COPA D’ESPANYA DIV. D’HONOR: TERCERS EN LES DUES CATEGORÍES!!

Natació – De dimecres a la tarda fins avui al migdia s’ha disputat, a la piscina Nova Escullera del CN Barcelona, la 33a edició de la Copa d’Espanya de Divisió d’Honor amb els 8 millors clubs de l’estat, tant en categoria masculina com femenina.

Aquesta és una competició molt emocionant que consisteix en nedar totes les proves individuals, amb 2 nedadors per club, i tots els relleus 1 equip per club. I els participants poden nedar un màxim de 4 proves individuals. El nostre equip ha comptat amb 27 nedadors (13 homes i 14 dones).

A part dels primers classificats, que acostumen a tenir els equips més potents, del segon al quart les diferències no són molt importants i la classificació es decideix per detalls, o més ben dit per dècimes o centèsimes, sobretot en proves curtes i els relleus.

En el nostre cas, alguna baixa en categoria femenina ens va afectar molt a la primera sessió, que van acabar en setena posició, però una reacció espectacular va fer que, a la tercera sessió, ja s’havia enfilat fins a la tercera posició i, malgrat els esforços, no s’ha pogut atrapar al segon classificat que ha quedat a només 18 punts. I, en categoria masculina, s’ha vist un campionat molt igualat, tan en proves individuals com en relleus, i en aquesta ocasió, els detalls no han estat favorables als nostres interessos i, en les proves curtes i als relleus amb marques pràcticament iguals, no s’han aconseguit les millors classificacions.

Cal destacar que el nostre equip ha nedat bé amb moltes millors marques. A més s’han aconseguit: 1 Rècord de Catalunya de Carles Coll als 100 Braça i, ell mateix, ha batut dos rècords del Club més en 50 Braça (el primer en el passe de 100 i el segon a la prova dels 50 Braça) i una altre al relleu 4×200 Lliures masculins. A més s’han batut 6 millors marques socials: 3 en categoria femenina (Claudia Muñoz 50 Papallona i 100 Estils de 16 anys i Teresa Hernández en 50 Lliures de 17 anys) i 3 masculines (Pablo Nevado en 800 Lliures de 17 anys, Arnau Pifarré en 50 Lliures de 17 anys i Lachlan Reed en 50 Braça de 18 anys).

Al final els dos equips, gràcies a l’esforç de tot l’equip, han pujat al podi quedant tercers en les dues categories.

-Categoria Masculina: 1r Real Canoe NC 587.00, 2n CN Terrassa 493.50 i 3r CN Sabadell 423.50

-Categoria Femenina: 1r CN Sant Andreu 653.00, 2n CD Gredos San Diego 422.00 i 3r CN Sabadell 404.00

En tota la història de la Copa en categoria femenina (excepte el parèntesi en què no vam participar de la temporada 2012-13 a la 2016-17 i la 2017-18 i 2018-19 a 2a i 1a respectivament) sempre hem pujat al podi i, en categoria masculina, només 3 vegades hem quedat fora del podi amb dos quarts i un sisè lloc.

Moltes felicitats i bones festes!!

Resultats dels nostres nedadors:

-200 m. Lliures masculins: 1r Sergio de Celis (1:44.19) i 5è Ferran Julià (1:47.00)

-400 m. Estils femenins: 7a Marina Garcia (4:48.25) i 9a Laia Palomino (4:57.43)

-50 m. Esquena masculins: 15è Arnau Pifarré (26.25) i 16è Marc Tel (26.30)

-50 m. Esquena femenins: 10a Cristina Garcia (29.23) i 13a María Alcaide (30.33)

-200 m. Papallona masculins: 7è Guille Perosanz (2:00.76) i 10è Ferran Julià (2:02.71)

-200 m. Papallona femenins: 10a Lucía González (2:18.74) i 12a Natalia Muñoz (2:20.87)

-100 m. Braça masculins: 1r Carles Coll (58.25) i 7è Lachlan Reed (1:01.87)

-100 m. Braça femenins: 3a Stefania Gómez (1:08.34) i 9a Carlota Colomer (1:11.32)

-1500 m. Lliures masculins: 4t Pablo Nevado (15:29.44) i 10è Alex Jiménez (15:55.64)

-4×200 m. Lliures femenins: 5es (C. Oliveira, C. Muñoz, L. Valls, N. Muñoz) – 8:11.39

-4×100 m. Lliures masculins: 2ns (C. Coll, S. De Celis, M. Sánchez, F. Julià) – 3:13.50

