CAMP. ESP. SEL. AUTONÒMIQUES EDAD ESCOLAR: DUES NEDADORES I BONS RESULTATS

Dues nedadores alevines del nostre equip de Natació han participat aquest cap de setmana a Madrid al Campionat d’Espanya per Seleccions Autonòmiques han estat l’Elena López i la Núria Nasarre. Ambdues han tngut una bona actuació que ha colaborat a la visctòria de la Selecció Catalana.

Elena López
-8a 100 Esquena: 1:10.47
-3a 4×200 Lliures amb Catalunya: 9:11.45 (va nedar la segona i va fer un parcial de 2:17.76)
-3a 4×100 Lliures amb Catalunya: 4:09.48 (va nedar la segona i va fer un parcial de 1:01.87)
-5a 200 Esquena: 2:27.71
-7a 100 Lliures: 1:02.37
-4a 4×100 Estils amb Catalunya: 4:38.92 (va nedar la quarta i va fer un parcial de 1:01.91)

Núria Nasarre
-4a 100 Papallona: 1:09.95
-6a 200 Papallona: 2:33.74
-4a 4×100 Estils amb Catalunya: 4:38.92 (va nedar la tercera i va fer un parcial de 1:09.54)

Classificacions Finals:

-Categoria Femenina: 1-Andalusia 1050.50 – 2-Madrid 1004.00 – 3-Catalunya 962.00
-Categoria Conjunta: 1-Catalunya 2033.00 – 2-Andalusia 2025.50 – 3-Madrid 1997.00

Moltes felicitats a les dues!!

CAMP. ESP. LLARGA DISTÀNCIA: 1 OR I 1 BRONZE PELS NOSTRES NEDADORS

Gran actuació dels nostres nedadors al Campionat d’Espanya de Llarga Distància en piscina disputat dissabte al matí a Mataró.
Eren 4 els nostres representant i han aconseguit dues medalles. La primera la ha aconseguit la infantil Julia Luís amb el bronze en la distància dels 3000 metres i la segona ha estat l’or i el Campionat d’Espanya per Pol Yagües als 5000 metres en categoria júnior 1. I, finalment els nostres dos nedadors sèniors han estat 8è i 9è classificats.

Resultats dels nostres nedadors:

3000 metres lliures:

-Julia Luís (Infantil Femení): 3a 35:54.90

5000 metres lliures:

-Pol Yagües (Júnior 1 Masculí): 1r 55:23.85
-Arnau Honrubia (Absolut Masculí): 8è 55:46.29
-Marcos Godoy (Absolut Masculí): 9è 55:57.42

A la classificació final per equips hem aconseguit el sotscampionat en categoria masculina i el quart lloc en categoria femenina

-Categoria masculina: 1-CN Mataró 29.0 – 2-CN Sabadell 18.0 – 3-CN Ponteaereas i CN Sabadell 13.0
-Categoria femenina: 1-CN Liceo i C. de Tenis Elche 13.0 – 3-CN Elche 10.0 i 4-CN Sabadell 8.0

Moltes felicitats a tots i totes!!

17è Meeting del Titano a San Marino: Bon paper dels nostres nedadors

Seguint amb la seva preparació pel Campionat d’Espanya Open tres nedadors del club han participat aquest cap de setmana a San Marino al Meeting del Titano i ho han fet amb uns bons resultats.

Resultats dels nostres nedadors:

-Cata Corró:
-400 Estils: 1a 4:46.05
-200 Estils: 2a 2:17.29
-100 Papallona: 4a 1:02.16
-Marina Garcia:
-100 Braça: 2a 1:10.02
-200 Braça: 2a 2:27.82
-50 Braça: 5a 32.59
-100 Lliures: 18a 58.46
-Àlex Castejón:
-100 Braça: 4t 1:04.53
-400 Estils: 4t 4:25.41
-50 Braça: 7è 29.73
-200 Estils: 8è 2:08.28
-200 Braça: 24è 2:15.15

I ara el Trofeu del Club-Memorial Paulus Wildeboer del 8 al 10 de març

CAMP. ESP. PER COMUNITATS: BON PAPER DE LES NOSTRES NEDADORES

Tres nedadores del Club han participat a Castelló de divendres a diumenge el Campionat d’Espanya per Comunitats Autònomes en categoria júnior i infantil. Les nostres nedadores han ajudat a assolir la victòria final en el campionat i aconseguir el primer lloc en categoria júnior i el tercer lloc en categoria infantil.

