CAMP. CAT. ABSOLUT OPEN I FONS INDOOR: QUARTS I AMB MOLTA PRESÈNCIA DELS JOVES

De dijous a dissabte s’han disputat al CN Terrassa dos Campionats de Catalunya. Dijous al matí es va disputar el Fons Indoor on només hi teníem un sol participant en categoria absoluta i de dijous yarda a diumenge al matí es va disputar el Campionat de Catalunya Absolut Open.
En total s’hi ha participat amb un total de 31 nedadors (16 homes i 15 dones) i s’han aconseguit 14 medalles (3 ors, 5 argents i 6 bronze) i un total de 56 finalistes.
Cal destacar el paper dels nostres joves nedadors i del retorn esperançador a la competició de la nedadora Cata Corró.
Al final del Campionat s’ha aconseguit el quart lloc a la classificació final.

Resultats del Campionat Fons Indoor:
-7è Marcos Godoy (34:25.69)

A la tarda van començar les eliminatòries fins diumenge al matí en què va acabar el Campionat.

Resultats més destacats (finalistes) al Campionat Absolut Open:

-400 Lliures femenins: 8a Marina Garcia (4:21.82) i 10a Aina Olivan (4:27.80)
-400 Lliures masculins: 11è Sergio de Celis (4:03.21) i 14è Marc Vivas (4:11.19) – Joan Casanovas (4:12.84-16è al matí)
-100 Papallona femenins: 4a Judit Ignacio (1:02.46), 5a Cata Corró (1:02.55) i 18a Sandra Nicolás (1:07.84)
-100 Papallona masculins: 7è Guillermo Perosanz (57.91), 8è Arnau Honrubia (58.68) i 17è Jofre Allande (58.89) – Sergio de Celis (Desq. a la final – 57.91 8è al matí)
-100 Braça femenins: 3a Laura Díaz (1:13.42)
-200 Esquena femenins: 4a Carla Seco (2:20.40) i 18a Aina Olivan (2:33.75)
-50 Lliures femenins: 18a Laura Díaz (28.66)
-50 Lliures masculins: 4t Joan Casanovas (24.10) i 18è Alejandro Hermosilla (25.14)
-200 Estils femenins: 5a Marina Garcia (2:21.34), 11a Carla Seco (2:26.23) i 14a Aina Olivan (2:28.53)
-200 Estils masculins: 12è Jofre Allande (2:13.71)
-4×100 Lliures femenins: 3es (A. Olivan, M. Garcia, J. Ignacio, C. Seco) – 3:56.74
-4×100 Lliures masculins: 1rs (A. Ramos, S. de Celis, J. Casanovas, G. Perosanz) – 3:27.38
-800 Lliures femenins: 7a Marina Garcia (9:02.99) i 18a Laia Valls (9:28.78)
-800 Lliures masculins: 13è Marcos Godoy (8:48.15)
-200 Papallona femenins: 17a Sandra Nicolás (2:27.07)
-200 Papallona masculins: 5è Guillermo Perosanz (2:07.09) i 6è Jofre Allande (2:08.06)
-100 Lliures femenins: 5a Carla Seco (58.40) i 18a Júlia Ruíz (1:00.74)
-100 Lliures masculins: 1r Sergio de Celis (50.64), 2n Alex Ramos (50.71) i 20è Guillermo Perosanz (58.00) – Joan Casanovas (Desq. – 51.98 5è al matí)
-50 Braça femenins: 5a Laura Díaz (34.00) i 17a Laia Valls (36.15)
-50 Esquena femenins: 3a Carla Seco (30.01)
-50 Esquena masculins: 2n Àlex Ramos (26.26) i 13è Alejandro Hermosilla (28.83)
-400 Estils femenins: 4a Aina Olivan (5:01.70)
-400 Estils masculins: 8è Arnau Honrubia (4:46.99) i 12è Jofre Allande (4:43.52)
-4×200 Lliures femenins: 3es (A. Olivan, M. Garcia, J. Ruíz, C. Seco) – 8:30.20
-4×200 Lliures masculins: 3rs (G. Perosanz, A. Honrubia, A. Ramos, S. de Celis) – 7:37.34
-1500 Lliures masculins: 7è Arnau Honrubia (16:17.84) i 10è Marcos Godoy (17:00.32)
-200 Braça femenins: 1a Marina Garcia (2:26.91), 4a Laura Díaz (2:37.52) i 16a Laia Valls (2:48.82)
-200 Braça masculins: 15è Jofre Allande (2:30.13)
-100 Esquena femenins: 3a Carla Seco (1:04.16)
-100 Esquena masculins: 3r Sergio de Celis (58.56)
-200 Lliures femenins: 11a Marina Garcia (2:06.31)
-200 Lliures masculins: 2n Alex Ramos (1:51.84), 5è Sergio de Celis (1:54.29) i 10è Joan Casanovas (1:56.80)
-50 Papallona femenins: 2a Judit Ignacio (28.12)
-50 Papallona masculins: 8è Joan Casanovas (25.87)
-4×100 Estils femenins: 2es (C. Seco, M. Garcia, J. Garcia, A. Olivan) – 4:15.36
-4×100 Estils masculins: 4ts (A. Ramos, J. Allande, J. Casanovas, S. de Celis) – 3:54.54

