CAMP. ESP. ABSOLUT HIVERN: MÍNIMA EUROPEA DE LA MARINA I TERCER LLOC EN NOIES

El Club Natación Santa Olaya ha estat la seu del Campionat d’Espanya Absolut d’Hivern des de dijous fins diumenge. Una bona piscina per un bon campionat.
El nostre equip amb un total de 19 nedadors (11 homes i 8 dones) ha aconseguit un total de 14 medalles (8 argents i 6 bronzes) i 49 finals. Amb aquests resultats s’ha aconseguit el tercer lloc per equips en categoria femenina i la quarta en categoria masculina.
El més destacat de tot ha estat la mínima pel Campionat d’Europa de piscina curta de la Marina Garcia a la prova dels 200 Braça i la bona actuació d’alguns dels joves talents de l’equip.

Resultats més destacats:

-1500 Lliures masculins: 12è Arnau Honrubia (15:26.77)
-400 Lliures femenins: 10a Aina Olivan (4:11.47)
-100 Estils masculins: 12è Joan Casanovas (56.05)
-50 Braça masculins: 11è Àlex Castejón (28.84)
-50 Braça femenins: 4a Marina Garcia (31.62) i 9a Laura Díaz (32.18)
-100 Papallona masculins: 3r Alex Ramos (52.60)
-100 Papallona femenins: 4a Judit Ignacio (59.84)
-4×50 Estils masculins: 7ns (A. Ramos, A. Castejón, J. Casanovas, S. de Celis)- 1:40.28
-4×50 Estils femenins: 2es (C. Seco, L. Díaz, J. Ignacio, M. Garcia) – 1:53.13
-4×200 Lliures masculins: 2ns (A. Ramos, S. de Celis, J. Casanovas, À. Castejon) – 7:07.34
-100 Lliures femenins: 13a Judit Ignacio (56.33), 15a Carla Seco (56.70) i Marina Garcia (56.20 al matí-baixa a la final A)
-100 Lliures masculins: 5è Sergio de Celis (48.66) i 7è Alex Ramos (49.29)
-400 Estils femenins: 9a Aina Olivan (4:44.46)
-400 Estils masculins: 3r Àlex Castejon (4:12.55) i 8è Jofre Allande (4:19.88)
-50 Esquena femenins: 7a Carla Seco (28.70)
-50 Esquena masculins: 7è Alex Ramos (25.10)
-200 Braça femenins: 2a Marina Garcia (2:22.10) i 7a Laura Díaz (2:27.44)
-200 Braça masculins: 2n Àlex Castejon (2:09.55) i 10è Jofre Allande (2:15.87)
-4×50 Lliures femenins: 3es (C. Seco, M. Garcia, J. Ignacio, L. Díaz) – 1:44.11
-4×50 Lliures masculins: 8ns (J. Casanovas, A. Ramos, M. Vivas, S. de Celis) – 1:31.04
-4×200 Lliures femenins: 2es (C. Seco, J. Ignacio, M. Garcia, A. Olivan) – 8:03.34
-200 Lliures masculins: 4t Sergio de Celis (1:46.46) i 6è Alex Ramos (1:46.99)
-200 Lliures femenins: 12a Carla Seco (2:01.19)
-100 Braça masculins: 9è Àlex Castejon (1:01.30)
-100 Braça femenins: 2a Marina Garcia (1:06.73) i 6a Laura Díaz (1:09.04)
-100 Esquena femenins: 10a Carla Seco (1:01.70)
-50 Papallona masculins: 5è Alex Ramos (24.16)
-50 Papallona femenins: 3a Judit Ignacio (27.16)
-200 Estils masculins: 5è Alex Castejon (2:01.58) i 12è Jofre Allande (2:03.15)
-4×100 Lliures masculins: 2ns (A. Ramos, J. Casanovas, S. de Celis, M. Vivas) – 3:15.85
-4×100 Lliures femenins: 2es (C. Seco, J. Ignacio, M. Garcia, L. Diaz) – 3:44.51
-800 Lliures femenins: 3a Marina Garcia (8:33.75) i 5a Aina Olivan (8:36.46)
-400 Lliures masculins: 5è Sergio de Celis (3:48.13)
-50 Lliures femenins: 8a Judit Ignacio (26.15) i 10a Carla Seco (26.15)
-200 Papallona masculins: 8è Arnau Honrubia (2:01.81)
-4×100 Estils femenins: 3es (C. Seco, L. Díaz, J. Ignacio, M. Garcia) – 4:05.47
-4×100 Estils masculins: 7ns (A. Ramos, À. Castejón, J. Casanovas, S. de Celis) – 3:37.07