Resultats de les nostres nedadores:

-Aina Olivan (Júnior)
200 Lliures: 4a 2:06.68
400 Lliures: 5a 4:21.89
800 Lliures: 3a 8:52.19
4×200 Lliures: 1a nedant en quart lloc. Temps total: 8:17.20 i el seu parcial va ser de 2:05.27

-Laia Valls (Infantil)
100 Lliures: 9a 1:00.84
400 Lliures: 4a 4:30.10
200 Braça: 5a 2:45.33
400 Estils: 8a 5:15.72

-Julia Luís (Infantil)
200 Lliures: 1a 2:06.28
400 Lliures: 2a 4:21.07
800 Lliures: 2a 9:02.06
200 Papallona: 4a 2:24.15
4×100 Lliures: 1a nedant en quart lloc. Temps total:4:02.90 i el seu parcial va ser de 1:00.62

Classificació final per categories:

– Júnior
Masculí: 1-Catalunya 342.0 – 2-Madrid 303.0 – 3-Andalusia 259.5
Femení: 1-Catalunya 334.0 – 2-Madrid 316.5 – 3-Andalusia 292.0
Conjunta: 1-Catalunya 676.0 – 2-Madrid 619.5 – 3-Andalusia 551.5

– Infantil:
Masculí: 1-Madrid 333.0 – 2-València 294.0 – 3-Catalunya 278.0
Femení: 1-Andalusia 314.0 – 2-València 288.0 – 3-Catalunya 277.0
Conjunta: 1-València 582.0 – 2-Madrid 568.0 – 3-Catalunya 555.0

– Conjunta
Masculí: 1-Masculí 636.0 – 2-Catalunya 620.0 – 3-Andalusia 483.5
Femení: 1-Catalunya 611.0 – 2-Andalusia 606.0 – 3-València 554.5
Conjunta: 1-Catalunya 1231.0 – 2-Madrid 1187.5 – 3-Andalusia 1089.5

La propera cita serà el Trofeu del CN Sabadell – Memorial Paulus Wildeboer a Can Llong del 8 al 10 de març.

CAMPIONAT DE CATALUNYA ALEVÍ D’HIVERN: CAMPIONS!!

Des de divendres fins ahir diumenge es va disputar a Lloret de Mar el Campionat de Catalunya Aleví d’Hivern amb una gran campionat per part dels nostres nedadors. Hi han participat un total de 27 nedadors (10 nens i 17 nenes) que han aconseguit un total de 18 medalles (9 ors, 6 argents i 3 bronzes) i han aconseguit el títol de campions per equips amb gairebé 1000 punts de diferència amb el segon classificat. A més van acomseguir la millor puntuació tant en categoria masculina com femenina.
Amb aquest són 16 els títols consecutius en aquest campionat des de la temporada 1998/99 (les temporades 1999/00 i 2000/01 no hi va haver puntuació per equips i les temporades 2012/13, 2013/14 i 2014/15 no es va disputar).

Resultats més destacats (entre els 8 primers per edat):

-200 m. Estils femenins: 12 anys: 5a Miriam Marchencov (2:43.58) i 6a Lidia Guerrero (2:43.58) – 13 anys: 4a Núria Nasarre (2:33.54) i 6a Emma Ruíz (2:37.02)
-100 m. Braça masculins: 13 anys: 4t Carlos Piriz (1:19.68) – 14 anys: 7è Carles Peiró (1:16.31)
-200 m. Papallona femenins: 12 anys: 2a Miriam Marchencov (2:55.96) – 13 anys: 1a Núria Nasarre (2:36.30), 2a Elsa Barreras (2:40.43) i 7a Xènia Pastor (2:49.88)
-1500 m. Lliures masculins: 13 anys: 1r Pablo Nevado (17:44.20) i 4t Joel López (19:17.18)- 14 anys: 5è Guillem Amorós (18:39.16)
-200 m. Estils masculins: 13 anys: 4t Carlos Piriz (2:30.67)
-100 m. Braça femenins: 12 anys: 5a Lidia Guerrero (1:22.88) – 13 anys: 7a Anaïs Sagarra (1:23.01)
-200 m. Papallona masculins: 13 anys: 1r Pablo Nevado (2:28.91)
-800 m. Lliures femenins: 12 anys: 2a Laura Cortés (10:34.17) – 13 anys: 3a Clara Gabriel (9:44.98) i 6a Noa Fernández (10:09.85)
-8×50 Lliures mixtes: 2ns (C. Peiró, E. López, M. Rizo, M. Perea, C. González, E. Ruíz, C. Piriz, P. Nevado) – 3:48.81
-400 m. Lliures masculins: 13 anys: 8è Joel López (4:53.08)
-100 m. Lliures femenins: 12 anys: 3a Laura Cortés (1:07.53) – 13 anys: 4a Elena López (1:02.88) i 6a Emma Ruíz (1:04.08)
-200 m. Braça masculins: 14 anys: 7è Carles Peiró (2:45.47)
-200 m. Esquena femenins: 12 anys: 5a Sara Ulacia (2:45.36) – 13 anys: 1a Elena López (2:30.20)
-4×100 m. Lliures masculins: 5ns (C. Peiró, M. Perea, C. Piriz, P. Nevado) – 4:02.61
-400 m. Lliures femenins: 12 anys: 4a Laura Cortés (5:04.57) – 13 anys: 3a Clara Gabriel (4:46.24) i 5a Mireia Rizo (4:52.91)
-100 m. Lliures masculins: 13 anys: 4t Pablo Nevado (1:00.86) i 5è Carlos Piriz (1:01.37)
-200 m. Braça femenins: 12 anys: 4a Lidia Guerrero (2:58.10) – 13 anys: 7a Anaïs Sagarra (2:57.74) i 8a Eva Nasarre (2:58.56)
-4×100 m. Lliures femenins: 1es (E. López, M. Rizo, N. Nasarre, E. Ruíz) – 4:15.94
-400 m. Estils masculins: 14 anys: 8è Carles Peiró (5:18.21)
-200 m. Lliures femenins: 12 anys: 1a Laura Cortés (2:22.68) i 5a Sara Ulacia (2:29.13) – 13 anys: 5a Emma Ruíz (2:17.94), 6a Elena López (2:18.25) i 7a Mireia Rizo (2:18.83)
-100 m. Papallona femenins: 13 anys: 1a Núria Nasarre (1:10.40) i 8a Elsa Barreras (1:13.41)
-4×100 m. Estils masculins: 5ns (G. Amorós, C. Peiró, P. Nevado, C. Piriz) – 4:36.49
-4×100 m. Estils femenins: 2es (E. López, A. Sagarra, N. Nasarre, E. Ruíz) – 4:48.18
-400 m. Estils femenins: 12 anys: 4a Lidia Guerrero (5:38.80) i 7a Miriam Marchencov (5:45.54) – 13 anys: 2a Emma Ruíz (5:27.63) i 4a Clara Gabriel (5:30.16)
-200 m. Lliures masculins: 13 anys: 1r Pablo Nevado (2:10.11) i 5è Carlos Piriz (2:12.68)
-100 m. Esquena femenins: 12 anys: 6a Irena Mora (1:17.61) – 13 anys: 5a Elena López (1:10.99)
-4x(100-75-50-25) m. Lliures femenins: 1es (E. López, E. Ruíz, N. Nasarre, M. Rizo) – 2:33.42
-4x(100-75-50-25) m. Lliures masculins: 4ts (P. Nevado, C. Piriz, C. Peiró, M. Perea) – 2:22.61

