CAMP. ABS. OPEN DE MADRID: GRAN DOMINI DELS NOSTRES NEDADORS

Aquest cap de setmana s’ha disputat a la piscina Mundial 86 de Madrid el Campionat Open Absolut amb la participació dels nostres nedadors que entrenen a Madrid (5 nedadors i dues dones) i amb uns grans resultats ja que han guanyat 11 proves i 4 segons llocs

Resultats dels nostres nedadors:

– Konrad Czerniak: 1r 100 Lliures (49.78), 1r 50 Lliures (22.49), 1r 100 Papallona (52.73)
– Fátima Gallardo: 1a 200 Lliures (2:02.50), 1a 100 Lliures (56.74), 1a 50 Lliures (25.86)
– Merche Peris: 1a 50 Esquena (28.60), 1a 100 Esquena (1:02.33), 2a 50 Lliures (26.43)
– Alan Cabello: 1r 400 Estils (4:29.08), 2n 200 Estils (2:04.33)
– Alejandro García: 1r 200 Estils (2:03.98), 2n 400 Estils (4:33.93)
– Miguel Durán: 1r 400 Lliures (3:53.12), 2n 200 Lliures (1:50.97)
– Aitor Martínez: 4t 50 Lliures (23.38)

Merche Peris als 50 Esquena (847) i Konrad Czerniak amb 100 Papallona (843) han aconseguit les millors marques (punts FINA) del Campionat.
Igual que ahir a Can Llong aquesta ha estat una bona preparació de cara al Campionat d’Espanya Open.

TROFEU CN SABADELL: BON PAPER DELS JOVES

El Trofeu del Club disputat ahir ha arribat a la 10a edició i segona com a Memorial Paulus Wildeboer i ho ha fet amb un canvi de format ja que s’ha disputat només en una sola jornada.
Tot i hàndicap de la no participació dels nedadors que entrenen a Madrid que participen a l’Open Absolut de Madrid i la baixa de l’Aschwin, els bons resultats dels nostres nedadors joves com en Joan Casanovas o la Maria Alcaide i la seguretat de l’Erika Villaécija van fer que la d’ahir fos una bona jornada per la nostra Natació i una passa més de cara a la preparació per l’Open.
Resultats més destacats:
– 50 Braça: 5è Alberto Miranda (30.07)
– 1500 Lliures masculins: 1r Pau Curtu (15:51.86), 3r Joan Casanovas (15:58.76) i 5è Marc Vivas (16:18.29)
– 800 Lliures femenins: 2a Erika Villaécija (8:40.16), 4a Maria Alcaide (9:08.78
– 400 Lliures: Femenins: 2a Erika Villaécija (4:16.76), 4a Sandra Pallarés (4:19.83) i 6a Maria Alcaide (4:28.63) – Masculí: 1r Joan Casanovas (3:55.09), 5è Marc Vivas (4:01.19) i 6è Pau Curtu (4:03.12)
– 200 Esquena: Femenins: 4a Maria Alcaide (2:20.44) – Masculins: 7è Xavier Garrido (2:27.31) i 8è Joan Josep Martín (2:27.38)
– 400 Estils: Femenins: – 3a Maria Alcaide (5:00.39) i Masculins: 8è Xavier Garrido (5:03.81)
– 100 Braça: Femenins: 7a Sandra Pallarés (1:13.71) i Masculins: 4t Alberto Miranda (1:06.16)
– 200 Braça masculins: 5è Alberto Miranda (2:26.91)
– 200 Estils: 2a Maria Alcaide (2:24.63)
– 200 Lliures: Femenins: 5a Sandra Pallarés (2:04.73) i Masculins: 8è Pau Curtu (1:56.35)
– 100 Lliures: Femenins: 6a Sandra Pallarés (58.61) i Masculins: 8ns Pablo Pedrosa i Joan Casanovas (53.93)

Avui a la tarda s’acaba l’Open Absolut de Madrid i informarem puntualment.

Fotografia: Joan Casanovas guanyador dels 400 Lliures (lacorchera.com).