Classificació per Clubs:

Categoria Masculina: 1r Real Canoe 593.0 – 2n Gredos San Diego 520.0 – 3r CN Sant Andreu 471.5 i 4t CN Sabadell 460.5
Categoria Femenina: 1r CN Sant Andreu 828.0 – 2n Gredos San Diego 508.5 – 3r CN Sabadell 491.0

Moltes felicitats a tots i totes!!

La propera cita serà el Campionat de Catalunya de Fons Absolut, Júnior i Infantil.

SIGNATURA DE COL·LABORACIÓ ENTRE LA FUNDACIÓ DEL CLUB I EL CENTRE DE NORMALITZACIÓ LINGÜÍSTICA DE SABADELL

La Fundació Club Natació Sabadell i el Consorci per la Normalització Lingüística renoven la seva col·laboració signant de nou un acord per establir un marc d’actuació i poder desenvolupar el programa Voluntariat per la Llengua a l’entitat i fer-ne difusió entre la seva massa social.

EL Voluntariat per la llengua (VxL) és un programa per practicar català a través de la conversa. Es basa en la creació de parelles lingüístiques formades per un voluntari, que parla català fluidament, i un aprenent, que en té coneixements bàsics i vol adquirir fluïdesa.

El VxL ofereix dues modalitats: presencial (les parelles han d’assistir al lloc de trobada que hagin acordat) i virtual (les parelles fan les trobades per mitjà d’Internet, a través de plataformes de videoconferència).

La Fundació CNS col·labora amb el programa des del 2009 desenvolupant activitats que fomentin la pràctica del català en tots els àmbits: esportius, socials, culturals…

Nou èxit de la Cursa del Club

Aquest diumenge es va disputar una nova edició de la Cursa del Club, la 29a edició on més de 900 corredors van invair els carrers del centre de Sabadell a les proves de 10 i 5 quiilòmetres, i també la cursa infantil.

En categoria masculina es va imposar Alejandro Avellaneda, seguit de l’atleta del Club Miquel Blanchart i en tercer lloc va entrar Marc Otero.

Pel que fa a la femenina, primera va ser Irene Sanchez, seguida d’Anna Carreira i en tercer lloc Carme Ballesteros.

Aquí teniu un petit vídeo del nostre amic Pako Beer: https://www.youtube.com/watch?v=x-N5P_mSsIY

EL CLUB ASSOLEIX 2 PODIS AL ZONAL I CLASSIFICA 6 PALISTES PER AL TORNEIG ESTATAL

6 jugadors del Club Natació Sabadell tenen bitllet per jugar el Torneig Estatal de tennis de taula després de la celebració del Torneig Zonal classificatori a Bàscara (Girona). A més, dos d’aquests palistes, els joves Joan Barberà Soler i Luca Khidasheli, van pujar al podi. Tenen dret a disputar l’Estatal, els palistes del Club Barberà en benjamí, Khidasheli en aleví, Dani González i Ivan Ruíz en la categoria sub-23, Ignasi Weisz en veterans 50 i Jordi Dinarès, en classe 11 adaptat.

