Campionat d’Espanya màster: dues medalles

Dues dones han estat la representació del nostre Club al Campionat d’Espanya Màster d’Estiu disputat del 29 de juny al 2 de juliol a Badajoz. Han aconseguit guanyar dues medalles (un argent i un bronze) i en podia haver caigut alguna més ja que han fet cinc quarts llocs.

Resultats:

-Mercè Perales (categoria +60): 4a 400 Lliures (10:24.09);  4a 50 Esquena (1:14.67); 4a 200 Esquena (5:50.46) i 7a 50 Lliures (1:07.87)
-M.Carmen Llamas (categoria +60): 2a 100 Papallona (2:42.33
); 4a 400 Estils (10:52.66); 3a 50 Papallona (1:01.04) i 4a 100 Braça (2:12.02)

Fotografia: M. Carmen Llamas i Mercè Perales al Campionat d’Espanya Màster d’Estiu de Badajoz

Campionat d’Espanya màsters d’aigües obertes: Campions masculins

18 nedadors màsters han participat a l’edició d’enguany del Campionat d’Espanya (15 homes i 3 dones) amb uns grans resultats . Així els homes s’han imposat a la classificació final del Campionat d’Espanya i les dones, amb només 3 participants han quedat quartes.
A nivell individual destacar la Mireia Gómez campiona d’Espanya +35 i segona màster més ràpida, Joel Blanca sotscampió premàster i bronzes per Adriana Port +50 i Dídac Font +70

Resultats més destacats de la prova de 3 kms del Campionat d’Espanya:

-Premàster: 2n Joel Blanca (0:39:03.1)
+25: 6è Oscar Mauleón (0:50:27.0)
+30: 6a Cristina Santiago (0:48:29.4)
+35: 1a Mireia Gómez (0:38:56.5) i 7è Jaume Prada (0:39:56.9)
+40: 7è David Sánchez (0:39:26.4)
+50: 3a Adriana Port (0:51:56.8) i 4t Xavier Torrents (0:43:15.9)
+70: 3r Dídac Font (0:57:32.3) i 4t José Gabarró (1:07:30.1)

Classificació Final per equips:
-Categoria masculina: 1-CN Sabadell 114; 2-Master Múrcia 88; 3-Kairocore 75
-Categoria Femenina: 1-Aquamàsters 102;2-Karioscore 89; 3-Master Madrid 49 i 4-CN Sabadell 44

Paralelament es va disputar el Campionat de Catalunya amb una participació de 32 nedadors (27 homes i 5 dones) i amb 4 campions de Catalunya i 3 sotscampions. Al Campionat de Catalunya no hi ha classificació per equips.

Resultats més destacats de la prova de 3 kms del Campionat de Catalunya:

-Premàster: 1r Joel Blanca (0:39:03.1)
+25: 2n Oscar Mauleón (0:50:27.0)
+30: 4a Cristina Santiago (0:48:29.4)
+35: 1a Mireia Gómez (0:38:56.5), 4t Jordi Creus (0:38:29.1) i 7è Jaume Prada (0:39:56.9)
+40: 2a Gloria M. Ramos (0:44:33.8), 6è David Sánchez (0:39:26.4) i 8è Fèlix Parrilla (0:40:17.3)
+45: 8è Gustavo Goldberg (0:44:41.4)
+50: 1a Adriana Port (0:51:56.8) i 1r Xavier Torrents (0:43:15.9) i 4t Enric Trens (0:48:33.1)
+55: 4t Joan Ferran (0:49:07.9)
+70: 2n Dídac Font (0:57:32.3) i 4t José Gabarró (1:07:30.1)

Moltes felicitats a tots i totes!!

Campionat de Catalunya màsters: Èxit total

Aquest cap de setmana les nostres instal·lacions de Can Llong han acollit la 33a edició del Campionat de Catalunya Open Màsters amb una participació de 463 nedadors (322 homes i 141 dones) i 57 Clubs representats.
El nostre equip ha estat el més nombrós amb un total de 60 nedadors (39 homes i 21 dones) i hem tingut a més el representant masculí de més edat: en Joan Capell de 85 any.
A més aquest Campionat és molt nostre ja que s’ha organitzat 13 vegades amb la curiositat d’haver organitzat la primera i la segona edició i ininterrumpudament des de l’any 1994 fins el 2000.
Pel que fa als resultats val a dir que van ser molt bons, tot i que cada cop hi ha més competència. Així es van aconseguir un total de 120 medalles (57 ors, 42 argents i 21 bronzes) sent el primer Club del medaller amb 12 ors més que el segon i gairebé el doble de medalles.
A més van batre dos rècord d’Espanya als relleus +240 4×100 Estils mixtes amb un temps de 5:48.63 i el 4×100 Lliures mixtes amb un temps de 5:04.57 i un Rècord de Catalunya de la Mireia Gómez als 400 Lliures +35 amb un temps de 4:51.73