Classificació per Clubs:
1-CN Sant Andreu 2753.50 – 2-CN Terrassa 2169.20 – 3r CE Mediterrani 2061.50, 4t CN Sabadell 1903.50

Felicitats a tots i totes!!

A partir d’ara comença el compte enrera per aconseguir les mínimes que culminarà amb la disputa a la nostra piscina del Campionat d’Espanya Absolut Open de l’1 al 5 d’abril.

COPA D’ESPANYA DE DIVISIÓ D’HONOR: TERCERES I QUARTS EN EL RETORN

De divendres tarda a avui diumenge matí la piscina Pere Serrat ha estat la seu de la Copa d’Espanya de Divisió d’Honor i Primera i retornàvem a competir a la màxima categoria.
Després de guanyar en homes i dones l’any 2012 i de renunciar la temporada següent vam tornar-hi la temporada 2017-18 a Segona guanyant en les dues categories i la temporada anterior repetíem a Primera Divisió. I el retorn ha estat positiu.
Comptem amb un equip jove que ha donat la cara i ha aconseguit el tercer lloc en categoria femenina i quart en categoria masculina.
L’equip ha estat format per un total de 21 nedadors (11 homes i 10 dones).

Resultats dels nostres nedadors/es:

-200 Braça femenins: 2a Marina Garcia (2:27.18) i 5a Laura Díaz (2:34.03)
-200 Braça masculins: 1r Àlex Castejon (2:12.78) i 13è Jofre Allande (2:26.53)
-100 Esquena femenins: 6a Carla Seco (1:03.43) i 10a Júlia Ruíz (1:06.34)
-100 Esquena masculins: 6è Alex Ramos (57.04) i 12è Marc Tel (59.86)
-800 Lliures femenins: 3a Aina Oliván (8:54.14) i 14a Laia Valls (9:29.16)
-50 Papallona masculins: 11è Joan Casanovas (25.58) i 14è Arnau Honrúbia (25.86)
-50 Papallona femenins: 4a Judit Ignacio (27.92) i 16a Xènia Farrerons (30.41)
-200 Estils masculins: 3r Sergio de Celis (2:04.63) i 12è Joan Casanovas (2:08.70)
-200 Estils femenins: 4a Marina Garcia (2:19.88) i 16a Laia Valls (2:32.40)
-4×200 Lliures masculins: 3rs (S. de Celis, A. Ramos, J. Casanovas, M. Vivas) – 7:29.38
-4×100 Lliures femenins: 3es (C. Seco, J. Ignacio, M. Garcia, A. Olivan) – 3:51.26
-4×50 Estils masculins: 3rs (A. Ramos, A. Castejon, J. Casanovas, S. de Celis) – 1:42.88
-4×50 Estils femenins: 4es (C. Seco, L. Díaz, J. Ignacio, M. Garcia) – 1:57.06
-1500 Lliures masculins: 8è Arnau Honrúbia (16:04.03) i 14è Marcos Godoy (16:41.62)
-50 Lliures femenins: 8a Judit Ignacio (27.07) i 14a Laura Díaz (28.06)
-50 Lliures masculins: 3r Sergio de Celis (23.31) i 14è Alejandro Hermosilla (24.74)
-200 Esquena femenins: 8a Júlia Ruíz (2:23.39) i 15a Aina Olivan (2:28.97)
-200 Esquena masculins: 9è Alex Ramos (2:05.38) i 14è Marc Tel (2:10.42)
-100 Braça femenins: 2a Marina Garcia (1:09.91) i 9a Laura Díaz (1:12.92)
-100 Braça masculins: 2n Àlex Castejón (1:03.15) i 12è Jofre Allande (1:08.19)
-4×200 Lliures femenins: 3es (C. Seco, M. Garcia, J. Ignacio, A. Olivan) – 8:18.39
-4×50 Lliures femenins: 5es (C. Seco, M. Garcia, L. Díaz, J. Ignacio) – 1:47.50
-4×50 Lliures masculins: 6ns (S. de Celis, J. Casanovas, A. Ramos, M. Vivas) – 1:33.93
-400 Estils femenins: 7a Aina Olivan (4:59.59) i 12a Sandra Nicolás (5:10.34)
-400 Estils masculins: 1r Àlex Castejón (4:19.77) i 11è Jofre Allande (4:39.58)
-200 Lliures femenins: 9a Carla Seco (2:05.53) i 10a Marina Garcia (2:05.58)
-200 Lliures masculins: 3r Sergio de Celis (1:50.62) i 8è Joan Casanovas (1:53.02)
-100 Papallona femenins: 1a Judit Ignacio (1:01.05) i 16a Xènia Farrerons (1:07.52)
-100 Papallona masculins: 1r Alex Ramos (53.79) i 9è Arnau Honrúbia (56.81)
-50 Esquena femenins: 2a Carla Seco (29.39) i 11a Júlia Ruíz (31.56)
-50 Esquena masculins: 11è Marc Tel (27.71) i 14è Alejandro Hermosilla (28.94)
-4×100 Lliures masculins: 3rs (S. de Celis, J. Casanovas, A. Ramos, M. Vivas) – 3:24.02
-200 Papallona masculins: 8è Arnau Honrúbia (2:06.13) i 9è Jofre Allande (2:06.48)
-200 Papallona femenins: 2a Judit Ignacio (2:16.09) i 13a Sandra Nicolás (2:25.78)
-100 Lliures masculins: 4t Alex Ramos (50.54) i 9è Joan Casanovas (51.70)
-100 Lliures femenins: 3a Carla Seco (57.60) i 16a Inés López (1:00.85)
-50 Braça masculins: 6è Àlex Castejón (29.28) i 16è Pol Yagües (32.57)
-50 Braça femenins: 4a Laura Díaz (32.60) i 12a Laia Valls (34.87)
-400 Lliures masculins: 3r Sergio de Celis (3:56.26) i 15è Marc Vivas (4:06.08)
-400 Lliures femenins: 3a Aina Olivan (4:20.96) i 11a Júlia Ruíz (4:29.81)
-4×100 Estils masculins: 2ns (A. Ramos, A. Castejon, J. Casanovas, S. de Celis) – 3:43.29
-4×100 Estils femenins: 2es (C. Seco, M. Garcia, J. Ignacio, A. Olivan) – 4:10.99

