COPA CATALANA INFANTIL: GUANYADORS DEL GRUP C

Un total de 12 nedadors (8 nois i 4 noies) han participat aquest dissabte a la Final del grup C de la Copa Catalana Infantil a Lloret
de Mar.

Resultats més destacats (entre els 10 primers):

-200 m. Lliures femení: 1a Julia Luís (2:04.60), 5a Nadia González (2:16.46), 6a Núria Rizo (2:18.33) i 8a Anna Tous (2:20.12)
-400 m. Lliures masculí: 3r Hugo Vegas (4:31.06)
-100 m. Braça femení: 1a Laia Valls (1:13.11), 6a Carla Peraira (1:20.25)
-200 m. Braça masculí: 2n Sergey Clavé (2:38.01)
-200 m. Papallona femení: 1a Julia Luís (2:21.88), 2a Carla Peraira (2:33.98) i 3a Núria Rizo (2:36.22)
-100 m. Papallona masculí: 1r Marc Lucas (1:02.55)
-50 m. Lliures femení: 3a Paula Perosanz (29.13), 6a Maite Rodríguez (30.06) i 8a Anna Tous (30.42)
-100 m. Lliures masculí: 2n Hugo Holgado (56.39) i 6è Sergey Clavé (59.61)
-400 m. Estils femení: 1a Laia Valls (5:07.36)
-200 m. Estils masculí 2n Marc Lucas (2:18.29) i 5è Hugo Vegas (2:28.76)
-200 m. Esquena femení: 7a Paula Perosanz (2:38.52)
-100 m. Esquena masculí: 4t Hugo Holgado (1:07.09)
-1500 m. Lliures femení: 3a Nadia González (18:34.77) i 5a Maite Rodríguez (19:08.89)
-8×50 m. Lliures mixte: 1rs (H. Holgado, L. Valls, S. Clavé, C. Peraira, M. Lucas, A. Tous, H. Vegas, J. Luis) – 3:42.01
-200 m. Lliures masculí: 4t Hugo Holgado (2:03.19) i 7è Sergey Clavé (2:09.07)
-400 m. Lliures femení: 1a Julia Luís (4:25.56), 3a Nadia González (4:40.45) i 4a Maite Rodríguez (4:41.36)
-100 m. Braça masculí: 2n Sergey Clavé (1:11.73) i 6è Hugo Vegas (1:15.72)
-200 m. Braça femení: 1a Laia Valls (2:39.31)
-200 m. Papallona masculí: 2n Marc Lucas (2:20.28)
-100 m. Papallona femení: 1a Carla Peraira (1:08.45), 3a Núria Rizo (1:10.55) i 8a Maite Rodríguez (1:14.94)
-50 m. Lliures masculí: 3r Hugo Holgado (26.54)
-100 m. Lliures femení: 1a Laia Valls (1:00.21), 4a Paula Perosanz (1:03.72) i 7a Anna Tous (1:06.98)
-400 m. Estils masculí: 2n Marc Lucas (4:59.50)
-200 m. Estils femení: 1a Julia Luís (2:24.49)
-200 m. Esquena masculí: No vam participar en aquesta prova
-100 m. Esquena femení: 3a Carla Peraira (1:11.08) i 4a Paula Perosanz (1:11.12)
-1500 m. Lliures masculí: 2n Hugo Vegas (17:19.79)
-8×50 m. Estils mixte: 1rs (H. Holgado, P. Perosanz, L. Valls, S. Clavé, M. Lucas, C. Peraira, H. Vegas, J. Luís) – 4:05.03

Classificació Final per equips:

1r CN Sabadell 1.023.0 – 2n AN Gramenet i CN Lloret de Mar 880.0

COPA CATALANA ALEVINA: CAMPIONS!!

Un total de 27 nedadors (11 nois i 16 noies) han participat aquest dissabte a la Final (1 al 12) de la Copa Catalana Aleví a Terrassa i han aconseguit recuperar el campionat després de quedar sots campions la temporada passada. Des de la temporada 2007-08 fins ara han estat 11 títols en 12 edicions.