Resultats més destacats (primers llocs per prova i categoria):
-400 Lliures: Xavier Torrents +50, Joel Blanca +20, Mireia Gómez +35 (4:51.73-Rècord de Catalunya), Cristina Santiago +30
-50 Papallona: M. Carmen Llamas +60, Gloria M. Ramos +40 i Joel Blanca +20
-200 Lliures: Joana Farrés +75, M. Dolors Molas +65, Mireia Gómez +35, Joan Capell +85, Dídac Font +70
-50 Esquena: M. Dolors Molas +65, Ivette Delgado +60, José Gabarró +70
-200 Braça: Loli Balbuena +55, José Gabarró +70
-400 Estils: M. Carmen Llamas +60, Adriana Port +50, Ignacio Corral +55
-50 Lliures: Joan Casarramona +75, Joana Farrés +75 i Margarita Balbuena +60
-200 Esquena: Josep Jou +70, Marcos Planes +35, Joan Josep Martín +20, Montserrat Albareda +65 i Ivette Delgado +60
-50 Braça: Margarita Balbuena +60 i Loli Balbuena +55
-200 Estils: Josep Jou +70, Ignacio Corral +62, Juan J. Ulacia +35, Laura Fàbregas +20
-4×50 Lliures: +200 (L. Balbuena, A. Port, M. Gómez, M. Balbuena), +280 (J. Farrés, A.M. Sarabia, M. Perales, M. Albareda), +200 (L. Gabarró, X. Torrents, E. Trens, J. Ferran)
-4×100 Estils mixtes: +160 (D. Sánchez, A. Port, J.J. Ulacia, G.M. Ramos), +200 (M.D: Molas, À. Solsona, L. Gabarró, J. Martínez), +240 (J. Jou, L. Balbuena, X. Torrents, M. Balbuena) – Rècord d’Espanya., +280 (I. Delgado, D. Font, M.C. Llamas, J. Capell)
-100 Papallona: Joan Manel Masip +45 i M. Carmen Llamas +60
-100 Esquena: M. Dolors Molas +65, Ivette Delgado +60
-100 Braça: Loli Balbuena +55
-100 Lliures: Joana Farrés +75, M. Dolors Molas +65, Margarita Balbuena +60
-4×50 Estils: +200 (M. Gómez, A. Port, L. Balbuena, M. Balbuena), +240 (I. Delgado, P. Murillo, M.D. Molas, M. Perales) i +280 (J. Farrés, A.M. Sarabia, M.C. Llamas, M. Albareda)
-4×100 Lliures: +120 (C. Santiago, J. Prada, D. Sánchez, M. Gómez), +160 (R. Maurici, J.J. Ulacia, G.M. Ramos, A. Port), +240 (J. Ferran, J. Jou, L. Balbuena, M. Balbuena) – Rècord d’Espanya., +280 (I. Delgado, J. Farrés, E. Alarcón, A. Penas)

Pel que fa als millors de cada categoria destaquem a dues nedadores que han estat les millors nedadores:
-Loli Balbuena +55 i Margarita Balbuena +60

Moltes felicitats a tots i totes!!

Recepció a l’equip màster de natació a l’Ajuntament

L’equip de natació màsters del Club va rebre ahir a la tarda un merescut homenatge a l’Ajuntament de Sabadell. L’alcalde Juli Fernández, acompanyat de la regidora d’esports Marisol Martínez, van rebre els nedadors que recentment es van proclamar campions d’espanya de llarga distància a Mataró. L’acte va servir per posar en valor la disciplina, l’esforç i la motivació de tots aquests nedadors, que dia rere dia competeixen de forma anònima per un afany de superació personal.

CAMP. ESPANYA LLARGA DISTÀNCIA MÀSTERS: GRANDÍSSIMS RESULTATS

De recital podríem dir el que han fet els nostres màsters avui a la piscina del Centre de Natació Mataró amb tres títols de Campiones d’Espanya i dos Rècords d’Espanya en categoria femenina i un Campió d’Espanya en categoria masculina.
Un total de 16 nedadors màsters han participat en aquesta edició del Campionat d’Espanya (12 homes i 4 dones) que han aconseguit a més els títols de campions d’Espanya en categoria masculina i conjunta i el sotscampionat en categoria femenina.

