CIRCUIT DE L’HOSPITALET: 2 ORS, 2 ARGENTS I 2 BRONZES

Natació – Ahir es va disputar al CN L’Hospitalet la penúltima etapa del Circuit Català de Trofeus.
En aquest Trofeu es nedaven les proves dels 200 i 1500 metres sistema contrarellotge i les proves de 50 metres amb el sistena d’eliminació.
En total i han participat 19 nedadors del Club (14 dones i 5 homes) del club amb molta presència de nedadors joves. I pel que fa als resultats hi va haver una mica de tot.
A les proves de velocitat van ternir 3 finalistes: Àlex Ramos (primer als 50 Papallona i tercer als 50 lliures), la Teresa Hernández ha estat segona als 50 Lliures.
es va pujar tres cops al pòdium: Or per a Ferran Julià als 200 Lliures i argent pel Pablo Nevado als 1500 Lliures i bronze per la Lucía González als 200 Papallona.
A més els nostres nedadors Àles Ramos i Ferran Julià han estat segon i tercer respectivament pel que fal al millor rendiment per punts.
La darrera prova del Circuit serà a Mataró del 7 al 9 de juliol coincidint ambla disputa del Campionat de Catalunya Júnior.

Resultats dels nostres nedadors:

-50 Papallona femenins:
16ns de final: 5a Lucia González (29.68), 11a Elsa Barreras (30.74) i 33a Sara Ulacia (32.45)
8ns de final: 6a Lucia González (29.74) i 11a Elsa Barreras (30.51)
4ts de final: 5a Lucia González (29.55) i 11a Elsa Barreras (30.32)
Semifinal: 6a Lucia González (29.91)
-50 Papallona masculins:
16ns de final: 1r Alex Ramos (25.59) i 24è Pau Roure (27.52)
8ns de final: 1r Alex Ramos (25.40) i 24è Pau Roure (27.95)
4ts de final: 1r Alex Ramos (24.77)
Semifinal: 1r Alex Ramos (24.98)
Finals: 1r Alex Ramos (24.69)
-50 Esquena femenins:
16ns de final: 6a Maria Alcaide (31.70), 9a Laia Palomino (32.34) i 10a Elena López (32.48)
8ns de final: 5a Maria Alcaide (31.93), 9a Laia Palomino (32.40) i 10a Elena López (32.49)
4ts de final: 5a Maria Alcaide (31.69), 8a Laia Palomino (32.48) i Elena López (baixa)
Semifinal: 4a Maria Alcaide (31.70)
-50 Braça femenins:
16ns de final: 16a Anaïs Sagarra (36.98) i 28a Lídia Guerrero (38.67)
8ns de final: 19a Anaïs Sagarra (37.44)
-50 Lliures femenins:
16ns de final: 2a Teresa Hernández (27.79), 12a Maria Alcaide (28.58), 15a Aina Olivan (28.92), 28a Noa Fernández (29.52), 29a Ariadne Gutiérrez (29.64) i 30a Lídia Guerrero (29.64)
8ns de final: 2a Teresa Hernández (27.38), 8a Maria Alcaide (28.17) i 19a Aina Olivan (29.37)
4ts de final: 2a Teresa Hernández (27.54), 8a Maria Alcaide (28.19)
Semifinal: 2a Teresa Hernández (27.17)
Final: 2a Teresa Hernández (27.55)
-50 Lliures masculins:
16ns de final: 6è Alex Ramos (24.75)
8ns de final: 3r Alex Ramos (24.43)
4ts de final: 4t Alex Ramos (24.26)
Semifinal: 3r Alex Ramos (24.07)
Final: 3r Alex Ramos (29.39)
-200 Papallona femenins: 3a Lucía González (2:24.14), 7a Laia Palomino (2:28.32) i 10a Sara Ulacia (2:35.90)
-200 Papallona masculins: 4t Pablo Nevado (2:12.71)
-200 Braça femenins: 18a Anaïs Sagarra (2:59.92)
-200 Lliures femenins: 6a Cristina Garcia (2:09.02), 16a Noa Fernández (2:15.86), 17a Lídia Guerrero (2:16.82), 20a Aina Olivan (2:18.06), 28a Sara Ulacia (2:19.02) i 35a Laura Cortés (2:22.33)
-200 Lliures masculins: 1r Ferran Julià (1:53.32)
-1500 Lliures masculins: 2n Pablo Nevado (16:10.41)
-200 Esquena femenins: 5a Laia Palomino (2:27.59)
-200 Estils femenins: 5a Lucía González (2:28.65), 10a Lídia Guerrero (2:33.27), 18a Sara Ulacia (2:36.92) i 30a Ariadne González (2:43.56)
-200 Estils masculins: 13è Àlex Ortega (2:20.22)

Fotografia: Alex Ramos primer en 50 Papallona i tercer en 50 Lliures acompanyat per Adrian Santos (dreta), segon i primer respectivament en el trofeu al millor rendiment per punts/ @natacio.cat