Cursa nocturna pel Ripoll

El passat divendres 8 de juliol es va celebrar la cinquena cursa nocturna de la ciutat de Sabadell 2016, on hi van participar una gran quantitat d’atletes del Club Natació Sabadell.

Van destacar per part femenina:

Esther Domingo, segona classificada absoluta.

I per part masculina:

Enric Altayo, segon classificat absolut

ESTHER DOMINGO

CAMPIONAT D’EUROPA: ERIKA VILLAÉCIJA 7a ALS 5 KILÒMETRES

Molt millor avui l’actuació de la nostra nedadora a la distància dels 5 kilòmetres als Campionats d’Europa a la ciutat holandesa de Hoorn.

Al final ha estat setena amb un temps de 1:00:57.6 i a només a un minut de les medalles.

Si voleu veure els resultats complet cliqueu aquí.

I ara cap a Canàries a nedar el Campionat d’Espanya Absolut d’Estiu de demà a diumenge.

Molta sort!!

Fotografia: Erika Villaécija (abc.es)

Hattrick s’emporta les 24 hores de 1a

Contra tot pronòstic l´equip Hattrick va guanyar el passat cap de setmana les 24 hores de 1a divisió, davant de a priori millors equips. L’equip Hattrick ja va dominar la primera fase de la competició quedant en primer lloc. L’acompanyaren a les semifinals Amics 87, que va superar per un clar 2-0 i en l´altre partit de semifinals es van enfrentar Fractals perruquers ( 2on ) i Estil Propi, victòria dels perruquers per un ajustat 1-0.

La final va ser de ritme baix i precaucions defensives pels dos equips, la calor i el cansanci es feien notar. La clau del partit va ser l´expulsió per doble groga d´un jugador del Fractals Perruquers, ja avançada la segona part i això va provocar que l´equip Hattrick es posés de clar dominador amb un jugador més, i així aconseguir 2 gols en els instants finals del partit.

Just guanyador equip Hattrick i com a anècdota cal destacar que l´unica noia que participa activament en la lliga social la Mònica Chapinal , es membre de l´equip guanyador. Hattrick també va aconseguir el premi a l´equip mínim golejat i el David Bonàs de l´equip Cuinats Can Llong va ser el màxim golejador del torneig amb 10 gols.

TROYA...MINIM GOLEJAT CAPITÀ FRACTALS PERRUQUERS CAPITÀ TROYA DAVID BONÀS ( CUINATS CAN LLONG ) MAXIM GOLEJADOR FRACTALS PERRUQUERS 2on CLASSIFICAT

Grans resultats al Campionat de Catalunya júnior de sincro

L’equip júnior de natació sincronitzada del Club va aconseguir la medalla de bronze per equips, als Campionats de Catalunya que es va disputar aquest cap de setmana a Reus. Per la seva banda, la nedadora Emma Garcia va pujar al podi en el solo, aconseguint la medalla d’argent.

2016-07-09-PHOTO-00000952

CAMPIONAT DE CATALUNYA INFANTIL – CAMPIONS!!!!

Avui ha començat el Campionat de Catalunya Infantil i, a diferència de l’aleví que era contrarelotge, aquest es disputa en eliminatòries i finals.
En aquest Campionat hi participen nois de 15 i 16 anys i noies de 14 i 15 anys. En total hi han participat 24 nedadors (13 nois i 11 noies).
El Campionat ha estat excel·lent amb actuacions esperades i altres de sorprenents, també s’ha aconseguit un difícil triple pòdium als 1500 Lliures a la categoria de 14 anys on el quart també ha estat per un nedador del Club.
En total s’han obtingut 24 medalles (8 ors, 9 argents, 7 bronzes)

Resultats més destacats:

200 Estils masculins: 16 anys: 6- Max Canet (2:16.35), 6- Marc Tel (2:16.63). 15 anys: 2- Bruno Ferrari (2:14.46)
200 Estils femenins: 15 anys: 1- Marta Borrella (2:24.50), 9- Alba Vilaregut (2:32.18). 14 anys: 2- Sandra Nicolás (2:29.07)
200 Braça masculins: 15 anys: 8- Saúl Marina (2:43.92)
200 Braça femenins: 15 anys: 4- Marta Borrella (2:45.63). 14 anys: 4- Aina Oliván (2:49.84) i 5- Alicia Garcia-Pulgar (2:49.85)
100 Lliures masculins: 16 anys: 5- Max Canet (55.66)
1500 Lliures masculins: 16 anys: 7- Pol Amorós (17:52.71) – 15 anys: 1- Javier Gil (16:46.54), 2- Raúl Pedrosa (16:59.68), 3- Nil  Mataró (17:08.26), 4- Albert Rodríguez (17:10.08)
800 Lliures femenins: 15 anys: 6- Judit Romero (9:37.84) i 9- Mireia Valls (9:47.73). 14 anys: 1- Aina Oliván (9:14.16) i 9- Martina Pérez (9:43.56)
4×100 Lliures masculins: 3- (G. Perosanz, M. Canet, M. Tel, A. Torrents) – 3:41.27
4×100 Lliures femenins: 4- (J. Romero, S. Nicolás, M. Borrella, A. Olivan) – 4:10.24
400 Lliures masculins: 16 anys: 4- Àlex Torrents (4:09.00), 6- Marc Tel (4:15.78) i 15- Pol Amorós (4:29.82)
400 Lliures femenins: 15 anys: 6- Judith Romero (4:41.01) i 14- Mireia Valls (4:48.91)
100 Esquena masculins: 16 anys: 6- Toni Carpio (1:03.37)
100 Esquena femenins: 15 anys: 4- Marta Borrella (1:08.99)
100 Braça masculins: 15 anys: 7- Bruno Ferrari (1:11.71)
100 Braça femenins: 14 anys: 7- Alicia Garcia-Pulgar (1:21.82) i 10- Aina Oliván (1:26.35)
50 Lliures masculins: 16 anys: 7- Max Canet (25.79) i 10- Marc Tel (26.45)
50 Lliures femenins: 15 anys: 9- Alba Vilaregut (29.16)
200 Papallona masculins: 16 anys: 3- Max Canet (2:12.68) – 15 anys: 2- Guillermo Perosanz (2:12.95), 5- Raúl Pedrosa (2:21.40) i 9- Albert Rodríguez (2:24.45)
200 Papallona femenins: 15 anys: 1- Marta Borrella (2:24.47) i 3- Alba Vilaregut (2:27.77) – 14 anys: 1- Sandra Nicolás (2:23.99), 5-
Alicia Garcia (2:33.04) i 8- Meritxell Dambrink (2:39.01)
4×200 Lliures masculins: 1- (G. Perosanz, M. Tel, M. Canet, A. Torrents) – 8:02.95
4×200 Lliures femenins: 1- (M. Borrella, A. Oliván, S. Nicolás, J. Romero) – 8:48.89
200 Lliures masculins: 16 anys: 4- Àlex Torrents (2:01.07)
200 Lliures femenins: 15 anys: 5- Judith Romero (2:12.51) – 14 anys- 6- Aina Oliván (2:11.92)
100 Papallona masculins: 16 anys: 4- Max Canet (59.37)
100 Papallona femenins: 15 anys: 2- Marta Borrella (1:06.67) i 7- Alba Vilaregut (1:09.71) – 14 anys: 3- Sandra Nicolás (1:07.55) i 10- Alicia Garcia (1:12.03)
200 Esquena masculins: 16 anys: 3- Marc Tel (2:11.39) i 5- Toni Carpio (2:17.08) – 15 anys: 1- Bruno Ferrari (2:16.82) i 7-Guillermo Perosanz (2:22.06)
200 Esquena femenins: 15 anys: 2- Maria Borrella (2:23.99)
400 Estils femenins: 15 anys: 3- Alba Vilaregut (5:16.89) – 14 anys: 2- Aina Oliván (5:16.17) i 7- Alicia Garcia (5:28.89)
4×100 Estils masculins: 2- (M.Tel, B- Ferrari, M. Canet, A. Torrents) – 4:06.62
4×100 Estils femenins: 6- (S. Nicolás, M. Borrella, A. Vilaregut, A. Oliván) – 4:43.32

Classificacions final per equips:

– Categoria Masculina: 1- CN Sabadell 1378.0, 2- CN Igualada 994.5, 3- CN Terrassa 955.0
– Categoria Femenina: 1- CN Sabadell 1431.5, 2- CN Mataró 1296.0, 3- CN Sant Andreu 1229.0

Fotografia: Equip Campió

EUROJÚNIOR: M. CASTRO SISENA AL 4×200 LLIURES

Al final la nostra nedadora ha participat en la darrera prova femenina del Campionat: el relleu 4×200 Lliures i val a dir que ha tingut una actuació destacada ja que al matí l’equip amb un temps de 8:15.65 han fet el setè millor temps que els hi donava dret a nedar la final de la tarda on han millorat el temps 8:09.82 i han aconseguit quedar finalment sisenes i la Marina ha nedat quarta i ha fet un parcial de 2:02.96 (al matí ha nedat tercera i el parcial ha estat de 2:03.13).