Resultats més destacats (entre els 10 primers):

-400 m. Lliures masculí: 1r Pablo Nevado (4:36.10) i 5è Guillem Amorós (4:43.07)
-200 m. Lliures femení: 2a Clara Gabriel (2:19.96) i 3a Emma Ruíz (2:21.55)
-200 m. Braça masculí: 4t Carlos Piriz (2:54.47) i 7è Carles Peiró (2:57.15)
-100 m. Braça femení: 5a Anaïs Sagarra (1:25.33) i 8a Lidia Guerrero (1:26.01)
-100 m. Papallona masculí: 4t Pablo Nevado (1:07.89)
-200 m. Papallona femení: 1a Núria Nasarre (2:35.48) i 2a Elsa Barreras (2:44.12)
-100 m. Lliures masculí: 4t Carlos Píriz (1:01.33)
-50 m. Lliures femení: 8a Carla González (30.28/30.99)
-200 m. Estils masculí: 3r Marc Perea (2:31.77)
-400 m. Estils femení: 2a Núria Nasarre (5:40.27) i 3a Clara Gabriel (5:43.15)
-100 m. Esquena masculí: 7è Guillem Amorós (1:13.28) i 9è Marc Corona (1:13.77)
-200 m. Esquena femení: 2a Elena López (2:37.72) i 9a Elsa Barreras (2:45.88)
-8×50 m. Lliures mixte: (C. Peiró, E. Ruíz, M. Perea, N. Nasarre, C. González, C. Piriz, E. López, P. Nevado) – 3:51.78
-400 m. Lliures femení: 1a Clara Gabriel (4:52.51) i 2a Noa Fernández (5:00.71)
-200 m. Lliures masculí: 2n Pablo Nevado (2:11.91) i 7è Carlos Píriz (2:15.59)
-200 m. Braça femení: 5a Lidia Guerrero (3:01.49) i 10a Anaïs Sagarra (3:06.63)
-100 m. Braça masculí: 4t Carles Peiró (1:20.86)
-100 m. Papallona femení: 1a Núria Nasarre (1:10.92) i 10a Míriam Marchencov (1:16.75)
-200 m. Papallona masculí: 4t Marc Perea (2:32.15) i 9è Joel López (2:47.25)
-100 m. Lliures femení: 3a Elena López (1:04.31) i 4a Mireia Rizo (1:05.03)
-50 m. Lliures masculí: 2n Carles Peiró (27.94/27.61/27.91/28.75/30.19)
-200 m. Estils femení: 1a Emma Ruíz (2:38.81) i 6a Elsa Barreras (2:45.77)
-400 m. Estils masculí: 4t Marc Perea (5:24.78)
-100 m. Esquena femení: 5a Elena López (1:15.49) i 6a Sara Ulacia (1:15.87)
-200 m. Esquena masculí: 3r Guillem Amorós (2:30.18)
-8×50 m. Lliures mixte: 3rs (G. Amorós, E. López, C. Peiró, C. Gabriel, M. Perea, N. Nasarre, E. Ruíz, P. Nevado) – 4:24.61

Classificació Final per Clubs:

1r CN Sabadell 1057.0 – 2n CN Sant Andreu 890.0 – 3r CN Atl-Barceloneta 832.0

COPA CATALANA ABSOLUTA: SOTSCAMPIONS

El passat dissabte a la piscina del CN l’Hospitalet es va disputar la segona part de les semifinals i la final de la Copa Catalana Absoluta amb els 24 millors clubs catalans. Nosaltres vam competir amb els millors (1 al 8) i vam aconseguir ser sots campions per darrera del CN Sant Andreu.
En total hi vam participar amb 13 nedadors (6 homes i 7 dones). Cal destacar el paper dels nedadors més joves que van entrant en a la Natació Absoluta amb uns bons resultats.

