COPA CATALANA DE CLUBS: SOTSCAMPIONS!!

POL YAGÜES AL CAMPIONAT D’ITÀLIA D’AIGÜES OBERTES

El mateix que va passar amb els nedadors de piscina els d’aigües obertes també van disputar una competició internacional i així van tornar a tenir contacte amb la competició abans d’afrontar la propera temporada.
El nostre nedador Pol Yagües va participar amb la Selecció Espanyola al Campionat d’Itàlia d’Aigües Obertes del 18 al 21 d’agost a Piombino.

Resultats del nostre nedador:

-10 km: 32è – 1:58’14.4
-5 km: 37è – 1:00’06.8
-2.5 km: 51è – 26’58.4

Ara uns díes de descans i tornar a l’activitat.

RETORN A LA COMPETICIÓ A PORTUGAL

Des de divendres s’ha disputat a Portugal el Meeting de Loulé. Aquest ha estat el retorn a la competició de nedadors del club. En concret hi han participat tres: Cata Corró, Marina Garcia i Àlex Castejón aconpanyats del tècnic Álex López formant part de la selecció espanyola i, com a rivals, han tingut les seleccions de Portugal i Brasil.
Els resultats dels nostres nedadors han estat molt bons donat el temps que portaven sense competir.
Amb aquesta competició es dóna per acabada la temporada i en poques setmanes començarà la propera temporada.
Aquests han estat les proves nedades i els seus resultats.

CATA CORRÓ
-1a 200 Estils (2:15.55)
-2a 200 Papallona (2:13.86)
-2a 400 Estils (4:48.51)
-4a 100 Esquena (1:04.71)
-9a 400 Lliures (4:21.88)

MARINA GARCIA
-2a 100 Braça (1:10.95)
-2a 200 Braça (2:28.40)
-3a 50 Braça (33.09)
-4a 50 Lliures (28.06)
-6a 200 Lliures (2:04.87)

ÀLEX CASTEJÓN
-1r 200 Braça (2:14.43)
-3r 400 Estils (4:24.31)
-4t 50 Braça (29.59)
-5è 100 Braça (1:03.63)
-7è 200 Estils (2:07.36)

Fotografia: Representants del Club al Meeting de Loulé.

Aschwin Wildeboer es retira defintivament de la natació

El gran nedador del Club Aschwin Wildeboer ha dit fins aquí. En un comiat molt especial rodejat dels seus, amics, nedadors, directius i premsa, Wildeboer ha deixat clar que la seva etapa de nedador ha arribat fins aquí. Després d’un temps amb titubejos per tornar, el nedador del Club ha trobat el moment i ha posat fi a una carrera molt exitosa.

  • Jocs Olímpics
    o 2012 – Londres
    o 2008 – Pekín – 7è en 100 m. Esquena (Rècord d’Espanya)
    o 2004 – Atenes · Campionats del Món
  • Campionats del Món
    o 2013 – Barcelona – 4t en 50 m. Esquena
    o 2011 – Shanghai – 4t en 50 m. Esquena
    o 2009 – Roma – Medalla de Bronze 100 m. Esquena, 4t en 50 m. Esquena i 5è en 200 m. Esquena
    o 2005 – Montreal
  • Campionats d’Europa
    o 2010 – Budapest – 7è en 100 m. Esquena
    o 2008–Eindhoven–4t 200m.Esquena, 5è en 50m.Esquenai 8è en4x 100 m. Estils
    o 2006 – Budapest
    o 2004–Madrid–7è en 50m. Esquena i 7è4x100m.Estils
  • Campionats del Món en piscina de 25 m (només medalles)
    o 2010 – Dubai – Medalla d’Argent en 50 m. Esquena i Medalla de Bronze en 100 m. Esquena
  • Campionats d’Europa en piscina de 25 m (només medalles)
    o 2011 – Szczecin – Medalla d’Or en 50 m. Esquena i medalles d’Argent en 100 i 200 m. Esquena.
    o 2009 – Istambul – Medalla de Bronze en 50 i 100 m. Esquena
    o 2008 – Rijeka – Medalla d’Or en 200 m. Esquena i Medalla d’Argent en 50 i 100 m. Esquena
    o 2007 – Debrecen – Medalla de Bronze en 50 i 200 m. Esquena
  • Campionat d’Europa Júnior
    o 2004 – Lisboa – Medalles d’or als 50 i 100 m. Esquena