Resultats més destacats de la prova de 3000 metres:

Categoria femenina: 55-59 1a Loli Balbuena (44:28.32), 50-54 1a Adriana Port (48:32.24 – Rècord d’Espanya), 35-39 1a Mireia Gómez  (39:07.49 – Rècord d’Espanya) i 30-34 5a Cristina Santiago (43:36.15).
Categoria masculina: 50-54 3r Xavier Torrents (41:23.47) – 6è Enric Trens (48:09.46), 40-44 7è David Sánchez (40:52.15) – 8è Félix Parrilla (41:23.09), 35-39 5è Marcos Planes (40:39.72) – 6è Jaume Prada (40:58.40), 25-29 Óscar Mauleón (46:43.51), 20-24 1r Joel Blanca (38:57.03).

Classificació per equips:

– Categoria masculina: 1r CN Sabadell 102.0 – 2n CN Master Múrcia 99.0 – 3r Vila-Swim Fondistas CN 96.0
– Categoria femenina: 1r CN Aquamasters 86.0 – 2n CN Sabadell 67.0 i 3r CN L´Hospitalet 55.0
– Categoria conjunta: 1r CN Sabadell 169.0 – 2n CN Master Múrcia 148.0 i 3r Vila-Swim Fondistas CN 143.0

Fotografies: Grup de nedadors que han participat a Mataró

CAMP. ESP. MÀSTER D’HIVERN: GRANS ACTUACIONS I 26 METALLS

Divuit nedadors del Club han participat en l’edició d’enguany del Campionat d’Espanya d’Hivern Màster (8 homes i 10 dones) a Palma de Mallorca. L’actuació ha estat molt destacada amb un total de 26 medalles (7 ors, 7 argents i 12 bronzes). Aquests són els resultats més destacats:

-400 m. Lliures femenins: 9a Mercè Perales (60-64): 10:11.70; 1a Mireia Gómez (35-39): 4:46.35
-100 m. Estils masculins: 4t Dídac Font (70-74): 1:41.70
-200 m. Braça masculins: 3r José Gabarró (70-74): 3:54.66
-50 m. Esquena femenins: 1a Ana M. Sarabia (70-74): 1:13.07; 5a Mercè Perales (60-64): 1:13.13
-50 m. Esquena masculins: 4t José Gabarró (70-74): 47.14
-100 m. Papallona femenins: 5a M. Carmen Llamas (60-64): 2:37.20
-100 m. Papallona masculins: 9è Òscar Mauleón (25-29): 1:06.70
-4×50 m. Lliures femenins: 3es +280 (A.M. Sarabia, P. Murillo, M.C. Llamas, M. Albareda) – 3:45.20
-800 m. Lliures femenins: 1a Mireia Gómez (35-39): 9:45.60
-400 m. Lliures masculins: 3r Dídac Font (70-74): 6:43.56
-100 m. Estils femenins: 2n Paquita Murillo (70-74): 2:14.04; 2a Margarita Balbuena (60-64): 1:33.12 i 3a Adriana Port (50-54):  1:23.13
-200 m. Esquena masculins: 4t Antoni Penas (80-84): 6:24.32; 4t José Gabarró (70-74): 3:56.12
-200 m. Esquena femenins: 2a Ana M. Sarabia (75-79): 5:41.54; 6a Mercè Perales (60-64): 5:52.92; 6a Montserrat Buxeda (55-59): 4:45.35
-50 m. Lliures masculins: 3r Dídac Font (70-74): 35.04
-50 m. Lliures femenins: 2a Paquita Murillo (70-74): 48.07; 5a Montserrat Albareda (65-69): 51.59; 2a Margarita Balbuena (60-64): 34.08
-200 m. Estils femenins: 2a Adriana Port (50-54): 3:02.94
-400 m. Estils masculins: 7è David Sánchez (40-44): 5:22.96
-400 m. Estils femenins: 3a M. Carmen Llamas (60-64): 10:08.17; 1a Adriana Port (50-54): 6:40.36
-50 m. Papallona femenins: 5a M. Carmen Llamas (60-64): 1:00.64
-100 m. Esquena masculins: 3r Antoni Penas (80-84): 3:01.73; 3r José Gabarró (70-74): 1:45.24
-100 m. Esquena femenins: 2a Ana M. Sarabia (75-79): 2:40.56
-200 m. Lliures masculins: 5è Antoni Penas (80-84): 7:01.92; 3r Dídac Font (70-74): 3:07.19 ; 10è David Sánchez (40-44): 2:16.09
-200 m. Lliures femenins: 5a Montserrat Albareda (65-69): 4:22.57; 3a Margarita Balbuena (60-64): 3:04.52 ; 1a Mireia Gómez (35-39):
2:18.06
-100 m. Braça masculins: 4t José Gabarró (70-74): 1:50.10
-100 m. Braça femenins: 6a M. Carmen Llamas (60-64): 2:08.87; 1a Loli Balbuena (55-59): 1:29.17; 3a Adrian a Port (50-54): 1:31.41
-4×50 m. Lliures mixtes: 9ns (L. Gabarró, M. Balbuena, L. Balbuena, D. Sánchez) +200: 2:02.71 ; 6ns (J. Gabarró, A.M. Sarabia, P. Murillo, D. Font) +280: 3:23.21
-200 m. Papallona masculins: 5è David Sánchez (40-44): 2:30.23 i 4t Oscar Mauleón (25-29): 2:37.60
-50 m. Braça femenins: 3a Paquita Murillo (60-64): 1:04.17; 5a Montserrat Albareda (65-69): 1:15.26; 1a Loli Balbuena (55-59): 39.95
-100 m. Lliures femenins: 10a Montserrat Buxeda (50-59): 1:43.31; 2a Adriana Port (50-54): 1:13.49; 4a Mireia Gómez (35-39): 1:04.23
-100 m. Lliures masculins: 7è Antoni Penas (80-84): 3:20.35 ; 3r Dídac Font (70-74): 1:22.88-4×50 m. Estils mixtes: 5ns (D. Sánchez, L.
Gabarró, L. Balbuena, M. Balbuena) +200 – 2:17.00; 3ers (A.M. Sarabia, J. Gabarró, D. Font, P. Murillo) +280: 3:38.76
Classificació per equips (puntuació):
-Categoria Masculina: 26ns 282.0; Classificació femenina: 9es 591.0; Classificació Total: 14ns 981.0

