TRAVESSIA A L’ESTANY DE BANYOLES: TRES PÒDIUMS PELS NOSTRES NEDADORS

Ahir es va disputar la 77a edició de la Travessia a l’Estany de Banyoles amb una bona participació dels nostres nedadors amb un total de 46 nedadors.

Aquesta Travessia acostuma a ser el primer gran acte de la temporada i trobada dels clubs catalans.

A la travessia de menors hi vam tenir 15 (4 noies i 11 nois), 19 a la femenina i 12 a la masculina.

Pel que fa als resultats destaquem:

-Travessia de Menors Siro Juárez segon i Cristian Córdoba tercer

-Travessia Femenina: Lara Hernández tercera

Una bona manera de començar la temporada.

CAMP. ESPANYA ABSOLUT D’ESTIU: CAMPIONS, SOTSCAMPIONES, DOS RÈCORDS D’ESPANYA I S’HAN SUPERAT LES 1000 MEDALLES EN AQUEST CAMPIONAT

De dimarts fins avui s’ha disputat a les instal·lacions del Club Natación Metropole de Las Palmas de Gran Canària el Campionat d’Espanya d’Estiu. I fins allà s’han desplaçat 17 nedadors del club (9 homes i 8 dones) que han fet història un cop més. Tornem a ser!!! Campions d’Espanya en categoria masculina i sotscampions en categoria femenina.
Serien moltes les coses a destacar però volem resaltar l’actuació general de tots els participants. Amb 10 participants menys respecte el darrer Campionat a Terrassa el 2019 hem assolit 50 finals (3 més) i, pel que fa a medalles, s’han aconseguit 18 (6 ors, 8 argents i 4 bronzes – 4 més). Però el més destacat és que s’han registrat 17 millors marques personals i de relleus (9 masculines i 8 femenines) i algunes més s’han quedat a tocar.
A més hem pogut veure el rècord d’Espanya en 100 Lliures de Sergio de Celis, a la primera posta del relleu 4×100 Lliures en què també es va fer un gran registre, el rècord d’Espanya de Clubs al relleu dels 4×100 Estils i el rècord del campionat de la Cata Corró als 200 Estils.
Però a més la medalla número 1000 en aquest Campionat (Cata Corró als 400 Estils). La consolidació de nedadors joves, grans actuacions als relleus o veure a la Marina Garcia destacar en les proves d’estil lliure. I seria un no parar.
I, finalment, donat el caràcter Open del Campionat tres segons llocs (Àlex Castejon en 200 Braça i els relleus masculins 4×100 Lliures i 4×100 Estils) han estat Campions d’Espanya al quedar darrera de nedadors francesos.

No podiem acabar millor la temporada tot i les dificultats. Bones vacances a totes i tots!!

Resultats dels nostres nedadors:

-50 Papallona masculins: 5è Alex Ramos (24.21)
-50 Braça femenins: 2a Marina Garcia (32.04) i 5a Laura Díaz (32.73)
-50 Esquena masculins: 2n Carles Coll (25.84) i 11è Diego Mira (26.73)
-50 Esquena femenins: 6a Carla Seco (29.91)
-1500 Lliures femenins: 7a Lara M. Hernández (16:58.81)
-50 Lliures masculins: 1r Carles Coll (22.47) i 8è Sergio de Celis (Desq. a la final – 22.91 al matí havia estat tercer)
-50 Lliures femenins: 11a Carla Seco (26.91) i 14a Nerea Ibáñez (27.18)
-400 Estils masculins: 1r Alex Castejon (4:19.22) i 7è Jofre Allande (4:31.17)
-400 Estils femenins: 1a Cata Corró (4:39.35) i 7a Aina Olivan (5:04.39)
-100 Esquena masculins: 4t Diego Mira (56.40)
-100 Esquena femenins: 12a Carla Seco (1:04.67)
-4×200 Lliures masculins: 3rs (S. De Celis, A. Ramos, A. Castejon, C. Coll) – 7:24.96
-4×200 Lliures femenins: 1es (N. Ibáñez, M. Garcia, A. Olivan, C. Corró) – 8:10.05
-400 Lliures femenins: 4a Marina Garcia (4:13.29), 16a Lara M. Hernández (4:24.04), 29a Aina Olivan (4:29.77) i 43a Laia Valls (4:34.67)
-100 Lliures masculins: 1r Sergio de Celis (49.12), 10è Álex Ramos (50.63)
-200 Papallona femenins: 3a Cata Corró (2:12.18)
-200 Papallona masculins: 4t Guillermo Perosanz (2:00.07) i 15è Jofre Allande (2:05.37)
-100 Braça femenins: 4a Laura Díaz (1:10.66) i 8a Marina Garcia (Baixa a la final – 1:10.65 al matí havia estat tercera)
-100 Braça masculins: 10è Àlex Castejon (1:03.43)
-4×100 Lliures femenins: 2es (C. Seco, N. Ibáñez, M. Garcia, C. Corró) – 3:48.66
-400 Lliures masculins: 14è Marc Vivas (3:59.43)
-100 Lliures femenins: 8a Nerea Ibáñez (58.04)
-200 Braça masculins: 2n Àlex Castejon (2:13.39 – Campió d’Espanya)
-200 Braça femenins: 5a Laura Díaz (2:31.51), 8a Marina Garcia (Baixa a la final – 2:35.01 al matí havia estat sisena) i 43a Laia Valls (2:50.54)
-200 Esquena masculins: 4t Diego Mira (2:01.60) i 23è Marc Tel (2:09.51)
-200 Esquena femenins: 5a Cata Corró (2:16.32) i 13a Carla Seco (2:21.40)
-800 Lliures femenins: 7a Lara M. Hernández (8:56.40)
-4×100 Lliures masculins: 2ns (S. de Celis, C. Coll, A. Ramos, M. Vivas) – 3:20.32 (darrera de França i per tant campions d’Espanya). Sergio de Celis Rècord d’Espanya en 100 Lliures (49.07) a la primera posta de relleu.
-100 Papallona masculins: 2n Álex Ramos (53.05) i 12è Guillermo Perosanz (55.13)
-200 Lliures masculins: 3r Sergio de Celis (1:49.34)
-200 Lliures femenins: 3a Marina Garcia (2:00.94), 10a Nerea Ibáñez (2:03.78) i 13a Aina Olivan (2:06.96)
-200 Estils masculins: 7è Àlex Castejon (2:04.45)
-200 Estils femenins: 1a Cata Corró (2:13.43 – Rècord del Campionat) i 14a Laura Díaz (2:22.85)
-4×100 Estils masculins: 2ns (D. Mira, C. Coll, A. Ramos, S. de Celis) – 3:39.47 – Rècord d’Espanya de Clubs (darrera de França i per tant campions d’Espanya)
-4×100 Estils femenins: 2es (C. Seco, M. Garcia, C. Corró, N. Ibáñez) – 4:10.56

Puntuació per equips:

Categoria masculina: 1r CN Sabadell 359.00 – 2n CD Gredos San Diego 338.00 – 3r CN Terrassa 308.50
Categoria femenina: 1r CN Sant Andreu 450.00 – 2n CN Sabadell 363.00 – 3r CD Gredos San Diego 314.00

CAMP. ESPANYA ABSOLUT: SERGIO DE CELIS BAT EL RÈCORD D’ESPANYA ALS 100 LLIURES A LA PRIMERA POSTA DEL RELLEU 4X100 LLIURES

Una altra gran notícia avui ens arriba de Las Palmas de Gran Canaria.

A la quarta jornada del campionat el nostre nedador Sergio de Celis ha tornat a batre el rècord d’Espanya als 100 Lliures amb un temps de 49.07 a la primera posta del relleu 4×100 Lliures. L’anterior rècord també era seu amb 49.08 al Ciutat de Barcelona el dia 6 de juny.

El relleu ha fet també una marca extraordinària de 3:20.32 que ha permès quedar segon per darrera de França, ja que el Campionat és Open i, per tant Campió d’Espanya.

L’equip que ha nedat el relleu ha estat: Sergio de Celis, Carles Coll, Álex Ramos i Marc Vivas.

A més ha suposat un nou rècord del Club l’anterior estava amb 3:21.64.

El Campionat està resultant molt bé pels nostres interessos i esperem arrodonir-lo demà amb una bona jornada.

Fotografia: equip del relleu 4×100 Lliures. D’esquerra a dreta: Marc Vivas, Sergio de Celis, Álex Ramos i Carles Coll.

CAMP. ESP. ABSOLUT: AVUI HEM FET HISTÒRIA. HEM ARRIBAT A LES 1000 MEDALLES ALS CAMPIONATS D’ESPANYA ABSOLUTS D’ESTIU!!

