EUROJUNIOR: M. CASTRO VUITENA ALS 800 I A. ESCRI- BANO 12a ALS 200 PAPALLONA

Avui al Campionat d’Europa Júnior les nostres nedadores han obtingut un lloc d’honor.

Al matí la primera en nedar ha estat l’Ariadna Escribano ha fet la divuitena marca a les sèries dels 200 Papallona amb un temps de 2:17.47, però donat que només poden nedar les semifinals dues nedadores per país ha entrat a les semifinals amb el 15è temps i, a la tarda, ha rebaixat la marca (2:17.33) i ha aconseguit pujar fins a la 12a posició final.

La Marina Castro ha nedat al matí els 800 m. Lliures a la darrera sèrie i amb un temps de 8:41.84 ha aconseguit la tercera marca i després de  nedar-se la sèrie ràpida ha aconseguit classificar-se vuitena a menys de cinc segons de la medalla.

Demà serà el torn dels 400 m. Lliures amb la Marina Castro de nou.

Podeu seguir els resultats clicant aquí.

Fotografia: Imatge de la piscina de competició

La selecció espanyola de bàsquet sub-22 en cadira de rodes al Club

La selecció espanyola sub-22 de bàsquet en cadira de rodes, va fer ahir un partit d’entrenament a les naus del Club per preparar l’europeu del mes de setembre. La selecció va triar les nostres instal.lacions per seguir fent la preparació per a aquesta competició tant important.

FOTOGRAFIES DE LES XII HORES

Aquest és un recull de fotografies de la 31a Edició de les XII Hores disputades dissabte dia 2 de juliol.

LES XII HORES SE LES EMPORTA LA FUNDACIÓN HERRADOR EN UNA FINAL ALS PENALS

XXXI edició molt igualada, potser la més igualada dels últims anys.
Aquest dissabte dia 2 de juliol 5 equips van competir fins el final per les 4 places de semifinals, només CAU CATAU es va despenjar en la lluita per un lloc a les semifinals.
Fins a l’últim partit de la fase prèvia no es van definir els llocs de semifinals , on finalment COMPANYS BAR L´ESCLOP va quedar fora de les semis, que van ser les següents: CEM PROLASE (1r classificat) contra TALLERAUTO (4t Classificat), com tot el torneig igualtat màxima i empat final, on es va decidir el pase a la final als penals, on CEM PROLASE va aconseguir guanyar per 2-1 després de llençar 8 penals cada equip.
L’altra semifinal mes del mateix, FUNDACION HERRADOR (2n classificat) contra CUIRS (3r classificat), empat a 3 i tanda de penals on FUNDACION HERRADOR va guanyar per 3-2.
I la final no podia ser també més igualada empat a 0 entre CEM PROLASE i FUNDACION HERRADOR, després del partit i la pròrroga i els penals decantaren finalment la victòria per FUNDACION HERRADOR. CEM PROLASE va tenir la victòria a la seva mà si hagués transformat l´ultim penal de la primera tanda , pero al fallar-lo es va entrar a la decisió del primer que fallava quedava fora de la victòria i en el segon desempat FUNDACION HERRADOR va estar mes encertat i es va proclamar campió.

Fotografia: Equip Fundación Herrador guanyador d’aquesta edició

 

XII hores de petanca del Club

Aquest dissabte 2 de juliol es van disputar les XII hores de petanca del Club, a les naus de Cademesa. UN any més la participació va ser molt alta i la gent s’ho va passar d’allò més bé.

DINAR RESTAURANT CLUB DINAR RESTAURANT CLUB 1

CAMPIONAT DE CATALUNYA ALEVÍ – PRIMERA JORNADA

Avui ha començat a les Piscines Bernat Picornell els Campionats de Catalunya Alevins d’Estiu amb la participació de 27 nedadors i nedadores del Club (13 nois i 14 noies). Els nois van dels 12 als 14 anys i les noies de 12 i 13.
La jornada d’avui ha estat prou fructífera: 6 medalles (2 ors, 2 argents i 2 bronzes) i el nostre Club encapçala la classificació
per equips.

