CAMP. CAT. JUNIOR I INFANTIL: CAMPIONS JÚNIORS!!

Del divendres 14 al dilluns 17 les instal·lacions de Can Llong han acollit el Campionat de Catalunya Júnior i Infantil d’Hivern. Han estat quatre dies de llargues jornades i proves nedades contrarrellotge. Per fer-nos una idea han passat per la nostra piscina 73 clubs i més de 800 nedadors.
Pel que fa als nostres nedadors hem participat amb 33 nedadors (16 nois i 17 noies) dels quals 19 de categoria júnior (10 nois i 9 noies) i 14 infantils (6 nois i 8 noies).
Gran Campionat dels nostres nedadors i nedadores que han aconseguit uns bons resultats i moltes millors marques personals. A més s’han aconseguit un total de 49 medalles (31 júniors i 18 infantils) i d’una manera detallada s’han repartit d’aquesta manera:
– Categoria Infantil: 10 ors, 3 Argents i 5 Bronzes
– Categoria Júnior: 11 ors, 7 Argents i 13 Bronzes
El sistema de competició va ser contrarrellotge i s’han aconseguit un total de 130 classificats entre els 10 primers en el total de les proves (83 categoria júnior i 47 categoria infantil).
Pel que fa a la classificació per equips els nostres júniors han aconseguit el títol en categoria conjunta i femenina i en categoria infantil s’ha aconseguit un bon quart lloc en categoria conjunta i terceres en noies.

Resultats més destacats:

-1500 Lliures masculí: Infantil 14 anys: 7è Hugo Vegas (18:03.04) – Júnior 16 anys: 1r Pol Yagües (16:25.87) i 2n Roger Pastor (16:52.34) i Júnior 17 anys: 6è Albert Rodríguez (17:19.86)
-50 Braça femení: Infantil 14 anys: 3a Laia Valls (34.70) – Júnior 15 anys: 9a Ariadna Oliva (36.37)
-100 Esquena masculí: Infantil 14 anys: 10è Bismark Chavez (1:07.99) i Júnior 17 anys: 8è Guillermo Perosanz (1:03.09)
-1500 Lliures femení: Infantil 13 anys: 3a Nadia González (19:12.34), 5a Maite Rodríguez (19:26.04), 9a Anna Tous (19:43.83) i 10a Paula Perosanz (19:46.21) – Infantil 14 anys: 1a Laia Valls (18:04.71) – Júnior 15 anys: 7a Paula González (18:39.67) i Júnior 16 anys: 1a Aina Olivan (17:13.97)
-50 Braça masculí: Infantil 14 anys: 10è Sergey Clavé (33.96) – Júnior 16 anys: 10è Oriol San Nicolás (32.46) i Júnior 17 anys: 7è Bruno Ferrari (31.34)
-100 Esquena femení: Júnior 15 anys: 3a Júlia Ruíz (1:06.72) i 10a Inés López (1:12.68) i Júnior 16 anys: 6a Sandra Nicolás (1:11.54 )
-8×50 Estils mixte infantil: 3rs (J. Luís, B. Chávez, L. Valls, S. Clavé, C. Peraira, M. Lucas, A. Tous, H. Holgado) – 4:10.41
-8×50 Estils mixte júnior: 3rs (B. Ferrari, J. Ruíz, A. Oliva, O. San Nicolás, X. Farrerons, A. Ortega, I. López, G. Perosanz) – 3:56.79
-400 Lliures masculí: Júnior 16 anys: 1r Pol Yagües (4:07.53) i 4t Roger Pastor (4:12.24) – Júnior 17 anys: 5è Albert Rodríguez (4:14.45)
-100 Papallona femení: Infantil 13 anys: 1a Carla Peraira (1:08.18) – Júnior 15 anys: 3a Xènia Farrerons (1:06.60) i 7a Ariadna Oliva (1:08.56) i Júnior 16 anys: 3a Sandra Nicolás (1:05.64)
-100 Papallona masculí: Infantil 15 anys: 10è Marc Lucas (1:03.51) – Júnior 16 anys: 5è Arturo Ortega (1:00.94) i 6è Roger Pastor (1:01.05)
-200 Estils femení: Infantil 14 anys: 1a Julia Luís (2:31.81) – Júnior 15 anys: 4a Xènia Farrerons (2:30.10) i 10a Ariadna Oliva (2:34.25) i Júnior 16 anys: 3a Aina Olivan (2:27.92) i 4a Sandra Nicolás (2:28.51)
-200 Estils masculí: Júnior 16 anys: 9è Arturo Ortega (2:19.65) i Júnior 17 anys: 3r Bruno Ferrari (2:11.18)
-4×100 Lliures femení infantil: 2es (L.Valls, C. Peraira, A. Tous, J. Luis) – 4:09.62
-4×100 Lliures femení júnior: 1rs (A. Olivan, I. López, X. Farrerons, J. Ruiz) – 4:01.98
-400 Lliures femení: Infantil 13 anys: 6a Nadia González (4:54.79) – Infantil 14 anys: 1a Julia Luís (4:25.90) – Júnior 15 anys: 7a Júlia Luis (4:39.14) i 9a Paula González (4:42.18) – Júnior 16 anys: 1a Aina Olivan (4:23.26)
-200 Braça masculí: Infantil 14 anys: 9è Sergey Clavé (2:43.19) – Júnior 16 anys: 8è Adrià Delgado (2:37.58) i Júnior 17 anys: 3r Bruno Ferrari (2:28.16)
-200 Braça femení: Infantil 14 anys: 1a Laia Valls (2:40.37)
-200 Esquena masculí: Júnior 16 anys: 3r Pol Yagües (2:13.56) i Júnior 17 anys: 3r Guillermo Perosanz (2:14.40)
-200 Esquena femení: Júnior 15 anys: 2a Júlia Ruíz (2:22.81)
-4×100 Lliures masculí infantil: 7ns (B. Chávez, H. Holgado, S. Clavé, H. Vegas) – 3:56.88
-4×100 Lliures masculí júnior: 2ns (B. Ferrari, P. Yagües, A. Rodríguez, G. Perosanz) – 3:38.24
-50 Papallona masculí: Infantil 14 anys: 7è Hugo Holgado (29.47) i Júnior 17 anys: 5è Guillermo Perosanz (26.93)
-50 Papallona femení: Infantil 13 anys: 3a Carla Peraira (30.95) – Júnior 15 anys: 8a Ariadna Oliva (30.39) i 9a Xènia Farrerons (30.58) i Júnior 16 anys: 7a Sandra Nicolás (31.03)
-200 Lliures masculí: Infantil 14 anys: 10a Hugo Holgado (2:11.50) – Júnior 16 anys: 5è Roger Pastor (2:00.50) i Júnior 17 anys: 4t  Guillermo Perosanz (1:59.34) i 6è Albert Rodríguez (2:00.71)
-200 Lliures femení: Infantil 13 anys: 8a Nadia González (2:20.24) i 9a Maite Rodríguez (2:20.49) – Infantil 14 anys: 1a Julia Luís (2:10.39) – Júnior 15 anys: 3a Júlia Ruíz (2:10.38), 4a Inés López (2:12.34) i 10a Paula González (2:16.67) i Júnior 16 anys: 1a Aina Oliván (2:06.23) i 5a Sandra Nicolás (2:10.37)
-400 Estils masculí: Júnior 16 anys: 1r Pol Yagües (4:40.81), 7è Roger Pastor (4:57.96) i 8è Pau Caballero (4:58.64) i Júnior 17 anys: 4t Bruno Ferrari (4:44.87)
-400 Estils femení: Infantil 13 anys: 2a Carla Peraira (5:29.35) – Infantil 14 anys: 1a Laia Valls (5:13.85)
-50 Lliures masculí: Infantil 14 anys: 4t Bismarck Chávez (26.15) i Júnior 17 anys: 8è Guillermo Perosanz (25.84)
-50 Lliures femení: Infantil 14 anys: 5a Laia Valls (28.96) i 7a Julia Luis (29.35) – Júnior 15 anys: 8a Xènia Farrerons (29.17) i 9a Ariadna Oliva (29.32)
-100 Braça masculí: Infantil 14 anys: 9è Sergey Clavé (1:15.50) – Júnior 16 anys: 10è Oriol San Nicolás (1:12.57) i Júnior 17 anys: 4t Bruno Ferrari (1:08.37)
-100 Braça femení: Infantil 14 anys: 2a Laia Valls (1:17.04) – Júnior 15 anys: 5a Ariadna Oliva (1:18.36)
-4×200 Lliures masculí infantil: 6ns (B. Chávez, M. Lucas, H. Holgado, H. Vegas) – 8:42.68
-4×200 Lliures masculí júnior: 1rs (P. Yagües, B. Ferrari, R. Pastor, G. Perosanz) – 7:52.16
-4×200 Lliures femení infantil: 1es (J. Luis, L. Valls, N. González, A. Tous) – 8:58.85
-4×200 Lliures femení júnior: 1es (A. Oliván, S. Nicolás, I. López, J. Ruiz) – 8:38.16
-50 Esquena masculí: Infantil 14 anys: 4t Bismark Chávez (30.65) i Júnior 17 anys: 4t Bruno Ferrari (29.04)
-50 Esquena femení: Júnior 15 anys: 5a Júlia Ruíz (31.91)
-800 Lliures masculí: Infantil 14 anys: 6è Hugo Vegas (9:28.61) – Júnior 16 anys: 1r Pol Yagües (8:33.88), 2n Roger Pastor (8:40.46) i 10è Adrià Delgado (9:10.03) i Júnior 17 anys: 4t Albert Rodríguez (8:47.41) i 6è Raúl Pedrosa (9:11.85)
-800 Lliures femení: Infantil 13 anys: 8a Anna Tous (10:09.10) i 10a Maite Rodríguez (10:13.04) – Infantil 14 anys: 1a Julia Luís (9:12.20) – Júnior 15 anys: 9a Paula González (9:54.48) i Júnior 16 anys: 1r Aina Olivan (9:03.95)
-100 Lliures masculí: Infantil 14 anys: 3r Bismark Chávez (57.14) i Júnior 17 anys: 5è Guillermo Perosanz (54.65) i 8è Albert Rodríguez (55.15)
-100 Lliures femení: Infantil 15 anys: 4t Inés Luís (1:01.23), 6a Júlia Ruíz (1:02.20) i 9a Ariadna Oliva (1:03.80) i Júnior 16 anys: 4a Aina Olivan (1:00.51)
-200 Papallona masculí: Infantil 15 anys: 10è Marc Lucas (2:24.02) – Júnior 16 anys: 2a Roger Pastor (2:14.11), 3r Pol Yagües (2:14.26), 5è Arturo Ortega (2:17.54) i 8è Pau Caballero (2:20.07) i Júnior 17 anys: 3r Guillermo Perosanz (2:08.99)
-200 Papallona femení: Infantil 13 anys: 1a Carla Peraira (2:32.43) – Júnior 15 anys: 2a Xènia Farrerons (2:26.41) i 6a Ariadna Oliva (2:32.70) i Júnior 16 anys: 2a Sandra Nicolás (2:21.30)
-4×100 Estils masculí infantil: 8ns (B. Chávez, S. Clavé, M. Lucas, H. Hugo) – 4:27.25
-4×100 Estils masculí júnior: 3rs (P. Yagües, B. Ferrari, G. Perosanz, A. Rodríguez) – 4:05.92
-4×100 Estils femení infantil: 5es (J. Luis, L. Valls, C. Peraira, M. Rodríguez) – 4:45.66
-4×100 Estils femení júnior: 2es (J. Ruíz, A. Oliva, S. Nicolás, A. Olivan) – 4:29.65

