FINAL TERRITORIAL: CAMPIONS!!

Natació – Un total 30 nedadors benjamins i prebenjamins del Club (10 nenes i 20 nens) han disputat des de divendres fins diumenge la Final Territorial a la Piscina Sylvia Fontana de Tarragona.
Els participants es van classificar a partir de les proves nedades a la Lliga i la Prova de Nivell i a la final es nedava l’anomenada Q64 amb els 64 primers del rànking de cada edat i que consisteix en nedar els 50 de cada estil segons un ordre preestablert diferent a la temporada anterior. Enguany l’ordre ha estat: 50 metres subaquàtic 7.5 m. d’Esquena, 50 Lliures, 50 Braça, i 50 Papallona
I els benjamins femenins de 9 i 9.5 i masculins de 10 i 10.5 anys nedaven també la prova dels 100 Lliures i femenins 10 i 10.5 anys i masculins 11 i 11.5 anys, com a màxim 32 nedadors, han nedat 200 Lliures o 200 Estils.
Els nostres joves nedadors han fet una gran actuació i han aconseguit guanyar aquest Campionat per davant del CN Sant Andreu i la UE Horta.
A més s’han aconseguit 4 medalles (1 or, 1 argent i 2 bronzes) i 11 entre els 8 primers. Els diplomes es donen als 8 millors classificats per les Finals A de les proves Q64, als 8 millors classificats de les proves 100 lliures, 200 estils i 200 lliures, i als 3 millors classificats de les Finals B-C-D-E-F-G-H de les proves Q64
La Classificació Final: 1r CN Sabadell 1888.00, 2n CN Sant Andreu 1641.00 i 3r UE d’Horta 1572.00
La propera competició d’aquest equip serà la Final de Relleus a les instal·lacions del CN Reus Ploms el proper diumenge dia 25 de juny.
Moltes felicitats a totes i tots nedadors i entrenadors!!

Resultats dels nostres nedadors:

Prebenjamins nois 9 anys: Q64
29è Demid Ponikarovski (50.33 – 48.10 – Desqualificat – 1:11.37)

Prebenjamins nois 9.5 anys: Q64
2n Matías Foucart (46.36 – 38.04 – 50.72 – 44.16)
13r Roger Delgado (45.60 – 38.40 – 51.89 – 48.63)
43è Remmy Ridere (50.04 – 41.69 – 57.21 – 57.86)
52è Jan Avellaneda (50.72 – 45.92 -59.42- 1:01.08)

Benjamins nois 10 anys: Q64
10è Thiago Ortega (45.31 – 37.10 – 52.35 – 45.18)
34è Iñaki Díez (48.84 – 36.23 – 51.23 – 48.80)
44è Iuri Cervera (51.71 – 39.18 – 1:00.44 – 56.02)
45è Pablo Jerónimo (49.93 – 41.45 – 1:01.04 – 56.72)

Benjamins nois 10.5 anys: 100 Lliures
6è Max Planas (1:21.53)
14è Mikhail Voytsekhovich (1:24.45)
23è Hugo Bayo (1:27.96)

Benjamins noies 9.5 anys: 100 Lliures
5a Júlia Hermida (1:25.73)
15a Lucia Foucart (1:32.15)
18a Leah Medrano (1:32.74)
42è Danae Rodríguez (1:40.66)
50a Olga Rivera (1:44.58)

Benjamins nois 10.5 anys: Q64
3r Max Planas (44.68 – 36.43 – 45.82 – 40.55)
21è Hugo Bayo (49.09 – 37.52 – 50.97 – 50.62)
35è Mikhail Voytsekhovich (49.79 – 37.60 – 53.26 – 50.84)

Benjamins noies 9.5 anys: Q64
7a Júlia Hermida (47.14 – 37.67 – 52.19 – 45.58)
14a Leah Medrano (49.63 – 39.73 – 53.06 – 50.97)
28a Lucia Foucart (49.77 – 40.32 – 59.58 – 50.77)
46a Danae Rodríguez (51.76 – 44.04 – 59.85 – 54.81)
49a Olga Rivera (54.28 – 49.01 – 56.58 – 55.46)

Benjamins nois 10 anys: 100 Lliures
7è Iñaki Díez (1:22.53)
13è Thiago Ortega (1:24.50)
31è Pablo Jerónimo (1:32.65)
36è Iuri Cervera (1:33.57)

Benjamins nois 11 anys: Q64
3r Aitor Carrasco (41.47 – 33.00 – 43.36 – 36.97)
13è Ivan Baño (42.79 – 33.29 – 46.28 – 43.59)
16è Marc Cid (46.42 – 35.74 – 52.23 – 52.48)
26è Lars Dos Santos (43.30 – 37.28 – 50.67 – 41.86)
56è Biel González (48.93 – 39.70 – 50.18 – Desqualificat)

Benjamins noies 10 anys: Q64
7a Marta López (47.59 – 39.05 – 49.52 – 55.10)
50a Júlia Oller (54.93 – 48.27 – 1:01.52 – 45.97)

Benjamins nois 11.5 anys: 200 Lliures
14è Miao Sheng (2:57.25)

Benjamins noies 10.5 anys: 200 Lliures
8a Martina Canchado (3:05.13)

Benjamins nois 11.5 anys: 200 Estils
15è Yago Cruz (3:16.38)
16è Adrian Córdoba (3:17.66)

Benjamins noies 10.5 anys: 200 Estils
9a Arlet Fernández (3:35.22)
23a Erika Calero (3:52.85)

Benjamins nois 11.5 anys: Q64
15è Adrian Córdoba (43.05 – 34.95 – 51.81 – 42.21)
25è Yago Cruz (42.63 – 34.56 – 52.17 – 39.42)
33è Miao Sheng (44.49 – 37.05 – 44.43 – 41.71)

Benjamins noies 10.5 anys: Q64
14a Martina Canchado (46.28 – 37.33 – 52.94 – 47.57)
46a Erika Calero (50.75 – 41.22 – 58,65 – 54.21)
49a Arlet Fernández (53.68 No qualificada – 44.01 – 56.85 – 48.94)

Benjamins nois 11 anys: 200 Lliures
9è Marc Cid (2:52.20)

Benjamins nois 11 anys: 200 Estils
1r Aitor Carrasco (2:56.68)
5è Ivan Baño (3:07.16)
13è Biel González (3:21.76)
Lars Dos Santos (Desqualificat)

Benjamins noies 10 anys: 200 Estils
11a Marta López (3:31.40)
26a Júlia Oller (4:03.72)