Una bona manera d’acabar el Campionat. Moltes felicitats!!

 

MULLA’T 2016: OBJECTIU ACONSEGUIT

Les accions a favor del Mulla’t es fan a traves de la Fundació CNS des del 2009 però el Club hi col-labora des dels inicis del Mulla’t de la Fundació Esclerosi Múltiple!

Durant aquesta setmana els nens i nenes dels casals han nedat a favor del Mulla’t, aconseguint fer el nostre objectiu del centenari: 100km!

Moltes gràcies a tothom!!

Nou simulacre d’accident al Club

Ahir es va fer un nou simulacre d’accident a les instal.lacions del Club del carrer Montcada. En aquesta ocasió estaven enfocats a víctimes traumàtiques de diferent consideració, obligant als nostres socorristes a fer diferents extraccions.

IMG_5174 IMG_5170 IMG_5172 IMG_5173

CAMPIONAT D’EUROPA: ERIKA VILLAÉCIJA 15a ALS 10 KILÒMETRES

Avui s’ha disputat la prova dels 10 kilòmetres al Campionat d’Europa Absolut d’Aigües Obertes a la ciutat holandesa de Hoorn.

Durant quasi tota la carrera el gruix del les participants ha anat en grup però al final s’ha trencat i l’Erika  ha quedat encpçalant un segon grup. Al final amb 2:09:00.2 ha quedat a 2 minuts darrera de les 14 primeres que han arribat amb 2 hores 7 minuts.

Si voleu veure els resultats cliqueu aquí.

Dimarts disputarà els 5 kilòmetres.

Fotografia: Erika juntament amb en Pol Gil els dos nedadors que participen en aquest Campionat Absolut (www.rfen.es)

CAMPIONAT DE CATALUNYA ALEVÍ – CAMPIONS!!!!

Aquests tres dies s’ha disputat a les Piscines Bernat Picornell els Campionats de Catalunya Alevins d’Estiu amb la participació de 27 nedadors i nedadores del Club (13 nois i 14 noies). Els nois van dels 12 als 14 anys i les noies de 12 i 13.

Ha estat un Campionat molt ben disputat pels nostres nedadors i nedadores prova d’això ha estat la diferència a la classificació amb la resta d’equips amb gairebé 1000 punts de diferència que s’ha anat consolidant jornada a jornada.

Pel que fa a les medalles obtingudes també hem estat el Club amb més metalls amb un total de 28 medalles (7 ors, 11 argents i 10 bronzes).

Aquest Campionat Aleví d’Estiu se’ns dóna molt bé i en som els grans dominadors des de fa 19 temporades des de la 1996/97 amb 17 Tìtols de Campió ja que a les temporades 1999/00 i 2000/01 no hi va haver puntuació per equips.

Resultats més destacats:

200 Estils masculins: 14 anys- 4- Pol Yagües (2:21.86), 11- Paul Caballero (2:28.24) i 15- Oriol San Nicolás (2:31.44)
100 Braça femenins: 12 anys- 4- Laia Valls (1:23.35), 7- Claudia Ruiz (1:26.41) – 13 anys- 14- Ariadna Oliva (1:24.90) i 16- Xenia Farrerons (1:25.84)
200 Papallona masculins: 13 anys- 5- Marc Lucas (2:35.76), 14 anys- 2- Roger Pastor (2:22.81) i 8- Pau Caballero (2:30.61)
800 Lliures femenins: 12 anys- 3- Berta Ruíz (10:19.07), 5- Júlia Luis (10:27.33) i 12- Núria Rizo (10:48.41) – 13 anys- 5- Bastanist Teruel (9:58.65)
8×50 Lliures mixtes: 1- (J.Ruiz, P.Yagües, P.González, P.Caballero, X.Farrarons, R.Pastor, I.López, O.San Nicolás) – 3:51.19
200 Estils femenins: 12 anys- 1- Laia Valls (2:36.79) – 13 anys- 4- Bastanist Teruel (2:35.81), 5- Ariadna Oliva (2:36.51), 14- Inés López (2:41.39) i 15- Paula González (2:41.43)
100 Braça masculins: 12 anys- 15- Pol Cardeñas (1:25.92)
200 Papallona femenins: 12 anys: 2- Berta Ruíz (2:38.75) i 3- Júlia Luís (2:47.41)
1500 Lliures masculins: 13 anys: 10- Pol Cardeñas (19:27.13)

