UN OR PER L’EMMA GARCIA I UN ARGENT PER LA TXELL FERRÉ A LA SUPERFINAL DE LA COPA DEL MÓN

Nat. Artística – Grandíssim paper el de les nostres nedadores Emma Garcia i Txell Ferré a la Super Final de la Copa del Món disputada a Oviedo del 2 al 4 de juny.

En total la Selecció Espanyola ha aconseguit un total de 9 medalles en 11 proves disputades (4 ors, 4 argents i 1 bronze) tancant una temporada on ha estat el millor equip de la Copa del Món.

Divendres l’Emma es va penjar l’or al Duet Mixte Tècnic juntament amb el nedador Dennis González. En total van aconseguir una puntuació de 237.6534 seguits de la parella colombiana que va aconseguir 222.2617.

Dissabte la Txell es va penjar la medalla d’Argent a la Rutina d’Equip Lliure amb una puntuació de 247.8666 per darrera d’Israel que va obtenir una puntuació de 256.1375

Diumenge l’Emma juntament amb la Txell van ser cinquenes a la Rutina Acrobàtica.

Moltes felicitats a les dues!!

I ara a preparar les grans competicions internacionals d’aquest estiu.

COPA DEL MÓN: L’EMMA GARCIA ES PENJA L’OR AL DUO TÈCNIC

El cap de setmana passat es va dipustar a Soma Bay (Egipte) la tercera etapa de la Copa del Món de Natació Artística.

La nostra nedadora Emma Garcia hi ha participat a la prova de Duo tècnic mixte amb el nedador Fernando Díaz. I no podia anar millor ja que van aconseguir guanyar la medalla d’or amb una puntuació de  244.8500 punts per davant dels duos de Kazajstan i de Colòmbia.

Continuen així les grans actuacions de la nostra nedadora. Moltes felicitats Emma!!

Fotografia: La nedadora Emma Garcia i Fernando Díaz amb la medalla d’or aconsegida. @aquatics.cst

GRANS RESULTATS DE LES NOSTRES NEDADORES I NEDADOR AL CAMP. ESPANYA INFANTIL PER FFTT

Aquest diumenge es va disputar a la Nucia (Alacant) el Campionat d’Espanya Infantil per Federacions Territorials.

El nostre Club ha estat representat per dues nedadores i un nedador: Alba Rosal, Raquel Gimeno i Eneko Sánchez i han estat acompanyats per la nostra entrenadora Paula Alcorta formant part de la Selecció Catalana.

Tots tres han fet grans actuacions i han contribuit al tercer lloc de la Selecció per darrera de Madrid i Canàries.

L’Eneko Sánchez i l’Alba Rosal han aconseguit dos medalles cadascun. L’Eneko ha aconseguit 2 ors en: Solo Masculí i Duo Mixte i l’Alba or en Solo Femení i argent en Duo Lliure.

Els resultats de la nostra participació ha estat:

-Alba Rosal: 1a en Solo Femení (241.1397), 2a en  Duo Lliure (233.8663 acompanyada per la nedadora Paula Marcipar) i 6a en Figures (78.3939)
-Eneko Sánchez: 1r en Solo Masculí (200.4244), 1r en Duo Mixte (207.6830 acompanyat per la nedadora Judith Simó) i 20è en figures (73.2848)
-Raquel Gimeno: 5a en Duo Lliure (217.0110 acompanyada per la nedadora Carla Roiz) i 10a en figures (75.5212)

Moltes felicitats!!

LA NEDADORA D’ARTÍSTICA ABRIL CONESA ES RETIRA

La nostra nedadora d’Artística Abril Conesa ha anunciat la seva retirada als seus 23 anys.

Formada al CN Granollers als 13 anys va ingressar a la Residència Blume i, als darrers anys, al CAR de Sant Cugat formant part de la Selecció Espanyola. Aquesta temporada s’havia incorporat a les nostres files i ha participat al Campionat d’Espanya Júnior i Sènior de Palma de Mallorca fent duo amb l’Emma Garcia.