Classificació per Clubs:
1r CN Sabadell 2536.00 – 2n CN Atl-Barceloneta 1571.50 – 3r CN Sant Andreu 1494.50

Moltes felicitats a tots i totes!!

CAMPIONAT DE CATALUNYA FONS INDOOR: SOTSCAMPIONS!!

CAMP. CAT. FONS INDOOR: SOTSCAMPIONS!!

Ahir diumenge a la tarda es va disputar a la piscina del CN Terrassa la a edició del Campionat de Catalunya Fons Indoor. Per part del club han hi han participat un total de 12 nedadors (6 homes i 6 dones).
S’ha nedat en dues distàncies 2000 els infantils i 3000 metres els júniors i absoluts.
Sobretot destacar l’or aconseguit per Pol Yagües als 3000 metres a la categoria júnior 1 i l’argent de Julia Luís a la categoria infantil. Per clubs vam quedar segons per darrera del CN Mataró només per 7 punts de diferència. Sobretot cal destacar el primer lloc a la categoria infantil i júnior 1 masculí i segons a la categories Absoluta.

Resultats dels nostres nedadors i nedadores:

-2000 Lliures infantils femenins: 2a Julia Luís (23:56.77), 5a Laia Valls (24:30.67), 14a Nadia González (25:47.73), 15a Maite Rodríguez (26:15.95) i 17a Anna Tous (26:29.22)
-2000 Lliures infantils masculins: 4t Hugo Vegas (23:55.16) i 13è Hugo Holgado (24:55.63)
-3000 Lliures femenins: Júnior 1 – 6a Paula González (37:29.72)
-3000 Lliures masculins: Júnior 1 – 1r Pol Yagües (33:40.07) i 6è Roger Pastor (34:33.57) – Absoluts: 6è Marcos Godoy (31:59.13) i 8è Arnau Honrubia (32:26.89)

Classificació per Clubs:

-Categoria Infantil: 1r CN Sabadell 50,00 – 2ns CN Mataró i CN Caldes 25.00
-Categoria Júnior 1 masculí: 1r CN Sabadell 30.00 – 2n CN Sant Andreu 22.00 i 3r CE Mediterrani 14.00
-Categoria Absoluta: 1r CN Granollers 36.00 – 2ns CN Mataró i CN Sabadell 20.00
-Categoria Conjunta: 1r CN Mataró 118.0 – 2n CN Sabadell 111.0 – 3r CN Cervera 92.00

Ara caldrà esperar els nedadors i nedadores classificats pel Campionat d’Espanya de Llarga Distància Piscina que es farà a Mataró el dia 23 de febrer.

Moltes felicitats a tots i totes!!

CAMPIONAT DE CATALUNYA ABSOLUT OPEN: SOTSCAMPIONS!!

Des de dijous a la tarda fins diumenge al matí s’ha disputat a Terrassa el Campionat de Catalunya Absolut Open amb la participació de 34 nedadors (23 homes i 11 dones).
El sistema de competició ha estat el tradicional d’eliminatòries i finals però amb un canvi important i és que les eliminatòries s’han disputat a les tardes mentre que les finals han estat pel matí.
S’ha de destacar el paper dels joves nedadors que han permès acabar en segona posició per equips. També s’ha trobat a faltar la participació de les nedadores Catalina Corró i Judit Ignacio o del nedador Aschwin Wildeboer

Resultats més destacats:

-1500 Lliures femenins: 20a Paula González (18:53.23)
-1500 Lliures masculins: 10è Arnau Honrubia (16:06.95), 12è Marcos Godoy (16:22.88), 15è Sergio de Celis (16:46.63), 16è Marc Vivas (16:54.22) i 17è Ramiro Tossone (16:58.46)
-200 Braça femenins: 1a Marina Garcia (2:27.87)
-200 Braça masculins: 5è Jofre Allande (2:27.23), 10è Àlex Castejón (no va nedar la final – 2:20.16 a les eliminatòries) i 16è Arnau Salvador (2:37.14)
-100 Esquena femenins: 5a Carla Seco (1:05.20)
-100 Esquena masculins: 12è Bruno Ferrari (1:01.15)
-200 Lliures femenins: 2a Marina Garcia (2:03.07), 9a Aina Olivan (2:07.13) i 20a Carla Seco (2:13.86)
-200 Lliures masculins: 6è Sergio de Celis (1:53.00), 13è Joan Casanovas (1:55.29), 14è Marc Vivas (1:55.72) i 18è Arnau Honrubia (1:59.09)
-50 Papallona femenins: 18a Xènia Farrerons (30.45)
-50 Papallona masculins: 14è Joan Casanovas (26.56)
-4×100 Lliures femenins: 6es (A. Olivan, J. Cabeza, X. Farrerons, C. Seco) – 4:02.62
-4×100 Lliures masculins: 4ts (S. De Celis, J. Casanovas, J. Allande, M. Vivas) – 3:33.04
-800 Lliures femenins: 15a Júlia Ruíz (9:29.32)
-800 Lliures masculins: 10è Arnau Honrubia (8:24.19), 12è Sergio de Celis (8:28.14), 17è Marcos Godoy (8:35.01) i 19è Marc Vivas(8:48.55)
-200 Papallona femenins: 12a Sandra Nicolas (2:26.72) i 17a Xènia Farrerons (2:31.05)
-200 Papallona masculins: 8è Guillermo Perosanz (2:09.81), 11è Jofre Allande (2:08.24) i 15è Ramiro Tossone (2:11.33)
-100 Lliures femenins: 2a Marina Garcia (57.88), 7a Carla Seco (59.03), 9a Júlia Cabeza (1:00.10) i 18a Júlia Ruíz (1:01.17)
-100 Lliures masculins: 4t Sergio de Celis (51.15), 13è Joan Casanovas (53.37) i 14è Marc Vivas (53.40)
-50 Braça femenins: 2a Marina Garcia (32.19)
-50 Braça masculins: 15è Arnau Salvador (31.54)
-50 Esquena femenins: 3a Carla Seco (30.01)
-50 Esquena masculins: 9è Bruno Ferrari (28.16)
-400 Estils femenins: 5a Aina Olivan (5:07.46) i 18a Paula Ortiz (5:29.04)
-400 Estils masculins: 4t Jofre Allande (4:40.12), 5è Arnau Honrubia (4:45.01), 7è Pol Yagües (4:50.68) i 20è Raul Pedrosa (4:58.76)
-4×200 Lliures femenins: 4es (J. Cabeza, A. Olivan, C. Seco, J. Ruíz) – 8:35.90
-4×200 Lliures masculins: 1rs (M. Sánchez, M. Vivas, J. Casanovas, S. de Celis) – 7:32.50
-400 Lliures femenins: Carla Seco (no va nedar la final – 4:33.63 10a a les eliminatòries)
-400 Lliures masculins: 2n Sergio de Celis (3:59.63), 7è Arnau Honrubia (4:07.16), Marcos Godoy (), 14è Marc Vivas (4:12.58), 15a Albert Rodriguez (4:14.71) i 16è Pol Yagües (4:14.79), 17è Roger Pastor (4:15.45) i 19è Jofre Allande (4:16.71)
-100 Papallona femenins: 9a Marina Garcia (4:07.16), 18a Sandra Nicolás (1:06.55) i 20a Xènia Farrerons (1:08.76)
-100 Papallona masculins: 7è Arnau Honrubia (56.87), 15è Guillermo Perosanz (58.73) i 19è Bruno Ferrari (1:00.00)
-100 Braça femenins: 3a Marina Garcia (1:10.01)
-100 Braça masculins: 5è Marc Sanchez (1:05.48) i 15è Arnau Salvador (1:10.46)
-200 Esquena masculins: 6è Sergio de Celis (2:10.51), 9è Marc Tel (2:14.89), 12è Jofre Allande (2:13.73), 15è Pol Yagües (2:16.19), i Guillermo Perosanz (2:17.28)
-50 Lliures femenins: 15a Júlia Cabeza (28.26) i 20a Aina Olivan (28.51)
-50 Lliures masculins: 8è Joan Casanovas (24.50)
-200 Estils femenins: 10a Aina Olivan (2:27.97) i 12a Carla Seco (2:26.40)
-200 Estils masculins: 2n Marc Sanchez (2:04.75), 8è Joan Casanovas (2:10.29) i 17è Marc Tel (2:19.09). Marc Vivas (no va nedar la final – 2:18.80 20è a les eliminatòries)
-4×100 Estils femenins: 3es (C. Seco, M. Garcia, S. Nicolás, J. Cabeza) – 4:22.88
-4×100 Estils masculins: 4ts (M. Tel, M. Sánchez, B. Ferrari, S. de Celis) – 3:59.63

Classificació per Clubs:

1rs CN Sant Andreu 3163.0; 2ns CN Sabadell 2150.0; 3rs CN Terrassa 2080.50

La propera cita important serà el nostre Trofeu en la seva 13a edició i 5è Memorial Paulus Wildeboer del 8 al 10 de març i que serà un pas més en la preparació dels nostres nedadors i nedadores de cara al Campionat d’Espanya Open que es disputarà a la nostra piscina i on es jugarà la presència al Campionat del Món d’enguany.