En categoria benjamí, Joan Barberà Soler es va proclamar subcampió. Després de ser primer de grup, en els vuitens de final va eliminar Faust Sorni (3-0), als quarts de final a Manel Lozano (3-0) i en semifinals a Oriol Martínez (3-0). En la final va cedir contra el seu bon amic de Falcons Aniol Font per 1 set a 3. En una competició benjamí on els palistes del Club Owen Yang i Jordi Ruíz van quedar ben a prop de l’Estatal arribant fins als vuitens de final i acabant 13ens. Quim Barberà es va classificar pel quadre i va perdre a setzens de final.

En aleví, Luca Khidasheli va pujar al podi en el seu primer any a la categoria. Khidasheli va finalitzar quart després d’arribar a les semifinals. El sabadellenc va quedar primer del seu grup, als setzens de final es va desfer de Miquel Valera (3-0), als vuitens de David Escobar (3-0) i als quarts d’Hèctor Pedrosa (3-0). En semifinals va perdre contra el campió Alejandro Vivo (0-3) i en la lluita pel tercer i quart lloc davant Ruixiang Tang per 2-3.

En sub-23, Dani González i Ivan Ruíz, que seran a l’Estatal, es van quedar a les portes del podi. En el quarts de final, Ruíz va cedir contra el campió Pablo Alday per 2 a 3 i González davant Sergi Grau, jugador de Superdivisió, per 0-3. Per aconseguir el bitllet per l’Estatal, el sabadellenc Ivan Ruíz va eliminar al seu company d’equip Alex Sayago i a Bernat Folch, mentre que Dani González va superar Roger Blanco i Rusian Amzaev.

En veterans, el sabadellenc del Club Ignasi Weisz també va obtenir el bitllet classificatori en ser sisè a Bàscara en la categoria de 50, que estrenava a terres gironines. Weisz, després de ser primer de grup, va perdre contra Josep Maillo als quarts de final.

I en la classe 11 adaptada, Jordi Dinarés jugarà la cita estatal com a classificat directament.

En infantil, Alex González es va quedar a les portes de l’Estatal en perdre en els vuitens de final contra Adam López per 2 sets a 3 i finalitzar 13è en la lluita per la novena i desitjada plaça. I en juvenil, Màrius Menéndez va arribar fins als setzens de final i Marc Muñoz fins a 1/32.

Els jugadors que no s’han classificat tindran l’oportunitat de lluitar per ser a l’Estatal al Torneig Nacional que es jugarà del 5 al 8 de desembre a Boadilla del Monte (Madrid).

El sènior femení A de volei segueix sumant

Vibrant partit el viscut ahir al pavelló 3 del Club on l’equip de 1º Nacional rebia un potent rival que ja s’havia emportat el duel de la Lliga Catalana aquesta pretemporada.
El primer set queia del costat local que aconseguia desplegar un bon joc i inclinar així la balança del seu costat.
Tot i perdre el primer parcial, l’equip santcugatenc va seguir ferm al seu joc i amb una defensa sòlida i contundència aels seus atacs aconseguia donar la volta a la truita posant-se per davant i assegurant un punt.
Però el partit havia de durar encara molt i una quarta màniga impecable, feia pujar l’empat al marcador amb un contundent parcial i duia el partit al desempat.
Amb la moral pels núvols i la grada bolcada amb l’equip, el cinquè i definitiu assalt deixava el triomf i els dos punts a Sabadell.
Bon espectacle que dóna garanties que aquest grup ens farà gaudir molt fins al final de curs.
CN Sabadell 3 – CV Sant Cugat 2(25-19/17-25/21-25/25-13/15-12)
 
El Sènior Masculí agafa embranzida

Els nois del primer equip han començat més amb una contundent victòria davant del club veí en un dual vallesà que en cap moment va recordar la rivalitat viscuda a la pista en temporades anteriors.

