloc en categoria femenina i quart en categoria masculina.
L’equip ha estat format per un total de 21 nedadors (11 homes i 10 dones).

Resultats dels nostres nedadors/es:

-200 Braça femenins: 2a Marina Garcia (2:27.18) i 5a Laura Díaz (2:34.03)
-200 Braça masculins: 1r Àlex Castejon (2:12.78) i 13è Jofre Allande (2:26.53)
-100 Esquena femenins: 6a Carla Seco (1:03.43) i 10a Júlia Ruíz (1:06.34)
-100 Esquena masculins: 6è Alex Ramos (57.04) i 12è Marc Tel (59.86)
-800 Lliures femenins: 3a Aina Oliván (8:54.14) i 14a Laia Valls (9:29.16)
-50 Papallona masculins: 11è Joan Casanovas (25.58) i 14è Arnau Honrúbia (25.86)
-50 Papallona femenins: 4a Judit Ignacio (27.92) i 16a Xènia Farrerons (30.41)
-200 Estils masculins: 3r Sergio de Celis (2:04.63) i 12è Joan Casanovas (2:08.70)
-200 Estils femenins: 4a Marina Garcia (2:19.88) i 16a Laia Valls (2:32.40)
-4×200 Lliures masculins: 3rs (S. de Celis, A. Ramos, J. Casanovas, M. Vivas) – 7:29.38
-4×100 Lliures femenins: 3es (C. Seco, J. Ignacio, M. Garcia, A. Olivan) – 3:51.26
-4×50 Estils masculins: 3rs (A. Ramos, A. Castejon, J. Casanovas, S. de Celis) – 1:42.88
-4×50 Estils femenins: 4es (C. Seco, L. Díaz, J. Ignacio, M. Garcia) – 1:57.06
-1500 Lliures masculins: 8è Arnau Honrúbia (16:04.03) i 14è Marcos Godoy (16:41.62)
-50 Lliures femenins: 8a Judit Ignacio (27.07) i 14a Laura Díaz (28.06)
-50 Lliures masculins: 3r Sergio de Celis (23.31) i 14è Alejandro Hermosilla (24.74)
-200 Esquena femenins: 8a Júlia Ruíz (2:23.39) i 15a Aina Olivan (2:28.97)
-200 Esquena masculins: 9è Alex Ramos (2:05.38) i 14è Marc Tel (2:10.42)
-100 Braça femenins: 2a Marina Garcia (1:09.91) i 9a Laura Díaz (1:12.92)
-100 Braça masculins: 2n Àlex Castejón (1:03.15) i 12è Jofre Allande (1:08.19)
-4×200 Lliures femenins: 3es (C. Seco, M. Garcia, J. Ignacio, A. Olivan) – 8:18.39
-4×50 Lliures femenins: 5es (C. Seco, M. Garcia, L. Díaz, J. Ignacio) – 1:47.50
-4×50 Lliures masculins: 6ns (S. de Celis, J. Casanovas, A. Ramos, M. Vivas) – 1:33.93
-400 Estils femenins: 7a Aina Olivan (4:59.59) i 12a Sandra Nicolás (5:10.34)
-400 Estils masculins: 1r Àlex Castejón (4:19.77) i 11è Jofre Allande (4:39.58)
-200 Lliures femenins: 9a Carla Seco (2:05.53) i 10a Marina Garcia (2:05.58)
-200 Lliures masculins: 3r Sergio de Celis (1:50.62) i 8è Joan Casanovas (1:53.02)
-100 Papallona femenins: 1a Judit Ignacio (1:01.05) i 16a Xènia Farrerons (1:07.52)
-100 Papallona masculins: 1r Alex Ramos (53.79) i 9è Arnau Honrúbia (56.81)
-50 Esquena femenins: 2a Carla Seco (29.39) i 11a Júlia Ruíz (31.56)
-50 Esquena masculins: 11è Marc Tel (27.71) i 14è Alejandro Hermosilla (28.94)
-4×100 Lliures masculins: 3rs (S. de Celis, J. Casanovas, A. Ramos, M. Vivas) – 3:24.02
-200 Papallona masculins: 8è Arnau Honrúbia (2:06.13) i 9è Jofre Allande (2:06.48)
-200 Papallona femenins: 2a Judit Ignacio (2:16.09) i 13a Sandra Nicolás (2:25.78)
-100 Lliures masculins: 4t Alex Ramos (50.54) i 9è Joan Casanovas (51.70)
-100 Lliures femenins: 3a Carla Seco (57.60) i 16a Inés López (1:00.85)
-50 Braça masculins: 6è Àlex Castejón (29.28) i 16è Pol Yagües (32.57)
-50 Braça femenins: 4a Laura Díaz (32.60) i 12a Laia Valls (34.87)
-400 Lliures masculins: 3r Sergio de Celis (3:56.26) i 15è Marc Vivas (4:06.08)
-400 Lliures femenins: 3a Aina Olivan (4:20.96) i 11a Júlia Ruíz (4:29.81)
-4×100 Estils masculins: 2ns (A. Ramos, A. Castejon, J. Casanovas, S. de Celis) – 3:43.29
-4×100 Estils femenins: 2es (C. Seco, M. Garcia, J. Ignacio, A. Olivan) – 4:10.99

