CAMP. CAT. ALEVÍ D’HIVERN – CAMPIONS!!!

Darrera jornada del Campionat on ha continuat la gran actuació dels nostres nedadors i nedadores on s’han aconseguit 10 medalles (2 ors, 5 argents i 3 bronzes) En total s’han obtingut un total de 29 medalles (8 ors, 11 argents i 10 bronzes).
Tot aquest bon treball han servit per proclamarse Campions de Catalunya per dotzena vegada consecutiva des de la temporada 2001/02 tret de les darreres tres temporades en que no es va disputar.

Resultats més destacats del matí:

-400 Estils femenins: 12 anys: 1a Laia Valls (5:41.70) – 13 anys: 3a Xènia Farrerons (5:25.41) i 4a Bastanist Teruel (5:26.01)
-200 Lliures masculins: 13 anys: 4t Marc Lucas (2:19.03) – 14 anys: 6è Oriol San Nicolás (2:08.23)
-100 Esquena femenins: 12 anys: 2a Berta Ruíz (1:19.93) i 4a Clàudia Ruíz (1:14.64) – 13 anys: 2a Júlia Ruíz (1:08.78)
-100 Papallona masculins: 13 anys: 3r Joel Sanz (1:12.92)
-4×200 Lliures mixtes: 2ns – B. Teruel, O. San Nicolás, J. Ruíz i P. Yagües – 8:54.94

Resultats més destacats de la tarda:

-400 Estils masculins: 13 anys: 6è Joel Sanz (5:40.22) – 14 anys: 2n Pol Yagües (4:55.17)
-200 Lliures femenins: 13 anys: 4a Paula González (2:18.98), 6a Inés López (2:20.52) i 7a Bastanist Teruel (2:20.62)
-100 Esquena masculins: 13 anys: 6è Joel Álvaro (1:10.81)
-100 Papallona femenins: 12 anys: 2a Laia Valls (1:12.39) i 3a Valeria Maugere (1:12.77) – 13 anys: 4a Paula González (1:11.22) i 5a Xènia Farrerons (1:11.24)
-4×100 Estils masculins: 4ts – P. Yagües, P. Caballero, R. Pastor i O. San Nicolás – 4:31.45
-4×100 Estils femenins: 1es – J. Ruíz, A. Oliva, P. González i I. López – 4:48.25

Classificació per Clubs:
1r CN Sabadell 2605.5 – 2n CN Granollers 1600.0 – 3r CN Lleida 1570.0
Fotografia: Equip campió de Catalunya Aleví (CNS)

CAMP. ESP. LARGA DISTÀNCIA MÀSTERS: 2 ORS I 3 RÈCORDS D’ESPANYA

En aquesta segona edició màster els resultats dels nostres nedadors ha estat excel·lent. Per categories s’han obtingut 2 primers llocs, 1 segon lloc i 3 rècords d’espanya. Per equips s’ha obtingut el Sotscampionat d’Espanya.

Resultats més destacats:

Masculins: 4t Xavier Torrents (+50 – 43:09.95), 7è David Sánchez (+30 – 41:46.19), 10è Lluís Gabarró (+40 – 44:15.40)
Femenins: 1a Loli Balbuena (+50 – 44:53.63-Rècord d’Espanya +55), 1a Margarita Balbuena (+60 – 55:39.51-Rècord d’Espanya +60), 2a Mireia Gómez (+30 – 40:02.90-Rècord d’Espanya +35), 6a Adriana Port (+40 – 49:50.10).

Classificaió per equips:
1r CN Vila-Real 200 – 2n CN Sabadell 89 – 3r CN Vilanova 87

Fotografia: Piscina del Centre de Natació Mataró (trainikbarcelona.com)

CAMP. CAT. ALEVÍ D’HIVERN – 2a JORNADA: SEGUEIXEN ELS BONS RESULTATS

Segona jornada del Campionat on ha continuat el domini dels nostres nedadors i nedadores que ha fet augmentés la distància amb els altres clubs a la classificació.
A la jornada d’avui la recompensa ha estat de 8 medalles (3 ors, 1 argent i 4 bronzes).
Demà darrera jornada per intentar arrodonir el Campionat.

Resultats més destacats del matí:

-400 Lliures femenins: 12 anys – 1a Berta Ruíz (4:57.70) i 5a Valeria Van Oudenhoven (5:07.08) – 13 anys – 5a Júlia Ruíz (4:48.50) i 6a Xènia Farrerons (4:49.57)
-200 Braça femenins: 12 anys – 4a Laia Valls (3:02.25)
-200 Esquena masculins: 13 anys – 1r Joel Álvaro (2:29.52)
-4×100 Lliures femenins: 1es – P. González, J. Ruíz, X. Farrerons, B. Teruel – 4:18.60

Resultats més destacats de la tarda:

-400 Lliures masculins: 13 anys – 4t Marc Lucas (4:52.39) – 14 anys: 3r Pol Yagües (4:23.62) i 6è Oriol San Nicolás (4:28.14)
-100 Lliures femenins: 12 anys – 2a Berta Ruíz (1:05.20) i 3a Claudia Rubio (1:05.76) – 13 anys – 4a Inés López (1:04.26)
-200 Braça masculins: 14 anys – 4t Pau Caballero (2:40.82)
-200 Esquena femenins: 12 anys – 3a Claudia Ruíz (2:40.47) i 6a Julia Luís (2:45.89) – 13 anys – 4a Júlia Ruíz (2:26.61)
-4×100 Lliures masculins: 3rs – P. Yagües, R. Pastor, P. Caballero i O. San Nicolás – 4:00.10

Classificació per Clubs: 1r CN Sabadell 1666.5 – 2n CN Granollers 1021.0 – 3r CN Barcelona 988.0

Fotografia: Equip aleví que participa al Campionat (CNS)

CAMP. ESP. LLARGA DISTÀNCIA: RECITAL 4 TÍTOLS INDIVIDUALS I L’EQUIP FEMENÍ

Avui a Mataró els nostres nedadors i nedadores han ofert un veritable recital a la piscina del Centre de Natació Mataró amb 3 dels 4 títols, 1 sotscampionat, dues millors marques nacionals i el títol per equips en categoria femenina i el títol infantil i el tercer lloc per equips en categoria masculina molt a prop del primer classificat.
Aquests són els resultats més destacats:
Categoria Infantil: 3000 metres
– Masculins: 1r Èric Vilaregut (33:59.30), 7è Raúl Pedrosa (35:58.88) i Guillermo Perosanz (36:09.62)
– Femenins: 1a Ariadna Escribano (35:25.77 i MMN 15 anys), 2a Maria Romero (35:30.15), i 8a Martina Pérez (37:32.47)
Categoria Júnior: 5000 metres
– Masculins: Júnior 2 – 4t Pau Curtu (55:38.65)
– Femenins: Júnior 1 – 1a Marina Castro (58:39.36 i MMN 17 anys), 4a Claudia Pérez (1:00:55.71) i 5a Mireia Perea (1:00:57.97)
Categoria Absoluta: 5000 metres
– Femenins: 1a Erika Villaécija (56:27.91)

Classificació per equips:
-Categoria Masculina: 1r CD Gredos San Diego 45 – 2n CN Mataró 42 – 3r CN Sabadell 40
-Categoria Femenina: 1r CN Sabadell 85 – 2n CN Sant Andreu 35 – 3r CN Galaico 26

Moltes felicitats i molt bona feina!!

Fotografia: Equip femení Campió d’Espanya (CNS)

CAMP. CAT. ALEVÍ D’HIVERN – 1a JORNADA: GRAN ARRENCADA

Avui ha començat a les instal·lacions del CN Olot el Campionat de Catalunya Aleví d’Hivern després de tres temporades de no disputar-se. Olot és tot un clàssic ja que s’hi han disputat aquests campionats les temporades 1995/96, 2007/08, 2009/10 i 2010/11.
El nostre equip hi participa amb un total de 26 nedadors (12 nois i 14 noies).
L’inici ha estat molt bo amb un total de 11 metalls (3 ors, 5 argents i 3 bronzes) i lideren clarament la classificació per equips.

Resultats més destacats del matí:

-200 Estils masculins: 13 anys – 4t Joel Álvarez (2:33.68) i 5è Marc Lucas (2:38.42)
-100 Braça femenins: 12 anys – 4a Valeria Van Maugere (1:25.57) i 5a Claudia Ruiz (1:25.72) – 13 anys – 8a Ariadna Oliva (1:23.29)
-200 Papallona masculins: 13 anys – 2n Joel Sanz (2:37.98) – 14 anys – 2n Roger Pastor (2:27.11) i 4t Pol Yagües (2:29.43)
-800 Lliures femenins: 14 anys – 8a Núria Rizo (10:39.69) – 13 anys – 2a Xènia Farrerons (9:48.57) i 3a Júlia Ruíz (9:49.24)
-8×50 Lliures mixtes: 2ns – P. González, O. San Nicolás, J. Ruíz, R. Pastor, X. Farrerons, P. Caballero, B. Teruel i P. Yagües – 3:51.61

Resultats més destacats de la tarda:

-200 Estils femenins: 12 anys – 4a Berta Ruíz (2:41.01) – 13 anys – 1a Bastanist Teruel (2:33.00) i 7a Ariadna Oliva (2:38.71)
-200 Papallona femenins: 12 anys – 1a Laia Valls (2:36.70), 2a Valeria Van Maugere (2:45.47) i 5a Julia Luís (2:56.81) – 13 anys – 3a Paula González (2:36.61)
-1500 Lliures masculins: 13 anys: 3r Oscar Rodríguez (19:12.06) – 14 anys: 1r Pol Yagües (17:02.08) i 5è Roger Pastor (17:57.68)

Classificació per Clubs:
1r CN Sabadell 796.0 – 2n CN Barcelona 480.0 – 3r CN Granollers 460.0

I demà més!!

