CAMP. ESPANYA INFANTIL HIVERN: 3 NEDADORES I 9 FINALS

De divendres a diumenge 3 nedadores del club han participat al Campionat d’Espanya Infantil d’Hivern a Gijón amb una actiació molt destacada. Un total de 9 finals i 2 medalles (1 or i 1 d’argent de la Julia Luís) han estat el balanç final d’aquesta competició. A nivell de classificació per equips ha penalitzat el fet de no poder presentar equips de relleus ha impedit aconseguir un resultat d’acord amb la importància de la nostra entitat. Amb tot han estat vuitenes que té molt mèrit.

Júlia Luis
100 Lliures – 10a (59.80)
200 Lliures – 1a (2:05.15)
800 Lliures – 8a (8:58.11)
400 Lliures – 2a (4:22.62)

Carla Peraira
200 Papallona – 27a (2:37.25)
100 Papallona – 27a (1:08.66)

Laia Valls
100 Braça – 5a (1:14.23)
200 Lliures – 8a (2:11.79)
200 Braça – 15a (2:46.71)
200 Estils – 13a (2:30.58)
400 Lliures – 16a (4:42.15)

Moltes felicitats a les nostres nedadores!!.
La propera cita serà ja el Campionat d’Espanya Open i Campionat d’Espanya Júnior d’Hivern a casa.

TROFEU CN SABADELL: BON TEST PER L’OPEN

Un total de 406 nedadors (210 homes i 196 dones) de 51 equips, la majoria catalans però també de la resta d’Espanya, el Canet 66 francés, l’equip danès Hovedstadens Svoemmeklub, el Bangor irlandès i nedadors de Rússia i Colòmbia han participat a la 13a edició del Trofeu del CN Sabadell i 5è Memorial Paulus Wildeboer i es confirma com un clàssic. A més aquest any a part de formar part del Circuit Català de Trofeus és una etapa del Gran Prix Open de la Real Federación Española.
Per part del Club hi han participat un total de 39 nedadors (24 homes i 15 dones) i hem tingut presència en 31 de les 34 proves disputades i amb un botí de 16 medalles (5 ors, 3 argents i 8 bronzes) i un total de 83 finalistes.
Ha estat un bon test de cara al Campionat d’Espanya Open.

Resultats més destacats:

-50 Esquena femenins: 3a Carla Seco (29.89) i 8a Júlia Ruíz (31.01)
-50 Braça femenins: 5a Marina Garcia (32.85)
-50 Braça masculins: 5è Àlex Castejón (30.04)
-50 Lliures femenins: 5a Judit Ignacio (26.87) i 7a Carla Seco (27.23)
-50 Lliures masculins: 9è Sergio de Celis (24.55)
-50 Papallona femenins: 9a Judit Ignacio (28.75)
-1500 Lliures femenins: 1a Cata Corró (16:43.43) i 3a Aina Olivan (17:06.36)
-1500 Lliures masculins: 4t Arnau Honrubia (16:09.39), 5è Sergio de Celis (16:09.94), 6è Roger Pastor (16:16.00) i 9è Marcos Godoy (16:39.98)
-400 Lliures femenins: 4a Aina Olivan (4:16.95)
-400 Lliures masculins: 5è Sergio de Celis (3:59.04), 6è Marc Sánchez (4:02.53), 8è Arnau Honrubia (4:04.56) i 10è Pol Yagües (4:10.25)
-200 Papallona femenins: 4a Cata Corró (2:17.34), 10a Sandra Nicolás (2:23.10) i 14a Xènia Farrerons (2:29.36)
-200 Papallona masculins: 3r Arnau Honrubia (2:05.71), 5è Jofre Allande (2:06.79), 13è Pol Yagües (2:15.60), 14è Roger Pastor (2:16.69) i 19è Arturo Ortega (2:20.28)
-200 Estils femenins: 1a Cata Corró (2:16.82), 3a Marina Garcia (2:19.89), 7a Aina Olivan (2:25.27) i 19a Sandra Nicolás (2:30.58)
-200 Estils masculins: 2n Marc Sánchez (2:05.06), 3r Àlex Castejón (2:06.32), 5è Sergio de Celis (2:07.70), 12è Marc Vivas (2:14.59) i 14è Pol Yagües (2:15.07)
-200 Esquena femenins: 6a Júlia Ruíz (2:21.64) i 7a Maria Alcaide (2:23.03)
-200 Esquena masculins: 10è Sergio de Celis (2:18.04) i 11è Marc Tel (2:11.05)
-200 Braça femenins: 1a Marina Garcia (2:29.33) i 7a Cata Corró (2:37.92)
-200 Braça masculins: 1r Àlex Castejón (2:15.14), 9è Jofre Allande (2:31.55) i 17è Adrià Delgado (2:40.01)
-100 Lliures femenins: 6a Judit Ignacio (57.82), 8a Carla Seco (58.21) i 14a Júlia Cabeza (59.53)
-100 Lliures masculins: 9è Sergio de Celis (53.52), 11è Joan Casanovas (52.39), 14è Marc Sánchez (53.40), 18è Marc Vivas (54.24) i 19è Albert Mataró (54.37)
-800 Lliures masculins: 3r Sergio de Celis (8:20.64), 4t Arnau Honrubia (8:21.69), 6è Marcos Godoy (8:35.42)
-100 Papallona masculins: 7è Arnau Honrubia (57.44), 13è Guillermo Perosanz (57.88) i 19è Ramiro Tossone (1:00.47)
-100 Papallona femenins: 2a Judit Ignacio (1:00.65) i 19a Sandra Nicolás (1:06.33)
-100 Esquena masculins: 4t Marc Tel (1:00.36) i 11è Bruno Ferrari (1:01.67)
-100 Esquena femenins: 5a Carla Seco (1:04.66), 7a Júlia Ruíz (1:06.36) i 9a Maria Alcaide (1:07.12)
-100 Braça masculins: 4t Àlex Castejón (1:04.47) i 15è Arnau Salvador (1:10.03)
-100 Braça femenins: 2a Marina Garcia (1:09.79), 17a Ariadna Oliva (1:19.76) i 19a Alicia García-Pulgar (1:20.21)
-200 Lliures masculins: 3r Sergio de Celis (1:52.08), 4t Joan Casanovas (1:52.28), 7è Marc Vivas (1:55.67) i 15è Albert Mataró (1:58.16)
-200 Lliures femenins: 8a Cata Corró (2:19.60), 11a Marina Garcia (2:05.32),  13a Carla Seco (2:06.83) i 15a Júlia Cabeza (2:07.40)
-400 Estils masculins: 1r Àlex Castejón (4:26.51), 5è Arnau Honrubia (4:37.86) i 6è Jofre Allande (4:39.48)
-400 Estils femenins: 3a Cata Corró (4:56.26)

La propera cita serà el Campionat d’Espanya Infantil amb tres nedadores des d’aquest dijous fins diumenge a Gijón.

CAMP. ESP. SEL. AUTONÒMIQUES EDAD ESCOLAR: DUES NEDADORES I BONS RESULTATS

Dues nedadores alevines del nostre equip de Natació han participat aquest cap de setmana a Madrid al Campionat d’Espanya per Seleccions Autonòmiques han estat l’Elena López i la Núria Nasarre. Ambdues han tngut una bona actuació que ha colaborat a la visctòria de la Selecció Catalana.

Elena López
-8a 100 Esquena: 1:10.47
-3a 4×200 Lliures amb Catalunya: 9:11.45 (va nedar la segona i va fer un parcial de 2:17.76)
-3a 4×100 Lliures amb Catalunya: 4:09.48 (va nedar la segona i va fer un parcial de 1:01.87)
-5a 200 Esquena: 2:27.71
-7a 100 Lliures: 1:02.37
-4a 4×100 Estils amb Catalunya: 4:38.92 (va nedar la quarta i va fer un parcial de 1:01.91)

Núria Nasarre
-4a 100 Papallona: 1:09.95
-6a 200 Papallona: 2:33.74
-4a 4×100 Estils amb Catalunya: 4:38.92 (va nedar la tercera i va fer un parcial de 1:09.54)

Classificacions Finals:

-Categoria Femenina: 1-Andalusia 1050.50 – 2-Madrid 1004.00 – 3-Catalunya 962.00
-Categoria Conjunta: 1-Catalunya 2033.00 – 2-Andalusia 2025.50 – 3-Madrid 1997.00

Moltes felicitats a les dues!!