Avui a la piscina del Club Natació Metropole hem aconseguit la medalla número 1000 als Campionats d’Espanya Absoluts d’Estiu.
En concret la victòria de la nedadora Cata Corró als 400 estils femenins ha marcat aquesta fita històrica. A més coincideix amb una prova que ens ha donat grans alegries: dues finals olímpiques (Lourdes Becerra a Atlanta 1996 i Mireia Belmonte a Londres 2012) i la medalla de bronze de la Lourdes Becerra al Mundial de piscina curta de Hong Kong el 1999.
Una altra curiositat és que el primer Campionat d’Espanya Absolut en què va participar el Club va ser al Port de Barcelona fa exactament 100 anys el 1921 i a més va ser on vam aconseguir la primera medalla en una prova també molt nostra el 4×200 Lliures amb un equip format per Canturri, Alsina, Planell i Galan.
L’any 1994 a Múrcia s’arribava a les 500 medalles amb el bronze d’Esther Martínez als 50 Lliures.
73 anys vam haver d’esperar per arribar als 500 metalls i només 27 per doblar-les.
Una mica per davant van els Campionats Absoluts d’Hivern amb 1053 medalles. Les 1000 es van aconseguir a Barcelona a la piscina de la Nova Escullera l’any 2017.
Finalment al Campionat d’Espanya Open en portem 241.
Moltes gràcies Cata per aquest número tant rodó i a totes les nedadores, nedadors i tècnics que fan cada dia més gran el nostre club!!

JOCS DE TÒQUIO: MARINA GARCIA NO ACONSEGUEIX CLASSIFICAR-SE PER LA SEMIFINAL DELS 200 BRAÇA

Avui era el dia dels 200 metres Braça i l’objectiu era fer una bona marca i lluitar per entrar a les semifinals.
Ha nedat a la tercera sèrie amb les dues americanes King i Lazor, la japonesa Watanabe i una vella coneguda la Jessica Vall.
La ràpida sortida de l’americana King i de la japonesa Watanabe han sorprès a la nostra nedadors i, cosa extranya en ella, l’ha desconcertat i no ha aconseguit centrar-se en el plantejament que, amb el seu entrenador José A. del Catillo, havien previst.
Així ha baixat a la sisena posició al passe de 100 i, tot i que ha intentat acostar-se al grup capdavanter ha aconseguit superar a la bielorussa Zmuschka però no ha pogut amb la japonesa que l’hagués acostat al’objectiu.
Al final ha estat la vint-i-dos a menys de dos segons de la darrera classificada per la semifinal.
Tot i la decepció de la nedadora volem destacar la seva voluntat d’intentar-ho fins la darrera braçada.

CAMP. ESP. INFANTIL: SOTSCAMPIONES D’ESPANYA!!

De dimarts fins avui la nostra piscina de Can Llong ha acollit la 42a edició del Campionat d’Espanya Infantil d’Estiu amb un total de 416 participants (247 noies i 169 nois). El Campionat s’ha desenvolupat seguint el Protocol COVID i volem destacar l’estricte seguiment per totes les parts.
El Campionat tenia limitada la participació al rànking i els relleus només es podien inscriure sinó hi havia un mínim de quatre nedadors o nedadores inscrits en les proves individuals. En el cas dels relleus a més no puntuaven.
El nostre equip ha estat format per 11 nedadors (9 noies i 2 nois) i l’actuació ha estat molt bona amb un total de 25 finalistes i 5 medalles (3 argents i 2 bronzes). A més l’equip femení ha quedat segon per equips gràcies a les bones actuacions de totes elles.
Els dos nedadors que hi participaven també han fet una bona actuació amb 3 finals.

Resultats dels nostres nedadors:

-50 Lliures masculins: 15 anys: 6è Pablo Nevado (25.15) – 16 anys: 11è Guillem Amorós (25.07)
-100 Lliures femenins: 13 anys: 5a Natalia Muñoz (1:01.26) – 14 anys: 8a Lidia Guerrero (1:00.83)
-400 Estils femenins: 14 anys: 11a Sara Ulacia (5:23.16)
-200 Papallona femenins: 13 anys: 8a Sofia Muñoz (2:37.42) – 15 anys: 2a Núria Nasarre (2:23.98)
-4×200 Lliures femenins: 2es (L. Guerrero, N. Fernández, D. Bravo, N. Nasarre) – 8:51.64
-50 Lliures femenins: 13 anys: 7a Natalia Muñoz (28.38) – 15 anys: 4a Núria Nasarre (27.58)
-100 Lliures masculins: 15 anys: 10è Pablo Nevado (55.85) – 16 anys: 7è Guillem Amorós (54.18)
-100 Esquena femenins: 13 anys: 5a Natalia Muñoz (1:09.47) – 14 anys: 11a Sara Ulacia (1:10.37) – 15 anys: 8a Elena López (1:07.66)
-100 Braça femenins: 14 anys: 12a Lidia Guerrero (1:20.25)
-1500 Lliures femenins: 15 anys: 6a Clara Gabriel (18:14.54) i 7a Noa Fernández (18:23.10)
-200 Lliures masculins: 15 anys: 14è Pablo Nevado (2:05.79) – 16 anys: 11è Guillem Amorós (2:00.83)
-400 Lliures femenins: 13 anys: 3a Daniela Bravo (4:41.42) – 15 anys: 9a Noa Fernández (4:42.76) i 12a Clara Gabriel (4:45.26)
-200 Braça femenins: 14 anys: 12a Lidia Guerrero (2:52.37)
-200 Esquena femenins: 15 anys: 7a Elena López (2:25.69)
-4×100 Lliures femenins: 2es (N. Nasarre, L. Guerrero, E. López, N. Fernández) – 4:01.16
-200 Lliures femenins: 13 anys: 6a Daniela Bravo (2:15.07) – 14 anys: 14a Lidia Guerrero (2:17.76) – 15 anys: 9a Núria Nasarre (2:37.63)
-100 Papallona femenins: 13 anys: 3a Natalia Muñoz (1:06.17) i 9a Sofia Muñoz (1:11.18) – 15 anys: 6a Núria Nasarre (1:05.93)
-200 Estils femenins: 13 anys: 9a Natalia Muñoz (2:36.76) i 12a Daniela Bravo (2:38.97) – 14 anys: 11a Lidia Guerrero (2:34.09)
-800 Lliures femenins: 13 anys: 12a Daniela Bravo (10:07.15) – 15 anys: 12a Noa Fernández (9:41.70) i 13a Clara Gabriel (9:43.84)
-4×100 Estils femenins: 4es (E. López, L. Guerrero, N. Nasarre, N. Muñoz) – 4:33.23

Classificació per equips femenins:

1r Gredos San Diego 535.00 – 2n CN Sabadell 382.00 – 3r CN Caldes 288.00

I ara unes merescudes vacances i esperem que l’any vinent millori la situació.

 

GP INT. CIUTAT DE MATARÓ: PROTAGONISME TOTAL DELS NOSTRES NEDADORS

Des de dijous s’ha disputat a la piscina del CN Mataró el Gran Premi Internacional Ciutat de Mataró la darrera prova del Circuit Català. Un Gran Premi dominat clarament pels nostres nedadors i nedadores.
En total han estat 22 els nostres participants (12 homes i 10 dones) que han aconseguit 52 finals i 30 medalles (15 ors, 10 argents i 5 bronzes).
En paral·lel s’ha disputat el Campionat de Catalunya Júnior amb la participació de 3 nedadors (2 dones i un home) on ha destacat la medalla d’argent de Laia Valls als 200 Lliures de 16 anys i ha nedat 2 finals.
Ha estat una bona preparació pels Campionats d’Espanya Absoluts i Júniors del 3 al 7 d’agost.

Resultats més destacats (finalistes i júniors destacats):