Fotografia: Equip participant als Campionats d’Espanya a Palma de Mallorca.

Tercer lloc per equips en la II Copa d’aigües obertes Màster a Fuengirola

El cap de setmana del 17 d’octubre es va disputar la final de la Copa Espanya d’aigües Obertes a Fuengirola i vàrem aconseguir la tercera plaça per equips. Va fer un temps excel·lent i tot que l’aigua estava una mica freda, no va ser impediment per gaudir del dia. Es va celebrar sobre una distància de 3500 metres, i aquesta va ser l’última de tot un seguit de travesses que s’han anat fent des del maig i que acabaven a Fuengirola, amb una disputada final en totes les categories.
Un or, una plata i dos bronzes per l’equip del Club:

Mireia Gómez campiona d’Espanya +30 amb un temps de 48:59 i amb 390 punts
David Sánchez 3r en +30 amb un temps 49:17 i amb 340 punts i a cinc del segon
Xavier Torrents 2n en +50 amb un temps de 53:30 i amb 345 punts
Jaume Prada 5è en +30 amb un temps de 53:59 i amb 270 punts
Felix Parrilla 4rt en +40 amb un temps de 51:41 i amb 275 punts

podium-tercers-espanya-per-equips

CAMP. CATALUNYA MÀSTER: GRAN ÈXIT I ACTUACIÓ DELS NOSTRES NEDADORS/ES

Aquest cap de setmana les piscines Carles Ibars han acollit la 32a edició del Campionat de Catalunya Màster i, coincidint amb el Centenari, el Campionat ha estat a l’alçada. Si bé no ho ha estat per la participació si que ho ha estat per la qualitat.

En total hi han participat 398 participants (256 homes i 142 dones) de 57 Clubs. El nostre Club ha estat el que ha tingut més participació amb un total de 55 nedadors (34 homes i 21 dones).

El nostre Club ha estat el gran protagonista amb un total de 127 medalles (72 ors, 34 argents i 21 bronzes) encapçalant el medaller i el mateix pel que fa als rècords: 12 rècords d’Espanya (8 en proves individuals i 4 en proves de relleus) i 18 de Catalunya (14 en proves individuals i 4 en proves de relleus).

El Club ha rebut el premi al màxim número de participants, al participant de més edat (Pere Tres amb 88 anys)

Si voleu consultar tots els resultats cliqueu aquí.

Si voleu consultar el llistat de rècords cliqueu aquí.

Si voleu consultar el medaller cliqueu aquí.

Moltes felicitats a tots!!