Resultats més destacats:

Proves semifinals

-4×50 Estils: 2ns (C. Seco, L. Valls, J. Allande, S. de Celis) – 1:56.47
-200 Papallona: 2a Júlia Luís (2:23.97) – 2n Guillermo Perosanz (2:10.04)
-200 Esquena: 1a Júlia Ruíz (2:22.91) – 4t Marc Tel (2:11.15)
-50 Esquena: 2a Carla Seco (31.55-31.35-31.12)
-50 Lliures: 1r Sergio de Celis (25.75-25.42-24.65)
-200 Braça: 3a Laia Valls (2:50.37) – 2n Jofre Allande (2:32.43)

Proves Final

-8×50 Lliures: 2ns (M. Sánchez, M. Garcia, M. Tel, C. Corró, À. Castejón, C. Seco, S. de Celis, J. Ignacio) – 3:26.26
-100 Braça: 2n Àlex Castejón (1:04.32) – 2a Marina Garcia (1:10.97)
-100 Lliures: 1r Sergio de Celis (52.85) – 2a Carla Seco (58.70)
-100 Esquena: 4t Marc Tel (1:00.92) – 4a Carla Seco (1:07.64)
-50 Lliures: 5è Sergio de Celis (25.32) – 2a Judit Ignacio (27.55-27.55-33.78)
-100 Papallona: 2n Marc Sánchez (56.80) – 2a Judit Ignacio (1:03.18)
-400 Lliures: 3r Sergio de Celis (4:04.04) – 2a Cata Corró (4:18.76)
-4×100 Estils: 2ns (M. Sánchez, M. Garcia, J. Ignacio, S. de Celis) – 4:06.07

Classificació Final

-1r CN Sant Andreu – 2n CN Sabadell – 3r CN Terrassa

Aquest cap de setmana es disputen les Finals de les Copes Infantil a Lloret de Mar i Aleví a Terrassa

TROFEO INT. CIUDAD DE ZARAGOZA: GRANS RESULTATS DELS NOSTRES NEDADORS

Aquest cap de setmana s’ha disputat a la piscina del Club Stadium Casablanca de Saragossa el “Trofeo Internacional Ciudad de Zaragoza” la 5a prova del Circuit Espanyol de Trofeus amb la presència de 8 nedadors del Club (4 homes i 4 dones). I els resultats han estat bons ja que s’han obtingut 12 medalles d’or, 6 d’argent i 3 bronzes i en total hem tingut 32 finalistes.

-Marina Garcia: 1a 50 Braça (33.18), 1a 200 Braça (2:28.08), 1a 100 Braça (1:10.50), 1a 200 Estils (2:21.14)
-Cata Corró: 1a 400 Estils (4:48.33), 2a 100 Papallona (1:02.94), 1a 400 Lliures (4:21.70), 2a 200 Esquena (2:18.95)
-Aina Olivan: 2a 400 Estils (5:04.57), 9a 50 Lliures (28.54), 7a 100 Lliures (1:00.89), 3a 200 Lliures (2:07.96)
-Sergio de Celis: 1r 100 Lliures (50.80), 1r 200 Estils (2:07.64), 1r 200 Lliures (1:52.83), 2n 50 Lliures (23.45)
-Pol Yagües: 10è 100 Lliures (55.79), 6è 400 Estils (4:44.99), 5è 1500 Lliures (16:15.27), 2n 400 Lliures (4:08.88)
-Marcos Godoy: 16è 100 Lliures (57.60), 4t 200 Papallona (2:17.50), 3r 400 Lliures (4:09.47), 4t 1500 Lliures (16:11.31)
-Carla Seco: 3a 100 Esquena (1:05.78), 4a 50 Lliures (27.89), 2a 100 Lliures (59.02), 3a 50 Esquena (30.53), 200 Lliures (2:12.27-7a al matí)
-Àlex Castejón: 1r 100 Braça (1:03.44), 200 Estils (DQ a la final-2:10.37 1r al matí), 1r 400 Estils (4:25.97), 1r 200 Braça (2:16.88)

La nostra nedadora Marina Garcia ha estat la guanyadora del Trofeu.

Bons resultats per encarar la propera cita important el Trofeu Ciutat de Barcelona els dies 15 i 16 de juny.