Classificacions per equips:
-Infantil
Masculí: 1r CN Sant Andreu 3002.5; 2r CN Barcelona 2843.5; 3r CN Mataró 2175.5; 7è CN Sabadell 661.0
Femení: 1r CN Barcelona 1682.0; 2n CN Cervera 1148.5; 3r CN Sabadell 1095.0
Conjunta: 1r CN Sant Andreu 3002.5; 2n CN Barcelona 2843.5; 3r CN Mataró 2175.5; 4t CN Sabadell 1818.0
-Júnior
Masculí: 1r CE Mediterrani 1829.0; 2n CN Sabadell 1755.5; 3r CN Mataró 1387.5
Femení: 1r CN Sabadell 1497.5; 2n CN Terrassa 1346; 3r CN Sant Andreu 1339.5
Conjunta: 1r CN Sabadell 3315.0; 2n CE Mediterrani 2828.0; 3r CN Sant Andreu 2708.0

Moltes felicitats a tots i totes!!

CAMPIONAT DEL MÓN PISCINA DE 25 M.: CATA CORRÓ I MARINA GARCIA FINALISTES

Tres nedadors del Club (Cata Corró, Marina Garcia i Marc Sánchez) i el nostre director tècnic Álex López han estat els representants del Club en aquet Mundial de piscina curta a la ciutat xinesa de Hangzhou.
A destacar l’actuació de les dues nedadores que han aconseguit nedar dues finals. Cata Corró ha aconseguit la setena plaça als 400 estils i Marina Garcia vuitena als 200 Braça. Cal recordar que a la Marina se li va tenir de fer una petita intervenció que va fer dubtar si podria nedar o no i a més ha aconseguit millorar la seva millor marca.