-200 Braça femenins: 1a Marina Garcia (2:27.37), 2a Cata Corró (2:30.57) i 5a Laura Díaz (2:34.18) – 14a júnior Laia Valls (2:52.95)
-200 Braça masculins: 1r Àlex Castejon (2:16.54)
-50 Lliures masculins: 1r Carles Coll (22.53), 2n Sergio de Celis (22.99) i 8è Àlex Ramos (23.92)
-50 Esquena femenins: 2a Carla Seco (30.06)
-50 Esquena masculins: 1r Carles Coll (26.05), 3r Diego Mira (26.99), 14è Sergio de Celis (28.55) i 15è Marc Tel (28.61)
-1500 Lliures femenins: 3a Lara M. Hernández (17:11.07)
-200 Lliures femenins: 1a Cata Corró (2:02.24), 2a Nerea Ibáñez (2:03.25), 4a Aina Olivan (2:05.22) i 15a Laia Valls (2:11.04-5a júnior i 2a en 16 anys). 20a júnior Nadia González (2:16.48)
-200 Lliures masculins: 2n Sergio de Celis (1:50.54), 4t Marc Vivas (1:53.08), 8è Alex Ramos (1:54.10)
-200 Esquena femenins: 5a Carla Seco (2:21.51)
-200 Esquena masculins: 1r Diego Mira (2:02.78), 3r Carles Coll (2:07.34) i 11è Marc Tel (2:09.12)
-100 Braça femenins: 1a Laura Díaz (1:11.87) – 15a júnior Laia Valls (1:20.70)
-100 Braça masculins: 12è júnior Sergey Clavé (1:11.31)
-400 Estils femenins: 1a Cata Corró (4:43.22) i 4a Aina Olivan (5:02.45)
-400 Estils masculins: 1r Àlex Castejon (4:27.96)
-100 Esquena femenins: 5a Carla Seco (1:05.04)
-100 Esquena masculins: 1r Diego Mira (56.98) i 11è Marc Tel (56.98)
-200 Estils femenins: 3a Laura Díaz (2:22.34)
-200 Estils masculins: 1r Carles Coll (2:03.38) i 2n Àlex Castejon (2:05.71)
-100 Papallona femenins: 1r Cata Corró (1:00.93)
-100 Papallona masculins: 2n Alex Ramos (53.71) i 3r Guillermo Perosanz (55.97)
-400 Lliures femenins: 1a Cata Corró (4:14.73), 4a Aina Olivan (4:22.06), 5a Lara M. Hernández (4:24.08) i 17a Laia Valls (4:33.47-5a júnior) – 20a júnior Nadia González (4:51.32)
-400 Lliures masculins: 5è Sergio de Celis (4:00.27) i 8è Marc Vivas (4:03.44)
-100 Lliures femenins: 2a Nerea Ibáñez (57.50) – 9a 16 anys Nadia González (1:02.03)
-100 Lliures masculins: 1r Sergio de Celis (49.94) i 2n Alex Ramos (50.53)
-200 Papallona femenins: 1a Cata Corró (2:12.61)
-200 Papallona masculins: 1r Guillermo Perosanz (2:01.60)
-800 Lliures femenins: 2a Lara M. Hernández (8:57.90) i 5a Aina Olivan (9:08.24)
-50 Papallona masculins: 4t Sergio de Celis (24.70) i 5è Carles Coll (24.85)

Moltes felicitats a totes i tots!!

Fotografia: Cata Corró amb 5 i Carles Coll amb 3 han estat els grans protagonistes amb més de la meitat dels ors aconseguits pels nostres nedadors

CAMP. ESP. ALEVÍ: DOS BRONZES I TRES FINALS

De dimecres fins avui 3 dels nostres alevins (2 noies i 1 noi) han participat al Campionat d’Espanya Aleví a la piscina Sylvia Fontana de Tarragona.
A causa de la COVID aquest any els Campionats es disputen amb una participació limitada i les inscripcions es fan per rànking i això fa que nedadors i nedadores que, en condicions normals, participarien i han quedat fora. Això afecta, per exemple, a no poder inscriure equips de relleus.
Els nostres participants han aconseguit 2 medalles de bronze i 3 finals.

Resultats dels nostres nedadors:

-Jana Pozo: 12a 100 Esquena (1:22.46) i 15a 100 Lliures (1:12.38)
-Marc Corona: 3r 100 Lliures (55.95), 3r 200 Estils (2:18.33), 4t 200 Lliures (2:02.86) i 11è 100 Esquena (1:05.56)
-Claudia Canchado: 14a 200 Braça (3:09.20)

Esperem que la temporada vinent es vagin normalitzant les coses i podem tenir una participació més important. I ara unes merescudes vacances.

FINAL TERRITORIAL BENJAMÍ: QUARTS DE CATALUNYA I MOLT BONA EXPERIÈNCIA

Des de divendres fins diumenge al matí els nostres benjamins han disputat la Final Territorial a la piscina Sylvia Fontana de Tarragona.
En aquesta competició es neda en dos tipus de proves: la Q64 i les proves de 200 o de 100 segons l’edat. La Q64 consisteix en nedar 50 de cada estil i amb els resultats es van reorganitzant les sèries segons els posicions i al final es determina la classificació de la prova.
Un total de 18 nois i 9 noies han representat al nostre club. En aquesta competició cada dia neda un grup de nedadors.
Malauradament els nostres nedadors més grans no només van poder nedar el divendres al matí. A la tarda no van poder a causa d’un positiu i això ha impedit lluitar per la tercera posició per equips. Llàstima, s’ha fet un gran esforç entre tots. Al final hem quedat quarts.