TROFEU INTERNACIONAL DIPUTACIÓ DE BARCELONA

Aquest darrer cap de setmana, dissabte 11 i diumenge 12 de maig s’ha celebrat a les instal·lacions del CN Barcelona el 4t Trofeu Internacional Diputació de Barcelona de Natació Adaptada, una competició inclusiva, ja que neden nedadors amb discapacitat i sense.
El club hi va presentar 19 nedadors en total i els resultats més destacats van ser:

– Sergey Clavé: 1r en 200 braça
– Òscar Salguero: 2n en 50 i 100 braça / 3r en 200 lliures i 50 papallona
– Núria Rizo: 3a en 100 papallona
– Carla Peraira: 3a en 200 esquena

CAMP. ESPANYA OPEN I JÚNIOR: BONS RESULTATS I MÍNIMA MUNDIAL PER MARINA GARCIA

Les nostres instal·lacions de Can Llong han acollit des de dissabte 6 a avui 10 d’abril el Campionat d’Espanya Open i el Campionat d’Espanya Júnior amb un total de 629 participants (351 nedadors i 278 nedadores) de 155 clubs i 4 seleccions de nedadors i nedadores d’Argentina, Bèlgica, Bulgària i Colombia.
Un total de 28 nedadors (17 homes i 11 dones) han participat en aquesta edició del Campionat d’Espanya Open i d’aquests 6 nedadors i 4 nedadores júniors que han disputat conjuntament el seu Campionat.
Pel que fa als resultats dels nostres nedadors a destacar la mínima de la Marina Garcia als 200 Braça pel Mundial de Gwangju a Korea i del gran nombre de finalistes i de medalles aconseguides.
Els títols absoluts han estat per: Judit Ignacio (50 i 100 Papallona), Marina Garcia (200 Braça), els sotscampionats de Àlex Castejón (200 Braça i 400 Esils), Marc Sánchez (200 Estils), Cata Corró (200 Estils) i Marina Garcia (100 Braça). A la categoria Absolut Jove destacaríem els resultats de Sergio de Celis primer als 100 Lliures i Carla Seco segona als 50 Esquena i tercera als 100 Lliures i Marcos Godoy tercer en 800 i, finalment, a nivell júnior Aina Oliván primera en 800 i segona en 1500 Lliures

En resum aquests són els resultats més destacats:

-Campionat Absolut: 3 ors, 5 argents i 18 finals
-Categoria Absolut Jove: 1 or, 2 argent i 2 bronze i 12 finals
-Categoria Júnior: 1 or, 1 argent i 1 bronze i 16 finals
-Categoria Menors: 3 finals