Moltes felicitats a tots i totes!!

COPA D’ESPANYA: CAMPIONS I CAMPIONES I RETORN A DIV. D’HONOR PER LA PORTA GRAN

20 nedadors del club (10 homes i 10 dones) han participat a la Copa d’Espanya de Primera Divisió a Gijón de divendres a diumenge. L’objectiu era tornar a la màxima categoria i intentar guanyar la competició tant en categoria masculina com femenina i, no només s’ha aconseguit sino que s’ha fet amb una gran actuació dels nostres nedadors i nedadores. A més ha estat la darrera competició de la nostra nedadora Erika Villaécija amb una gran actuació que ha col·laborat al retorn a la màxima categoria que és el lloc que ens correspon.
En total els nostres nedadors han aconseguit imposar-se en 26 proves de les 42 en total (56%). I per categories: 19 proves femenines (90%) i 7 de masculines (33%).

-200 Braça: 1a Marina Garcia (2:27.01) i 6a Laia Valls (2:45.02) – 2n Àlex Castejón (2:14.21) i 4t Jofre Allande (2:22.35)
-100 Esquena: 1a Carla Seco (1:03.78) i 2a Erika Villaécija (1:04.85) – 1r Aschwin Wildeboer (57.02) i 5è Marc Tel (58.76)
-800 Lliures femenins: 1a Aina Olivan (8:52.66) i 4a Júlia Luís (9:04.47)
-50 Papallona: 4t Marc Sánchez (25.33) i 6è Aschwin Wildeboer (25.41) – 1a Judit Ignacio (27.64) i 12a Júlia Ruíz (30.99)
-200 Estils: 1r Marc Sánchez (2:05.87) i 4t Joan Casanovas (2:07.19) – 1a Cata Corró (2:13.82) i 3a Marina Garcia (2:21.03)
-4×200 Lliures masculins: 1rs (S. De Celis, M. Vivas, J. Casanovas, M. Sánchez) – 7:28.66
-4×100 Lliures femenins: 1es (C. Seco, J. Ignacio, C. Corró, M. Garcia) – 3:52.64
-4×50 Estils masculins: 2ns (A. Wildeboer, À. Castejón, M. Sánchez, S. de Celis) – 1:42.78
-4×50 Estils femenins: 1es (C. Seco, M. Garcia, J. Ignacio, C. Corró) – 1:58.07
-1500 Lliures masculins: 4t Arnau Honrubia (15:58.66) i 5è Marc Vivas (16:12.54)
-50 Lliures: 1a Judit Ignacio (26.95) i 2a Carla Seco (27.08) – 3r Sergio de Celis (23.83) i 10è Joan Casanovas (24.30)
-200 Esquena: 1a Cata Corró (2:18.14) i 2a Erika Villaécija (2:18.57) – 1r Sergio de Celis (2:05.99) i 3r Marc Tel (2:08.27)
-100 Braça: 1a Marina Garcia (1:11.36) i 7a Laia Valls (1:17.75) – 2n Àlex Castejón (1:03.55) i Bruno Ferrari (Desqualificat)
-4×200 Lliures femenins: 1es (C. Corró, M. Garcia, J. Cabeza, A. Olivan) – 8:25.21
-4×50 Lliures femenins: 1es (C. Seco, E. Villaécija, M. Garcia, J. Ignacio) – 1:46.77
-4×50 Lliures masculins: 2ns (S. de Celis, A. Wildeboer, J. Casanovas, M. Sánchez) – 1:34.04
-400 Estils: 6a Julia Luís (5:11.66) i 8a Laia Valls (5:18.16) – 1r Àlex Castejón (4:19.88) i 4t Jofre Allande (4:30.87)
-200 Lliures: 2a Aina Olivan (2:05.07) i 4a Júlia Cabeza (2:06.57) – 2n Sergio de Celis (1:51.63) i  3r Marc Vivas (1:52.28)
-100 Papallona: 1a Judit Ignacio (1:00.96) i 3a Erika Villaécija (1:03.00) – 1r Marc Sánchez (55.30) i 6è Arnau Honrubia (56.92)
-50 Esquena: 1a Carla Seco (29.83) i 2a Júlia Ruíz (31.27) – 1r Aschwin Wildeboer (25.79) i 5è Marc Tel (27.53)
-4×100 Lliures masculins: 1rs (S. de Celis, M. Sánchez, J. Casanovas, M. Vivas) – 3:25.14
-200 Papallona: 2n Arnau Honrubia (2:05.59) i 3r Jofre Allande (2:06.00) – 1a Cata Corró (2:14.91) i 4a Erika Villaécija (2:17.78)
-100 Lliures: 2n Sergio de Celis (51.33) i 6è Joan Casanovas (52.50) – 1a Judit Ignacio (57.98) i 3a Carla Seco (58.61)
-50 Braça: 5è Àlex Castejón (29.95) i 12è Bruno Ferrari (31.98) – 1a Marina Garcia (32.61) i 12a Laia Valls (36.63)
-400 Lliures: 2n Marc Sánchez (3:55.49) i 4t Marc Vivas (4:00.79) – 1a Aina Olivan (4:21.06) i 6a Júlia Cabeza (4:29.38)
-4×100 Estils masculins: 3rs (M. Tel, À. Castejón, M. Sánchez, S. De Celis) – 3:50.88
-4×100 Estils femenins: 1rs (C. Seco, M. García, J. Ignacio, E. Villaécija) – 4:16.23