Resultats més destacats:

Cata Corró: 7a 400 Estils (4:31.63) – 11a 200 Papallona (2:07.98) – 22a 400 Lliures (4:11.40) i 12a 200 Estils (2:09.82)
Marc Sánchez: 23è 200 Estils (1:56.90) – 24è 200 Lliures (1:45.72) i 12è 400 Estils (4:08.51)
Marina Garcia: 8a 200 Braça (2:20.33) i 200 Estils (No va nedar)

La propera cita serà la Copa d’Espanya de Clubs de Primera Divisió, del 21 al 23 de desembre a Gijón, i amb l’objectiu de tornar a la màxima categoria.

TROFEU INT. CASTALIA-CASTELLO: BON PAPER DELS NOSTRES NEDADORS

Aquest any s’ha posat en marxa el 1r Grand Prix Open – Circuito Nacional de Trofeos amb 9 etapes: Castelló, Terrassa, Sabadell, Madrid (Open Hivern), Saragossa, Gijón, Mairena del Aljarafe, Madrid (Circuito Verano) i Mataró.
Aquest cap de setmana ha començat a Castelló dissabte i diumenge amb la presència de 4 dels nostres nedadors (Judit Ignacio, Júlia Cabeza, Àlex Castejón i Sergio de Celis). La seva actuació ha estat molt destacada amb un total de 7 proves guanyades, dos segons llocs i un tercer lloc i un total de 12 finals.

Resultats més destacats:

-400 Lliures femenins: 4a Júlia Cabeza (4:28.78)
-400 Estils masculins: 1r Àlex Castejón (4:20.80)
-200 Braça masculins: 1r Àlex Castejón (2:13.68)
-200 Lliures masculins: 1r Sergio de Celis (1:53.20)
-100 Lliures femenins: 3a Júlia Cabeza (59.13)
-50 Papallona femenins: 1a Judit Ignacio (27.84)
-4×100 Lliures mixtes: 1rs (S. De Celis, À. Castejón, J. Ignacio, J. Cabeza) – 3:43.08
-400 Lliures masculins: 4t Sergio de Celis (3:58.46) i Àlex Castejón (no neda la final. Al matí va ser vuitè amb un temps de 4:09.30)
-100 Papallona femenins: 1a Judit Ignacio (1:01.23)
-100 Braça masculins: 1r Àlex Castejón (1:03.51)
-200 Estils masculins: 2n Àlex Castejón (2:05.30)
-100 Lliures masculins: 2n Sergio de Celis (51.72)

La propera cita serà el Campionat del Món de piscina curta a la ciuta xinesa de Hangzhou del 11 al 16 de desembre amb la participació dels nostres nedadors: Marina Garcia, Catalina Corró i Marc Sánchez i acompanyats del nostre entrenador Álex López.

CAMP. ESP. ABSOLUT D’HIVERN: FANTÀSTIC CAMPIONAT I 4 MÍNIMES PEL MUNDIAL DE XINA

Gran Campionat d’Espanya dels nostres nedadors i amb tres noms propis: Erika Villaecija pel seu comiat, Cata Corró per la seva exhibició i 3 mínimes mundials i Marc Sánchez per la seva mínima pel mundial. Des de dijous fins diumenge a la piscina de la Nova Escullera els nostres nedadors han competit a un gran nivell, tant a nivell individual com per equips. A destacar la gran actuació de les noies que han aconseguit el sotscampionat i de les noves incorporacions que ha demostrat les bones sensacions de les primeres competicions.
El Club hi ha participat amb un total de 26 nedadors (17 nedadors i 9 nedadores) i han aconseguit 28 medalles (7 ors, 15 argents i 6 bonzes) i 58 finals i 4 mínimes pel Mundial de piscina curta a (Xina) del mes de desembre 3 de Cata Corró (400 Lliures, 200 Estils i 200 Papallona) i 1 de Marc Sánchez (400 Estils).
La nedadora Cata Corró ha estat la millor del campionat amb les 3 mínimes pel Mundial i 6 medalles (3 ors, 2 argents i 1 bronze).
Com a dada curiosa l’equip femení ha pujat al pòdium des de l’any 1984 amb una sola excepció la temporada 2006/07 a la mateixa piscina. En total 35 dels 36 campionats.
I finalment cal destacar l’homenatge a la nedadora Erika Villaécija amb motiu del seu comiat com a nedadora.