Resultats en Campionats d’Espanya

  • Títols de Campió d’Espanya absoluts
    o 54 títols individuals des de la temporada 2003/04 fins ara o 20 títols en relleus des de la temporada 2004/05 fins ara

    Rècords

        • Piscina de 25 metres

      o 50 m. Esquena: 3 Rècords d’Europa i 14 Rècords d’Espanya

      o 100 m. Esquena: 1 Rècord del Món, 1 Rècord d’Europa i 14 Rècords d’Espanya

      o 200 m. Esquena: 3 Rècords d’Espanya

          • Piscina de 50 metres

        o 50 m. Esquena: 6 Rècords d’Espanya

        o 100 m. Esquena: 1 Rècord del Món, 2 Rècord d’Europa i 7 Rècords d’Espanya

        o 200 m. Esquena: 2 Rècords d’Espanya

    CAMP. ESP. PER COMUNITATS ALEVINS: GRANS RESULTATS DELS NOSTRES NEDADORS

    El Club ha participat en aquest campionat d’Espanya amb dos nedadors, Pablo Nevado i Sara Ulacia, que han contrinuit de manera important a la victoria final de Catalunya, tant per les marques com per les classificacions assolides.
    Ambdós nedadors han aconseguit molt bons registres i bones sensacions de cara a la segona part de la temporada.

    Resultats dels nostres nedadors:

    -Pablo Nevado: 1r 1500 Lliures (16:24.38), 1r 400 Lliures (4:10.63), 1r 4×200 Lliures amb Catalunya (8:07.47 – 4t rellevista 1:59.18 millor marca), 2n 200 Lliures (2:00.26)
    -Sara Ulacia: 3a 400 Lliures (4:42.08) i 5a 800 Lliures (9:36.56)

    Classificacions finals:
    -Categoria Masculina: 1r Andalusia 1115.00 – 2n Catalunya 1050.00 i 3r Illes Balears 878.50
    -Categoria Femenina: 1r Catalunya 1065.00 – 2- Madrid 967.00 i 3r Illes Balears 941.50
    -Categoria Conjunta: 1r Catalunya 2115.00 – 2n Andalusia 2012.00 i 3r Illes Balears 1820.00

    CAMP. ESPANYA PER COMUNITATS: 3 NEDADORS QUE AJUDEN A LA VICTÒRIA FINAL

    Dues nedadores (Júlia Ruiz i Carla Peraira) i un nedador (Pol Yagües) han estat els nostres representants al Campionat d’Espanya per Comunitats a la piscina del CN Metropole de Las Palmes de Gran Canaria amb la Selecció Catalana que s’ha proclamat campiona.

    Categoria Júnior:
    -Júlia Ruiz: 7a 400 Lliures (4:29.21) i 8a 200 Lliures (2:07.86)
    -Pol Yagües: 3r 1500 Lliures (15:54.23), 4t 400 Lliures (4:01.49) i 5è 400 Estils (4:34.57)

    Categoria Infantil:
    -Carla Peraira: 8a 200 Papallona (2:29.42) i 11a 100 Papallona (1:08.00)

    Classificacions Finals de la Selecció Catalana:

    -Categoria Júnior: Masculí 2ns – Femení 1es – Conjunta 2ns
    -Categoria Infantil: Masculí 2ns – Femení 1es – Conjunta 2ns
    -Categoria Conjunta: Masculí 2ns – Femení 1es – Conjunta 1rs

    CAMPIONAT DE CATALUNYA ALEVÍ HIVERN: SOTS CAMPIONS!!

