UNIVERSIADA: TRES NEDADORS I TRES FINALS PER CATA CORRÓ

Tres nedadors del Club han participat a la 30a Universiada que s’ha celebrat a Nàpols del 4 al 10 de juliol.

Dels tres l’actuació més destacada ha estat la de Cata Corró amb tres finals: un quart lloc i dos setens. Després tenim dues semifinals Àlex Castejón (15è als 200 Braça) i Judit Ignacio (16a 100 Papallona).

Resultats destacats:

Catalina Corró – 3 Finals

– 400 Estils
Eliminatòries – 4:43.50 (5)
Final – 4:44.34 (4)
– 200 Estils
Eliminatòries – 2:12.88 (6)
Semifinals – 2:12.88 (4) – aquesta marca era mínima pel mundial
Final – 2:14.53 (7)
– 400 Lliures
Eliminatòries – 4:15.88 (6)
Final – 4:17.44 (7)
Judit Ignacio

– 50 Papallona
Eliminatories – 28.23 (39)
– 100 Papallona
Eliminatòries – 1:00.36 (16)
Semifinals – 1:00.43 (16)
Àlex Castejón

– 200 Braça
Eliminatòries – 2:13.73 (12)
Semifinals – 2:14.72 (15)

– 400 Estils
Eliminatòries – no les ha nedat perquè estava malalt

La propera cita serà aquest cap de setmana amb el Campionat de Catalunya Júnior d’Estiu a Mataró.

COPA LEN D’AIGÜES OBERTES: POL YAGÜES 22è

El Port de Barcelona va ser dissabte organitzat pel CN Atlètic Barceloneta va acollir la tercera etapa de la Copa LEN d’Aigües Obertes sobre una distància de 10 km. El nostre club ha estat representat pel nedador Pol Yagües que va ser 22è amb un temps de 1:55:09.0 a només 1:52 del primer.
Aquesta prova també està inclosa en la 5a Copa d’Espanya de la RFEN i a més es va disputar la 92a Travesia al Port de Barcelona i el Campionat de Catalunya Màster d’Aigües Obertes.
Un pas més en la seva preparació de cara al Campionat d’Europa Júnior que es disputarà a Racice a la república txeca on nedarà la prova dels 7.5 km el divendres dia 2 d’agost.

FINAL DE RELLEUS: BON FINAL DE TEMPORADA DELS MÉS PETITS

Un total de 53 nedadors (26 nens i 27 nenes) han participat aquest dissabte a la Piscina del CN Reus Ploms a la Final de Relleus. Aquesta competició la neden els nedadors i nedadores nascudes els anys 2008, 2009, 2010 i 2011 (8 a 11 anys) i que corresponen a les categories benjamí i prebenjamí, no es donen medalles però si un diploma als vuit primers classificats.
Aquesta és una gran manera d’acabar la temporada.
En total els nostres nedadors i nedadores han aconseguit 6 diplomes.

Resultats més destacats:

Any 2010
-4×50 Lliures mixtes: 12ns A (Gil Grande, Oriol-Aoki Ascanio, Nora-Ghimbasan, Paul-Cabacas Tarraga, Arleth) 2:56.23 – 28è B (Baró Martí, Nazarbek-Pozo Quesada, Jana-Roca Carrera, Max-Vazquez Saez, Natalia) 3:10.13 – 52ns C (Calero Sanchez, Diego, Rojas Caceres, Paula Andrea, Carrasco De La Fuente, Eric, Carro Gonzalez, Noelia)
-4×50 Estils mixtes: 17ns A (Gil Grande, Oriol-Aoki Ascanio, Nora-Fuentes Oprea, Alexandra-Roca Carrera, Max) 3:28.09 – 47ns B (Narvaez Gomez, Alex-Cabacas Tarraga, Arleth-Vazquez Saez, Natalia-Mamonov, Grigory) 4:20.60
-4×50 Esquena mixtes: 10ns A (Ghimbasan, Paul-Pozo Quesada, Jana-Gangonells Barroso, Gerard-Fuentes Oprea, Alexandra) 3:35.93 – 32ns B (Tous Diez, Pau-Rojas Caceres, Paula Andrea-Zakharyan, Danieli-Carro Gonzalez, Noelia) 4:16.90

Any 2011
-4×50 Lliures mixtes: 16ns (Mercedes Sebastian, Marti-Miguel Rodriguez, Carla-Mercedes Sebastian, Mikel-Cabedo Moral, Martina) 3:45.13
-4×50 Estils mixtes: 10ns (Romero Comadran, Laia-Barrantes Ballano, Carla-Riera Prados, Mario-Castellanos Milian, Jan) 3:59.29