Resultats dels nostres nedadors:

-400 Lliures masculins: 2n Marc Sánchez (3:43.74), 9è Sergio de Celis (3:47.82) i 14è Àlex Castejón (3:50.64)
-400 Lliures femenins: 2a Cati Corró (4:07.03 i mínima pel Mundial de piscina curta) i 15a Aina Olivan (4:15.01)
-100 Estils femenins: 3a Marina Garcia (1:01.36)
-50 Braça masculins: 14è Àlex Castejón (28.76)
-50 Braça femenins: 2a Marina Garcia (31.20)
-100 Papallona femenins: 2a Judit Ignacio (1:00.15) i 6a Erika Villaécija (1:01.70)
-4×50 Estils masculins: 7ns (A. Wildeboer, À. Castejón, M. Sánchez, S. de Celis) – 1:39.90
-4×50 Estils femenins: 2es (C. Seco, M. Garcia, J. Ignacio, E. Villaécija) – 1:52.18
-4×200 Lliures masculins: 2ns (S. De Celis, À. Castejón, M. Vivas, M. Sánchez) – 7:11.49
-100 Lliures femenins: 4a Marina Garcia (55.80), 5a Judit Ignacio (55.95) i 8a Carla Seco (56.64)
-100 Lliures masculins: 9a Sergio de Celis (49.10)
-400 Estils femenins: 1a Catalina Corró (4:28.26) i 8a Erika Villaecija (4:50.62)
-400 Estils masculins: 1r Marc Sánchez (4:06.92 i mínima pel Mundial de piscina curta) i 3r Àlex Castejón (4:12.02)
-50 Esquena femenins: 7a Carla Seco (28.78)
-50 Esquena masculins: 3r Aschwin Wildeboer (24.62)
-200 Braça femenins: 1a Marina Garcia (2:21.20)
-200 Braça masculins: 2n Àlex Castejón (2:09.61)
-4×50 Lliures femenins: 2es (J. Ignacio, C. Seco, C. Corró, M. Garcia) – 1:43.70
-4×50 Lliures masculins: 7ns (M. Sánchez, S. De Celis, M. Vivas, A. Wildeboer) – 1:32.69
-4×200 Lliures femenins: 2es (M. Garcia, J. Ignacio, E. Villaecija, C. Corró) – 8:02.93
-200 Lliures masculins: 2n Marc Sánchez (1:45.01) i 9è Sergio de Celis (1:46.54)
-200 Lliures femenins: 14a Júlia Cabeza (2:02.17) i 15a Carla Seco (2:02.64)
-100 Braça masculins: 11è Àlex Castejón (1:01.63)
-100 Braça femenins: 1a Marina Garcia (1:06.44)
-100 Esquena femenins: 3a Cati Corró (1:00.82), 10a Carla Seco (1:02.04) i 11a Erika Villaecija (1:02.58)
-50 Papallona femenins: 1a Judit Ignacio (27.14)
-200 Estils masculins: 2n Marc Sánchez (1:56.78)
-200 Estils femenins: 1a Catalina Corró (2:09.46 i mínima pel Mundial de piscina curta) i 2a Marina Garcia (2:11.41)
-4×100 Lliures masculins: 5ns (S. De Celis, M. Vivas, À. Castejón, M. Sánchez) – 3:20.29
-4×100 Lliures femenins: 2es (J. Ignacio, C. Corró, C. Seco, M. Garcia) – 3:41.75
-800 Lliures femenins: 2a Cati Corró (8:25.39) i 7a Aina Olivan (8:48.14)
-1500 Lliures masculins: 13è Arnau Honrubia (15:31.91)
-200 Esquena femenins: 8a Erika Villaecija (No ha nedat a la final de la tarda – 2:14.73 al matí)
-200 Esquena masculins; 10è Marc Tel (2:00.63)
-50 Lliures femenins: 3a Judit Ignacio (25.73) i 13a Carla Seco (26.57)
-50 Lliures masculins: 16è Sergio de Celis (23.56)
-200 Papallona femenins: 1a Cati Corró (2:09.18 i mínima pel Mundial de piscina curta) i 5a Erika Villaécija (2:14.71)
-200 Papallona masculins; 3r Marc Sánchez (1:57.97), 10è Jofre Allande (2:01.78) i 15è Arnau Honrubia (2:04.27)
-4×100 Estils femenins: 2es (C. Corró, M. Garcia, J. Ignacio, C. Seco) – 4:02.79
-4×100 Estils masculins: 5ns (A. Wildeboer, À. Castejón, M. Sánchez, S. de Celis) – 3:37.08

