COPA CATALANA ALEVÍ: SEGONS A NOMÉS SIS PUNTS DELS PRIMERS

Natació – Ahir diumenge a la piscina del CN Terrassa es va disputar la Copa Catalana Aleví amb els 10 primers clubs de Catalunya classificats a partir de les jornades de Lliga en què el nostre equip havia quedat primer.
En total 24 nedadors: 11 noies i 13 nois han disputat aquesta Copa i 2 nois ho han fet fora de concurs.
Però, com va passar a la Copa Infantil la setmana passada, la sort ens ha estat esquiva i només sis punts ens han separat de la victòria. Una victòria que s’ha escapat per alguna baixa a darrera hora que ha provocat canvis, sobretot en l’equip femení.
El nostre equip ha lluitat fins al final. Al final de la sessió del matí anaven tercers i amb uns bons resultats de les proves de la tarda han aconseguit superar als anfitrions posar-li molt difícil la victòria al CN Sant Andreu. Prova d’això és que el nostre equip s’ha imposat en 7 proves, en 5 ha estat segon i 4 en tercer lloc.
Classificació Final: 1r CN Sant Andreu 857.00 – 2n CN Sabadell 851.00 – 3r CE Mediterrani 815.00
S’han disputat 15 edicions des de la temporada 2007-08, excepte la temporada 2019-20 suspesa per la COVID i sempre s’ha pujat al pòdium i en 12 edicions s’ha aconseguit la victòria, 3 sots campionats i 1 tercer lloc.
Moltes felicitats a totes i tots!!

Resultats dels nostres nedadors:

400 m. Lliures femenins: 9a Núria Martí (5:41.32) i 11a Valeria Blanca(5:51.48)
400 m. Lliures masculins: 1r Siro Juárez (4:27.02) i 17è Mario Riera (5:28.49 )
200 m. Braça femenins: 3a Laia Romero (3:07.57) i 15a Aisha Cissé (3:36.70)
200 m. Braça masculins: 1r Jordi Moreno (2:45.53) i 11è Pol Martí (3:05.39)
100 m. Lliures femenins: 10a Mara Moreno (1:14.37) i 12a Berta Ribot (1:19.63)
100 m. Lliures masculins: 2n Cristian Córdoba (58.62), 9è Àlex Muñoz (1:05.41) i 10è Xavi Corona (1:06.13 – fora de concurs) i 12è Marc Soriano (1:08.15 – fora de concurs)
200 m. Papallona femenins: 5a Paula Gutiérrez (3:17.07) i 12 Evelyn Arenas (3:26.39)
200 m. Papallona masculins: 1r Siro Juárez (2:29.51) i 8è Ali Yüzen (2:46.48)
200 m. Estils femenins: 3a Laia Romero (2:52.57) i 10a Valeria Blanca (3:09.04)
200 m. Estils masculins: 5è Oriol Gil (2:38.65) i 6è Enrique Ramos (2:40.13)
100 m. Esquena femenins: 9a Mar Planas (1:28.52) i 12a Berta Ribot (1:36.64)
100 m. Esquena masculins: 3r Martí Cardeñas (1:10.62) i 9è Unai Herrero (1:13.74)
800 m. Lliures femenins: 10a Mara Moreno (12:01.48) i 13a Evelyn Arenas (12:30.08)
8×50 m. Lliures mixtes: 4ts (S. Juárez, J. Moreno, L. Romero, N. Martí, M. Cardeñas, M. Planas, A. Arboix, C. Córdoba) – 4:01.28
200 m. Lliures masculins: 1r Martí Cardeñas (2:14.49) i 8è Oriol Gil (2:23.20)
200 m. Lliures femenins: 11a Mara Moreno (2:44.21) i 13a Valeria Blanca (2:53.20)
100 m. Braça masculins: 1r Jordi Moreno (1:15.69) i 15a Marco Juárez (1:27.29)
100 m. Braça femenins: 2a Laia Romero (1:26.18) i 16a Aisha Cissé (1:41.20)
100 m. Papallona masculins: 1r Siro Juárez (1:05.17) i 2n Cristian Córdoba (1:06.19)
100 m. Papallona femenins: 7a Chloe Medrano (1:25.98) i 8a Núria Riera (1:27.68)
400 m. Estils masculins: 3r Jordi Moreno (5:32.14) i 10è Oriol Gil (5:43.32)
400 m. Estils femenins: 9a Paula Gutiérrez (6:36.81)
50 m. Lliures masculins (prova eliminació): 1r Cristian Córdoba (2n 16ns 27.38 – 1r 8ns 27.35 – 4t 4ts 27.83 – 2n Semis 27.21 – 1r Final 27.20)
50 m. Lliures femenins (prova eliminació): 8a Núria Martí (8a 16ns 33.13 – 8a 4ts 34.27)
200 m. Esquena masculins: 2n Martí Cardeñas (2:30.15) i 7è Ali Yüzen (2:36.60)
200 m. Esquena femenins: 10a Mar Planas (3:06.81) i 12a Berta Ribot (3:14.51)
1500 m. Lliures masculins: 2n Unai Herrero (19:27.35) i 7è Diego Calero (19:49.62)
4×100 m. Estils mixtes: 2ns (C. Medrano, J. Moreno, S. Juárez, M. Moreno) – 4:53.75