CAMP. ESP. LLARGA DISTÀNCIA: 1 OR I 1 BRONZE PELS NOSTRES NEDADORS

Gran actuació dels nostres nedadors al Campionat d’Espanya de Llarga Distància en piscina disputat dissabte al matí a Mataró.
Eren 4 els nostres representant i han aconseguit dues medalles. La primera la ha aconseguit la infantil Julia Luís amb el bronze en la distància dels 3000 metres i la segona ha estat l’or i el Campionat d’Espanya per Pol Yagües als 5000 metres en categoria júnior 1. I, finalment els nostres dos nedadors sèniors han estat 8è i 9è classificats.

Resultats dels nostres nedadors:

3000 metres lliures:

-Julia Luís (Infantil Femení): 3a 35:54.90

5000 metres lliures:

-Pol Yagües (Júnior 1 Masculí): 1r 55:23.85
-Arnau Honrubia (Absolut Masculí): 8è 55:46.29
-Marcos Godoy (Absolut Masculí): 9è 55:57.42

A la classificació final per equips hem aconseguit el sotscampionat en categoria masculina i el quart lloc en categoria femenina

-Categoria masculina: 1-CN Mataró 29.0 – 2-CN Sabadell 18.0 – 3-CN Ponteaereas i CN Sabadell 13.0
-Categoria femenina: 1-CN Liceo i C. de Tenis Elche 13.0 – 3-CN Elche 10.0 i 4-CN Sabadell 8.0

Moltes felicitats a tots i totes!!

17è Meeting del Titano a San Marino: Bon paper dels nostres nedadors

Seguint amb la seva preparació pel Campionat d’Espanya Open tres nedadors del club han participat aquest cap de setmana a San Marino al Meeting del Titano i ho han fet amb uns bons resultats.

Resultats dels nostres nedadors:

-Cata Corró:
-400 Estils: 1a 4:46.05
-200 Estils: 2a 2:17.29
-100 Papallona: 4a 1:02.16
-Marina Garcia:
-100 Braça: 2a 1:10.02
-200 Braça: 2a 2:27.82
-50 Braça: 5a 32.59
-100 Lliures: 18a 58.46
-Àlex Castejón:
-100 Braça: 4t 1:04.53
-400 Estils: 4t 4:25.41
-50 Braça: 7è 29.73
-200 Estils: 8è 2:08.28
-200 Braça: 24è 2:15.15

I ara el Trofeu del Club-Memorial Paulus Wildeboer del 8 al 10 de març

CAMP. ESP. PER COMUNITATS: BON PAPER DE LES NOSTRES NEDADORES

Tres nedadores del Club han participat a Castelló de divendres a diumenge el Campionat d’Espanya per Comunitats Autònomes en categoria júnior i infantil. Les nostres nedadores han ajudat a assolir la victòria final en el campionat i aconseguir el primer lloc en categoria júnior i el tercer lloc en categoria infantil.

Resultats de les nostres nedadores:

-Aina Olivan (Júnior)
200 Lliures: 4a 2:06.68
400 Lliures: 5a 4:21.89
800 Lliures: 3a 8:52.19
4×200 Lliures: 1a nedant en quart lloc. Temps total: 8:17.20 i el seu parcial va ser de 2:05.27

-Laia Valls (Infantil)
100 Lliures: 9a 1:00.84
400 Lliures: 4a 4:30.10
200 Braça: 5a 2:45.33
400 Estils: 8a 5:15.72

-Julia Luís (Infantil)
200 Lliures: 1a 2:06.28
400 Lliures: 2a 4:21.07
800 Lliures: 2a 9:02.06
200 Papallona: 4a 2:24.15
4×100 Lliures: 1a nedant en quart lloc. Temps total:4:02.90 i el seu parcial va ser de 1:00.62

Classificació final per categories:

– Júnior
Masculí: 1-Catalunya 342.0 – 2-Madrid 303.0 – 3-Andalusia 259.5
Femení: 1-Catalunya 334.0 – 2-Madrid 316.5 – 3-Andalusia 292.0
Conjunta: 1-Catalunya 676.0 – 2-Madrid 619.5 – 3-Andalusia 551.5

– Infantil:
Masculí: 1-Madrid 333.0 – 2-València 294.0 – 3-Catalunya 278.0
Femení: 1-Andalusia 314.0 – 2-València 288.0 – 3-Catalunya 277.0
Conjunta: 1-València 582.0 – 2-Madrid 568.0 – 3-Catalunya 555.0

– Conjunta
Masculí: 1-Masculí 636.0 – 2-Catalunya 620.0 – 3-Andalusia 483.5
Femení: 1-Catalunya 611.0 – 2-Andalusia 606.0 – 3-València 554.5
Conjunta: 1-Catalunya 1231.0 – 2-Madrid 1187.5 – 3-Andalusia 1089.5

La propera cita serà el Trofeu del CN Sabadell – Memorial Paulus Wildeboer a Can Llong del 8 al 10 de març.