Resultats més destacats 1a jornada:

200 Estils masculins: 14 anys- 4- Pol Yagües (2:21.86), 11- Paul Caballero (2:28.24) i 15- Oriol San Nicolás (2:31.44)
100 Braça femenins: 12 anys- 4- Laia Valls (1:23.35), 7- Claudia Ruiz (1:26.41) – 13 anys- 14- Ariadna Oliva (1:24.90) i 16- Xenia
Farrerons (1:25.84)
200 Papallona masculins: 13 anys- 5- Marc Lucas (2:35.76), 14 anys- 2- Roger Pastor (2:22.81) i 8- Pau Caballero (2:30.61)
800 Lliures femenins: 12 anys- 3- Berta Ruíz (10:19.07), 5- Júlia Luis (10:27.33) i 12- Núria Rizo (10:48.41) – 13 anys- 5-
Bastanist Teruel (9:58.65)
8×50 Lliures mixtes: 1- (J.Ruiz, P.Yagües, P.González, P.Caballero, X.Farrarons, R.Pastor, I.López, O.San Nicolás) – 3:51.19
200 Estils femenins: 12 anys- 1- Laia Valls (2:36.79) – 13 anys- 4- Bastanist Teruel (2:35.81), 5- Ariadna Oliva (2:36.51), 14-
Inés López (2:41.39) i 15- Paula González (2:41.43)
100 Braça masculins: 12 anys- 15- Pol Cardeñas (1:25.92)
200 Papallona femenins: 12 anys: 2- Berta Ruíz (2:38.75) i 3- Júlia Luís (2:47.41)
1500 Lliures masculins: 13 anys: 10- Pol Cardeñas (19:27.13)

Classificació:
1- CN Sabadell 648.0 , 2- CN Barcelona 491.0 , 3- CN Lleida 406.0

Fotografia: Piscina Picornell (natacio.cat)

COMENCEN LES 12 I LES 24 HORES

El mes de juliol és el mes de les 12 i les 24 hores.

Els veterans obren foc el dissabte 2 de juliol de 9.00 a 21.00 hores, el cap de setmana següent serà el torn de les 24 hores de 1a Divisió del dissabte 9 a les 14.00 hores al diumenge 10 a les 14.00 hores i s’acaba amb les 24 Hores de Divisió d’Honor  del dissabte 16 a les 14.00 hores al diumenge 17 a les 14.00 hores.

Si voleu accedir al calendari dels partits cliqueu aquí.

 

6 hores de tennis taula al Club

Aquest diumenge 3 de juliol van tenir lloc les 6 Hores de tennis-taula organitzades per la Secció de Tennis-Taula del Club. La participació estava oberta a tots els socis i va tenir una gran acollida tan per als mateixos federats de la secció, com per a socis simpatitzants i practicants d’aquest esport.
L’inici de les 6 hores va ser a les 9 del mati i la competició es va organitzar en dos categories: Open A, per nivell federat i Open B.
Les classificacions van ser les següents :
Open A :  1r Agustí Martin
2n Ferran Huguet
3r Xavier Zaragoza

Open B :  1r Alejandro Martin
2 n Carles Ricard
3r Venronica Cano

Després de la competició es va fer un pica-pica per a tots els assistents.

Imagen 089 Imagen 090 Imagen 091 Imagen 092 Imagen 093  Imagen 095 Imagen 096 Imagen 097 Imagen 099 Imagen 100

Campionat d’Espanya de sincro – Trofeu Infantas Open

Aquest cap de setmana s’ha aconseguit una gran fita esportiva amb les nedadores formades al club: Emma Garcia i Irma Naval. Les dues van aconseguir el primer lloc en el duo tècnic a nivell nacional, amb una puntuació de 70.3320. La competició començava amb molt bon peu i amb molta energia!! El dissabte  tocava nedar el duet lliure, el qual van classificar-se en tercer lloc tot i nedar una rutina amb una dificultat elevada i uns moviments molt artistics i novedosos que van ser menys valorats, amb una puntuació 69.6000, del esperat per les tècniques: Neus Seguí, Paula Klamburg i Sara Rosés.
Campionat d’Espanya infantil
En la modalitat d’equip, les nedadores van nedar l’eliminatòria i tot i que els salts i les acrobacies no van acabar de sortir del tot bé i gràcies a les puntuacions de figures van classificar-se per la final.L’equip va encarar la final amb un objectiu clar: nedar millor i no fallar en els salts. I la veritat que així va ser i van aconseguir una puntuació de 64.7002, i una desena posició estrenant la nova rutina d’equip amb nedadores molt joves. En la modalitat de rutina combinada l’equip va aconseguir una puntuació de 64.3331, una tretzena posició entre les 27 rutines. L’equip infantil ha aconseguit la 10 posició en la classificació general per clubs dels 40 presents en el campionat.
Felicitar a totes les nedadores infantils i a les seves entrenadores: Neus Seguí i Ariadna Mestre per la seva gran temporada.Campionat España