Any 2009
-4×50 Lliures masculins: 1rs (Cardeñas Bonjorn, Marti-Cordoba Martos, Cristian-Yüzen, Ali-Juarez Lianas, Siro) 2:22.29
-4×50 Lliures femenins: 25es (Terraza Gonzalez, Ona-Sandru Nistor, Ariana Maria-Barrantes Ballano, Maria-Miralles Bonada, Ona) 2:59.53
-4×50 Estils simultanis mixtes: 3rs A (Cordoba Martos, Cristian-Juarez Lianas, Siro-De Miguel Gomez, Ona-Canchado Revelles, Claudia) 3:03.27 – 24ns B (Herrero Castellanos, Unai-Cabedo Moral, Oscar-Dos Santos Catalan, Chloe-Sandru Nistor, Ariana Maria) 3:45.28
-4×50 Estils masculins: 4ts (Yüzen, Ali-Ramos De Castro, Enrique-Cardeñas Bonjorn, Marti-Herrero Castellanos, Unai) 2:56.22
-4×50 Estils femenins: 12ns (De Miguel Gomez, Ona-Canchado Revelles, Claudia-Dos Santos Catalan, Chloe-Terraza Gonzalez, Ona) 3:03.06

Any 2008
-4×50 Lliures masculins: 6ns (Nevado Ruiz, Hugo-Vegas Santana, Nacho-Pahisa Roman, Uriel-Suau Domper, Gerard) 2:21.76
-4×50 Lliures femenins: 1es A (Bravo Garcia, Daniela-Aoki Ascanio, Lila-Muñoz Gonzalez, Natalia-Ortega Sanchez, Marina) 2:16.59 – 11es B (Muñoz Gonzalez, Sofia-Miguel Rodriguez, Angela-Martin Linares, Marta-Guevara Martinez, Gisela) 2:27.39
-4×50 Estils simultanis mixtes: No teníem representació
-4×50 Estils masculins: 15ns (Pahisa Roman, Uriel-Vegas Santana, Nacho-Nevado Ruiz, Hugo-Suau Domper, Gerard) 2:51.35
-4×50 Estils femenins: 3es A (Muñoz Gonzalez, Sofia-Aoki Ascanio, Lila-Muñoz Gonzalez, Natalia-Bravo Garcia, Daniela) 2:37.41 – 20es B (Muñoz De Leon Saavedra, Eva-Guevara Martinez, Gisela-Miguel Rodriguez, Angela-Ortega Sanchez, Marina) 2:55.90

Moltes felicitats a tots i totes i bones vacances!!

CAMP. ESPANYA D’AIGÜES OBERTES: TÍTOLS PER POL YAGÜES, MIREIA GOMEZ I LOLI BALBUENA

Aquest cap de setmana s’han disputat els Campionats d’Espanya i de Catalunya d’Aigües Obertes. Amb una excepció els màsters només han disputat el Campionat d’Espanya.
En total el Club ha estat representat per 9 neddors (6 homes i 3 dones). Un nedador absolut i un júnior 1 i la resta nedadors màsters.
Pel que fa als resultats cal destacar els títols de campió d’espanya de Pol Yagües als 7.5 km júnior 1 i, en 3 km categoria màster de Mireia Gómez categoria +35 i Loli Balbuena +60.

Resultats:

-5 km masculins – Absoluts: 8è Marcos Godoy (57:49.4 – 4t Camp. Catalunya)
-7.5 km masculins – Júnior 1: 1r Pol Yagües (1:27:06.4 – 1r Camp. Catalunya)
-10 km masculins – Absoluts: 16è Marcos Godoy (1:56:29.8 – 4t Camp. Catalunya – 2n Sènior)
-3 KM màsters masculins: 12è Jaume Prada (+35-41:49.8), 7è Félix Parrilla (+40-40:07.1), 6è Àlex Solsona (+45-40:51.8), 4t Xavi Torrents (+50-44:57.8)
-3 KM màsters femenins: 1a Mireia Gómez (+35-40:02.6), 5a Adriana Port (+50-50:12.5), 1a Loli Balbuena (+60-47:11.0)

Classificacions per Clubs:

Absoluts, júniors i infantils: 6è en categoria masculina (no vam tenir participació femenina)
Màster: 8ns en categoria masculina i 6ns en categoria femenina.

Moltes felicitats a tots i totes!!

El Campionat de Catalunya Màster es disputarà el proper dia 29 de juny al Moll de la Fusta de Barcelona.

TROF. INT. CIUTAT DE BARCELONA: QUATRE FINALS

Setze nedadors del club (8 homes i 8 dones) han participat en aquest Trofeu amb una gran participació internacional i darrera oportunitat per aconseguir les mínimes per les grans competicions internacionals de l’estiu.
En total els nostres nedadors han aconseguit nedar 7 finals. A destacar les 3 de la Marina Garcia, en les proves de Braça o les dues de l’Àlex Castejón en 200 Braça i 200 Estils.