Classificació Final per equips:

-Categoria Masculina: 1-Real Canoe NC 544.0 – 2n CD Gredos San Diego 438.0 – 3r CN Sant Andreu 422.5 i 4t CN Sabadell 416.0
-Categoria Femenina: 1r CN Sant Andreu 606.0 – 2n CD Gredos San Diego 493.0 – 3r CN Sabadell 421.0

Moltes felicitats a totes i tots!!

SWIM CUP AMSTERDAM: BONES SENSACIONS DELS NOSTRES NEDADORS

Amsterdam acollia, com cada any, la seva gran competició i en aquesta edició tenia l’interès afegit de poder aconseguir les mínimes pels Jocs.
Amb aquestes condicions el Club va estar representat per 5 nedadors (3 homes i 2 dones) amb una bona presència a les finals i amb la Marina Garcia que va fer la mínima que es demanava a les eliminatòries i es va quedar a tres dècimes de la marca de la final.

Resultats dels nostres nedadors:

-Marina Garcia: 3a 200 Braça (2:25.86)
-Àlex Castejón: 4t 200 Braça (2:12.98), 7è 400 Estils (4:22.78), 11è eliminatòries 200 Estils (2:05.86) i 18è eliminatòries 100 Braça (1:04.11)
-Aina Olivan: 6a 800 Lliures (8:56.09), 11a 400 Lliures (4:20.50) i 32a 200 Lliures (2:06.18)
-Alex Ramos: 6è 100 Papallona (54.07), 18è 200 Lliures (1:52.04) i 23è 100 Lliures (51.31)
-Sergio de Celis: 14è 200 Lliures (1:51.55), 15è 100 Lliures (50.90) i 38è 50 Lliures (23.92)

I ara a per la Copa d’Espanya.

CAMP CAT. JUNIOR I INFANTIL: QUARTS EN AMDUES CATEGORIES

Amb un total de 34 nedadors (13 nois i 21 noies) júniors i infantils han disputat des de dijous fins diumenge en el Campionat de Catalunya d’Hivern a la piscina de la Nova Escullera.
En una dura lluita ens hem quedat a les portes del pòdium per equips quedant quarts en júniors i els infantils.
També ca destacar la gran quantitat de finalistes amb un total de 79 i 15 medalles (5 ors, 3 argents i 7 bronzes).