1-50 Braça femenins: Final: 4a Marina Garcia (31.95)
3-100 Lliures femenins: Final A 8a Carla Seco (3a Absolut Jove-57.55)
4-400 Lliures masculins: Final B 2n Sergio de Celis (5è Absolut Jove-3:56.09) i 7è Arnau Honrúbia (10è Absolut Jove-4:04.69)Final C: 6è Pol Yagües (6è júnior 4:06.31)
5-200 Papallona femenins: Final B 4a Sandra Nicolás (5a júnior-2:20.16)
6-100 Esquena masculins: Final B 5è Marc Tel (5è Absolut Jove-58.55)
7-200 Esquena femenins: Final B 4a Júlia Ruíz (5a júnior-2:18.58)
8-200 Braça masculins: Final A 2n Álex Castejón (2:13.81)
9-4×100 Lliures femenins júnior: 5es (J. Ruíz, I. López, S. Nicolás, A. Oliván) – 3:58.32
10-4×100 Lliures masculins júnior: 5ns (A. Rodríguez, G. Perosanz, B. Ferrari, P. Yagües) – 3:36.44
11-800 Lliures femenins: 5a Aina Oliván (1a júnior-8:48.88)
12-100 Lliures masculins: Final A: 4t Sergio de Celis (1r Absolut Jove-50.13)
13-400 Lliures femenins: Final B: 5a Júlia Luís (4:25.01) i Final C: 3a Aina Oliván (4a júnior-4:15.86)
14-200 Papallona masculins: Final B: 5è Arnau Honrúbia (8è Absolut Jove-2:05.67) i 6è Guillermo Perosanz (5è júnior-2:06.79)
15-200 Braça femenins: Final A: 1a Marina Garcia (2:25.35-Mínima pel Campionat del Món a les eliminatòries i semifinals) i Final B: 5a Laia Valls (2:38.11)
16-200 Estils masculins: Final A: 2n Marc Sánchez (2:02.44)
17-4×100 Estils femenins júnior: 5es (J. Ruíz, A. Oliva, S. Nicolás, A. Oliván) – 4:28.34
18-1500 Lliures masculins: 15è Marcos Godoy (5è Absolut Jove-16:03.83) – Pol Yagües (7è júnior-16:27.98)
21-50 Esquena femenins: Final: 6a Carla Seco (2a Absolut Jove-29.45)
22-100 Papallona femenins: Final A: 1a Judit Ignacio (59.92)
23-200 Esquena masculins: Final B: 3r Marc Tel (4t Absolut Jove-2:06.71)
24-200 Estils femenins: Final A: 2a Cata Corró (2:15.93)
25-4×200 Lliures masculins júnior: 3rs (P. Yagües, A. Rodríguez, B. Ferrani, G. Perosanz) – 7:48.65
26-1500 Lliures femenins: 8a Aina Oliván (2a júnior-17:10.48)
27-100 Esquena femenins: Final B: 3a Carla Seco (4a Absolut Jove-1:04.53) i 4a Júlia Ruíz (5a júnior-1:04.63)
28-200 Lliures masculins: Final A: 4t Sergio de Celis (2n Absolut Jove-1:50.94) i 6è Marc Sánchez (1:51.27)
31-100 Braça femenins: Final A: 2a Marina Garcia (1:08.66) i Final B: 3a Laia Valls (1:13.65)
32-100 Braça masculins: Final A: Àlex Castejón (No presentat – 1:03.27 a la semifinal)
33-800 Lliures masculins: 16è Marcos Godoy (3r Absolut Jove-8:25.10) – Pol Yagües (5è júnior-8:29.94) – Roger Pastor (13è júnior-8:43.82) i Albert Rodríguez (16è júnior-8:49.18)
35-50 Papallona femenins: Final: 1a Judit Ignacio (27.27)
37-400 Estils femenins: Final A: 4a Cata Corró (4:46.12)
38-400 Estils masculins: Final A: 2n Àlex Castejón (4:20.47) i Final B: Arnau Honrúbia (Absolut Jove-DQ a la final-4:42.55 al matí)
39-4×200 Lliures femenins júnior: 5es (A. Olivan, S. Nicolás, I. López, J. Ruíz) – 8:34.97
40-4×100 Estils masculins júnior: 8ns (B. Ferrari, P. Yagües, G. Perosanz, A. Rodríguez) – 4:03.38

Classificació per equips categoria júnior:

-Categoria Masculina: 1-CD Gredos San Diego 388.5, 2- Real Canoe NC 225.50, 3-CE Mediterrani 219.0 i 4-CN Sabadell 192.0
-Categoria Femenina: 1-CD Gredos San Diego 546.0, 2-Club de Tenis Elche 340.0, 3-CN Santa Olaya 271.0 i 7-CN Sabadell 212.0

Amb aquesta competició acabaríem la temporada d’hivern-primavera i passarem a la temporada d’estiu amb les grans competicions internacionals i on esperem una bona representació.

Moltes felicitats a tots i totes!!

XX Campionat d’Espanya “Open” absolut de natació

Tens una cita amb la millor natació. Del 6 al 10 d’abril XX Campionat d’Espanya “Open” absolut de natació. No t’ho perdis, vine a Can Llong a gaudir de l’espectacle. Els socis i sòcies del Club Natació Sabadell podran recollir la seva entrada gratuïta a la recepció del centre de CAN LLONG a partir del divendres 29 de març i fins el dijous 4 d’abril (ambdós inclosos). Durant els dies de competició i fins a exhaurir aforament, els socis i sòcies també podran retirar la seva entrada gratuïta a la mateixa recepció.