Classificació Final per equips:

-Categoria Masculina: 1-Real Canoe NC 544.0 – 2n CD Gredos San Diego 438.0 – 3r CN Sant Andreu 422.5 i 4t CN Sabadell 416.0
-Categoria Femenina: 1r CN Sant Andreu 606.0 – 2n CD Gredos San Diego 493.0 – 3r CN Sabadell 421.0

Moltes felicitats a totes i tots!!

Acord de col.laboració amb l’Associació Solidària Eulàlia Garriga

La Fundació CNS i l’Associació Acció Solidària Eulàlia Garriga de Sabadell signen un acord de col·laboració i renoven l’acord amb Càritas Sabadell amb l’objectiu de portar a terme un treball conjunt per pal·liar situacions de pobresa, marginació i exclusió social, dins de la ciutat de Sabadell. La primera acció serà un recapte d’aliments i productes de primera necessitat durant els dia 9 a 31 de gener de 2020 a les dues recepcions del Club.

EL CLUB PERD CONTRA UN CN MATARÓ SUPERIOR A DIVISIÓ D’HONOR (1-5)

Derrota del primer equip masculí de tennis taula del Club Natació Sabadell contra el Quadis CN Mataró (1-5) en un partit en la lluita per assolir la permanència a la Divisió d’Honor masculina de tennis taula. Els mataronins van mostrar el seu potencial davant els sabadellencs, que tot i el massiu suport de públic a Can Llong, no va poder sorprendre als del Maresme, que van ser millors. El base local Ferran Brugada va sumar el punt dels nedadors contra Yordi Jason Ramos. El rus Yuri Beschastnyy va perdre contra Ramos, ja amb el partit decidit, i davant Xavier Peral i Pere Weisz va cedir contra Peral i Arnau Pons, que va fer un partit espectacular guanyant a Weisz i a Brugada.

La lluita per la salvació continua en un curs on la Divisió d’Honor està molt cara. El Borges és el cuer amb 2 triomfs, Elx i Club han guanyat tres partits i Olot, Calella, Badalona, Mataró i Irun compten amb 4 victòries. La segona volta serà decisiva i cada jornada serà una final per a tots aquests equips.

El pròxim rival dels de Sabadell serà el Múrcia, líder invicte que visitarà dissabte Can Llong. Els murcians són un dels grans candidats a l’ascens a Superdivisió.

SWIM CUP AMSTERDAM: BONES SENSACIONS DELS NOSTRES NEDADORS

Amsterdam acollia, com cada any, la seva gran competició i en aquesta edició tenia l’interès afegit de poder aconseguir les mínimes pels Jocs.
Amb aquestes condicions el Club va estar representat per 5 nedadors (3 homes i 2 dones) amb una bona presència a les finals i amb la Marina Garcia que va fer la mínima que es demanava a les eliminatòries i es va quedar a tres dècimes de la marca de la final.