    De divendres a diumenge un total 25 dels nostres alevins (13 noies i 12 nois) han participat al Campionat de Catalunya Aleví a Manresa.
    Aquest any la filosofia del campionat ha canviat i la classificació final no és per prova sinó per la suma de les proves obligatòries, diferents segons l’edat més l’estil escollit excepte els nois de 12 anys en que les proves són obligatòries.
    Destaquem aquestes classificacions finals:

    -Masculí 14 anys: Pablo Nevado (1r Lliures) – Carlos Piriz (4t Braça) – Joel Lopez (7è Papallona)
    -Femení 13 anys: Sara Ulacia (3a Esquena) – Lidia Guerrero (3a Braça) – Miram Marchenkov (4a Papallona) – Laura Cortes (5a Lliures)
    -Masculí 13 anys: Marc Corona (1r Esquena) – Miguel A. Rodríguez Masoliver (5è Papallona) – Genis Pernia (7è Lliures) – Arnau Trens (8è Braça)
    -Femení 12 anys: Daniela Bravo (1a Lliures) – Natalia Muñoz (2a Esquena) – Sofia Muñoz (3a Papallona)

    En relleus s’ha aconseguit 1 or, 1 argent i 1 bronze que sumats als 3 ors, 1 argent i 3 bronzes fan un total de 4 ors, 2 argents i 4 bronzes i per equips s’ha aconseguit la segona posició final.

    Resultats més destacats (del 1 al 20 per prova):

    -200 Estils femenins 13 anys: 8a Lídia Guerrero (2:35.27), 17a Sara Ulacia (2:39.46) i 18a Miriam Marchenkov (2:39.78)
    -200 Estils masculins 13 anys: 2n Marc Corona (2:24.62) i 18è Genís Pernia (2:42.62)
    -50 Esquena subaquàtic femenins 12 anys: 2a Natalia Muñoz (35.95)
    -100 Papallona masculins 14 anys: 14è Joel López (1:10.31)
    -100 Braça masculins 14 anys: 13è Carles Píriz (1:16.61)
    -100 Lliures masculins 14 anys: 3r Pablo Nevado (56.37)
    -4×100 Estils femenins: 2es (L. Cortés, L. Guerrero, M. Marchenkov, S. Ulacia) – 4:46.26
    -200 Estils masculins 14 anys: 10è Carlos Piriz (2:23.95) i 12è Pablo Nevado (2:24.91)
    -200 Estils femenins 12 anys: 2a Natalia Muñoz (2:42.89), 4a Daniela Bravo (2:43.74) i 10a Sofia Muñoz (2:48.85)
    -50 Esquena subaquàtic masculins 13 anys: 1r Marc Corona (33.70)
    -100 Papallona femenins 13 anys: 4a Miriam Marchenkov (1:12.64) i 19a Laura Gandia (1:26.78)
    -100 Esquena femenins 13 anys: 3a Sara Ulacia (1:12.28) i 5a Irene Mora (1:14.56)
    -100 Braça femenins 13 anys: 6a Lidia Guerrero (1:19.93)
    -100 Lliures femenins 13 anys: 6a Laura Cortés (1:05.11)
    -4×100 Estils masculins: 3rs (M. Corona, C. Piriz, J. Lopez, P. Nevado) – 4:30.02
    -400 Lliures femenins 11 anys: 2a Daniela Bravo (4:57.84), 7a Natalia Muñoz (5:13.47), 16a Sofia Muñoz (5:19.81) i 20a Marta Martín (5:23.84)
    -200 Papallona masculins 14 anys: 10è Joel Lopez (2:34.40)
    -200 Braça masculins 14 anys: 9è Carlos Piriz (2:44.18)
    -200 Lliures masculins 14 anys: 1r Pablo Nevado (2:00.68)
    -100 Papallona masculins 13 anys: 11è Miguel A. Rodriguez (1:18.93)
    -200 Esquena masculins 13 anys: 3r Marc Corona (2:24.38)
    -200 Lliures masculins 13 anys: 9è Genis Pernia (2:21.42)
    -200 Papallona femenins 13 anys: 4a Miriam Marchenkov (2:39.12) i 18a Laura Gandia (3:06.87)
    -200 Esquena femenins 13 anys: 2a Sara Ulacia (2:30.40), 6a Irene Mora (2:37.70)
    -200 Braça femenins 13 anys: 5a Lidia Guerrero (2:49.57)
    -200 Lliures femenins 13 anys: 5a Laura Cortes (2:20.20)
    -400 Lliures masculins 13 anys: 3r Marc Corona (4:31.56) i 17è Genis Pernia (4:56.96)
    -100 Papallona femenins 12 anys: 6a Sofia Muñoz (1:20.63)
    -200 Esquena femenins 12 anys: 4a Natalia Muñoz (2:42.32)
    -200 Lliures femenins 12 anys: 1a Daniela Bravo (2:21.41), 8a Marta Martin (2:33.79) i 15a Marina Ortega (2:43.51)
    -8×50 Lliures Mixtes: 1rs (C. Piriz, L. Guerrero, J. Lopez, M. Marchenkov, L. Cortes, M. Corona, S. Ulacia, P. Nevado) – 3:44.55
    -400 Lliures femenins 13 anys: 3a Sara Ulacia (4:46.76), 9a Lidia Guerrero (4:53.04) i 12a Laura Cortes (4:55.79)
    -50 Esquena subaquàtic masculins 12 anys: 5è Nacho Vegas (37.32)
    -50 Esquena subaquàtic masculins 14 anys: 11è Pablo Nevado (34.92)
    -400 Lliures masculins 14 anys: 1r Pablo Nevado (4:15.69) i 5è Carlos Piriz (4:26.52)
    -50 Esquena subaquàtic femenins 13 anys: 18a Sara Ulacia (38.15)
    -4x(100-75-50-25) Lliures masculins: 14ns (N. Vegas, H. Nevado, U. Pahisa, P. Gumbau) – 2:59.79

