COPA CATALANA INFANTIL: TERCERS CLASSIFICATS A TOCAR DELS SEGONS

Natació – Dissabte a la piscina del CN Terrassa es va disputar la Copa Catalana Infantil amb els 10 millors equips d’aquesta temporada. La classificació va sortir de la suma de punts obtinguts a les jornades de Lliga.

El nostre equip es va classificar en setè lloc molt a prop del quart classificat. I dissabte no només van millorar la posició sino que van lluitar colze a colze amb el CN Sant Andreu pel segon lloc i només es van imposar per un punt i mig.

El nostre equip va disputar aquesta Copa amb un equip format per 18 nedadors (12 noies i 6 nois) i, a part, van participar-hi quatre nedadores fora de concurs.

Al final la diferència amb els santandreuencs van ser petits detalls. L’actuació dels nostres nedadors va estar destacada i es van imposar en 5 proves, 3 segons llocs i 7 tercers llocs.

Classificació per equips: 1r CN Mataró 861.00 – 2n CN Sant Andreu 779.00 – 3r CN Sabadell 777.50

Moltes felicitats a totes i tots!!

Resultats dels nostres nedadors:

400 m. Lliures femenins: 5a Ona Terraza (4:47.00) i 7a Ona de Miguel (4:50.25)
400 m. Lliures masculins: 3r Hugo Nevado (4:29.11)
200 m. Braça femenins: 5a Lila Aoki (2:55.10) i 6a Claudia Canchado (2:57.98)
200 m. Braça masculins: 3r Jan Jardí (2:40.37) i 13è Pau Gumbau (2:54.52)
100 m. Lliures femenins: 1a Natalia Muñoz (59.19) i 5a Daniela Bravo (1:02.35)
100 m. Lliures masculins: 3r Marc Corona (55.85) i 12è Nacho Vegas (58.97)
200 m. Papallona femenins: 2a Sofía Muñoz (2:32.04) i 6a Natalia Vazquez (2:44.20)
200 m. Papallona masculins: 12è Hugo Nevado (2:38.97)
200 m. Estils femenins: 2a Lila Aoki (2:32.63) i 6a Nora Aoki (2:38.90)
200 m. Estils masculins: 8è Jan Jardí (2:28.66)
100 m. Esquena femenins: 4a Ona Terraza (1:12.40) i 10a Jana Pozo (1:15.63)
100 m. Esquena masculins: 4t Nacho Vegas (1:06.28) i 5è Uriel Pahisa (1:06.55)
800 m. Lliures femenins: 1a Daniela Bravo (9:43.76) i 5a Ona de Miguel (10:00.96)
8×50 m. Lliures mixtes: 4ts (M. Corona, N. Vegas, N. Muñoz, J. Jardí, H. Nevado, S. Muñoz, L. Aoki, D. Bravo) – 3:37.31
200 m. Lliures masculins: 2n Marc Corona (2:01.74) i 16è Pau Gumbau (2:14.71)
200 m. Lliures femenins: 1a Daniela Bravo (2:10.81) i 9a Ona de Miguel (2:18.70)
100 m. Braça masculins: 5a Jan Jardí (1:12.92) i 16è Pau Gumbau (1:22.15)
100 m. Braça femenins: 7es Lila Aoki (1:21.76) i Claudia Canchado (1:21.76) – 14a Sofia Baño (1:27.07 – fora de concurs)
100 m. Papallona masculins: 16è Nacho Vegas (1:11.06) i 17è Uriel Pahisa (1:11.36)
100 m. Papallona femenins: 1a Natalia Muñoz (1:05.87) i 4a Natalia Vazquez (1:10.79) – 7a Gisela Guevara (1:11.91 – fora de concurs)
400 m. Estils masculins: Sense participació
400 m. Estils femenins: 3a Sofía Muñoz (5:22.94) i 7a Nora Aoki (5:41.44)
50 m. Lliures masculins (eliminació): Marc Corona (3r 16ns 25.48 – 2n 8ns 25.53 – 5è 4ts 25.95)
50 m. Lliures femenins (eliminació): Natalia Muñoz (2a 16ns 28.06 – 2a 8ns 27.85 – 1a 4ts 27.61 – 3a Semifinal 28.06)
200 m. Esquena masculins: Uriel Pahisa (desqualificat)
200 m. Esquena femenins: 1a Ona Terraza (2:31.60) i 4a Chloe Dos Santos (2:34.16)
1500 m. Lliures masculins: 3r Hugo Nevado (17:52.53)
4×100 m. Estils mixtes: 3rs (M. Corona, J. Jardí, N. Muñoz, S. Muñoz) – 4:22.19