Fotografia: Piscina del CN Olot (radiolot.cat)

CAMPIONATS D’ESPANYA DE LLARGA DISTÀNCIA A MATARÓ

Aquest cap de setmana el Centre de Natació Mataró acull el Campionat d’Espanya de Llarga Distància.

El dissabte dia 13 serà el torn de les categories absoluta, júnior i infantil. En total comptarem amb la participació de 13 nedadors (6 nedadors i 7 nedadores). Per categories tenim una noia en categoria absoluta, tres nois i tres noies júnior i també tres nois i tres noies en categoria infantil.

El diumenge dia 14 nedaran els màsters amb una participació de 10 nedadors (4 homes i 6 dones).

Aquest cap de setmana els nostres nedadors alevins també tenen el Campionat de Catalunya d’Hivern al Club Natació Olot, una seu clàssica d’aquest campionat. En total hi participaran 26 nedadors (12 nois i 14 noies).

Fotografia: Vista de les instal·lacions del CN Mataró (trainikbarcelona.com)

LES PREMINIS TRIOMFEN A SANT ADRIÀ

El premini ‘A’ femení del Club es va proclamar campió del prestigiós Minitorneig de Sant Adrià que organitza anualment el potent club del Besòs amb la presència de les millors pedreres del bàsquet femení.
L’equip sabadellenc va superar a la fase prèvia a Femení Sant Adrià i GEIEG sense masses problemes i va haver de treballar de valent per derrotar al Stadium Casablanca de Saragossa. Amb el primer lloc garantit les nedadores van superar l’EBCB Cornellà a semifinals i finalment, al partit decisiu, van patir per superar a la UE Mataró en una matx resolt per petits detalls.
És el segon títol obtingut pel Club en els darrers tres anys a categoria premini en aquest esdeveniment.
Les jugadores que van prendre part al torneig van ser Irene Asensio, Mireia Sanchez, Èlia Morga, Laura Edo, Natàlia Martos, Noa Masip, Eva Merino i Núria Planas, dirigides per Judit Mayor, Arnau Nogués i Juan Carlos Toro.

SORTEIGS DE LA COPA DEL REI I LA REINA DE WATERPOLO

Aquest migdia s’han fet els sortejos de la Copa del Rei i de la Reina de waterpolo femení.
L’acte ha tingut lloc a la sala social del carrer Montcada, i ha comptat amb la presència dels representants de la majoria de clubs participants.

L’equip masculí no ha tingut massa sort, ja que als quarts de final s’enfrontarà a l’Atètic Barceloneta, actual campió de lliga i màxim favorit al títol.
Pel què fa a l’equip femení, tindrà com a rival a quarts el CE Mediterrani.

 

CARNAVAL AL CLUB

El passat cap de setmana va tenir lloc la celebració del Carnaval al Club. Dissabte tarda va tenir lloc la Festa de disfresses a les instal·lacions de Montcada i diumenge, també per la tarda, una comparsa del Club va participar a la Rua pels carrers de Sabadell

El concurs de disfresses va comptar amb una participació de 125 persones.

L’acte va estar amenitzat pel Duet Els Xancleta de Fortià i el Cor de Cors de la Creu Alta.

El jurat estava format per membres de la junta directiva i del Consell d’honor i, mentre deliberaven, els participants a la rua van fer un assaig.

Es va premiar a les millors:

– Disfressa infantil més dos accèssits: 1a Ingrid Barchmini accèssits: Marc Gomez i Valeria Delgado

– Disfressa d’adult: Alba Jimenez i Jordi Almendro

– Familia: Rosa Cruz i Rosangela Dos Santos

– Posada en escena: Grup Qui és qui?

Van colaborar en els premis i sorteig d’obsequis el FC Barcelona, el Centre d’Esports Sabadell, la Granja Ventura Parc, la Panxa del Bou i Illa Fantasia.

Diumenge a la tarda el Club també va estar present a la Rua de Sabadell que va transcórrer per l’Eix Central de Sabadell des de l’Avinguda Francesc Layret fins a la Rambla cantonada Gran Via.

Hi van participar un total de 44 sòcies disfressades d’àngels en edats compreses entre els 8 i els 60 anys i la majoria provinent de les Activitats Dirigides.

Fotografia: Grup Qui és qui? guanyador de la millor posada en escena (CNS).

Presentació de la secció de futbol sala del Club

Aquest diumenge es va fer la presentació de la secció de futbol sala del Club. L’acte va tenir lloc al pavelló de Sol i Padrís, i pel parquet van desfilar més de 200 jugadors de tots els equips de la secció, des del prebenjamins fins l’equip sènior. El fi de festa va acabar amb el partit amistós entre el Club i el Peñíscola de Primera Divisió.

IMG_2976 IMG_2786 IMG_2791 IMG_2793 IMG_2800 IMG_2804 IMG_2810 IMG_2813 IMG_2817 IMG_2829 IMG_2834 IMG_2839 IMG_2846 IMG_2851 IMG_2854 IMG_2860 IMG_2866 IMG_2907