Resultats més destacats:

-400 Estils femenins: 13 anys: 6a Núria Nasarre (5:30.41) i 7a Emma Ruíz (5:33.81) – 14 anys: 7a Carla Peraira (5:26.47)
-400 Estils masculins: 14 anys: 9è Marc Perea (5:14.82) i 10è Carles Peiró (5:18.07) – Júnior: 1r Pol Yagües (4:37.38), 4t Roger Pastor (4:45.68)
-50 Lliures femenins: Júnior: 6a Júlia Ruíz (28.20), 7a Laia Valls (28.61) i 13a Inés López (28.80)
-50 Lliures masculins: Infantil: 4t Kacper Rafal (25.46-4t 15 anys)
-50 Esquena femenins: Júnior: 3a Júlia Ruíz (31.18)
-50 Braça femenins: Júnior: 3a Laia Valls (34.82)
-50 Papallona masculins: Infantil: 1r Kacper Rafal (26.68-1r 15 anys)
-100 Braça femenins: Júnior: 6a Laia Valls (1:17.07)
-100 Braça masculins: Infantil: 16è Sergey Clavé (1:13.61)
-100 Lliures femenins: Infantil: 14a Nadia González (1:02.79) – Júnior: 5a Júlia Ruíz (1:00.21), 7a Inés López (1:01.56), 10a Laia Valls (1:03.97), 15a Xènia Farrerons (1:02.81) i 17a Paula González (1:03.60)
-100 Lliures masculins: Infantil: 5è Kacper Rafal (55.80-4t 15 anys) i 19è Hugo Holgado (58.40) – Júnior: 13è Pol Yagües (55.11)
-200 Esquena femenins: Júnior: 5a Júlia Ruíz (2:23.44)
-200 Esquena masculins: Júnior: 3r Pol Yagües (2:13.26)
-200 Papallona femenins: Infantil: 2a Carla Peraira (2:29.80-2a 14 anys), 8a Núria Nasarre (2:35.97-1a 13 anys) – Júnior: 14a Xènia Farrerons (2:36.83)
-200 Papallona masculins: Infantil: 15è Marc Perea (2:27.74) – Júnior: 3r Roger Pastor (2:10.60), 13è Arturo Ortega (2:19.61) i 19è Pau Caballero (2:24.08)
-4×200 Lliures femenins Infantil: 4es (N. González, C. Peraira, M. Rodríguez, E. Ruíz) – 9:05.71
-4×200 Lliures femenins Júnior: 3es (J. Ruíz, L. Valls, I. López, X. Farrerons) – 8:46.92
-4×200 Lliures masculins Infantil: 4ts (K. Rafal, H. Holgado, H. Vegas, M. Perea) – 8:28.35
-4×200 Lliures masculins Júnior: 6ns (P. Yag¸es, R. Pastor, P. Caballero, A. Delgado) – 8:10.41
-200 Braça femenins: Infantil: 20a Núria Nasarre (3:02.68) – Júnior: 6a Laia Valls (2:46.80)
-200 Braça masculins: Infantil: 17è Sergey Clavé (2:40.26) – Júnior: 9è Adrià Delgado (2:34.90)
-200 Lliures femenins: Infantil: 7a Carla Peraira (2:13.70-5a 14 anys), 10a Nadia González (2:17.47) i 13a Emma RuÌz (2:16.21) – J˙nior: 4a J˙lia RuÌz (2:07.40) i 12a InÈs LÛpez (2:13.19)
-200 Lliures masculins: Infantil: 10è Kacper Rafal (2:23.42-matí 2:03.34) i 17è Hugo Holgado (2:06.37) – Júnior: 3r Pol Yagües (1:56.32) i 9è Roger Pastor (1:59.34)
-100 Papallona femenins: Infantil: 5a Carla Peraira (1:07.36-5a 14 anys), 9a Núria Nasarre (1:09.88-1a 13 anys), 19a Emma Ruíz (1:12.55) i 20a Elsa Barreras (1:12.85) – Júnior: 9a Xènia Farrerons (1:06.98) i 15a Ariadna Oliva (1:08.99)
-100 Papallona masculins: Infantil: 5è Kacper Rafal (1:01.22-3r 15 anys) – Júnior: 7è Roger Pastor (1:00.06)
-4×100 Lliures femenins Infantil: 5es (C. Peraira, E. RuÌz, N. Gonz·lez, N. Nasarre) – 4:15.37
-4×100 Lliures femenins Júnior: 1es (J. Ruíz, I. López, L. Valls, X. Farrerons) – 4:02.54
-4×100 Lliures masculins Júnior: 7ns (P. Yagües, A. Ortega, P. Caballero, R. Pastor) – 3:46.44
-200 Estils femenins: Infantil: 11a Carla Peraira (2:32.63-10a 14 anys), 15a Núria Nasarre (2:37.02-4a 13 anys) i 18a Emma Ruíz (2:37.39-5a 13 anys) – Júnior: 9a Júlia Ruíz (2:31.27), 11a Xènia Farrerons (2:29.45) i 19a Laia Valls (2:35.07)
-200 Estils masculins: Júnior: 4t Pol Yagües (2:12.90)
-100 Esquena femenins: Júnior: 4a Júlia Ruíz (1:07.13)
-400 Lliures femenins: Infantil 14 anys: 4a Nadia González (4:43.65) – Júnior: 8a Júlia Ruíz (4:36.31) i 13a Paula González (4:43.40)
-400 Lliures masculins: Júnior: 2n Pol Yagües (4:07.49) i 4t Roger Pastor (4:10.24)
-4×100 Estils femenins Infantil: 8es (C. Peraira, N. Nasarre, E. Barreras, E. RuÌz) – 4:52.80
-4×100 Estils femenins Jínior: 2es (J. Ruíz, L. Valls, X. Farrerons. I. López) – 4:31.96
-4×100 Estils masculins Infantil: 6ns (H. Holgado, S. ClavÈ, K. Rafal, H. Vegas) – 4:25.57
-4×100 Estils masculins Júnior: 10ns (P. Yagües, A. Delgado, M. Lucas, R. Pastor) – 4:15.20