Resultats dels nostres nedadors:

Divendres matí

Masculí Q64 11 anys:
-10è Marc Soriano (8ns 50 Esquena 45.09 – 4ts 50 Braça 45.99 – Semif 50 Papallona 38.10 – Final 50 Lliures 34.66)
-33è Èric Carrasco (8ns 50 Esquena 46.18 – 4ts 50 Braça 51.32 – Semif 50 Papallona 49.80 – Final 50 Lliures 37.62)
-40è Gerard Gangonells (8ns 50 Esquena 44.81 – 4ts 50 Braça 50.90 – Semif 50 Papallona 44.51 – Final 50 Lliures 38.92)
-48è Pau Tous (8ns 50 Esquena 50.64 – 4ts 50 Braça 58.80 – Semif 50 Papallona 1:01.87 – Final 50 Lliures 39.83)
Femení Q64 10 anys:
-23a Laia Romero (8ns 50 Esquena 50.44 – 4ts 50 Braça 52.87 – Semif 50 Papallona Desq – Final 50 Lliures 41.30)
Masculí 200 Lliures 11.5 anys: 11è Diego Calero (3:01.38)
Femení 200 Lliures 10.5 anys: 14a Mara Moreno (3:16.02)
Masculí 200 Estils 11.5 anys: 5è Oriol Gil (3:07.73) i 15è Arnald Pahisa (3:24.08)
Femení 200 Estils 10.5 anys: 7a Chloe Medrano (3:29.42)

Divendres tarda: els nostres nedadors i nedadores no van poder competir a causa d’un positiu per COVID

Dissabte matí
Femení Q64 9 anys:
-7a Aisha Cissé (8ns 50 Esquena 49.99 – 4ts 50 Braça 59.83 – Semif 50 Papallona 51.99 – Final 50 Lliures 41.82)
Masculí 100 Lliures 10.5 anys: 2n Marco Juárez (1:16.92), 4t Alex Muñoz (1:19.65), 18è Mario Riera (1:24.91), 32è Jan Castellanos (1:29.64), 37è Mikel Mercedes (1:31.45), 49è Martí Mercedes (1:36.10) i 61è Danieli Zakharyan (1:40.88)
Femení 100 Lliures 9.5 anys: 9a Núria Martí (1:32.02), 14a Valeria Blanca (1:34.69), 22a Lucía Mata (1:37.88), 35a Berta Ribot (1:42.67) i 40a Evelyn Arenas (1:43.38)

Dissabte tarda:
Masculí Q64 10.5 anys:
-5è Marco Juárez (8ns 50 Esquena 43.75 – 4ts 50 Braça 47.26 – Semif 50 Papallona 42.34 – Final 50 Lliures 35.41)
-10è Alex Muñoz (8ns 50 Esquena 44.60 – 4ts 50 Braça 57.63 – Semif 50 Papallona 45.27 – Final 50 Lliures 36.57)
-12è Mario Riera (8ns 50 Esquena 43.96 – 4ts 50 Braça 51.75 – Semif 50 Papallona 49.94 – Final 50 Lliures 36.73)
-36è Jan Castellanos (8ns 50 Esquena 46.59 – 4ts 50 Braça 50.88 – Semif 50 Papallona 53.04 – Final 50 Lliures 40.56)
-44è Mikel Mercedes (8ns 50 Esquena 49.03 – 4ts 50 Braça 56.11 – Semif 50 Papallona 57.10 – Final 50 Lliures 42.75)
-51è Martí Mercedes (8ns 50 Esquena 48.25 – 4ts 50 Braça 53.66 – Semif 50 Papallona 55.06 – Final 50 Lliures 44.15)
-53è Danieli Zakharyan (8ns 50 Esquena 51.49 – 4ts 50 Braça 58.63 – Semif 50 Papallona 1:00.91 – Final 50 Lliures 44.37)
Femení Q64 9.5 anys:
-13a Núria Martí (8ns 50 Esquena 49.37 – 4ts 50 Braça 57.02 – Semif 50 Papallona 51.71 – Final 50 Lliures 42.72)
-17a Valeria Blanca (8ns 50 Esquena 46.51 – 4ts 50 Braça 1:02.29 – Semif 50 Papallona 53.77 – Final 50 Lliures 43.40)
-32a Evelyn Arenas (8ns 50 Esquena 53.62 – 4ts 50 Braça 1:00.00 – Semif 50 Papallona 52.67 – Final 50 Lliures 45.56)
-34a Lucía Mata (8ns 50 Esquena 52.58 – 4ts 50 Braça 1:09.14- Semif 50 Papallona 1:04.59 – Final 50 Lliures 45.67)
-44a Berta Ribot (8ns 50 Esquena 54.04 – 4ts 50 Braça 1:01.48 – Semif 50 Papallona 1:04.60 – Final 50 Lliures 48.61)
Femení 100 Lliures 9 anys: 6a Aisha Cissé (1:35.24)