Classificació per equips:

– Categoria masculina: 1rs CN Sabadell 604,0; 2ns CN Santa Olaya 540,0 i 3rs CN Mairena del Aljarafe 502,50
– Categoria femenina: 1es CN Sabadell 679,0; 2es C Tenis Elche 545,0; 3es CN Palma de Mallorca 477,0

Moltes felicitats a tots i totes i Bon Nadal i millor 2019!!

Propera cita serà el Campionat de Catalunya Open els díes 17 al 20 de gener de 2019 a Terrassa primer pas per la preparació del Campionat d’Espanya Open.

CAMP. CAT. JUNIOR I INFANTIL: CAMPIONS JÚNIORS!!

Del divendres 14 al dilluns 17 les instal·lacions de Can Llong han acollit el Campionat de Catalunya Júnior i Infantil d’Hivern. Han estat quatre dies de llargues jornades i proves nedades contrarrellotge. Per fer-nos una idea han passat per la nostra piscina 73 clubs i més de 800 nedadors.
Pel que fa als nostres nedadors hem participat amb 33 nedadors (16 nois i 17 noies) dels quals 19 de categoria júnior (10 nois i 9 noies) i 14 infantils (6 nois i 8 noies).
Gran Campionat dels nostres nedadors i nedadores que han aconseguit uns bons resultats i moltes millors marques personals. A més s’han aconseguit un total de 49 medalles (31 júniors i 18 infantils) i d’una manera detallada s’han repartit d’aquesta manera:
– Categoria Infantil: 10 ors, 3 Argents i 5 Bronzes
– Categoria Júnior: 11 ors, 7 Argents i 13 Bronzes
El sistema de competició va ser contrarrellotge i s’han aconseguit un total de 130 classificats entre els 10 primers en el total de les proves (83 categoria júnior i 47 categoria infantil).
Pel que fa a la classificació per equips els nostres júniors han aconseguit el títol en categoria conjunta i femenina i en categoria infantil s’ha aconseguit un bon quart lloc en categoria conjunta i terceres en noies.

Resultats més destacats:

-1500 Lliures masculí: Infantil 14 anys: 7è Hugo Vegas (18:03.04) – Júnior 16 anys: 1r Pol Yagües (16:25.87) i 2n Roger Pastor (16:52.34) i Júnior 17 anys: 6è Albert Rodríguez (17:19.86)
-50 Braça femení: Infantil 14 anys: 3a Laia Valls (34.70) – Júnior 15 anys: 9a Ariadna Oliva (36.37)
-100 Esquena masculí: Infantil 14 anys: 10è Bismark Chavez (1:07.99) i Júnior 17 anys: 8è Guillermo Perosanz (1:03.09)
-1500 Lliures femení: Infantil 13 anys: 3a Nadia González (19:12.34), 5a Maite Rodríguez (19:26.04), 9a Anna Tous (19:43.83) i 10a Paula Perosanz (19:46.21) – Infantil 14 anys: 1a Laia Valls (18:04.71) – Júnior 15 anys: 7a Paula González (18:39.67) i Júnior 16 anys: 1a Aina Olivan (17:13.97)
-50 Braça masculí: Infantil 14 anys: 10è Sergey Clavé (33.96) – Júnior 16 anys: 10è Oriol San Nicolás (32.46) i Júnior 17 anys: 7è Bruno Ferrari (31.34)
-100 Esquena femení: Júnior 15 anys: 3a Júlia Ruíz (1:06.72) i 10a Inés López (1:12.68) i Júnior 16 anys: 6a Sandra Nicolás (1:11.54 )
-8×50 Estils mixte infantil: 3rs (J. Luís, B. Chávez, L. Valls, S. Clavé, C. Peraira, M. Lucas, A. Tous, H. Holgado) – 4:10.41
-8×50 Estils mixte júnior: 3rs (B. Ferrari, J. Ruíz, A. Oliva, O. San Nicolás, X. Farrerons, A. Ortega, I. López, G. Perosanz) – 3:56.79
-400 Lliures masculí: Júnior 16 anys: 1r Pol Yagües (4:07.53) i 4t Roger Pastor (4:12.24) – Júnior 17 anys: 5è Albert Rodríguez (4:14.45)
-100 Papallona femení: Infantil 13 anys: 1a Carla Peraira (1:08.18) – Júnior 15 anys: 3a Xènia Farrerons (1:06.60) i 7a Ariadna Oliva (1:08.56) i Júnior 16 anys: 3a Sandra Nicolás (1:05.64)
-100 Papallona masculí: Infantil 15 anys: 10è Marc Lucas (1:03.51) – Júnior 16 anys: 5è Arturo Ortega (1:00.94) i 6è Roger Pastor (1:01.05)
-200 Estils femení: Infantil 14 anys: 1a Julia Luís (2:31.81) – Júnior 15 anys: 4a Xènia Farrerons (2:30.10) i 10a Ariadna Oliva (2:34.25) i Júnior 16 anys: 3a Aina Olivan (2:27.92) i 4a Sandra Nicolás (2:28.51)
-200 Estils masculí: Júnior 16 anys: 9è Arturo Ortega (2:19.65) i Júnior 17 anys: 3r Bruno Ferrari (2:11.18)
-4×100 Lliures femení infantil: 2es (L.Valls, C. Peraira, A. Tous, J. Luis) – 4:09.62
-4×100 Lliures femení júnior: 1rs (A. Olivan, I. López, X. Farrerons, J. Ruiz) – 4:01.98
-400 Lliures femení: Infantil 13 anys: 6a Nadia González (4:54.79) – Infantil 14 anys: 1a Julia Luís (4:25.90) – Júnior 15 anys: 7a Júlia Luis (4:39.14) i 9a Paula González (4:42.18) – Júnior 16 anys: 1a Aina Olivan (4:23.26)
-200 Braça masculí: Infantil 14 anys: 9è Sergey Clavé (2:43.19) – Júnior 16 anys: 8è Adrià Delgado (2:37.58) i Júnior 17 anys: 3r Bruno Ferrari (2:28.16)
-200 Braça femení: Infantil 14 anys: 1a Laia Valls (2:40.37)
-200 Esquena masculí: Júnior 16 anys: 3r Pol Yagües (2:13.56) i Júnior 17 anys: 3r Guillermo Perosanz (2:14.40)
-200 Esquena femení: Júnior 15 anys: 2a Júlia Ruíz (2:22.81)
-4×100 Lliures masculí infantil: 7ns (B. Chávez, H. Holgado, S. Clavé, H. Vegas) – 3:56.88
-4×100 Lliures masculí júnior: 2ns (B. Ferrari, P. Yagües, A. Rodríguez, G. Perosanz) – 3:38.24
-50 Papallona masculí: Infantil 14 anys: 7è Hugo Holgado (29.47) i Júnior 17 anys: 5è Guillermo Perosanz (26.93)
-50 Papallona femení: Infantil 13 anys: 3a Carla Peraira (30.95) – Júnior 15 anys: 8a Ariadna Oliva (30.39) i 9a Xènia Farrerons (30.58) i Júnior 16 anys: 7a Sandra Nicolás (31.03)
-200 Lliures masculí: Infantil 14 anys: 10a Hugo Holgado (2:11.50) – Júnior 16 anys: 5è Roger Pastor (2:00.50) i Júnior 17 anys: 4t  Guillermo Perosanz (1:59.34) i 6è Albert Rodríguez (2:00.71)
-200 Lliures femení: Infantil 13 anys: 8a Nadia González (2:20.24) i 9a Maite Rodríguez (2:20.49) – Infantil 14 anys: 1a Julia Luís (2:10.39) – Júnior 15 anys: 3a Júlia Ruíz (2:10.38), 4a Inés López (2:12.34) i 10a Paula González (2:16.67) i Júnior 16 anys: 1a Aina Oliván (2:06.23) i 5a Sandra Nicolás (2:10.37)
-400 Estils masculí: Júnior 16 anys: 1r Pol Yagües (4:40.81), 7è Roger Pastor (4:57.96) i 8è Pau Caballero (4:58.64) i Júnior 17 anys: 4t Bruno Ferrari (4:44.87)
-400 Estils femení: Infantil 13 anys: 2a Carla Peraira (5:29.35) – Infantil 14 anys: 1a Laia Valls (5:13.85)
-50 Lliures masculí: Infantil 14 anys: 4t Bismarck Chávez (26.15) i Júnior 17 anys: 8è Guillermo Perosanz (25.84)
-50 Lliures femení: Infantil 14 anys: 5a Laia Valls (28.96) i 7a Julia Luis (29.35) – Júnior 15 anys: 8a Xènia Farrerons (29.17) i 9a Ariadna Oliva (29.32)
-100 Braça masculí: Infantil 14 anys: 9è Sergey Clavé (1:15.50) – Júnior 16 anys: 10è Oriol San Nicolás (1:12.57) i Júnior 17 anys: 4t Bruno Ferrari (1:08.37)
-100 Braça femení: Infantil 14 anys: 2a Laia Valls (1:17.04) – Júnior 15 anys: 5a Ariadna Oliva (1:18.36)
-4×200 Lliures masculí infantil: 6ns (B. Chávez, M. Lucas, H. Holgado, H. Vegas) – 8:42.68
-4×200 Lliures masculí júnior: 1rs (P. Yagües, B. Ferrari, R. Pastor, G. Perosanz) – 7:52.16
-4×200 Lliures femení infantil: 1es (J. Luis, L. Valls, N. González, A. Tous) – 8:58.85
-4×200 Lliures femení júnior: 1es (A. Oliván, S. Nicolás, I. López, J. Ruiz) – 8:38.16
-50 Esquena masculí: Infantil 14 anys: 4t Bismark Chávez (30.65) i Júnior 17 anys: 4t Bruno Ferrari (29.04)
-50 Esquena femení: Júnior 15 anys: 5a Júlia Ruíz (31.91)
-800 Lliures masculí: Infantil 14 anys: 6è Hugo Vegas (9:28.61) – Júnior 16 anys: 1r Pol Yagües (8:33.88), 2n Roger Pastor (8:40.46) i 10è Adrià Delgado (9:10.03) i Júnior 17 anys: 4t Albert Rodríguez (8:47.41) i 6è Raúl Pedrosa (9:11.85)
-800 Lliures femení: Infantil 13 anys: 8a Anna Tous (10:09.10) i 10a Maite Rodríguez (10:13.04) – Infantil 14 anys: 1a Julia Luís (9:12.20) – Júnior 15 anys: 9a Paula González (9:54.48) i Júnior 16 anys: 1r Aina Olivan (9:03.95)
-100 Lliures masculí: Infantil 14 anys: 3r Bismark Chávez (57.14) i Júnior 17 anys: 5è Guillermo Perosanz (54.65) i 8è Albert Rodríguez (55.15)
-100 Lliures femení: Infantil 15 anys: 4t Inés Luís (1:01.23), 6a Júlia Ruíz (1:02.20) i 9a Ariadna Oliva (1:03.80) i Júnior 16 anys: 4a Aina Olivan (1:00.51)
-200 Papallona masculí: Infantil 15 anys: 10è Marc Lucas (2:24.02) – Júnior 16 anys: 2a Roger Pastor (2:14.11), 3r Pol Yagües (2:14.26), 5è Arturo Ortega (2:17.54) i 8è Pau Caballero (2:20.07) i Júnior 17 anys: 3r Guillermo Perosanz (2:08.99)
-200 Papallona femení: Infantil 13 anys: 1a Carla Peraira (2:32.43) – Júnior 15 anys: 2a Xènia Farrerons (2:26.41) i 6a Ariadna Oliva (2:32.70) i Júnior 16 anys: 2a Sandra Nicolás (2:21.30)
-4×100 Estils masculí infantil: 8ns (B. Chávez, S. Clavé, M. Lucas, H. Hugo) – 4:27.25
-4×100 Estils masculí júnior: 3rs (P. Yagües, B. Ferrari, G. Perosanz, A. Rodríguez) – 4:05.92
-4×100 Estils femení infantil: 5es (J. Luis, L. Valls, C. Peraira, M. Rodríguez) – 4:45.66
-4×100 Estils femení júnior: 2es (J. Ruíz, A. Oliva, S. Nicolás, A. Olivan) – 4:29.65