CAMPIONAT DE CATALUNYA ALEVÍ D’HIVERN: CAMPIONS!!

Des de divendres fins ahir diumenge es va disputar a Lloret de Mar el Campionat de Catalunya Aleví d’Hivern amb una gran campionat per part dels nostres nedadors. Hi han participat un total de 27 nedadors (10 nens i 17 nenes) que han aconseguit un total de 18 medalles (9 ors, 6 argents i 3 bronzes) i han aconseguit el títol de campions per equips amb gairebé 1000 punts de diferència amb el segon classificat. A més van acomseguir la millor puntuació tant en categoria masculina com femenina.
Amb aquest són 16 els títols consecutius en aquest campionat des de la temporada 1998/99 (les temporades 1999/00 i 2000/01 no hi va haver puntuació per equips i les temporades 2012/13, 2013/14 i 2014/15 no es va disputar).

Resultats més destacats (entre els 8 primers per edat):

-200 m. Estils femenins: 12 anys: 5a Miriam Marchencov (2:43.58) i 6a Lidia Guerrero (2:43.58) – 13 anys: 4a Núria Nasarre (2:33.54) i 6a Emma Ruíz (2:37.02)
-100 m. Braça masculins: 13 anys: 4t Carlos Piriz (1:19.68) – 14 anys: 7è Carles Peiró (1:16.31)
-200 m. Papallona femenins: 12 anys: 2a Miriam Marchencov (2:55.96) – 13 anys: 1a Núria Nasarre (2:36.30), 2a Elsa Barreras (2:40.43) i 7a Xènia Pastor (2:49.88)
-1500 m. Lliures masculins: 13 anys: 1r Pablo Nevado (17:44.20) i 4t Joel López (19:17.18)- 14 anys: 5è Guillem Amorós (18:39.16)
-200 m. Estils masculins: 13 anys: 4t Carlos Piriz (2:30.67)
-100 m. Braça femenins: 12 anys: 5a Lidia Guerrero (1:22.88) – 13 anys: 7a Anaïs Sagarra (1:23.01)
-200 m. Papallona masculins: 13 anys: 1r Pablo Nevado (2:28.91)
-800 m. Lliures femenins: 12 anys: 2a Laura Cortés (10:34.17) – 13 anys: 3a Clara Gabriel (9:44.98) i 6a Noa Fernández (10:09.85)
-8×50 Lliures mixtes: 2ns (C. Peiró, E. López, M. Rizo, M. Perea, C. González, E. Ruíz, C. Piriz, P. Nevado) – 3:48.81
-400 m. Lliures masculins: 13 anys: 8è Joel López (4:53.08)
-100 m. Lliures femenins: 12 anys: 3a Laura Cortés (1:07.53) – 13 anys: 4a Elena López (1:02.88) i 6a Emma Ruíz (1:04.08)
-200 m. Braça masculins: 14 anys: 7è Carles Peiró (2:45.47)
-200 m. Esquena femenins: 12 anys: 5a Sara Ulacia (2:45.36) – 13 anys: 1a Elena López (2:30.20)
-4×100 m. Lliures masculins: 5ns (C. Peiró, M. Perea, C. Piriz, P. Nevado) – 4:02.61
-400 m. Lliures femenins: 12 anys: 4a Laura Cortés (5:04.57) – 13 anys: 3a Clara Gabriel (4:46.24) i 5a Mireia Rizo (4:52.91)
-100 m. Lliures masculins: 13 anys: 4t Pablo Nevado (1:00.86) i 5è Carlos Piriz (1:01.37)
-200 m. Braça femenins: 12 anys: 4a Lidia Guerrero (2:58.10) – 13 anys: 7a Anaïs Sagarra (2:57.74) i 8a Eva Nasarre (2:58.56)
-4×100 m. Lliures femenins: 1es (E. López, M. Rizo, N. Nasarre, E. Ruíz) – 4:15.94
-400 m. Estils masculins: 14 anys: 8è Carles Peiró (5:18.21)
-200 m. Lliures femenins: 12 anys: 1a Laura Cortés (2:22.68) i 5a Sara Ulacia (2:29.13) – 13 anys: 5a Emma Ruíz (2:17.94), 6a Elena López (2:18.25) i 7a Mireia Rizo (2:18.83)
-100 m. Papallona femenins: 13 anys: 1a Núria Nasarre (1:10.40) i 8a Elsa Barreras (1:13.41)
-4×100 m. Estils masculins: 5ns (G. Amorós, C. Peiró, P. Nevado, C. Piriz) – 4:36.49
-4×100 m. Estils femenins: 2es (E. López, A. Sagarra, N. Nasarre, E. Ruíz) – 4:48.18
-400 m. Estils femenins: 12 anys: 4a Lidia Guerrero (5:38.80) i 7a Miriam Marchencov (5:45.54) – 13 anys: 2a Emma Ruíz (5:27.63) i 4a Clara Gabriel (5:30.16)
-200 m. Lliures masculins: 13 anys: 1r Pablo Nevado (2:10.11) i 5è Carlos Piriz (2:12.68)
-100 m. Esquena femenins: 12 anys: 6a Irena Mora (1:17.61) – 13 anys: 5a Elena López (1:10.99)
-4x(100-75-50-25) m. Lliures femenins: 1es (E. López, E. Ruíz, N. Nasarre, M. Rizo) – 2:33.42
-4x(100-75-50-25) m. Lliures masculins: 4ts (P. Nevado, C. Piriz, C. Peiró, M. Perea) – 2:22.61