MEETING D’EDIMBURG I OPEN DE MADRID

Aquest cap de setmana el nostres nedadors Cata Corró, Marina Garcia, Àlex Castejón i Marc Sánchez ha participat al Meeting d’Edimburg els tres primers i el darrer al Campionat de Madrid Absolut Open dins de la seva preparació pel Campionat d’Espanya Open

Meeting d’Edimburg:

– Cata Corró
100 Esquena: 15a (1:05.84)
400 Lliures: 8a (4:22.86)
800 Lliures: 7a (9:07.31)

-Marina Garcia:
100 Braça: 5a (1:09.31)
50 Braça: 8a (32.72)
200 Lliures: 15a (2:03.61)
200 Braça: 3a (2:25.91)
100 Lliures: 27a (59.27)

-Àlex Castejón:
200 Braça: 7è (2:16.21)
200 Estils: 14è (2:08.34)
400 Estils: 4t (4:25.35)
100 Braça: 26è (1:05.99)
50 Braça: 27è (30.38)
200 Esquena: 32è (2:12.96)
400 Lliures: (4:06.39 – 16è al matí)

I a l’Open de Madrid:

– Marc Sánchez:
400 Estils: 4t (4:26.47)
200 Lliures: 6è (1:51.17)
200 Estils: 3r (2:03.82)
400 Lliures: 6è (4:00.50)

 

CAMP. ESPANYA INFANTIL HIVERN: 3 NEDADORES I 9 FINALS

De divendres a diumenge 3 nedadores del club han participat al Campionat d’Espanya Infantil d’Hivern a Gijón amb una actiació molt destacada. Un total de 9 finals i 2 medalles (1 or i 1 d’argent de la Julia Luís) han estat el balanç final d’aquesta competició. A nivell de classificació per equips ha penalitzat el fet de no poder presentar equips de relleus ha impedit aconseguir un resultat d’acord amb la importància de la nostra entitat. Amb tot han estat vuitenes que té molt mèrit.

Júlia Luis
100 Lliures – 10a (59.80)
200 Lliures – 1a (2:05.15)
800 Lliures – 8a (8:58.11)
400 Lliures – 2a (4:22.62)

Carla Peraira
200 Papallona – 27a (2:37.25)
100 Papallona – 27a (1:08.66)

Laia Valls
100 Braça – 5a (1:14.23)
200 Lliures – 8a (2:11.79)
200 Braça – 15a (2:46.71)
200 Estils – 13a (2:30.58)
400 Lliures – 16a (4:42.15)

Moltes felicitats a les nostres nedadores!!.
La propera cita serà ja el Campionat d’Espanya Open i Campionat d’Espanya Júnior d’Hivern a casa.

TROFEU CN SABADELL: BON TEST PER L’OPEN

Un total de 406 nedadors (210 homes i 196 dones) de 51 equips, la majoria catalans però també de la resta d’Espanya, el Canet 66 francés, l’equip danès Hovedstadens Svoemmeklub, el Bangor irlandès i nedadors de Rússia i Colòmbia han participat a la 13a edició del Trofeu del CN Sabadell i 5è Memorial Paulus Wildeboer i es confirma com un clàssic. A més aquest any a part de formar part del Circuit Català de Trofeus és una etapa del Gran Prix Open de la Real Federación Española.
Per part del Club hi han participat un total de 39 nedadors (24 homes i 15 dones) i hem tingut presència en 31 de les 34 proves disputades i amb un botí de 16 medalles (5 ors, 3 argents i 8 bronzes) i un total de 83 finalistes.
Ha estat un bon test de cara al Campionat d’Espanya Open.

Resultats més destacats:

-50 Esquena femenins: 3a Carla Seco (29.89) i 8a Júlia Ruíz (31.01)
-50 Braça femenins: 5a Marina Garcia (32.85)
-50 Braça masculins: 5è Àlex Castejón (30.04)
-50 Lliures femenins: 5a Judit Ignacio (26.87) i 7a Carla Seco (27.23)
-50 Lliures masculins: 9è Sergio de Celis (24.55)
-50 Papallona femenins: 9a Judit Ignacio (28.75)
-1500 Lliures femenins: 1a Cata Corró (16:43.43) i 3a Aina Olivan (17:06.36)
-1500 Lliures masculins: 4t Arnau Honrubia (16:09.39), 5è Sergio de Celis (16:09.94), 6è Roger Pastor (16:16.00) i 9è Marcos Godoy (16:39.98)
-400 Lliures femenins: 4a Aina Olivan (4:16.95)
-400 Lliures masculins: 5è Sergio de Celis (3:59.04), 6è Marc Sánchez (4:02.53), 8è Arnau Honrubia (4:04.56) i 10è Pol Yagües (4:10.25)
-200 Papallona femenins: 4a Cata Corró (2:17.34), 10a Sandra Nicolás (2:23.10) i 14a Xènia Farrerons (2:29.36)
-200 Papallona masculins: 3r Arnau Honrubia (2:05.71), 5è Jofre Allande (2:06.79), 13è Pol Yagües (2:15.60), 14è Roger Pastor (2:16.69) i 19è Arturo Ortega (2:20.28)
-200 Estils femenins: 1a Cata Corró (2:16.82), 3a Marina Garcia (2:19.89), 7a Aina Olivan (2:25.27) i 19a Sandra Nicolás (2:30.58)
-200 Estils masculins: 2n Marc Sánchez (2:05.06), 3r Àlex Castejón (2:06.32), 5è Sergio de Celis (2:07.70), 12è Marc Vivas (2:14.59) i 14è Pol Yagües (2:15.07)
-200 Esquena femenins: 6a Júlia Ruíz (2:21.64) i 7a Maria Alcaide (2:23.03)
-200 Esquena masculins: 10è Sergio de Celis (2:18.04) i 11è Marc Tel (2:11.05)
-200 Braça femenins: 1a Marina Garcia (2:29.33) i 7a Cata Corró (2:37.92)
-200 Braça masculins: 1r Àlex Castejón (2:15.14), 9è Jofre Allande (2:31.55) i 17è Adrià Delgado (2:40.01)
-100 Lliures femenins: 6a Judit Ignacio (57.82), 8a Carla Seco (58.21) i 14a Júlia Cabeza (59.53)
-100 Lliures masculins: 9è Sergio de Celis (53.52), 11è Joan Casanovas (52.39), 14è Marc Sánchez (53.40), 18è Marc Vivas (54.24) i 19è Albert Mataró (54.37)
-800 Lliures masculins: 3r Sergio de Celis (8:20.64), 4t Arnau Honrubia (8:21.69), 6è Marcos Godoy (8:35.42)
-100 Papallona masculins: 7è Arnau Honrubia (57.44), 13è Guillermo Perosanz (57.88) i 19è Ramiro Tossone (1:00.47)
-100 Papallona femenins: 2a Judit Ignacio (1:00.65) i 19a Sandra Nicolás (1:06.33)
-100 Esquena masculins: 4t Marc Tel (1:00.36) i 11è Bruno Ferrari (1:01.67)
-100 Esquena femenins: 5a Carla Seco (1:04.66), 7a Júlia Ruíz (1:06.36) i 9a Maria Alcaide (1:07.12)
-100 Braça masculins: 4t Àlex Castejón (1:04.47) i 15è Arnau Salvador (1:10.03)
-100 Braça femenins: 2a Marina Garcia (1:09.79), 17a Ariadna Oliva (1:19.76) i 19a Alicia García-Pulgar (1:20.21)
-200 Lliures masculins: 3r Sergio de Celis (1:52.08), 4t Joan Casanovas (1:52.28), 7è Marc Vivas (1:55.67) i 15è Albert Mataró (1:58.16)
-200 Lliures femenins: 8a Cata Corró (2:19.60), 11a Marina Garcia (2:05.32),  13a Carla Seco (2:06.83) i 15a Júlia Cabeza (2:07.40)
-400 Estils masculins: 1r Àlex Castejón (4:26.51), 5è Arnau Honrubia (4:37.86) i 6è Jofre Allande (4:39.48)
-400 Estils femenins: 3a Cata Corró (4:56.26)

La propera cita serà el Campionat d’Espanya Infantil amb tres nedadores des d’aquest dijous fins diumenge a Gijón.