Moltes felicitats a totes i tots!!
La propera cita serà la Copa d’Espanya a la piscina Pere Serrat (CN Sant Andreu) en el nostre retorn a la Divisió d’Honor.

CAMP. CATALUNYA DE FONS: SOTS CAMPIONS!!

A Mataró es va disputar diumenge el primer Campionat de Catalunya de Fons de les categories Absoluta, J˙nior i Infantil amb les proves tradicionals de fons: 1500 i 800 lliures i, en aquest campionat s’hi han afegit altres proves com els 400 Papallona, 400 Esquena i 400 Braça.
El nostre equip hi ha participat amb un total de 21 nedadors (8 homes i 13 dones). Cal destacar les bones classificacions dels nostres nedadors i destacar per sobre de tots els títols de Laura Díaz als 400 BraÁa i de Pol Yagües als 1500 lliures júnior. En total s’han aconseguit 2 ors, 1 argent i 5 bronzes.

Resultats més destacats:

1500 Lliures masculins

– Categoria Absoluta: 3r Arnau Honrubia (15:56.84 i 3r Open) i 6Ë Marcos Godoy (16:35.05 i 8Ë Open)
– Categoria J˙nior: 1r Pol Yagües (16:24.64 i 6è Open), 4t Roger Pastor (16:43.35 i 10è Open) i 9è Adrià Delgado (17:11.11)

800 Lliures femenins

– Categoria Absoluta: 6a Carla Seco (9:09.62 i 7a Open) i 10a Sandra Nicolás (9:39.95)
– 14 anys: 5a Nadia Gonzalez (9:48.72) i 8a Maite Rodríguez (10:04.94)
– 13 anys: 4a Clara Gabriel (9:58.85) i 10a Emma Ruíz (10:15.25)

400 Papallona masculins

– Open: 2n Arnau Honrubia (4:28.21), 4t Guillermo Perosanz (4:33.77) i 6Ë Arturo Ortega (5:18.16)

400 Esquena femenins

– Open 4a Carla Seco (5:03.74) i 5Ë J˙lia Ruiz (5:03.76)

1500 Lliures femenins

– 14 anys: 4a Nadia Gonzalez (18:36.59)
– 13 anys: 4a Clara Gabriel (19:02.60)

800 Lliures masculins

– Categoria Absoluta: 3r Arnau Honrubia (8:20.41 i 3r Open), 6è Marcos Godoy (8:36.88 i 9è Open) i 8è Marc Tel (8:38.68)
– Categoria Júnior: 3r Pol Yagües (8:32.56 i 8Ë Open)

400 Papallona femenins

– Open: 3a Sandra Nicolás (5:14.25)

400 Esquena masculins:

– Open : 7è Marc Tel (4:50.65)

400 Braça femenins

– Open: 1a Laura Díaz (5:37.06) i 3a Laia Valls (5:49.77)

Classificació per equips:

1r CN Mataró 564.00 – 2n CN Sabadell 515.00 – 3r CN Terrassa 478.0

La propera cita serà l’Amsterdam Swim Cup primera competició internacional en piscina llarga i primera oportunitat de fer mínimes olímpiques. Hi participaran Marina Garcia, Aina Olivan Sergio de Celis, Alex Ramos i Alex Castejon acompanyats del tècnic Alex Lopez.

CAMP. ESP. ABSOLUT HIVERN: MÍNIMA EUROPEA DE MARINA GARCIA I TERCER LLOC EN NOIES

El Club Natación Santa Olaya ha estat la seu del Campionat d’Espanya Absolut d’Hivern des de dijous fins diumenge. Una bona piscina per un bon campionat.
El nostre equip amb un total de 19 nedadors (11 homes i 8 dones) ha aconseguit un total de 14 medalles (8 argents i 6 bronzes) i 49 finals. Amb aquests resultats s’ha aconseguit el tercer lloc per equips en categoria femenina i la quarta en categoria masculina.
El més destacat de tot ha estat la mínima pel Campionat d’Europa de piscina curta de la Marina Garcia a la prova dels 200 Braça i la bona actuació d’alguns dels joves talents de l’equip.