Classificació per Clubs:
1r CN Sabadell 2536.00 – 2n CN Atl-Barceloneta 1571.50 – 3r CN Sant Andreu 1494.50

Moltes felicitats a tots i totes!!

CAMPIONAT DE CATALUNYA FONS INDOOR: SOTSCAMPIONS!!

CAMP. CAT. FONS INDOOR: SOTSCAMPIONS!!

Ahir diumenge a la tarda es va disputar a la piscina del CN Terrassa la a edició del Campionat de Catalunya Fons Indoor. Per part del club han hi han participat un total de 12 nedadors (6 homes i 6 dones).
S’ha nedat en dues distàncies 2000 els infantils i 3000 metres els júniors i absoluts.
Sobretot destacar l’or aconseguit per Pol Yagües als 3000 metres a la categoria júnior 1 i l’argent de Julia Luís a la categoria infantil. Per clubs vam quedar segons per darrera del CN Mataró només per 7 punts de diferència. Sobretot cal destacar el primer lloc a la categoria infantil i júnior 1 masculí i segons a la categories Absoluta.

Resultats dels nostres nedadors i nedadores:

-2000 Lliures infantils femenins: 2a Julia Luís (23:56.77), 5a Laia Valls (24:30.67), 14a Nadia González (25:47.73), 15a Maite Rodríguez (26:15.95) i 17a Anna Tous (26:29.22)
-2000 Lliures infantils masculins: 4t Hugo Vegas (23:55.16) i 13è Hugo Holgado (24:55.63)
-3000 Lliures femenins: Júnior 1 – 6a Paula González (37:29.72)
-3000 Lliures masculins: Júnior 1 – 1r Pol Yagües (33:40.07) i 6è Roger Pastor (34:33.57) – Absoluts: 6è Marcos Godoy (31:59.13) i 8è Arnau Honrubia (32:26.89)

Classificació per Clubs:

-Categoria Infantil: 1r CN Sabadell 50,00 – 2ns CN Mataró i CN Caldes 25.00
-Categoria Júnior 1 masculí: 1r CN Sabadell 30.00 – 2n CN Sant Andreu 22.00 i 3r CE Mediterrani 14.00
-Categoria Absoluta: 1r CN Granollers 36.00 – 2ns CN Mataró i CN Sabadell 20.00
-Categoria Conjunta: 1r CN Mataró 118.0 – 2n CN Sabadell 111.0 – 3r CN Cervera 92.00

Ara caldrà esperar els nedadors i nedadores classificats pel Campionat d’Espanya de Llarga Distància Piscina que es farà a Mataró el dia 23 de febrer.