400 Lliures femenins: 12 anys- 5- Valeria Maugere (5:04.12) i 9- Julia Luis (5:08.23). 13 anys- 5- Júlia Ruíz (4:46.65), 6- Inés López (4:49.97) i 8- Paula González (4:56.38)
100 Lliures masculins: 12 anys- 2- Bismark Chavez (1:05.16). 14 anys- 12- Pol Yagües (59.37) i 16- Oriol San Nicolás (1:00.14)
200 Braça femenins: 12 anys- 3- Laura Valls (3:00.31). 13 anys- 13- Ariadna Oliva (3:01.94)
200 Estils masculins: 12 anys- 5- Pau Villa (2:43.34) i 6- Hugo Vegas (2:43.48)
4×100 Lliures femenins: 2- (J. Ruíz, X. Farrerons, B. Teruel, I, López) – 4:17.48
400 Lliures masculins: 12 anys- 3- Pau Villa (4:56.27), 4- Hugo Holgado (5:00.16) i 5- Bismark Chávez (5:03.15) – 14 anys- 2- Pol Yagües (4:22.78), 3- Roger Pastor (4:24.34) i 12- Oriol San Nicolás (4:39.62)
100 Lliures femenins: 12 anys- 4- Cluadia Ruiz (1:05.98) i 7- Valeria Maugere (1:07.14) – 13 anys- 5- Inés López (1:03.66), 8- Xènia Farrerons (1:03.93) i 11- Bastanist Teruel (1:05.20)
100 Braça masculins: 12 anys: 2- Hugo Vegas (1:25.63)
200 Braça masculins: 14 anys: 15- Adrià Delgado (2:56.74)
200 Esquena femenins: 12 anys: 3- Claudia Ruiz (2:41.34), 9- Berta Ruíz (2:46.68) – 13 anys: 2- Júlia Ruíz (2:30.41)
4×100 Lliures masculins: 3- (P. Yagües, O. San Nicolás, P. Caballero, R. Pastor) – 4:00.44

400 Estils femenins: 12 anys: 1- Valeria Maugere (5:37.66) – 13 anys: 2- Xènia Farrerons (5:24.73) i 8- Paula González (5:36.58)
200 Lliures masculins: 12 anys: 3- Paul Villa (2:20.34), 6- Hugo Holgado (2:25.24) i 13- Hugo Vegas (2:29.84) – 13 anys- 4- Marc
Lucas (2:19.23) – 14 anys: 4- Pol Yagües (2:06.73) i 11- Oriol San Nicolás (2:10.29)
100 Esquena femenins: 12 anys: 3- Claudia Ruiz (1:15.53) i 13- Júlia Luís (1:20.06) – 13 anys- 2- Júlia Ruiz (1:10.55)
100 Papallona masculins: 12 anys: 4- Arnau Torres (1:16.76) – 13 anys: 4- Marc Lucas (1:09.84) – 14 anys- 9- Pau Caballero (1:06.02) i 14- Roger Pastor (1:07.59)
4×200 Lliures mixtes: 1- (J. Ruiz, P. Yagües, I. López, R. Pastor) – 8:48.42
400 Estils masculins: 13 anys: 5- Marc Lucas (5:24.22) – 14 anys: 8- Pau Caballero (5:13.03) i 9- Roger Pastor (5:13.86)
200 Lliures femenins: 12 anys: 1- Berta Ruíz (2:22.47) – 13 anys: 3- Inés López (2:16.76), 6- Xènia Farrerons (2:17.46) i 7- Júlia Ruíz (2:18.85)
100 Papallona femenins: 12 anys: 1- Valeria Maugere (1:10.66) i 2- Laia Valls (1:10.97) – 13 anys- 7- Paula González (1:11.46), 9- Bastanist Teruel (1:12.46) i 10- Ariadna Oliva (1:13.50)
4×100 Estils masculins: 4- (P. Yagües, P. Caballero, R. Pastor, O. San Nicolás) – 4:36.43
4×100 Estils femenins: 1- (J. Ruiz, L. Valls, X. Farrerons, I. López) – 4:47.68

Classificació per Clubs:

1- CN Sabadell 2650.0, 2- CN Lleida 1733.0, 3- CN. Barcelona 1671.0

Fotografia: Equip campió de Catalunya (Autor: Juan Diego Cabana)