Es retira amb un gran palmarès:

-Diploma Olímpic als Jocs de Tòquio en Equip

-2 Bronzes als Campionats del Món en Highlight (Gwangju 2019 i Budapest 2022)

-2 Medalles als Campionats d’Europa: Argent a Budapest 2021 en Equip lliure i Bronze a Glasgow 2018 en Combo

A la seva carta de comiat ha volgut fer un seguit d’agraiments i reflexions:

“No em retiro amb tristesa, sinó amb la satisfacció d’haver fet tot el possible per assolir les meves metes, d’haver donat el millor de mi a cada entrenament i competició, però sobretot me’n vaig orgullosa de com m’he format com a esportista i persona”

“Donar les gràcies al Club Natació Granollers, club on em vaig iniciar al món de la Natació Artística i que m’ha acompanyat tots aquests anys. Allà vaig aprendre els valors de l’esport, de la companyonia i vaig desenvolupar la passió per aquest esport. També estic molt agraïda el Club Natació Sabadell, que em va donar la mà, i m’han mostrat tot el suport i ajuda durant tot aquest darrer any”.

Moltes gràcies i molta sort Abril!!

Fotografia: Abril Conesa/Federació Catalana de Natació

CAMP. ESP. JÚNIOR I SÈNIOR: GRAN CAMPIONAT EN CATEGORIA JÚNIOR

De divendres a diumenge les instalacions de Son Moix (Palma de Mallorca) han acollit l’edició d’enguany del Campionat d’Espanya Júnior i Sènior d’Hivern.
El nostre club ha comptat amb la participació de 13 nedadores (11 júnior i 2 sèniors) amb uns excel·lents resultats en categoria júnior on s’han aconseguit dues medalles: argent en solo de la Txell Ferré i el bronze en duo de la Xènia de la Puente i de la mateixa Txell.
Llàstima del quart lloc a la prova d’equip en què han quedat molt a prop del tercer que ha estat el Circulo Mercantil.
A nivell sènior la particiàció s’ha limitat a un duo lliure.

Resultats de les nostres nedadores:

Categoria Júnior:

-Solo: 2a Meritxell Ferré (441.4917)
-Duo: 3es Xènia de la Puente i Meritxell Ferré (413.6958)
-Equip: 4es Jana Ambite, Xènia de la Puente, Meritxell Ferré, Sofia Gil, Henar López, Júlia Medina, Anna Muñoz, Júlia Terencia i reserves Valeria López i Claudia Reyes (471.4292)
-Rutina Acrobàtica: 6es Jana Ambite, Xènia de la Puente, Meritxell Ferré, Sofia Gil, Valeria López, Henar López, Júlia Medina, Anna Muñoz, Claudia Reyes, Júlia Terencia i reserva Irina López (123.7958)
-Classificació per equips: Cinquenes

Categoria Absoluta:

-Duo Lliure: 12es Abril Conesa i Emma García (118.1458)

Moltes felicitats a totes!!

COPA CATALANA: BONS RESULTATS DELS NOSTRES EQUIPS I UN BRONZE EN CATEGORIA 2

Diumenge es va disputar a la piscina Nova Escullera del Club Natació Barcelona la segona jornada de la Copa Catalana en què es disputava la prova d’Equip Lliure.

El nostre Club va estar representat per quatre equips: 2 a Copa categoria 2 i 2 a Copa categoria 3.

A Copa categoria 2 van aconseguir classificar-se terceres i quartes:

  • Terceres l’equip format per Gina Pérez, Luna Martín, Andrea Estévez, Abril Font, Marta Vázquez, Mariona Martí, Irene Valdivieso, Rut Raluy i reserva Danae Godínez.
  • Quartes l’equip format per Inés Magdaleno, Laura Fernández, Mireia Sas, Noa Álvarez, Abril Alonso, Míriam Polo, Berta Pujol, Romina Picarella i reserves Carla Escanes i Natalia Oller.

A Copa categoria 3 van aconseguir classificar-se en cinquenes i novenes:

  • Cinquenes l’equip format per Nuala Cosigny, Paula Palos, Irene Gangonells, Aina Garcia, Júlia Estévez, Carla Sancho, Valeria González i Ainhoa García.
  • Novenes l’equip format per Berta Panadès, Ginesta Martí, Lucía Zamora, Aitana Martínez, Aina Luna, Carla Cabré, Carla Hernández i Daria Romanova.