Classificació per Clubs:

-Categoria Femenina: 1r CN Sant Andreu 776,50, 2n CN Sabadell 703,00, 3r Real Canoe NC 498,00
-Categoria Masculina: 1r Real Canoe NC 793,00, 2n CN Sant Andreu 660,00, 3r CN Gredos San Diego 470,50 i 4t CN Sabadell 435,00

Les properes cites seran del 14 al 17 de desembre al Campionat Júnior i Infantil d’Hivern a Can Llong i del 21 al 23 de desembre a Gijón a la Copa de Clubs de 1a Divisió amb l’objectiu de retornar a la màxima categoria.

Erika Villaécija diu adéu després de 16 anys a l’elit

La nedadora del Club Erika Villaécija posa punt i final a la seva carrera com a nedadora d’elit. Després de 16 anys a l’alta competició aquest dilluns 5 de novembre va anunciar que després del campionat d’Espanya que es diputarà a mitjans de mes, ja no es tornarà a posar més el banyador, almenys per competir de forma oficial. Amb 4 JJOO i 18 medalles internacionals, ha estat campiona d’Europa i del món en piscina curta. Molta sort.

CIRCUIT CATALÀ MANRESA: BONS RESULTATS PELS CAMPIONATS D’ESPANYA

Aquest diumenge Manresa ha acollit el Trofeu Fèlix Serra Santamans segon trofeu del Circuit Català. Ha estat una nova competició en la preparació pel Campionat d’Espanya d’Hivern i els nostres nedadors segueixen acumulant bones actuacions. Es van guanyar 18 medalles (6 ors, 7 argents i 5 bronces) i 47 finalistes en total. I de nou Cati Corró ha estat la millor marca del Trofeu en la prova dels 800 Lliures (8:26.47)

Resultats destacats:

-50 Esquena femenins: 3a Carla Seco (29.58) i 6a María Alcaide (30.92)
-50 Esquena masculins: 2n Aschwin Wildeboer (25.99) i 5è Marc Tel (27.03)
-200 Lliures femenins: 1a Marina Garcia (1:58.43), 2a Cati Corró (1:59.74), 10a Júlia Cabeza (2:04.47) i 14a Carla Seco (2:08.25)
-200 Lliures masculins: 3r Sergio de Celis (1:48.14), 9è Arnau Honrubia (1:52.35) i Àlex Castejón (baixa a la final B- 1:53.07 al matí)
-50 Braça femenins: 2a Marina Garcia (32.06)
-50 Braça masculins: 10è Arnau Salvador (30.74)
-200 Papallona femenins: 1a Cati Corró (2:10.60), 3a Erika Villaecija (2:14.42) i 14a Sandra Nicolás (2:25.19)
-200 Papallona masculins: 4t Jofre Allande (2:03.93), 6è Ramiro Tossone (2:08.18) i 11è Guillermo Perosanz (2:08.20) i Àlex Castejón (baixa a la final A- 2:06.59 al matí)
-800 lliures femenins: 1a Cati Corró (8:26.47)
-200 Estils masculins: 4t Jofre Allande (2:05.95), 7è Arnau Honrubia (2:12.12), 10è Marc Tel (2:07.03), 11è Bruno Ferrari (2:07.38) i Àlex Castejón (baixa a la final A- 2:06.00 al matí)
-200 Estils femenins: 1a Marina Garcia (2:11.94) i 2a Cati Corró (2:12.14)
-1500 Lliures masculins: 1r Arnau Honrúbia (15:27.69) i 2n Pol Yagües (16:30.99)
-50 Lliures femenins: 11a Júlia Cabeza (27.63)
-50 Lliures masculins: 3r Sergio de Celis (23.17) i 15è Aschwin Wildeboer (24.47)
-200 Esquena femenins: 2a Cati Corró (2:10.88), 4a Erika Villaecija (2:17.38) i 6a María Alcaide (2:20.92)
-200 Esquena masculins: 1r Sergio de Celis (1:59.77), 7è Marc Tel (2:05.90), 10a Jofre Allande (2:09.07) i Àlex Castejón (baixa a la final A- 2:07.85 al matí)
-50 Papallona femenins: 3a Marina Garcia (28.16)
-50 Papallona masculins: 13è Arturo Ortega (26.67), 14è Bruno Ferrari (26.93) i Max Canet (baixa a la final B- 26.76 al matí)
-200 Braça femenins: 2a Cati Corró (2:31.18)
-200 Braça masculins: 5è Jofre Allande (2:20.58) i Àlex Castejón (baixa a la final A- 2:18.01 al matí)

La propera competició serà el Campionat d’Espanya Absolut d’Hivern del 15 al 18 de novembre a la piscina Nova Escullera del CN Barcelona.