XERRADA SOBRE EL DAKAR

Ahir a la Sala Social va tenir lloc la xerrada-col·loqui sobre el rally Dakar on es van poder escoltar les experiències i anècdotes dels convidats al voltant d’aquest gran esdeveniment.

Rafel Tibau i Ramon Franquesa van parlar de la seva experiència en camions i Josep Nicolàs en cotxes.

 

 

Quarts de final Euroleague: Astralpool CN Sabadell 15 – Szentes 10

L’equip femení de waterpolo del Club va fer un gran pas per accedir per cinquena vegada a la Final Four de l’Euroleague. Les de Nani Guiu es van imposar per 15 a 10 al conjunt hongarès del Szentes, en un partit força disputat amb fases del joc bastant igualades.

La tornada serà el proper divendres dia 25 de febrer a partir de les 19:00 hores.

Èxit organitzatiu al partit de lliga mundial de waterpolo

Ahir al vespre es va jugar a Can Llong (piscines Carles Ibars), el partit de la Lliga Mundial de waterpolo entre la selecció Espanyola i la de Montenegro. Dins dels actes de centenari del Club, el partit va ser tot un èxit organitzatiu, i la victòria del combinat espanyol va posar la ginda a una gran jornada, on les grades de la piscina del Club es van omplir de gom a gom.

Torneig de pàdel per parelles

El passat 13 de febrer es va celebrar el 1r Torneig de pàdel per parelles on hi van participar un total de 46 esportistes.

La primera parella classificada va ser la formada per Carlos Fernandez i Juan C. Galvez. Els segons classificats van estar Manel Escanes i Jordi Periz.

El proper mes de març es disputarà el Segon Torneig per categories, masculina i femenina i està previst que cada mes es vagi organitzant un torneig per parelles.

Victòria de l’aleví de volei del Club

Primer partit de la segona fase i primera victòria del alevins. Després d’un inici dolent amb un parcial de 8 a 3 en contra, es van posar el mono de treball i es van endur el punt. Ja en el segon set, es va notar el cansament i el set va ser per les jugadores de Granollers. A partir d’allà i amb una gran defensa i un millor atac es va encarrilar el partit, acabant amb un contundent 1 a 4.

ESCOLA PIA GRANOLLERS VERD 1 – CLUB NATACIÓ SABADELL     4
13-15, 15-10, 13-15, 13-15 i 11-15

 

CAMP. CAT. ALEVÍ D’HIVERN – CAMPIONS!!!

Darrera jornada del Campionat on ha continuat la gran actuació dels nostres nedadors i nedadores on s’han aconseguit 10 medalles (2 ors, 5 argents i 3 bronzes) En total s’han obtingut un total de 29 medalles (8 ors, 11 argents i 10 bronzes).
Tot aquest bon treball han servit per proclamarse Campions de Catalunya per dotzena vegada consecutiva des de la temporada 2001/02 tret de les darreres tres temporades en que no es va disputar.

Resultats més destacats del matí:

-400 Estils femenins: 12 anys: 1a Laia Valls (5:41.70) – 13 anys: 3a Xènia Farrerons (5:25.41) i 4a Bastanist Teruel (5:26.01)
-200 Lliures masculins: 13 anys: 4t Marc Lucas (2:19.03) – 14 anys: 6è Oriol San Nicolás (2:08.23)
-100 Esquena femenins: 12 anys: 2a Berta Ruíz (1:19.93) i 4a Clàudia Ruíz (1:14.64) – 13 anys: 2a Júlia Ruíz (1:08.78)
-100 Papallona masculins: 13 anys: 3r Joel Sanz (1:12.92)
-4×200 Lliures mixtes: 2ns – B. Teruel, O. San Nicolás, J. Ruíz i P. Yagües – 8:54.94

Resultats més destacats de la tarda:

-400 Estils masculins: 13 anys: 6è Joel Sanz (5:40.22) – 14 anys: 2n Pol Yagües (4:55.17)
-200 Lliures femenins: 13 anys: 4a Paula González (2:18.98), 6a Inés López (2:20.52) i 7a Bastanist Teruel (2:20.62)
-100 Esquena masculins: 13 anys: 6è Joel Álvaro (1:10.81)
-100 Papallona femenins: 12 anys: 2a Laia Valls (1:12.39) i 3a Valeria Maugere (1:12.77) – 13 anys: 4a Paula González (1:11.22) i 5a Xènia Farrerons (1:11.24)
-4×100 Estils masculins: 4ts – P. Yagües, P. Caballero, R. Pastor i O. San Nicolás – 4:31.45
-4×100 Estils femenins: 1es – J. Ruíz, A. Oliva, P. González i I. López – 4:48.25

Classificació per Clubs:
1r CN Sabadell 2605.5 – 2n CN Granollers 1600.0 – 3r CN Lleida 1570.0
Fotografia: Equip campió de Catalunya Aleví (CNS)

CAMP. ESP. LARGA DISTÀNCIA MÀSTERS: 2 ORS I 3 RÈCORDS D’ESPANYA

En aquesta segona edició màster els resultats dels nostres nedadors ha estat excel·lent. Per categories s’han obtingut 2 primers llocs, 1 segon lloc i 3 rècords d’espanya. Per equips s’ha obtingut el Sotscampionat d’Espanya.

Resultats més destacats:

Masculins: 4t Xavier Torrents (+50 – 43:09.95), 7è David Sánchez (+30 – 41:46.19), 10è Lluís Gabarró (+40 – 44:15.40)
Femenins: 1a Loli Balbuena (+50 – 44:53.63-Rècord d’Espanya +55), 1a Margarita Balbuena (+60 – 55:39.51-Rècord d’Espanya +60), 2a Mireia Gómez (+30 – 40:02.90-Rècord d’Espanya +35), 6a Adriana Port (+40 – 49:50.10).

Classificaió per equips:
1r CN Vila-Real 200 – 2n CN Sabadell 89 – 3r CN Vilanova 87

Fotografia: Piscina del Centre de Natació Mataró (trainikbarcelona.com)

CAMP. CAT. ALEVÍ D’HIVERN – 2a JORNADA: SEGUEIXEN ELS BONS RESULTATS

Segona jornada del Campionat on ha continuat el domini dels nostres nedadors i nedadores que ha fet augmentés la distància amb els altres clubs a la classificació.
A la jornada d’avui la recompensa ha estat de 8 medalles (3 ors, 1 argent i 4 bronzes).
Demà darrera jornada per intentar arrodonir el Campionat.

Resultats més destacats del matí:

-400 Lliures femenins: 12 anys – 1a Berta Ruíz (4:57.70) i 5a Valeria Van Oudenhoven (5:07.08) – 13 anys – 5a Júlia Ruíz (4:48.50) i 6a Xènia Farrerons (4:49.57)
-200 Braça femenins: 12 anys – 4a Laia Valls (3:02.25)
-200 Esquena masculins: 13 anys – 1r Joel Álvaro (2:29.52)
-4×100 Lliures femenins: 1es – P. González, J. Ruíz, X. Farrerons, B. Teruel – 4:18.60

Resultats més destacats de la tarda:

-400 Lliures masculins: 13 anys – 4t Marc Lucas (4:52.39) – 14 anys: 3r Pol Yagües (4:23.62) i 6è Oriol San Nicolás (4:28.14)
-100 Lliures femenins: 12 anys – 2a Berta Ruíz (1:05.20) i 3a Claudia Rubio (1:05.76) – 13 anys – 4a Inés López (1:04.26)
-200 Braça masculins: 14 anys – 4t Pau Caballero (2:40.82)
-200 Esquena femenins: 12 anys – 3a Claudia Ruíz (2:40.47) i 6a Julia Luís (2:45.89) – 13 anys – 4a Júlia Ruíz (2:26.61)
-4×100 Lliures masculins: 3rs – P. Yagües, R. Pastor, P. Caballero i O. San Nicolás – 4:00.10

Classificació per Clubs: 1r CN Sabadell 1666.5 – 2n CN Granollers 1021.0 – 3r CN Barcelona 988.0

Fotografia: Equip aleví que participa al Campionat (CNS)