    Classificació final per equips:

    1r CN Sant Andreu 3719.0 – 2n CN Sabadell 3532.0 – 3r CE Mediterrani 3171.0

    Felicitats a tots i totes!!

    CAMP. CAT. ABSOLUT OPEN I FONS INDOOR: QUARTS I AMB MOLTA PRESÈNCIA DELS JOVES

    De dijous a dissabte s’han disputat al CN Terrassa dos Campionats de Catalunya. Dijous al matí es va disputar el Fons Indoor on només hi teníem un sol participant en categoria absoluta i de dijous yarda a diumenge al matí es va disputar el Campionat de Catalunya Absolut Open.
    En total s’hi ha participat amb un total de 31 nedadors (16 homes i 15 dones) i s’han aconseguit 14 medalles (3 ors, 5 argents i 6 bronze) i un total de 56 finalistes.
    Cal destacar el paper dels nostres joves nedadors i del retorn esperançador a la competició de la nedadora Cata Corró.
    Al final del Campionat s’ha aconseguit el quart lloc a la classificació final.

    Resultats del Campionat Fons Indoor:
    -7è Marcos Godoy (34:25.69)

    A la tarda van començar les eliminatòries fins diumenge al matí en què va acabar el Campionat.

    Resultats més destacats (finalistes) al Campionat Absolut Open:

    -400 Lliures femenins: 8a Marina Garcia (4:21.82) i 10a Aina Olivan (4:27.80)
    -400 Lliures masculins: 11è Sergio de Celis (4:03.21) i 14è Marc Vivas (4:11.19) – Joan Casanovas (4:12.84-16è al matí)
    -100 Papallona femenins: 4a Judit Ignacio (1:02.46), 5a Cata Corró (1:02.55) i 18a Sandra Nicolás (1:07.84)
    -100 Papallona masculins: 7è Guillermo Perosanz (57.91), 8è Arnau Honrubia (58.68) i 17è Jofre Allande (58.89) – Sergio de Celis (Desq. a la final – 57.91 8è al matí)
    -100 Braça femenins: 3a Laura Díaz (1:13.42)
    -200 Esquena femenins: 4a Carla Seco (2:20.40) i 18a Aina Olivan (2:33.75)
    -50 Lliures femenins: 18a Laura Díaz (28.66)
    -50 Lliures masculins: 4t Joan Casanovas (24.10) i 18è Alejandro Hermosilla (25.14)
    -200 Estils femenins: 5a Marina Garcia (2:21.34), 11a Carla Seco (2:26.23) i 14a Aina Olivan (2:28.53)
    -200 Estils masculins: 12è Jofre Allande (2:13.71)
    -4×100 Lliures femenins: 3es (A. Olivan, M. Garcia, J. Ignacio, C. Seco) – 3:56.74
    -4×100 Lliures masculins: 1rs (A. Ramos, S. de Celis, J. Casanovas, G. Perosanz) – 3:27.38
    -800 Lliures femenins: 7a Marina Garcia (9:02.99) i 18a Laia Valls (9:28.78)
    -800 Lliures masculins: 13è Marcos Godoy (8:48.15)
    -200 Papallona femenins: 17a Sandra Nicolás (2:27.07)
    -200 Papallona masculins: 5è Guillermo Perosanz (2:07.09) i 6è Jofre Allande (2:08.06)
    -100 Lliures femenins: 5a Carla Seco (58.40) i 18a Júlia Ruíz (1:00.74)
    -100 Lliures masculins: 1r Sergio de Celis (50.64), 2n Alex Ramos (50.71) i 20è Guillermo Perosanz (58.00) – Joan Casanovas (Desq. – 51.98 5è al matí)
    -50 Braça femenins: 5a Laura Díaz (34.00) i 17a Laia Valls (36.15)
    -50 Esquena femenins: 3a Carla Seco (30.01)
    -50 Esquena masculins: 2n Àlex Ramos (26.26) i 13è Alejandro Hermosilla (28.83)
    -400 Estils femenins: 4a Aina Olivan (5:01.70)
    -400 Estils masculins: 8è Arnau Honrubia (4:46.99) i 12è Jofre Allande (4:43.52)
    -4×200 Lliures femenins: 3es (A. Olivan, M. Garcia, J. Ruíz, C. Seco) – 8:30.20
    -4×200 Lliures masculins: 3rs (G. Perosanz, A. Honrubia, A. Ramos, S. de Celis) – 7:37.34
    -1500 Lliures masculins: 7è Arnau Honrubia (16:17.84) i 10è Marcos Godoy (17:00.32)
    -200 Braça femenins: 1a Marina Garcia (2:26.91), 4a Laura Díaz (2:37.52) i 16a Laia Valls (2:48.82)
    -200 Braça masculins: 15è Jofre Allande (2:30.13)
    -100 Esquena femenins: 3a Carla Seco (1:04.16)
    -100 Esquena masculins: 3r Sergio de Celis (58.56)
    -200 Lliures femenins: 11a Marina Garcia (2:06.31)
    -200 Lliures masculins: 2n Alex Ramos (1:51.84), 5è Sergio de Celis (1:54.29) i 10è Joan Casanovas (1:56.80)
    -50 Papallona femenins: 2a Judit Ignacio (28.12)
    -50 Papallona masculins: 8è Joan Casanovas (25.87)
    -4×100 Estils femenins: 2es (C. Seco, M. Garcia, J. Garcia, A. Olivan) – 4:15.36
    -4×100 Estils masculins: 4ts (A. Ramos, J. Allande, J. Casanovas, S. de Celis) – 3:54.54

    Classificació per Clubs:
    1-CN Sant Andreu 2753.50 – 2-CN Terrassa 2169.20 – 3r CE Mediterrani 2061.50, 4t CN Sabadell 1903.50

    Felicitats a tots i totes!!