Moltes felicitats a tots i totes!!

CAMPIONAT DE CATALUNYA ABSOLUT OPEN: SOTSCAMPIONS!!

Des de dijous a la tarda fins diumenge al matí s’ha disputat a Terrassa el Campionat de Catalunya Absolut Open amb la participació de 34 nedadors (23 homes i 11 dones).
El sistema de competició ha estat el tradicional d’eliminatòries i finals però amb un canvi important i és que les eliminatòries s’han disputat a les tardes mentre que les finals han estat pel matí.
S’ha de destacar el paper dels joves nedadors que han permès acabar en segona posició per equips. També s’ha trobat a faltar la participació de les nedadores Catalina Corró i Judit Ignacio o del nedador Aschwin Wildeboer

Resultats més destacats:

-1500 Lliures femenins: 20a Paula González (18:53.23)
-1500 Lliures masculins: 10è Arnau Honrubia (16:06.95), 12è Marcos Godoy (16:22.88), 15è Sergio de Celis (16:46.63), 16è Marc Vivas (16:54.22) i 17è Ramiro Tossone (16:58.46)
-200 Braça femenins: 1a Marina Garcia (2:27.87)
-200 Braça masculins: 5è Jofre Allande (2:27.23), 10è Àlex Castejón (no va nedar la final – 2:20.16 a les eliminatòries) i 16è Arnau Salvador (2:37.14)
-100 Esquena femenins: 5a Carla Seco (1:05.20)
-100 Esquena masculins: 12è Bruno Ferrari (1:01.15)
-200 Lliures femenins: 2a Marina Garcia (2:03.07), 9a Aina Olivan (2:07.13) i 20a Carla Seco (2:13.86)
-200 Lliures masculins: 6è Sergio de Celis (1:53.00), 13è Joan Casanovas (1:55.29), 14è Marc Vivas (1:55.72) i 18è Arnau Honrubia (1:59.09)
-50 Papallona femenins: 18a Xènia Farrerons (30.45)
-50 Papallona masculins: 14è Joan Casanovas (26.56)
-4×100 Lliures femenins: 6es (A. Olivan, J. Cabeza, X. Farrerons, C. Seco) – 4:02.62
-4×100 Lliures masculins: 4ts (S. De Celis, J. Casanovas, J. Allande, M. Vivas) – 3:33.04
-800 Lliures femenins: 15a Júlia Ruíz (9:29.32)
-800 Lliures masculins: 10è Arnau Honrubia (8:24.19), 12è Sergio de Celis (8:28.14), 17è Marcos Godoy (8:35.01) i 19è Marc Vivas(8:48.55)
-200 Papallona femenins: 12a Sandra Nicolas (2:26.72) i 17a Xènia Farrerons (2:31.05)
-200 Papallona masculins: 8è Guillermo Perosanz (2:09.81), 11è Jofre Allande (2:08.24) i 15è Ramiro Tossone (2:11.33)
-100 Lliures femenins: 2a Marina Garcia (57.88), 7a Carla Seco (59.03), 9a Júlia Cabeza (1:00.10) i 18a Júlia Ruíz (1:01.17)
-100 Lliures masculins: 4t Sergio de Celis (51.15), 13è Joan Casanovas (53.37) i 14è Marc Vivas (53.40)
-50 Braça femenins: 2a Marina Garcia (32.19)
-50 Braça masculins: 15è Arnau Salvador (31.54)
-50 Esquena femenins: 3a Carla Seco (30.01)
-50 Esquena masculins: 9è Bruno Ferrari (28.16)
-400 Estils femenins: 5a Aina Olivan (5:07.46) i 18a Paula Ortiz (5:29.04)
-400 Estils masculins: 4t Jofre Allande (4:40.12), 5è Arnau Honrubia (4:45.01), 7è Pol Yagües (4:50.68) i 20è Raul Pedrosa (4:58.76)
-4×200 Lliures femenins: 4es (J. Cabeza, A. Olivan, C. Seco, J. Ruíz) – 8:35.90
-4×200 Lliures masculins: 1rs (M. Sánchez, M. Vivas, J. Casanovas, S. de Celis) – 7:32.50
-400 Lliures femenins: Carla Seco (no va nedar la final – 4:33.63 10a a les eliminatòries)
-400 Lliures masculins: 2n Sergio de Celis (3:59.63), 7è Arnau Honrubia (4:07.16), Marcos Godoy (), 14è Marc Vivas (4:12.58), 15a Albert Rodriguez (4:14.71) i 16è Pol Yagües (4:14.79), 17è Roger Pastor (4:15.45) i 19è Jofre Allande (4:16.71)
-100 Papallona femenins: 9a Marina Garcia (4:07.16), 18a Sandra Nicolás (1:06.55) i 20a Xènia Farrerons (1:08.76)
-100 Papallona masculins: 7è Arnau Honrubia (56.87), 15è Guillermo Perosanz (58.73) i 19è Bruno Ferrari (1:00.00)
-100 Braça femenins: 3a Marina Garcia (1:10.01)
-100 Braça masculins: 5è Marc Sanchez (1:05.48) i 15è Arnau Salvador (1:10.46)
-200 Esquena masculins: 6è Sergio de Celis (2:10.51), 9è Marc Tel (2:14.89), 12è Jofre Allande (2:13.73), 15è Pol Yagües (2:16.19), i Guillermo Perosanz (2:17.28)
-50 Lliures femenins: 15a Júlia Cabeza (28.26) i 20a Aina Olivan (28.51)
-50 Lliures masculins: 8è Joan Casanovas (24.50)
-200 Estils femenins: 10a Aina Olivan (2:27.97) i 12a Carla Seco (2:26.40)
-200 Estils masculins: 2n Marc Sanchez (2:04.75), 8è Joan Casanovas (2:10.29) i 17è Marc Tel (2:19.09). Marc Vivas (no va nedar la final – 2:18.80 20è a les eliminatòries)
-4×100 Estils femenins: 3es (C. Seco, M. Garcia, S. Nicolás, J. Cabeza) – 4:22.88
-4×100 Estils masculins: 4ts (M. Tel, M. Sánchez, B. Ferrari, S. de Celis) – 3:59.63