Després dels actes de la presentació oficial dels equips de la secció, el conjunt local va entrar a la pista pletòric de confiança i en cap moment va deixar al rival entrar al partit.
Tres sets que van servir per tornar a veure en acció al Bruno, ja totalment recuperat de la seva lesió i que donen tres importants punts que enfilen l’equip a posicions de privilegi.
CN Sabadell 3 – CV Barberà 0 (25-20/25-19/25-15)

La Lliga Mundial de waterpolo femení a Can Llong

Els propers dimarts 12 i 19 de novembre, la selecció espanyola femenina de waterpolo jugarà dos partits de la Lliga Mundial a la piscina de Can Llong.  El primer partit serà davant de França i l’última davant d’Hongria. els dos partits es jugaran a les 20:00 hores.

CIRCUIT CATALÀ MANRESA: GRAN PAPER DELS NOSTRES NEDADORS

Diumenge a la piscina del CN Minorisa es va disputar la primera prova del Circuit Català i, tot i l’absència d’alguns dels nostres nedadors, l’actuació dels que hi van participar, 23 en total (14 homes i 9 dones), va ser molt destacada i van tenir presència entre els vuit primers en la majoria de les proves.
La Competició es va disputar pel sistema de contrarellotge.

Resultats més destacats (del 1 al 8):

-50 Esquena femenins: 4a Carla Seco (28.85)
-50 Braça femenins: 3a Laura Díaz (33.22)
-400 Lliures masculins: 8a Marcos Godoy (4:02.03)
-200 Papallona femenins: 5a Xènia Farrerons (2:23.22)
-200 Papallona masculins: 4t Jofre Allande (2:01.16), 5è Arnau Honrubia (2:02.26) i 7è Guillermo Perosanz (2:05.32)
-200 Estils masculins: 2n Joan Casanovas (2:04.30)
-200 Esquena femenins: 4a Júlia Ruiz (2:16.15)
-200 Esquena masculins: 7è Marc Tel (2:08.28)
-200 Braça femenins: 2a Laura Díaz (2:32.13)
-200 Braça masculins: 2n Jofre Allande (2:16.90)
-100 Lliures femenins: 4a Carla Seco (56.93)
-100 Lliures masculins: 4t Joan Casanovas (50.60)
-100 Lliures femenins: 4a Carla Seco (56.93)
-200 Lliures femenins: 6a Carla Seco (2:02.81)
-200 Lliures masculins: 2n Joan Casanovas (1:48.73)
-400 Estils femenins: 3a Sandra Nicolas (5:10.50)
-400 Estils masculins: 3r Jofre Allande (4:24.00)
-100 Papallona masculins: 7è Arnau Honrubia (56.97)
-100 Esquena femenins: 3a Carla Seco (1:02.52) i 7a Júlia Ruiz (1:04.53)
-100 Esquena masculins: 8è Marc Tel (58.65)
-100 Braça femenins: 1a Laura Díaz (1:11.07) i 3a Laia Valls (1:12.94)
-100 Braça masculins: 7è Jofre Allande (1:04.89)
-800 Lliures masculins: 4t Arnau Honrubia (8:06.03)

La propera cita serà el Campionat d’Espanya d’Hivern a la piscina del CN Santa Olaya del 14 al 17 de novembre.

LA SECCIÓ DE TENNIS TAULA DEL CLUB CONTINUA CREIXENT

La secció de tennis de taula del Club Natació Sabadell, que compte aquest curs amb un centenar de jugadors, va presentar-se en societat divendres al vespre a la sala de Can Llong. En una jornada festiva i especial, els 12 equips federats que té aquesta temporada l’entitat nedadora i els palistes, tant federats com no federats i que formen part de l’Escola del Club, van ser els protagonistes. A l’acte van assistir el Director esportiu de l’entitat Xavi Balaguer, la responsable de seccions de sec Belen Sánchez i els directius Ramon Cladellas i Raul Garcia Barroso.