Resultats més destacats:

-1500 Lliures masculins: 12è Arnau Honrubia (15:26.77)
-400 Lliures femenins: 10a Aina Olivan (4:11.47)
-100 Estils masculins: 12è Joan Casanovas (56.05)
-50 Braça masculins: 11è Àlex Castejón (28.84)
-50 Braça femenins: 4a Marina Garcia (31.62) i 9a Laura Díaz (32.18)
-100 Papallona masculins: 3r Alex Ramos (52.60)
-100 Papallona femenins: 4a Judit Ignacio (59.84)
-4×50 Estils masculins: 7ns (A. Ramos, A. Castejón, J. Casanovas, S. de Celis)- 1:40.28
-4×50 Estils femenins: 2es (C. Seco, L. Díaz, J. Ignacio, M. Garcia) – 1:53.13
-4×200 Lliures masculins: 2ns (A. Ramos, S. de Celis, J. Casanovas, À. Castejon) – 7:07.34
-100 Lliures femenins: 13a Judit Ignacio (56.33), 15a Carla Seco (56.70) i Marina Garcia (56.20 al matí-baixa a la final A)
-100 Lliures masculins: 5è Sergio de Celis (48.66) i 7è Alex Ramos (49.29)
-400 Estils femenins: 9a Aina Olivan (4:44.46)
-400 Estils masculins: 3r Àlex Castejon (4:12.55) i 8è Jofre Allande (4:19.88)
-50 Esquena femenins: 7a Carla Seco (28.70)
-50 Esquena masculins: 7è Alex Ramos (25.10)
-200 Braça femenins: 2a Marina Garcia (2:22.10) i 7a Laura Díaz (2:27.44)
-200 Braça masculins: 2n Àlex Castejon (2:09.55) i 10è Jofre Allande (2:15.87)
-4×50 Lliures femenins: 3es (C. Seco, M. Garcia, J. Ignacio, L. Díaz) – 1:44.11
-4×50 Lliures masculins: 8ns (J. Casanovas, A. Ramos, M. Vivas, S. de Celis) – 1:31.04
-4×200 Lliures femenins: 2es (C. Seco, J. Ignacio, M. Garcia, A. Olivan) – 8:03.34
-200 Lliures masculins: 4t Sergio de Celis (1:46.46) i 6è Alex Ramos (1:46.99)
-200 Lliures femenins: 12a Carla Seco (2:01.19)
-100 Braça masculins: 9è Àlex Castejon (1:01.30)
-100 Braça femenins: 2a Marina Garcia (1:06.73) i 6a Laura Díaz (1:09.04)
-100 Esquena femenins: 10a Carla Seco (1:01.70)
-50 Papallona masculins: 5è Alex Ramos (24.16)
-50 Papallona femenins: 3a Judit Ignacio (27.16)
-200 Estils masculins: 5è Alex Castejon (2:01.58) i 12è Jofre Allande (2:03.15)
-4×100 Lliures masculins: 2ns (A. Ramos, J. Casanovas, S. de Celis, M. Vivas) – 3:15.85
-4×100 Lliures femenins: 2es (C. Seco, J. Ignacio, M. Garcia, L. Diaz) – 3:44.51
-800 Lliures femenins: 3a Marina Garcia (8:33.75) i 5a Aina Olivan (8:36.46)
-400 Lliures masculins: 5è Sergio de Celis (3:48.13)
-50 Lliures femenins: 8a Judit Ignacio (26.15) i 10a Carla Seco (26.15)
-200 Papallona masculins: 8è Arnau Honrubia (2:01.81)
-4×100 Estils femenins: 3es (C. Seco, L. Díaz, J. Ignacio, M. Garcia) – 4:05.47
-4×100 Estils masculins: 7ns (A. Ramos, À. Castejón, J. Casanovas, S. de Celis) – 3:37.07

Classificació per Clubs:

Categoria Masculina: 1r Real Canoe 593.0 – 2n Gredos San Diego 520.0 – 3r CN Sant Andreu 471.5 i 4t CN Sabadell 460.5
Categoria Femenina: 1r CN Sant Andreu 828.0 – 2n Gredos San Diego 508.5 – 3r CN Sabadell 491.0

Moltes felicitats a tots i totes!!

La propera cita serà el Campionat de Catalunya de Fons Absolut, Júnior i Infantil.