Classificació per Clubs:

1rs CN Sant Andreu 3163.0; 2ns CN Sabadell 2150.0; 3rs CN Terrassa 2080.50

La propera cita important serà el nostre Trofeu en la seva 13a edició i 5è Memorial Paulus Wildeboer del 8 al 10 de març i que serà un pas més en la preparació dels nostres nedadors i nedadores de cara al Campionat d’Espanya Open que es disputarà a la nostra piscina i on es jugarà la presència al Campionat del Món d’enguany.

Moltes felicitats a tots i totes!!

COPA D’ESPANYA: CAMPIONS I CAMPIONES I RETORN A DIV. D’HONOR PER LA PORTA GRAN

20 nedadors del club (10 homes i 10 dones) han participat a la Copa d’Espanya de Primera Divisió a Gijón de divendres a diumenge. L’objectiu era tornar a la màxima categoria i intentar guanyar la competició tant en categoria masculina com femenina i, no només s’ha aconseguit sino que s’ha fet amb una gran actuació dels nostres nedadors i nedadores. A més ha estat la darrera competició de la nostra nedadora Erika Villaécija amb una gran actuació que ha col·laborat al retorn a la màxima categoria que és el lloc que ens correspon.
En total els nostres nedadors han aconseguit imposar-se en 26 proves de les 42 en total (56%). I per categories: 19 proves femenines (90%) i 7 de masculines (33%).