Fotografia: Moment de la Competició

CAMPIONATS D’ESPANYA MÀSTERS D’ESTIU – GRAN CAMPIONAT AMB 17 TÍTOLS

Un total de 10 nedadors (3 homes i 7 dones) han participat de divendres a diumenge al Campionat d’Espanya Màster d’Estit a les instal·lacions del CN Metropole i val a dir que ho han fet amb uns resultats fantàstics amb un total de 37 medalles (17 d’or, 15 d’argent i 5 de bronze).

Resultats més destacats:

1500 Lliures masculins: 1- Joel Blanca (20-24 18:30.24)
1500 Lliures femenins: 1- Mireia Gómez (35-39 19:13.71) Rècord de Catalunya i rècords als passes de 400 (4:59.46) i 800 (10:07.74)
50 Braça masculins: 4- Dídac Font (65-69 46.73) i 5- José Gabarró (65-69 51.96)
400 Lliures femenins: 1- Paquita Murillo (70-74 8:03.69) i 1- Mireia Gómez (35-39 4:55.49 Rècord de Catalunya)
200 Estils femenins: 2- Paquita Murillo (70-74 4:59.98)
200 Esquena masculins: 1- José Gabarró (65-69 4:01.32)
200 Esquena femenins: 1- Ivette Delgado (60-64 4:09.66) i 2- Ana M. Sarabia (75-79 5:34.57 )
100 Papallona masculins: 1- Joel Blanca (20-24 1:01.69 )
100 Papallona femenins: 3- M. Carmen Llamas (60-64 2:40.79)
200 Lliures masculins: 1- Dídac Font (65-69 3:08.08)
200 Lliures femenins: 1- Mireia Gómez (35-39 2:21.17 ) i 4- Montserrat Albareda (65-69 4:45.43)
50 Papallona masculins: 2- Joel Blanca (20-24 27.58 )
50 Papallona femenins: 3- M. Carmen Llamas (60-64 58.92 )
400 Lliures masculins: 1- Dídac Font (65-69 6:43.72) i 2- Joel Blanca (20-24 4:36.40 )
400 Estils femenins: 1- Loli Balbuena (55-59 6:43.37 ) i 2- M. Carmen Llamas (60-64 10:22.97)
100 Esquena femenins: 1- Ivette Delgado (60-64 1:58.27) i 2- Ana M. Sarabia (75-79 2:38.42 )
100 Esquena masculins: 2- José Gabarró (65-69 1:52.30)
200 Braça femenins: 3- M. Carmen Llamas (60-64 4:53.15 )
200 Braça masculins: 3- José Gabarró (65-69 4:03.67)
100 Lliures femenins: 2- Mireia Gómez (35-39 1:05.35 ) i 5- Montserrat Albareda (65-69 2:10.67)
100 Lliures masculins: 2- Dídac Font (65-69 1:23.92)
4×50 Lliures mixtes: 2- (+280 José Gabarró, Ana M. Sarabia, Paquita Murillo, Dídac Font) – 3:16.28
50 Esquena femenins: 1- Ivette Delgado (60-64 53.16 ) i 2- Ana M. Sarabia (75-79 1:16.84 )
50 Esquena masculins: 3- José Gabarró (65-69 48.82)
100 Braça femenins: 1- Loli Balbuena (55-59 1:31.95 ) i 2- Paquita Murillo (70-74 2:26.45)
200 Papallona masculins: 1- Joel Blanca (20-24 2:21.63 )
50 Lliures femenins: 1- Loli Balbuena (55-59 32.89 ), 1- Montserrat Albareda (65-69 53.41) i 2- Ana M. Sarabia (75-79 1:13.97)
50 Lliures masculins: 2- Dídac Font (65-69 34.89)
4×50 Estils mixtes: 2- (+280 Ana M. Sarabia, José Gabarró, Dídac Font, Paquita Murillo) – 3:40.43

Classificació per Clubs:
-Categoria Masculina:22ns amb 247.0 punts. Categoria Femenina: 12es amb 405.0 punts i Categoria Conjunta: 16ns amb 716.0 punts.

Fotografia: Moment de la competició a la tercera jornada (www.cnmetropole.com)

Els màsters de natació, presents al Campionat d’Europa

La secció de màsters del Club va estar present als Campionats d’Europa de la categoria que es van disputar a Londres, uns dies després que ho fessin els professionals. Per part del Club i van participar Jose Gabarró, que va nedar els 50 braça i 50 esquena, i Luis Gabarró, que ho va fer a les proves de 50 braça, 100 i 200 papallona.