CIRCUIT CATALÀ MANRESA: GRAN PAPER DELS NOSTRES NEDADORS

Diumenge a la piscina del CN Minorisa es va disputar la primera prova del Circuit Català i, tot i l’absència d’alguns dels nostres nedadors, l’actuació dels que hi van participar, 23 en total (14 homes i 9 dones), va ser molt destacada i van tenir presència entre els vuit primers en la majoria de les proves.
La Competició es va disputar pel sistema de contrarellotge.

Resultats més destacats (del 1 al 8):

-50 Esquena femenins: 4a Carla Seco (28.85)
-50 Braça femenins: 3a Laura Díaz (33.22)
-400 Lliures masculins: 8a Marcos Godoy (4:02.03)
-200 Papallona femenins: 5a Xènia Farrerons (2:23.22)
-200 Papallona masculins: 4t Jofre Allande (2:01.16), 5è Arnau Honrubia (2:02.26) i 7è Guillermo Perosanz (2:05.32)
-200 Estils masculins: 2n Joan Casanovas (2:04.30)
-200 Esquena femenins: 4a Júlia Ruiz (2:16.15)
-200 Esquena masculins: 7è Marc Tel (2:08.28)
-200 Braça femenins: 2a Laura Díaz (2:32.13)
-200 Braça masculins: 2n Jofre Allande (2:16.90)
-100 Lliures femenins: 4a Carla Seco (56.93)
-100 Lliures masculins: 4t Joan Casanovas (50.60)
-100 Lliures femenins: 4a Carla Seco (56.93)
-200 Lliures femenins: 6a Carla Seco (2:02.81)
-200 Lliures masculins: 2n Joan Casanovas (1:48.73)
-400 Estils femenins: 3a Sandra Nicolas (5:10.50)
-400 Estils masculins: 3r Jofre Allande (4:24.00)
-100 Papallona masculins: 7è Arnau Honrubia (56.97)
-100 Esquena femenins: 3a Carla Seco (1:02.52) i 7a Júlia Ruiz (1:04.53)
-100 Esquena masculins: 8è Marc Tel (58.65)
-100 Braça femenins: 1a Laura Díaz (1:11.07) i 3a Laia Valls (1:12.94)
-100 Braça masculins: 7è Jofre Allande (1:04.89)
-800 Lliures masculins: 4t Arnau Honrubia (8:06.03)

La propera cita serà el Campionat d’Espanya d’Hivern a la piscina del CN Santa Olaya del 14 al 17 de novembre.

COPA CATALANA ABSOLUTA: SOTSCAMPIONS!!

La piscina de la Nova Escullera de Barcelona ha estat la seu triada per acollir la Copa Catalana Absoluta. Com a novetat han nedat les 3 divisions en la mateixa competició i enlloc de disputar-se a la primavera en piscina de 50 metres s’ha disputat
en piscina de 25 metres i abans de començar el calendari tradicional amb l’inici de les proves del Circuit Català.
Per part nostra l’equip estava format per 27 nedadors (15 homes i 12 dones) que van tenir una actuació destacada imposant-se en un total de 10 de les 37 proves disputades.

Fase preliminar – 1a Divisió (8 equips)

-8×50 Lliures mixtes: 2ns (A. Ramos, P. Yagües, M. Garcia, J. Ruiz, S. de Celis, A. Ortega, I. López, J. Ignacio) – 3:21.83
-400 Lliures masculins: 3r Joan Casanovas (3:52.54) i 8è Pol Yagües (4:04.11)
-400 Lliures femenins: 2a Aina Olivan (4:12.91) i 10a Paula Gonzalez (4:32.82)
-50 Papallona masculins: 1r Alex Ramos (24.06) i 12è Pau Caballero (27.97)
-50 Papallona femenins: 2a Judit Ignacio (28.44) i 8a Xènia Farrerons (29.73)
-100 Esquena masculins: 3r Aschwin Wildeboer (55.32) i 13è Arturo Ortega (1:03.19)
-100 Esquena femenins: 4a Carla Seco (1:02.65) i 5a Júlia Ruíz (1:04.25)
-200 Braça masculins: 1r Alex Castejon (2:09.59) i 14è Adrià Delgado (2:29.42)
-200 Braça femenins: 1a Laura Díaz (2:32.08) i 4a Laia Valls (2:33.44)
-200 Lliures masculins: 1r Sergio de Celis (1:48.38) i 10è Roger Pastor (1:56.99)
-200 Lliures femenins: 2a Marina Garcia (2:00.12) i 10a Inès López (2:09.18)
-4×50 Estils mixtes menors: 6ns (J. Ruiz, A. Oliva, A. Ortega, R. Pastor) – 1:56.75
-4×50 Estils mixtes majors: 2ns (A. Wildeboer, L. Diaz, C. Seco, S. de Celis) – 1:47.01
-50 Braça masculins: 4t Alex Castejón (29.21) i 16è Adrià Delgado (33.87)
-50 Braça femenins: 2a Laura Díaz (32.96) i 10a Ariadna Oliva (36.31)
-200 Esquena masculins: 7è Marc Tel (2:05.04) i 8è Pol Yagües (2:10.91)
-200 Esquena femenins: 4a Júlia RuÌz (2:16.33) i 7a Aina Olivan (2:24.64)
-100 Papallona masculins: 1r Alex Ramos (52.78) i 13è Pau Caballero (1:00.82)
-100 Papallona femenins: 7a Xènia Farrerons (1:05.29) i 8a Sandra Nicolàs (1:06.69)
-50 Lliures masculins: 1r Sergio de Celis (22.76) i 16è Hugo Holgado (26.37)
-50 Lliures femenins: 2a Carla Seco (26.32) i 10è Inès López (28.33)
-100 Estils masculins: 2n Joan Casanovas (56.14) i 15è Arturo Ortega (1:03.33)
-100 Estils femenins: 2a Marina Garcia (1:02.66) i 8a Laia Valls (1:08.12)
-4×200 Lliures mixtes: 2ns (A. Ramos, P. Yagües, M. Garcia, L. Valls) – 7:49.07