El CN Sabadell té equip a Divisió d’Honor masculina, Primera Nacional masculina i femenina, Tercera Nacional, Preferent (dos equips), 1a Territorial, 3a Territorial A, 3a Territorial B i 1a Divisió de Veterans (dos equips) i 3a A de Veterans. La secció participa amb el seu planter en competicions catalanes i estatals on la darrera temporada va ser campió de Catalunya benjamí i tercer d’Espanya en la mateixa categoria. A més de jugar el Circuit Promeses amb més d’una vintena de jugadors, la majoria d’edat aleví, benjamí i prebenjamí.

Els sèniors de volei donen bona imatge tot i perdre els seus compromisos

Gran partit el viscut el disputat dissabte pel Sènior Masculí al Club.
Un gran rival va visitar les nostres instal·lacions on van desplegar un molt bon nivell de joc que, malauradament, va ser impossible de contrarestar pels nostres jugadors.
L’equip del Jordi Fernández va estar a l’altura i no va posar les coses fàcils però, tot i posar l’1 a 2 al marcador, els tres punts van acabar marxant cap a Canàries en caure al quart i definitiu set del costat visitant.
CN Sabadell 1 – Club Voleibol San Roque Batán 3 (22-25/20-25/25-23/19-25)

I si bonic va estar el partit masculí, el femení no es va quedar enrere.
La visita de les líders de la competició que no havien cedit cap set fins al moment, feia presagiar un difícil duel per les nostres jugadores.
Només cal mirar els parcials del marcador final per fer-se una idea del disputadíssim que va estar l’encontre.
La primera màniga queia del costat local que va anar per davant tot el set fins una empenta final de les canàries que ben a punt de donar la volta van estar. Segon set per les illenques que portarien la veu cantant en aquest parcial però que es decidia per petits detalls.
Arribava el tercer round i la truita tornava a girar per donar avantatge a les de blau que es quedaven a un set d’endur-se els tres punts però, un quart set interminable es tancava de forma dramàtica a favor de l’equip visitant.
Tocava jugar-s’ho a la darrera carta.
EL cinquè parcial va estar dominat pel conjunt insular i, amb un equip local tocat física i anímicament, acabava amb el marcador en contra i la victòria s’escapava de Sabadell.
CN Sabadell 2 – Club Voleibol JAV Olímpico Las Palmas

COPA CATALANA ABSOLUTA: SOTSCAMPIONS!!

La piscina de la Nova Escullera de Barcelona ha estat la seu triada per acollir la Copa Catalana Absoluta. Com a novetat han nedat les 3 divisions en la mateixa competició i enlloc de disputar-se a la primavera en piscina de 50 metres s’ha disputat
en piscina de 25 metres i abans de començar el calendari tradicional amb l’inici de les proves del Circuit Català.
Per part nostra l’equip estava format per 27 nedadors (15 homes i 12 dones) que van tenir una actuació destacada imposant-se en un total de 10 de les 37 proves disputades.

Fase preliminar – 1a Divisió (8 equips)