CIRCUIT CATALÀ ST. ANDREU: GRANS RESULTATS DEL NOSTRE EQUIP

Dissabte dia 28 a la piscina del CN Sant Andreu es va disputar la primera jornada del Circuit Català de Trofeus. I pel que fa als nostres nedadors els resultats han estat brillants amb presència en quasi totes les finals (13 de les 16 proves), i s’han aconseguit 10 medalles (7 medalles d’or, 1 argent i 2 bronzes) i 28 finalistes. Finalment destacarem les bones sensacions transmeses de les noves incorporacions d’aquesta temporada i la millor marca del trofeu de Cati Corró a la prova dels 400 lliures.

Resultats dels nostres nedadors:

-400 Lliures masculins: 1- Marc Sánchez (3:46.96), 2- Sergio de Celis (3:51.81), 6- Marc Vivas (3:55.45) i 16- Jofre Allande (4:03.55)
-400 Lliures femenins: 1- Cati Corró (4:07.70)
-100 Papallona femenins: 1- Judit Ignacio (1:00.38), 7- Erika Villaécija (1:02.60) i 9- Marina Garcia (1:02.87)
-100 Esquena masculins: 6- Marc Tel (58.60), 9- Bruno Ferrari (58.44) i 14- Àlex Castejón (1:00.65)
-100 Esquena femenins: 3- Carla Seco (1:03.81), 8- Maria Alcaide (1:06.56) i 10- Júlia Ruíz (1:06.14)
-100 Estils femenins: 5- Carla Seco (1:07.28)
-100 Estils masculins: 10- Jofre Allande (59.27)
-100 Braça masculins: 12- Bruno Ferrari (1:07.22) i 14- Arnau Salvador (1:08.04)
-100 Braça femenins: 1- Marina Garcia (1:08.52)
-100 Lliures masculins: 1- Sergio de Celis (49.80) i 13- Marc Vivas (52.95)
-100 Lliures femenins: 4- Judit Ignacio (57.07), 8- Carla Seco (58.20) i 12- Erika Villaecija (58.76)
-400 Estils masculins: 1- Marc Sánchez (4:11.57) i 3- Àlex Castejón (4:22.74)
-400 Estils femenins: 1- Cati Corró (4:35.79) i 16- Paula González (5:19.03)

La propera cita serà la segona jornada del Circuit Català a Manresa el dia 4 de novembre. Foto: CN Sant Andreu

COPA DEL MÓN A BUDAPEST: SEGUEIXEN ELS BONS RESULTATS

Segona prova de la Copa del Món amb la presència de tres dels nostres nedadors. A la capital hongaresa els nostres nedadors han nedat tres finals i quatre proves més entre el 9 i el 16 classificat.

Resultats dels nostres nedadors:

Cati Corró: 4a 400 Estils (4:30.21), 5a 400 Lliures (4:05.88), 15a 200 Estils (2:13.41), 19a 100 Esquena (1:02.60), 23a 200 Braça (2:36.33) i 25a 100 Papallona (1:01.65)
Marina Garcia: 7a 200 Braça (2:24.35), 16a 50 Braça (31.77), 18a 200 Estils (2:15.19) i 19a 100 Estils (1:02.49)
Àlex Castejón: 9è 400 Estils (4:16.43), 12è 1500 Lliures (15:37.08), 23è 400 Lliures (3:53.42), 25è 100 Braça (1:02.01), 24è 200 Estils (2:03.08) i 20è 200 Braça (2:12.21)

La propera gran competició serà el Campionat d’Espanya Absolut en piscina de 25 m a la Piscina de la Nova Escullera.

COPA DEL MON A EINDHOVEN: BONS RESULTATS DE LES NOSTRES NEDADORES

Les nedadores Marina Garcia i Cati Corró han participat aquest cap de setmana a Eindhoven a la tercera etapa de la Copa del Món com a preparació pel Campionat del Món de piscina curta.
Han nedat moltes proves i els resultats han estat molt bons amb un total de 5 proves entre les 8 primeres.