Classificacions per equips:
-Infantil
Masculí: 1r CN Sant Andreu 3002.5; 2r CN Barcelona 2843.5; 3r CN Mataró 2175.5; 7è CN Sabadell 661.0
Femení: 1r CN Barcelona 1682.0; 2n CN Cervera 1148.5; 3r CN Sabadell 1095.0
Conjunta: 1r CN Sant Andreu 3002.5; 2n CN Barcelona 2843.5; 3r CN Mataró 2175.5; 4t CN Sabadell 1818.0
-Júnior
Masculí: 1r CE Mediterrani 1829.0; 2n CN Sabadell 1755.5; 3r CN Mataró 1387.5
Femení: 1r CN Sabadell 1497.5; 2n CN Terrassa 1346; 3r CN Sant Andreu 1339.5
Conjunta: 1r CN Sabadell 3315.0; 2n CE Mediterrani 2828.0; 3r CN Sant Andreu 2708.0

Moltes felicitats a tots i totes!!

CAMPIONAT DEL MÓN PISCINA DE 25 M.: CATA CORRÓ I MARINA GARCIA FINALISTES

Tres nedadors del Club (Cata Corró, Marina Garcia i Marc Sánchez) i el nostre director tècnic Álex López han estat els representants del Club en aquet Mundial de piscina curta a la ciutat xinesa de Hangzhou.
A destacar l’actuació de les dues nedadores que han aconseguit nedar dues finals. Cata Corró ha aconseguit la setena plaça als 400 estils i Marina Garcia vuitena als 200 Braça. Cal recordar que a la Marina se li va tenir de fer una petita intervenció que va fer dubtar si podria nedar o no i a més ha aconseguit millorar la seva millor marca.

Resultats més destacats:

Cata Corró: 7a 400 Estils (4:31.63) – 11a 200 Papallona (2:07.98) – 22a 400 Lliures (4:11.40) i 12a 200 Estils (2:09.82)
Marc Sánchez: 23è 200 Estils (1:56.90) – 24è 200 Lliures (1:45.72) i 12è 400 Estils (4:08.51)
Marina Garcia: 8a 200 Braça (2:20.33) i 200 Estils (No va nedar)

La propera cita serà la Copa d’Espanya de Clubs de Primera Divisió, del 21 al 23 de desembre a Gijón, i amb l’objectiu de tornar a la màxima categoria.