-8×50 Lliures mixtes: 2ns (A. Ramos, P. Yagües, M. Garcia, J. Ruiz, S. de Celis, A. Ortega, I. López, J. Ignacio) – 3:21.83
-400 Lliures masculins: 3r Joan Casanovas (3:52.54) i 8è Pol Yagües (4:04.11)
-400 Lliures femenins: 2a Aina Olivan (4:12.91) i 10a Paula Gonzalez (4:32.82)
-50 Papallona masculins: 1r Alex Ramos (24.06) i 12è Pau Caballero (27.97)
-50 Papallona femenins: 2a Judit Ignacio (28.44) i 8a Xènia Farrerons (29.73)
-100 Esquena masculins: 3r Aschwin Wildeboer (55.32) i 13è Arturo Ortega (1:03.19)
-100 Esquena femenins: 4a Carla Seco (1:02.65) i 5a Júlia Ruíz (1:04.25)
-200 Braça masculins: 1r Alex Castejon (2:09.59) i 14è Adrià Delgado (2:29.42)
-200 Braça femenins: 1a Laura Díaz (2:32.08) i 4a Laia Valls (2:33.44)
-200 Lliures masculins: 1r Sergio de Celis (1:48.38) i 10è Roger Pastor (1:56.99)
-200 Lliures femenins: 2a Marina Garcia (2:00.12) i 10a Inès López (2:09.18)
-4×50 Estils mixtes menors: 6ns (J. Ruiz, A. Oliva, A. Ortega, R. Pastor) – 1:56.75
-4×50 Estils mixtes majors: 2ns (A. Wildeboer, L. Diaz, C. Seco, S. de Celis) – 1:47.01
-50 Braça masculins: 4t Alex Castejón (29.21) i 16è Adrià Delgado (33.87)
-50 Braça femenins: 2a Laura Díaz (32.96) i 10a Ariadna Oliva (36.31)
-200 Esquena masculins: 7è Marc Tel (2:05.04) i 8è Pol Yagües (2:10.91)
-200 Esquena femenins: 4a Júlia RuÌz (2:16.33) i 7a Aina Olivan (2:24.64)
-100 Papallona masculins: 1r Alex Ramos (52.78) i 13è Pau Caballero (1:00.82)
-100 Papallona femenins: 7a Xènia Farrerons (1:05.29) i 8a Sandra Nicolàs (1:06.69)
-50 Lliures masculins: 1r Sergio de Celis (22.76) i 16è Hugo Holgado (26.37)
-50 Lliures femenins: 2a Carla Seco (26.32) i 10è Inès López (28.33)
-100 Estils masculins: 2n Joan Casanovas (56.14) i 15è Arturo Ortega (1:03.33)
-100 Estils femenins: 2a Marina Garcia (1:02.66) i 8a Laia Valls (1:08.12)
-4×200 Lliures mixtes: 2ns (A. Ramos, P. Yagües, M. Garcia, L. Valls) – 7:49.07

Puntuació per Clubs: 1r CN Sant Andreu 571.50 – 2n CN Sabadell 535.00 – 3r CE Mediterrani 488.50

Fase final – 1a Divisió grup A (4 equips)

-Prova d’eliminació masculina: 1r Alex Ramos
-Prova d’eliminació femenina: 3a Judit Ignacio
-100 Braça masculins: 2n Alex Castejón (1:02.07) i 16è Adrià Delgado (1:11.31)
-100 Braça femenins: 1a Laura Díaz (1:11.22) i 7a Ariadna Oliva (1:17.92)
-50 Esquena masculins: 1r Aschwin Wildeboer (24.73) i 7è Arturo Ortega (29.06)
-50 Esquena femenins: 2a Carla Seco (28.62) i 4a Júlia Ruíz (30.49)
-100 Lliures masculins: 1r Sergio de Celis (49.06) i 8è Hugo Holgado (57.88)
-100 Lliures femenins: 3a Aina Olivan (57.80) i 6a Inès López (59.95)
-200 Estils masculins: 3r Jofre Allande (2:03.99) i 7è Pol Yagües (2:09.42)
-200 Estils femenins: 2a Marina Garcia (2:12.28) i 4a Laia Valls (2:24.60)
-200 Papallona masculins: 3r Arnau Honrubia (2:01.51) i 6è Roger Pastor (2:10.63)
-200 Papallona femenins: 5a Sandra Nicolas (2:21.20) i 7a Xènia Farrerons (2:22.37)
-4×100 Estils mixtes: 2es (J. RuÌz, M. Garcia, A. Ramos, P. Yagües) – 3:58.36

Puntuació Final per Clubs: 1r CN Sant Andreu 139.0 – 2n CN Sabadell 124.00 – 3r CN Terrassa 108.0

Moltes felicitats a tots i totes!!

La propera cita per l’equip absolut serà diumenge vinent a la primera etapa del Circuit Català a Manresa al Trofeu Fèlix Serra Santamans.