-200 Braça: 1a Marina Garcia (2:27.01) i 6a Laia Valls (2:45.02) – 2n Àlex Castejón (2:14.21) i 4t Jofre Allande (2:22.35)
-100 Esquena: 1a Carla Seco (1:03.78) i 2a Erika Villaécija (1:04.85) – 1r Aschwin Wildeboer (57.02) i 5è Marc Tel (58.76)
-800 Lliures femenins: 1a Aina Olivan (8:52.66) i 4a Júlia Luís (9:04.47)
-50 Papallona: 4t Marc Sánchez (25.33) i 6è Aschwin Wildeboer (25.41) – 1a Judit Ignacio (27.64) i 12a Júlia Ruíz (30.99)
-200 Estils: 1r Marc Sánchez (2:05.87) i 4t Joan Casanovas (2:07.19) – 1a Cata Corró (2:13.82) i 3a Marina Garcia (2:21.03)
-4×200 Lliures masculins: 1rs (S. De Celis, M. Vivas, J. Casanovas, M. Sánchez) – 7:28.66
-4×100 Lliures femenins: 1es (C. Seco, J. Ignacio, C. Corró, M. Garcia) – 3:52.64
-4×50 Estils masculins: 2ns (A. Wildeboer, À. Castejón, M. Sánchez, S. de Celis) – 1:42.78
-4×50 Estils femenins: 1es (C. Seco, M. Garcia, J. Ignacio, C. Corró) – 1:58.07
-1500 Lliures masculins: 4t Arnau Honrubia (15:58.66) i 5è Marc Vivas (16:12.54)
-50 Lliures: 1a Judit Ignacio (26.95) i 2a Carla Seco (27.08) – 3r Sergio de Celis (23.83) i 10è Joan Casanovas (24.30)
-200 Esquena: 1a Cata Corró (2:18.14) i 2a Erika Villaécija (2:18.57) – 1r Sergio de Celis (2:05.99) i 3r Marc Tel (2:08.27)
-100 Braça: 1a Marina Garcia (1:11.36) i 7a Laia Valls (1:17.75) – 2n Àlex Castejón (1:03.55) i Bruno Ferrari (Desqualificat)
-4×200 Lliures femenins: 1es (C. Corró, M. Garcia, J. Cabeza, A. Olivan) – 8:25.21
-4×50 Lliures femenins: 1es (C. Seco, E. Villaécija, M. Garcia, J. Ignacio) – 1:46.77
-4×50 Lliures masculins: 2ns (S. de Celis, A. Wildeboer, J. Casanovas, M. Sánchez) – 1:34.04
-400 Estils: 6a Julia Luís (5:11.66) i 8a Laia Valls (5:18.16) – 1r Àlex Castejón (4:19.88) i 4t Jofre Allande (4:30.87)
-200 Lliures: 2a Aina Olivan (2:05.07) i 4a Júlia Cabeza (2:06.57) – 2n Sergio de Celis (1:51.63) i  3r Marc Vivas (1:52.28)
-100 Papallona: 1a Judit Ignacio (1:00.96) i 3a Erika Villaécija (1:03.00) – 1r Marc Sánchez (55.30) i 6è Arnau Honrubia (56.92)
-50 Esquena: 1a Carla Seco (29.83) i 2a Júlia Ruíz (31.27) – 1r Aschwin Wildeboer (25.79) i 5è Marc Tel (27.53)
-4×100 Lliures masculins: 1rs (S. de Celis, M. Sánchez, J. Casanovas, M. Vivas) – 3:25.14
-200 Papallona: 2n Arnau Honrubia (2:05.59) i 3r Jofre Allande (2:06.00) – 1a Cata Corró (2:14.91) i 4a Erika Villaécija (2:17.78)
-100 Lliures: 2n Sergio de Celis (51.33) i 6è Joan Casanovas (52.50) – 1a Judit Ignacio (57.98) i 3a Carla Seco (58.61)
-50 Braça: 5è Àlex Castejón (29.95) i 12è Bruno Ferrari (31.98) – 1a Marina Garcia (32.61) i 12a Laia Valls (36.63)
-400 Lliures: 2n Marc Sánchez (3:55.49) i 4t Marc Vivas (4:00.79) – 1a Aina Olivan (4:21.06) i 6a Júlia Cabeza (4:29.38)
-4×100 Estils masculins: 3rs (M. Tel, À. Castejón, M. Sánchez, S. De Celis) – 3:50.88
-4×100 Estils femenins: 1rs (C. Seco, M. García, J. Ignacio, E. Villaécija) – 4:16.23

Classificació per equips:

– Categoria masculina: 1rs CN Sabadell 604,0; 2ns CN Santa Olaya 540,0 i 3rs CN Mairena del Aljarafe 502,50
– Categoria femenina: 1es CN Sabadell 679,0; 2es C Tenis Elche 545,0; 3es CN Palma de Mallorca 477,0

Moltes felicitats a tots i totes i Bon Nadal i millor 2019!!

Propera cita serà el Campionat de Catalunya Open els díes 17 al 20 de gener de 2019 a Terrassa primer pas per la preparació del Campionat d’Espanya Open.