Diumenge matí:
Masculí Q64 9 anys:
-19è Marc Cid (8ns 50 Esquena 52.53 – 4ts 50 Braça 1:03.10 – Semif 50 Papallona 57.83 – Final 50 Lliures 44.34)
-22è Ivan Baño (8ns 50 Esquena 51.17 – 4ts 50 Braça 59.48 – Semif 50 Papallona 53.42 – Final 50 Lliures 45.73)
-42è Lars Dos Santos (8ns 50 Esquena 52.75 – 4ts 50 Braça 58.33 – Semif 50 Papallona 1:00.45 – Final 50 Lliures 49.35)
-51è Biel González (8ns 50 Esquena 1:00.01 – 4ts 50 Braça 59.11 – Semif 50 Papallona 1:06.43 – Final 50 Lliures 53.02)
Masculí Q64 9.5 anys:
-18è Adrian Córdoba (8ns 50 Esquena 47.94 – 4ts 50 Braça 55.49 – Semif 50 Papallona 51.52 – Final 50 Lliures 41.66)

Classificacions per equips:
1r CN Sant Andreu 2.326,00 – 2n CN Terrassa 2.281,00 – 3r UE Horta 1.570,00 i 4t CN Sabadell 1.468,00

Fotografia: Nedadors i nedadores 2011 i 2012

CAMP. CAT. INFANTIL: SOTS CAMPIONS!!, 66 FINALS I 23 MEDALLES

Un total de 25 nedadors (8 nois i 17 noies) han participat des de dijous a la piscina Sylvia Fontana de Tarragona al Campionat de Catalunya Infantil d’Estiu.
Els nostres nedadors i nedadores han fet una gran actuació i més de les dues terceres parts de les sortides han estat finals per la tarda. En total han estat 66 finals i d’aquestes 23 han pujat al pòdium (un 34.8%) amb un total de 11 ors, 5 argents i 7 bronzes. Això demostra el gran nivell del nostre equip.

Resultats dels nostres nedadors:

-200 Braça femenins 14 anys: 10a Miriam Marchenkov (3:04.40)
-200 Braça femenins 15 anys: 3a Anaïs Sagarra (2:51.21)
-200 Braça masculins 15 anys: 11è Joel López (2:43.31) i 18è Carlos Píriz (2:49.58)
-50 Lliures femenins 13 anys: 2a Natalia Muñoz (28.26) i 13a Marta Martín (29.95)
-50 Lliures femenins 14 anys: 4a Lidia Guerrero (28.04)
-50 Lliures femenins 15 anys: 1a Núria Nasarre (27.31) i 5a Elena López (28.33) i 17a Elsa Barreras (29.24)
-50 Lliures masculins 15 anys: 1r Pablo Nevado (25.03)
-50 Lliures masculins 16 anys: 3r Guillem Amorós (24.58)
-1500 Lliures femenins 15 anys: 3a Clara Gabriel (18:06.90), 4a Noa Fernández (18:20.37) i 9a Ariane Gutiérrez (19:00.24)
-4×200 Lliures femenins: 1es (L. Guerrero, E. López, N. Nasarre, N. Fernández) – 8:50.18
-4×200 Lliures masculins: 6ns (P. Nevado, C. Piriz, J. López, G. Amorós) – 8:25.92
-200 Esquena femenins 14 anys: 7a Sara Ulacia (2:32.67), i 8a Irene Mora (2:32.81)
-200 Esquena femenins 15 anys: 3a Elena López (2:27.11)
-200 Esquena masculins 15 anys: 12è Sebastian Monk (2:25.71) i 24è Pablo Cruz (2:37.41)
-200 Esquena masculins 16 anys: 22è Alex Ortega (2:32.97)
-100 Braça femenins 14 anys: 5a Lidia Guerrero (1:20.33)
-100 Braça femenins 15 anys: 4a Anaïs Sagarra (1:19.12)
-100 Braça masculins 15 anys: 11è Joel López (1:13.69) i 28è Carlos Piriz (1:20.73)
-100 Braça masculins 16 anys: 15a Carles Peiró (1:14.22)
-200 Lliures femenins 13 anys: 1a Daniela Bravo (2:12.65), 5a Sofia Muñoz (2:19.89) i Marta Martín (Desqualificada)
-200 Lliures femenins 14 anys: 13a Laura Cortés (2:20.09) i 27a Miriam Marchenkov (2:26.19)
-200 Lliures femenins 15 anys: 5a Núria Nasarre (2:12.01), 8a Noa Fernández (2:13.40) i 11a Clara Gabriel (2:15.94)
-200 Lliures masculins 16 anys: 5è Guillem Amorós (2:00.93)
-400 Estils femenins 14 anys: 4a Sara Ulacia (5:23.79)
-400 Estils femenins 15 anys: 7a Ariadne Gutiérrez (5:34.91)
-400 Estils masculins 16 anys: Alex Ortega (Desqualificat)
-4×100 Estils femenins: 2es (E. López, A. Sagarra, N. Nasarre, L. Guerrero) – 4:33.88 -4×100 Estils masculins: 4ts (S. Monk, J. López, C. Peiró, G. Amorós) – 4:14.44
-100 Esquena femenins 13 anys: 1a Natalia Muñoz (1:09.74)
-100 Esquena femenins 14 anys: 3a Sara Ulacia (1:10.79), 4a Irene Mora (1:12.17) i 30a Laura Cortés (1:18.94)
-100 Esquena masculins 15 anys: 10è Sebastian Monk (1:07.11)
-200 Estils femenins 14 anys: 16a Miriam Marchenkov (2:42.82) i Lidia Guerrero (Desqualificada)
-200 Estils femenins 15 anys: 5a Elena López (2:33.37), 10a Elsa Barreras (2:40.35) i 12a Ariadne Gutiérrez (2:38.57)
-200 Estils masculins 15 anys: 8è Joel López (2:23.24) i 10è Carlos Píriz (2:25.28)
-200 Estils masculins 16 anys: 8è Guillem Amorós (2:19.77) i 26è Alex Ortega (2:30.02)
-100 Papallona femenins 13 anys: 1a Natalia Muñoz (1:06.46) i 5a Sofia Muñoz (1:11.41)
-100 Papallona femenins 14 anys: 12a Lidia Guerrero (1:12.52) i 20a Miriam Marchenkov (1:16.34)
-100 Papallona femenins 15 anys: 1a Núria Nasarre (1:05.49), 7a Xènia Pastor (1:10.82), 8a Ariadne Gutiérrez (1:10.94), 9a Elsa Barreras (1:11.09) i 24a Elena López (1:14.48)
-100 Papallona masculins 16 anys: 12è Carles Peiró (1:02.55)
-400 Lliures femenins 13 anys: 1a Daniela Bravo (4:43.77)
-400 Lliures femenins 14 anys: 3a Sara Ulacia (4:47.56) i 9a Laura Cortés (4:55.04)
-400 Lliures femenins 15 anys: 5a Noa Fernández (4:37.79), 6a Clara Gabriel (4:39.90) i 16a Xènia Pastor (4:52.40)
-400 Lliures masculins 15 anys: 6è Carlos Píriz (4:26.63)
-4×100 Lliures femenins: 1es (L. Guerrero, E. López, N. Nasarre, N. Fernández) – 4:03.49
-4×100 Lliures masculins: 3rs (G. Amorós, C. Peiró, S. Monk, C. Piriz) – 3:46.28
-100 Lliures femenins 13 anys: 2a Natalia Muñoz (1:01.69), 7a Marta Martín (1:04.03) i 10a Sofia Muñoz (1:05.74)
-100 Lliures femenins 14 anys: 7a Lidia Guerrero (1:01.48)
-100 Lliures femenins 15 anys: 6a Elena Lopez (1:02.10)
-100 Lliures masculins 16 anys: 4t Guillem Amorós (54.65) i 18è Carles Peiró (57.73)
-200 Papallona femenins 13 anys: 2a Sofia Muñoz (2:39.36)
-200 Papallona femenins 15 anys: 1a Núria Nasarre (2:28.84), 5a Xènia Pastor (2:35.48), 6a Ariadne Gutierrez (2:38.16), i 10a Elsa Barreras (2:45.72)
-200 Papallona masculins 15 anys: 12è Joel López (2:32.70)
-800 Lliures femenins 13 anys: 1a Daniela Bravo (9:50.42)
-800 Lliures femenins 13 anys: 10a Laura Cortés (10:16.43)
-800 Lliures femenins 15 anys: 4a Noa Fernández (9:35.05), 6a Clara Gabriel (9:38.72) i 14a Xènia Pastor (10:10.40)
-4×100 Estils mixtes: 2ns (E. López, J. López, N. Nasarre, G. Amorós) – 4:21.73

Puntuació per equips:
1r CN Sant Andreu 2.750,50 – 2n CN Sabadell 2.484,00 – 3r CN Caldes 2.340,00

Moltes felicitats a totes i tots!! I ara a preparar els Campionats d’Espanya.