Puntuació per Clubs: 1r CN Sant Andreu 571.50 – 2n CN Sabadell 535.00 – 3r CE Mediterrani 488.50

Fase final – 1a Divisió grup A (4 equips)

-Prova d’eliminació masculina: 1r Alex Ramos
-Prova d’eliminació femenina: 3a Judit Ignacio
-100 Braça masculins: 2n Alex Castejón (1:02.07) i 16è Adrià Delgado (1:11.31)
-100 Braça femenins: 1a Laura Díaz (1:11.22) i 7a Ariadna Oliva (1:17.92)
-50 Esquena masculins: 1r Aschwin Wildeboer (24.73) i 7è Arturo Ortega (29.06)
-50 Esquena femenins: 2a Carla Seco (28.62) i 4a Júlia Ruíz (30.49)
-100 Lliures masculins: 1r Sergio de Celis (49.06) i 8è Hugo Holgado (57.88)
-100 Lliures femenins: 3a Aina Olivan (57.80) i 6a Inès López (59.95)
-200 Estils masculins: 3r Jofre Allande (2:03.99) i 7è Pol Yagües (2:09.42)
-200 Estils femenins: 2a Marina Garcia (2:12.28) i 4a Laia Valls (2:24.60)
-200 Papallona masculins: 3r Arnau Honrubia (2:01.51) i 6è Roger Pastor (2:10.63)
-200 Papallona femenins: 5a Sandra Nicolas (2:21.20) i 7a Xènia Farrerons (2:22.37)
-4×100 Estils mixtes: 2es (J. RuÌz, M. Garcia, A. Ramos, P. Yagües) – 3:58.36

Puntuació Final per Clubs: 1r CN Sant Andreu 139.0 – 2n CN Sabadell 124.00 – 3r CN Terrassa 108.0

Moltes felicitats a tots i totes!!

La propera cita per l’equip absolut serà diumenge vinent a la primera etapa del Circuit Català a Manresa al Trofeu Fèlix Serra Santamans.

COMUNICAT OFICIAL

La nedadora del primer equip del Club Natació Sabadell, Catalina Corró se sometrà en els propers dies a una intervenció quirúrgica per resoldre uns problemes derivats de la seva última operació. En un principi serà baixa els propers mesos, i en funció de la seva recuperació s’anirà incorporant als entrenaments de l’equip. Des del Club li desitgem molts ànims i una ràpida recuperació.

Per altra banda, el fins ara capità del primer equip de natació del Club, Marc Sánchez ha decidit centrar-se en els estudis i prioritzar la seva carrera professional fora de l’aigua. Per aquest motiu, el nedador deixa la competició d’alt nivell i la disciplina del Club després de 9 temporades, per incorporar-se a la disciplina del CN Voltor Balear per seguir entrenat. Des del Club li agraïm tots aquests anys de dedicació i l’emplacem en un futur per tornar a creuar-nos en els mateixos camins.

V Copa d’Espanya d’Aigües Obertes

Gran èxit dels nostres nedadors a l’Etapa Final de la V Copa d’Espanya d’Aigües Obertes, celebrat a l’embassament extremeny Gabriel y Galán. En categoria Júnior 1, campió Pol Yagües, que alhora va fer el tercer millor temps absolut.

En categoria màster, Mireia Gómez Campiona de la categoria +35 i alhora Campiona de la Copa d’Espanya de la seva categoria. Fèlix Parrilla, 2n en categoria +40 i també subcampió de la Copa en la seva categoria, i Jaume Prada, 6è classificat a la Travessa i 8è en total de la Copa,Jaume Prada categoria +35.