    A partir d’ara comença el compte enrera per aconseguir les mínimes que culminarà amb la disputa a la nostra piscina del Campionat d’Espanya Absolut Open de l’1 al 5 d’abril.

    COPA D’ESPANYA DE DIVISIÓ D’HONOR: TERCERES I QUARTS EN EL RETORN

    De divendres tarda a avui diumenge matí la piscina Pere Serrat ha estat la seu de la Copa d’Espanya de Divisió d’Honor i Primera i retornàvem a competir a la màxima categoria.
    Després de guanyar en homes i dones l’any 2012 i de renunciar la temporada següent vam tornar-hi la temporada 2017-18 a Segona guanyant en les dues categories i la temporada anterior repetíem a Primera Divisió. I el retorn ha estat positiu.
    Comptem amb un equip jove que ha donat la cara i ha aconseguit el tercer lloc en categoria femenina i quart en categoria masculina.
    L’equip ha estat format per un total de 21 nedadors (11 homes i 10 dones).

    Resultats dels nostres nedadors/es:

    -200 Braça femenins: 2a Marina Garcia (2:27.18) i 5a Laura Díaz (2:34.03)
    -200 Braça masculins: 1r Àlex Castejon (2:12.78) i 13è Jofre Allande (2:26.53)
    -100 Esquena femenins: 6a Carla Seco (1:03.43) i 10a Júlia Ruíz (1:06.34)
    -100 Esquena masculins: 6è Alex Ramos (57.04) i 12è Marc Tel (59.86)
    -800 Lliures femenins: 3a Aina Oliván (8:54.14) i 14a Laia Valls (9:29.16)
    -50 Papallona masculins: 11è Joan Casanovas (25.58) i 14è Arnau Honrúbia (25.86)
    -50 Papallona femenins: 4a Judit Ignacio (27.92) i 16a Xènia Farrerons (30.41)
    -200 Estils masculins: 3r Sergio de Celis (2:04.63) i 12è Joan Casanovas (2:08.70)
    -200 Estils femenins: 4a Marina Garcia (2:19.88) i 16a Laia Valls (2:32.40)
    -4×200 Lliures masculins: 3rs (S. de Celis, A. Ramos, J. Casanovas, M. Vivas) – 7:29.38
    -4×100 Lliures femenins: 3es (C. Seco, J. Ignacio, M. Garcia, A. Olivan) – 3:51.26
    -4×50 Estils masculins: 3rs (A. Ramos, A. Castejon, J. Casanovas, S. de Celis) – 1:42.88
    -4×50 Estils femenins: 4es (C. Seco, L. Díaz, J. Ignacio, M. Garcia) – 1:57.06
    -1500 Lliures masculins: 8è Arnau Honrúbia (16:04.03) i 14è Marcos Godoy (16:41.62)
    -50 Lliures femenins: 8a Judit Ignacio (27.07) i 14a Laura Díaz (28.06)
    -50 Lliures masculins: 3r Sergio de Celis (23.31) i 14è Alejandro Hermosilla (24.74)
    -200 Esquena femenins: 8a Júlia Ruíz (2:23.39) i 15a Aina Olivan (2:28.97)
    -200 Esquena masculins: 9è Alex Ramos (2:05.38) i 14è Marc Tel (2:10.42)
    -100 Braça femenins: 2a Marina Garcia (1:09.91) i 9a Laura Díaz (1:12.92)
    -100 Braça masculins: 2n Àlex Castejón (1:03.15) i 12è Jofre Allande (1:08.19)
    -4×200 Lliures femenins: 3es (C. Seco, M. Garcia, J. Ignacio, A. Olivan) – 8:18.39
    -4×50 Lliures femenins: 5es (C. Seco, M. Garcia, L. Díaz, J. Ignacio) – 1:47.50
    -4×50 Lliures masculins: 6ns (S. de Celis, J. Casanovas, A. Ramos, M. Vivas) – 1:33.93
    -400 Estils femenins: 7a Aina Olivan (4:59.59) i 12a Sandra Nicolás (5:10.34)
    -400 Estils masculins: 1r Àlex Castejón (4:19.77) i 11è Jofre Allande (4:39.58)
    -200 Lliures femenins: 9a Carla Seco (2:05.53) i 10a Marina Garcia (2:05.58)
    -200 Lliures masculins: 3r Sergio de Celis (1:50.62) i 8è Joan Casanovas (1:53.02)
    -100 Papallona femenins: 1a Judit Ignacio (1:01.05) i 16a Xènia Farrerons (1:07.52)
    -100 Papallona masculins: 1r Alex Ramos (53.79) i 9è Arnau Honrúbia (56.81)
    -50 Esquena femenins: 2a Carla Seco (29.39) i 11a Júlia Ruíz (31.56)
    -50 Esquena masculins: 11è Marc Tel (27.71) i 14è Alejandro Hermosilla (28.94)
    -4×100 Lliures masculins: 3rs (S. de Celis, J. Casanovas, A. Ramos, M. Vivas) – 3:24.02
    -200 Papallona masculins: 8è Arnau Honrúbia (2:06.13) i 9è Jofre Allande (2:06.48)
    -200 Papallona femenins: 2a Judit Ignacio (2:16.09) i 13a Sandra Nicolás (2:25.78)
    -100 Lliures masculins: 4t Alex Ramos (50.54) i 9è Joan Casanovas (51.70)
    -100 Lliures femenins: 3a Carla Seco (57.60) i 16a Inés López (1:00.85)
    -50 Braça masculins: 6è Àlex Castejón (29.28) i 16è Pol Yagües (32.57)
    -50 Braça femenins: 4a Laura Díaz (32.60) i 12a Laia Valls (34.87)
    -400 Lliures masculins: 3r Sergio de Celis (3:56.26) i 15è Marc Vivas (4:06.08)
    -400 Lliures femenins: 3a Aina Olivan (4:20.96) i 11a Júlia Ruíz (4:29.81)
    -4×100 Estils masculins: 2ns (A. Ramos, A. Castejon, J. Casanovas, S. de Celis) – 3:43.29
    -4×100 Estils femenins: 2es (C. Seco, M. Garcia, J. Ignacio, A. Olivan) – 4:10.99