Moltes felicitats a totes!!

COPA DEL MÓN: GRAN PAPER DE LES NOSTRES NEDADORES EMMA GARCIA I TXELL FERRÉ

De divendres a diumenge es va disputar a la ciutat canadenca de Markham la primera prova de la Copa del Món.

El nostre club va estar representat per dues nedadores: Emma García i Merixell Ferré amb molt bones actuacions.

L’Emma va pujar al pòdium en duet tècnic mixte i va ser sisena en Rutina Acrobàtica i, per la serva part la Meritxell amb un magnífic quart lloc en Solo Lliure i onzena en Duo Tècnic.

Resultats de les nostres nedadores:

  • Emma García: Bronze en Duo Tècnic Mixte fent parella amb Fernando Díaz (188.7458) i 6a en Rutina Acrobàtica (189.6875)
  • Meritxell Ferré: 4a Solo Lliure (211.8040) – 11a Duo Tècnic fent parella amb Lilou Lluis Valette (170.3124)

Moltes felicitats a les dues!!

CAMP. ESPANYA ALEVÍ I INFANTIL D’HIVERN: FANTÀSTICA ACTUACIÓ I CAMPIONES D’ESPANYA INFANTIL

Grandíssim el Campionat d’Espanya Aleví i Infantil disputat aquest cap de setmana a Oviedo.

Un total de 28 nedadores i 1 nedador (11 alevins i 18 infantils) hi han participat amb un resultats excel·lents.

Les primeres en competir van ser les alevines. Onze van competir en figures on va destacar l’Abril Caballero que es va aconseguir quedar primera d’un total de 304 participants

No van tenir representació al Duo mixte i això va afectar a la classificació final per equips, però en canvi, van aconseguir un meritòri 4 lloc al Combo Lliure.

I dissabte tarda i diumenge va ser el torn de l’equip infantil.

En primer lloc van competir en la modalitat de figures on cal destacar els resultats de Carla Díaz segona de l’any 2009 i Carla Hernández tercera de l’any 2010.

Seguidament va ser el toro del duet mixte format per a Carla Díaz i el Eneko Sánchez que van penjar-se la medalla d’or, desprès d’una brillant actuació.

I el diumenge per a tancar la competició van participar els nostres equips en la modalitat de rutina combinada, on l’equip Infantil A va a aconseguir la medalla de bronze amb una brillant execució i l’equip Infantil B es va posicionar en 14 posició.

Aquests excel·lents resultats van fer que l’equip infantil aconseguís el trofeu de club campió de la seva categoria.

Al finalitzar la competició es va realitzar la prova de selecció infantil on els esportistes Eneko Sánchez, Alba Rosal i Raquel Gimeno han estat convocats per a la propera concentración de la selecció infantil.

Moltíssimes felicitats a totes!!

Resultats de les nostres nedadores alevins:

Figures
-1a Abril Caballero (2011) – 73.7200 , 14a Judit Gros (2011) – 68.0711 , 25a Sara Pérez (2011) – 66.2311 , 33a Arlet Campo (2011) – 65.3556 , 40a Júlia Martí (2011) – 64.2133 , 55a Daniela Ramírez (2011) – 62.7244, 106a Aina Guinart (2011) – 58.6578 , 123a Ariadna Márquez (2012) – 57.2667 , 135a Alba Borrego (2011) – 56.4044 , 144a Martina Páez (2011) – 55.7111 , 218a Eri Aoki (2012) – 52.3467

Combo Lliure
-4es 158.7583
Eri Aoki, Abril Caballero, Arlet Campo, Judit Gros, Aina Guinart, Ariadna Márquez, Júlia Martí, Martina Páez, Sara Pérez, Daniela Ramírez i Alba Borrego (reserva)

Classificació per equips: 11es 227.1028 punts

Resultats de les nostres nedadores i nedadors infantils:

Figures
-6a Carla Díaz (2a any 2009) – 77.2788 , 7a Alba Rosal (2008) – 77.1455 , 9a Emma Tirado (2008) – 74.6788 , 12a Raquel Gimeno (2009) – 74.3636 , 19a Carla Hernández (3a any 2010) – 73.1758 , 32a Ana Sánchez (2008) – 71.7576 , 37a Daniela Varea (2009) – 71.1576 , 46a Juliette del Cerro (2009) – 69.7758 , 62a Nerea Borreguero (2010) – 68.1636 , 63a Aina Morral (2010) – 68.1030 , 70a Berta Cirés (2010) – 67.4545 , 71a Xènia Ridere (2008) – 67.3576 , 76a Júlia Nadal (2009) – 66.9455 , 105a Marina Estévez (2010) – 64.2000 , 205a Martina Aljama (2010) – 57.4242 , 292a Carla Garcia (2010) – 33.5636 i 293a Eneko Sánchez (2009) – 32.9333

Duo Mixte
-1rs Carla Díaz (2009) i Eneko Sánchez (2009) – 198.2103

Combo Lliure
-Equip 1 – 3es 233.0479
Juliette del Cerro, Carla Díaz, Raquel Gimeno, Júlia Nadal, Xènia Ridere, Alba Rosal, Eneko Sánchez, Ana Sánchez, Emma Tirado i Daniela Varea
-Equip 2 – 14es 158.6113
Martina Aljama, Nerea Borreguero, Berta Cirés, Marina Estévez, Carla Garcia, Carla Hernández i Aina Morral

Classificació per equips: 1es 452.0188 punts

CAMP. ESP. FIGURES INFANTIL I RUTINES JÚNIOR: CINQUENES INFANTILS I SISENES JÚNIORS

Aquest cap de setmana a Madrid es va disputar el Campionat d’Espanya de Figures Infantil i Rutina Tècnica Júnior.
A la categoria Infantil a Figures vam comptar amb la participació de 6 nedadores i 1 nedador i 9 nedadores en categoria júnior. I a la classificació final l’equip infantil van ser cinquenes, molt a prop del podi, i en categoria júnior sisenes però amb el hàndicap de no haver puntuat, ja que no hi participàvem, en Solo Masculí i Duo Mixte.

Resultats Infantils:
-Figures: 4a Alba Rosal (75.6727), 18a Raquel Gimeno (72.7212-5a 2009), 23a Emma Tirado (72.0182), 29a Ana Sánchez (70.9394), 48a Xènia Ridere (67.1758), 67è Eneko Sánchez (64.4848) i 191a Carla Díaz (33.1636)

Resultats Júniors:
-Solo Femení: 4a Meritxell Ferré (169.0125-2a 2006)
-Duo: 3es Xènia de la Puente i Meritxell Ferré (166.1083) i 9es Jana Ambite i Anna Muñoz (140.3333 – reserva Claudia Reyes)
-Equip: 7es J. Ambite, X. de la Puente, M. Ferré, Sofia Gil, J. Medina, A. Muñoz, C. Reyes i J. Terencia (148.7708 – reserva H. López)

A més es va aprofitar el Campionat per donar la Medalla Extraordinària al Mèrit Esportiu pels resultats a la temporada passada pels nostres esportistes: Meritxell Ferré, Eneko Sánchez, Xènia de la Puente i Anna Muñoz.

Enhorabona a totes i tots: esportistes i tècnics.

CAMP. MÓN JÚNIOR: TXELL FERRÉ CAMPIONA DEL MÓN EN EQUIP LLIURE I SOTS CAMPIONA EN COMBO I EQUIP TÈCNIC

Des de dimarts fins ahir s’han disputat a la ciutat canadenca de Quebec els Campionats del Món Júnior amb una gran actuació de la selecció espanyola.

El nostre club ha estat representat per la nedadora Txell Ferré que ha aconseguit pujar al pòdium en les tres proves en què ha participat: equip lliure i tècnic i combo.

En Equip Lliure s’han proclamat Campiones del Món amb una puntació de 89.3000 per davant del Japó amb 89.2333 i Itàlia 86.9333. A les altres dues proves han estat sots campiones per darrera de les nipones. Al Combo les japoneses han obtingut una puntuació de 89.1667 i la selecció espanyola 88.5000 i terceres ha estat l’equip italià amb 86.3667. Finalment en Equip Tècnic les nipones s’han imposat per 88.3786 punts, la selecció espanyola 86.6667 i terceres han estat les italianes amb 85.2905.

Moltes felicitats Txell i a la resta de la selecció!!