-200 m. Lliures femenins: 6a Nerea Ibáñez (2:02.11) i 7a Natalia Muñoz (2:04.13)

-400 m. Estils masculins: 3r Alex Castejon (4:12.95) i 4t Diego Mira (4:14.45)

-50 m. Papallona femenins: 5a Claudia Muñoz (27.49) i 13a Teresa Hernández (28.40)

-50 m. Papallona masculins: 2n Sergio de Celis (23.71) i 14è Guille Perosanz (25.04)

-200 m. Braça femenins: 2a Marina Garcia (2:22.88) i 6a Stefania Gómez (2:30.27)

-200 m. Braça masculins: 2n Alex Castejon (2:09.07) i 9è Lachlan Reed (2:15.46)

-100 m. Esquena femenins: 11a Cristina Garcia (1:04.03) i 14a Laia Palomino (1:04.68)

-100 m. Esquena masculins: 10è  Diego Mira (53.84) i 14è Guille Perosanz (56.34)

-1500 m. Lliures femenins: 4a Carolina Oliveira (17:12.42) i 6a Daniela Bravo (17:26.63)

-4×200 m. Lliures masculins: 2ns (F. Julià, M. González, C. Coll, S. De Celis) – 7:02.81  RC

-4×100 m. Lliures femenins: 2es (C. Muñoz, M. Garcia, C. Colomer, N. Ibáñez) – 3:42.57

-4×50 m. Lliures masculins: 5ns (C. Coll, S. De Celis, F. Julià, A. Pifarré) – 1:28.95

-4×50 m. Lliures femenins: 4es (C. Muñoz, N. Ibáñez, C. Colomer, T. Hernández) – 1:43.50

-800 m. Lliures masculins: 1r Ferran Julià (7:48.31) i 5è Pablo Nevado (8:00.76)

-400 m. Lliures femenins: 3a Marina Garcia (4:10.40) i 8a Carolina Oliveira (4:17.20)

-100 m. Estils masculins: 2n Carles Coll (52.72) i 12è Lachlan Reed (56.90)

-100 m. Estils femenins: 3a Stefania Gómez (1:00.75) i 4a Claudia Muñoz (1:02.69)

-200 m. Esquena masculins: 2n Diego Mira (1:54.65) i 13è Àlex Castejon (2:03.41)

-200 m. Esquena femenins: 10a Cristina Garcia (2:15.66) i 11a Laia Palomino (2:15.94)

-100 m. Lliures masculins: 2n Sergio de Celis (47.64) i 14è Marcos Sánchez (50.03)

-100 m. Lliures femenins: 6a Nerea Ibáñez (56.86) i 8a Carlota Colomer (57.36)

-4×50 m. Estils masculins: 6ns (D. Mira, C. Coll, S. De Celis, F. Julià) – 1:38.59

-4×50 m. Estils femenins:  4es (C. García, M. Garcia, C. Muñoz, S. Gómez) – 1:53.28

-50 m. Lliures femenins: 5a Teresa Hernández (26.18) i 9a Nerea Ibáñez (26.43)

-50 m. Lliures masculins: 7è Carles Coll (22.36) i 13è Arnau Pifarré (22.85)

-200 m. Estils femenins: 3a Marina Garcia (2:14.35) i 6a Claudia Muñoz (2:16.13)

-200 m. Estils masculins: 6è Alex Castejon (1:59.89) i 7è Diego Mira (2:00.12)

-50 m. Braça femenins: 4a Stefania Gómez (31.51) i 9a Carlota Colomer (33.12)

-50 m. Braça masculins: 1r Carles Coll (27.08) i 4t Lachlan Reed (28.54)

-100 m. Papallona femenins: 7a Claudia Muñoz (1:01.04) i 9a Lucía González (1:02.42)

-100 m. Papallona masculins: 12è Sergio de Celis (54.33) i 13è Guille Perosanz (54.78)

-800 m. Lliures femenins: 5a Carolina Oliveira (8:53.00) i 8a Daniela Bravo (9:12.91)

-400 m. Lliures masculins: 4t Ferran Julià (3:49.39) i 7è Pablo Nevado (3:53.25)

-4×100 m. Estils femenins: 3es (C. Garcia, M. Garcia, C. Muñoz, Stefania Gómez) – 4:06.08

-4×100 m. Estils masculins: 5ns (D. Mira, C. Coll, S. De Celis, M. Sánchez) – 3:35.45