Resultats dels nostres nedadors:

– Jofre Allande: 34è 200 Papallona (2:09.43) i 47è 200 Estils (2:20.52)
– Joan Casanovas: 78è 50 Lliures (24.59) i 82è 100 Lliures (53.14)
– Àlex Castejón: 26è 100 Braça (1:03.30), 15è 200 Braça (2:17.98), 16è 200 Estils (2:05.70) i 10è 400 Estils (4:22.18)
– Cata Corró: 27a 200 Papallona (2:21.93), 7a 200 Estils (2:17.30) i 9a 400 Estils (4:48.34)
– Sergio de Celis: 59è 50 Lliures (24.05), 31è 100 Lliures (51.02), 32è 200 Lliures (1:52.02) i 37è 400 Lliures (4:03.36)
– Marina Garcia: 14a 50 Braça (32.84), 11a 100 Braça (1:09.32) i 5a 200 Braça (2:26.31)
– Arnau Honrúbia: 54è 100 Papallona (58.27) i 22è 200 Papallona (2:05.21)
– Judit Ignacio: 17a 50 Papallona (28.27) i 19a 100 Papallona (1:01.54)
– Julia Luís: 41a 200 Lliures (2:04.61) i 18a 400 Lliures (4:21.83)
– Aina Olivan: 26a 400 Lliures (4:27.23) i 12a 1500 Lliures (17:04.51)
– Júlia Ruiz: 37a 50 Esquena (30.91), 37a 100 Esquena (1:06.02) i 23a 200 Esquena (2:21.93)
– Marc Sánchez: 64è 200 Lliures (1:54.64) i 21è 200 Estils (2:06.16)
– Carla Seco: 29a 50 Esquena (30.30) i 34a 100 Esquena (1:05.43)
– Marc Tel: 41è 50 Esquena (28.35) i 26è 200 Esquena (2:10.94)
– Laia Valls: 41a 50 Braça (34.91) i 43a 100 Braça (1:17.20)
– Marc Vivas: 74è 200 Lliures (1:55.84) i 46è 400 Lliures (4:11.64)

A partir d’aquí s’enfila la part final de la temporada amb els Campionats de Catalunya de categories, els Campionats d’Espanya i les Competicions Internacionals.

MEETINGS DE MÒNACO I DE CANET: DUES NEDADORES I QUATRE FINALS

Com cada any el mes de juny és el mes del Circuit dels 3 Meetings Internacionals Marenostrum. Cada any canvia l’ordre i aquest any l’ordre és Mònaco (dies 8 i 9), Canet (dies 11 i 12) i tancarà Barcelona (15 i 16).

La nedadora Marina Garcia ha competit Mònaco i Canet i Aina Olivan ha nedat també a Canet.

Resultats destacats a Mònaco:

– Marina Garcia: 8a Final A (1:10.30) – 50 Braça 13a als 8ns de final (32.63)

Resultats destacats a Canet:

– Marina Garcia: 200 Braça – 4a Final A (02:25.56) i 100 Braça – 2a Final B (1:09.26)
– Aina Olivan: 800 Lliures – 5a Final B (9:00.51)

Dissabte serà el torn del Trofeu Internacional Ciutat de Barcelona a la piscina Pere Serrat on hi participarem amb un total de 17 nedadors (8 homes i 9 dones)

FINAL TERRITORIAL: TERCERS!!

De dissabte a dilluns la Piscina Sant Jordi ha acollit la Final Territorial Benjamí de Catalunya. Un total de 29 nedadors (13 nens i 16 nenes).
La Q64 consisteix es nedar les quatre proves de 50 metres i es fa per un sistema amb vuitens, quarts, semifinals i finals i on tots els participants neden tots els estils i al darrer estil es defineix l’ordre final.
Els nostres nedadors i nedadores han competit a bon nivell i han anat cada dia a més i han aconseguit quedar tercers per equips. En total han guanyat 8 medalles (3 ors, 4 argents i 1 bronze) i més de 20 diplomes.

Resultat destacats (classificats del 1 al 16)

-Q64 9.5 anys: 6è Oriol Gil (58.74/50.34/46.82/41.33)
-Q64 10 anys: 16è Ali Yüzen (52.68/42.26/47.56/38.89)
-100 Lliures 10.5 anys: 2n Martí Cardeñas (1:15.22) i 4t Cristian Córdona (1:16.71) – 3a Ona Terraza (1:17.06)
-Q64 10.5 anys: 1r Martí Cardeñas (48.84/42.06/39.61/33.36) i 2n Cristian Córdoba (50.33/40.47/40.35/33.61)
-Q64 11 anys: 2a Natàlia Muñoz (46.49/40.92/37.83/33.49) i 4a Lila Aoki (45.17/40.01/40.73/34.70)
-200 Lliures 11 anys: 1a Natàlia Muñoz (2:36.16), 7a Sofía Muñoz (2:49.05) i 10a Marta Martín (2:53.09)
-200 Lliures 11.5 anys: 6è Hugo Nevado (2:40.65) – 1a Daniela Bravo (2:34.68)
-200 Estils 11 anys: 2a Lila Aoki (2:58.18)

Classificació Final per equips:

1r CN Sant Andreu 1878.0 – 2n CN Mataró 1724.0 – 3r CN Sabadell 1651.0