    Classificació Final per equips:

    -Categoria Masculina: 1-Real Canoe NC 544.0 – 2n CD Gredos San Diego 438.0 – 3r CN Sant Andreu 422.5 i 4t CN Sabadell 416.0
    -Categoria Femenina: 1r CN Sant Andreu 606.0 – 2n CD Gredos San Diego 493.0 – 3r CN Sabadell 421.0

    Moltes felicitats a totes i tots!!

    SWIM CUP AMSTERDAM: BONES SENSACIONS DELS NOSTRES NEDADORS

    Amsterdam acollia, com cada any, la seva gran competició i en aquesta edició tenia l’interès afegit de poder aconseguir les mínimes pels Jocs.
    Amb aquestes condicions el Club va estar representat per 5 nedadors (3 homes i 2 dones) amb una bona presència a les finals i amb la Marina Garcia que va fer la mínima que es demanava a les eliminatòries i es va quedar a tres dècimes de la marca de la final.

    Resultats dels nostres nedadors:

    -Marina Garcia: 3a 200 Braça (2:25.86)
    -Àlex Castejón: 4t 200 Braça (2:12.98), 7è 400 Estils (4:22.78), 11è eliminatòries 200 Estils (2:05.86) i 18è eliminatòries 100 Braça (1:04.11)
    -Aina Olivan: 6a 800 Lliures (8:56.09), 11a 400 Lliures (4:20.50) i 32a 200 Lliures (2:06.18)
    -Alex Ramos: 6è 100 Papallona (54.07), 18è 200 Lliures (1:52.04) i 23è 100 Lliures (51.31)
    -Sergio de Celis: 14è 200 Lliures (1:51.55), 15è 100 Lliures (50.90) i 38è 50 Lliures (23.92)

    I ara a per la Copa d’Espanya.