Resultats dels nostres nedadors:

-Marina Garcia: 3a 200 Braça (2:25.86)
-Àlex Castejón: 4t 200 Braça (2:12.98), 7è 400 Estils (4:22.78), 11è eliminatòries 200 Estils (2:05.86) i 18è eliminatòries 100 Braça (1:04.11)
-Aina Olivan: 6a 800 Lliures (8:56.09), 11a 400 Lliures (4:20.50) i 32a 200 Lliures (2:06.18)
-Alex Ramos: 6è 100 Papallona (54.07), 18è 200 Lliures (1:52.04) i 23è 100 Lliures (51.31)
-Sergio de Celis: 14è 200 Lliures (1:51.55), 15è 100 Lliures (50.90) i 38è 50 Lliures (23.92)

I ara a per la Copa d’Espanya.

CAMP CAT. JUNIOR I INFANTIL: QUARTS EN AMDUES CATEGORIES

Amb un total de 34 nedadors (13 nois i 21 noies) júniors i infantils han disputat des de dijous fins diumenge en el Campionat de Catalunya d’Hivern a la piscina de la Nova Escullera.
En una dura lluita ens hem quedat a les portes del pòdium per equips quedant quarts en júniors i els infantils.
També ca destacar la gran quantitat de finalistes amb un total de 79 i 15 medalles (5 ors, 3 argents i 7 bronzes).

Resultats més destacats:

-400 Estils femenins: 13 anys: 6a Núria Nasarre (5:30.41) i 7a Emma Ruíz (5:33.81) – 14 anys: 7a Carla Peraira (5:26.47)
-400 Estils masculins: 14 anys: 9è Marc Perea (5:14.82) i 10è Carles Peiró (5:18.07) – Júnior: 1r Pol Yagües (4:37.38), 4t Roger Pastor (4:45.68)
-50 Lliures femenins: Júnior: 6a Júlia Ruíz (28.20), 7a Laia Valls (28.61) i 13a Inés López (28.80)
-50 Lliures masculins: Infantil: 4t Kacper Rafal (25.46-4t 15 anys)
-50 Esquena femenins: Júnior: 3a Júlia Ruíz (31.18)
-50 Braça femenins: Júnior: 3a Laia Valls (34.82)
-50 Papallona masculins: Infantil: 1r Kacper Rafal (26.68-1r 15 anys)
-100 Braça femenins: Júnior: 6a Laia Valls (1:17.07)
-100 Braça masculins: Infantil: 16è Sergey Clavé (1:13.61)
-100 Lliures femenins: Infantil: 14a Nadia González (1:02.79) – Júnior: 5a Júlia Ruíz (1:00.21), 7a Inés López (1:01.56), 10a Laia Valls (1:03.97), 15a Xènia Farrerons (1:02.81) i 17a Paula González (1:03.60)
-100 Lliures masculins: Infantil: 5è Kacper Rafal (55.80-4t 15 anys) i 19è Hugo Holgado (58.40) – Júnior: 13è Pol Yagües (55.11)
-200 Esquena femenins: Júnior: 5a Júlia Ruíz (2:23.44)
-200 Esquena masculins: Júnior: 3r Pol Yagües (2:13.26)
-200 Papallona femenins: Infantil: 2a Carla Peraira (2:29.80-2a 14 anys), 8a Núria Nasarre (2:35.97-1a 13 anys) – Júnior: 14a Xènia Farrerons (2:36.83)
-200 Papallona masculins: Infantil: 15è Marc Perea (2:27.74) – Júnior: 3r Roger Pastor (2:10.60), 13è Arturo Ortega (2:19.61) i 19è Pau Caballero (2:24.08)
-4×200 Lliures femenins Infantil: 4es (N. González, C. Peraira, M. Rodríguez, E. Ruíz) – 9:05.71
-4×200 Lliures femenins Júnior: 3es (J. Ruíz, L. Valls, I. López, X. Farrerons) – 8:46.92
-4×200 Lliures masculins Infantil: 4ts (K. Rafal, H. Holgado, H. Vegas, M. Perea) – 8:28.35
-4×200 Lliures masculins Júnior: 6ns (P. Yag¸es, R. Pastor, P. Caballero, A. Delgado) – 8:10.41
-200 Braça femenins: Infantil: 20a Núria Nasarre (3:02.68) – Júnior: 6a Laia Valls (2:46.80)
-200 Braça masculins: Infantil: 17è Sergey Clavé (2:40.26) – Júnior: 9è Adrià Delgado (2:34.90)
-200 Lliures femenins: Infantil: 7a Carla Peraira (2:13.70-5a 14 anys), 10a Nadia González (2:17.47) i 13a Emma RuÌz (2:16.21) – J˙nior: 4a J˙lia RuÌz (2:07.40) i 12a InÈs LÛpez (2:13.19)
-200 Lliures masculins: Infantil: 10è Kacper Rafal (2:23.42-matí 2:03.34) i 17è Hugo Holgado (2:06.37) – Júnior: 3r Pol Yagües (1:56.32) i 9è Roger Pastor (1:59.34)
-100 Papallona femenins: Infantil: 5a Carla Peraira (1:07.36-5a 14 anys), 9a Núria Nasarre (1:09.88-1a 13 anys), 19a Emma Ruíz (1:12.55) i 20a Elsa Barreras (1:12.85) – Júnior: 9a Xènia Farrerons (1:06.98) i 15a Ariadna Oliva (1:08.99)
-100 Papallona masculins: Infantil: 5è Kacper Rafal (1:01.22-3r 15 anys) – Júnior: 7è Roger Pastor (1:00.06)
-4×100 Lliures femenins Infantil: 5es (C. Peraira, E. RuÌz, N. Gonz·lez, N. Nasarre) – 4:15.37
-4×100 Lliures femenins Júnior: 1es (J. Ruíz, I. López, L. Valls, X. Farrerons) – 4:02.54
-4×100 Lliures masculins Júnior: 7ns (P. Yagües, A. Ortega, P. Caballero, R. Pastor) – 3:46.44
-200 Estils femenins: Infantil: 11a Carla Peraira (2:32.63-10a 14 anys), 15a Núria Nasarre (2:37.02-4a 13 anys) i 18a Emma Ruíz (2:37.39-5a 13 anys) – Júnior: 9a Júlia Ruíz (2:31.27), 11a Xènia Farrerons (2:29.45) i 19a Laia Valls (2:35.07)
-200 Estils masculins: Júnior: 4t Pol Yagües (2:12.90)
-100 Esquena femenins: Júnior: 4a Júlia Ruíz (1:07.13)
-400 Lliures femenins: Infantil 14 anys: 4a Nadia González (4:43.65) – Júnior: 8a Júlia Ruíz (4:36.31) i 13a Paula González (4:43.40)
-400 Lliures masculins: Júnior: 2n Pol Yagües (4:07.49) i 4t Roger Pastor (4:10.24)
-4×100 Estils femenins Infantil: 8es (C. Peraira, N. Nasarre, E. Barreras, E. RuÌz) – 4:52.80
-4×100 Estils femenins Jínior: 2es (J. Ruíz, L. Valls, X. Farrerons. I. López) – 4:31.96
-4×100 Estils masculins Infantil: 6ns (H. Holgado, S. ClavÈ, K. Rafal, H. Vegas) – 4:25.57
-4×100 Estils masculins Júnior: 10ns (P. Yagües, A. Delgado, M. Lucas, R. Pastor) – 4:15.20

Moltes felicitats a totes i tots!!
La propera cita serà la Copa d’Espanya a la piscina Pere Serrat (CN Sant Andreu) en el nostre retorn a la Divisió d’Honor.