Els resultats han estat:
– Marina Garcia: 6a 200 Braça 2:21.49 – 10a 100 Braça 1:06.86 – 17a 50 Braça 31.73 i 22a 100 Lliures 56.37
– Cati Corró: 4a 400 Lliures 4:06.15 – 4a 400 Estils 4:32.30 – 6a 800 Lliures 8:30.11 – 7a 200 Papallona 2:12.71 – 13a 200 Estils 2:12.89 – 22a 200 Lliure 2:01.81

Moltes felicitats!!

La propera cita serà la cuarta etapa de la Copa del Món a Budapest, on la nedadora Cati Corró ja serà oficialment nedadora del Club i s’hi afegirà el nedador Àlex Castejón.

CAMP. ESPANYA INFANTIL D’ESTIU: LES NOIES ACABEN TERCERES!!!

De dijous a diumenge els nostres infantils han disputat el Campionat d’Espanya d’Estiu al Complex Mundial 86 de Madrid. En total hi han participat un total de 15 nedadors (5 nois i 10 noies) i han aconseguit un total de 23 finals i 7 medalles (3 argents i 4 bronzes). A esmentar l’actuació de l’equip femení que ha aconseguit el tercer lloc per equips.

Resultats més destacats:

-1500 Lliures masculins: 16 anys: 2n Pol Yagües (16:22.68) i 5è Roger Pastor (16:41.95)
-200 Papallona femenins: 14 anys: 3a Julia Luís (2:22.43) i 5a Valeria Maugere (2:23.84) – 15 anys: 6a Xènia Farrerons (2:25.82)
-100 Braça femenins: 14 anys: 10a Laia Valls (1:17.38)
-100 Esquena femenins: 15 anys: 11a Júlia Ruíz (1:07.42)
-400 Estils masculins: 16 anys: 4t Pol Yagües (4:45.24)
-4×100 Lliures femenins: 4es (V. Maugere, I. López, J. Ruíz, L. Valls) – 4:03.81
-800 Lliures femenins: 14 anys: 3a Julia Luís (9:07.74)
-200 Papallona masculins: 16 anys: 17è Roger Pastor (2:15.64) i 20è Arturo Ortega (2:15.64)
-200 Esquena femenins: 15 anys: 11a Júlia Ruíz (2:27.45)
-100 Lliures femenins: 15 anys: 22a Inés López (1:01.69)
-400 Estils femenins: 14 anys: 4a Laia Valls (5:13.91) – 15 anys: 17è Xènia Farrerons (5:21.49)
-4×100 Lliures masculins: 12ns (P. Yagües, O. San Nicolás, A. Ortega, R. Pastor) – 3:44.03
-400 Lliures masculins: 16 anys: 4t Pol Yagües (4:07.89) i 8è Roger Pastor (4:11.16)
-200 Lliures femenins: 14 anys: 2a Julia Luís (2:07.40) i 10a Laia Valls (2:13.51) – 15 anys: 17a Júlia Ruíz (2:11.94)
-200 Estils femenins: 14 anys: 8a Valeria Maugere (2:31.62), 10a Laia Valls (2:33.94) i 15a Julia Luís (2:32.07)
-4×200 Lliures masculins: 10ns (P. Yagües, O. San Nicolás, R. Pastor, A. Delgado) – 8:11.25
-4×100 Estils femenins: 3es (J. Ruíz, L. Valls, V. Maugere, J. Luís) – 4:30.19
-400 Lliures femenins: 14 anys: 2a Julia Luís (4:22.59) i 9a Laia Valls (4:41.17) – 15 anys: 19a Júlia Ruíz (4:38.67)
-200 Lliures masculins: 16 anys: 16è Pol Yagües (2:00.45)
-100 Papallona femenins: 14 anys: 4a Valeria Maugere (1:04.74) – 15 anys: 10a Xènia Farrerons (1:07.29) i 21a Ariadna Oliva (1:08.57)
-4×200 Lliures femenins: 3es (J. Luís, L. Valls, I. López, J. Ruiz) – 8:43.30

Classificació Final per Equips:

– Categoria Femenina: 1- CD Gredos San Diego 659.0;2- Club Tenis Elche 531.00; 3- CN Sabadell 370.50

Ara queden les competicions internacionals:
-Del 3 al 9 d’agost hi ha el Campionat d’Europa Absolut amb la Marina Garcia i el Marc Sánchez