CAMP. CATALUNYA MÀSTER D’HIVERN: UN CAMPIONAT RODÓ

Aquest any el nostre Club acollia aquest cap de setmana la 2a Edició del Campionat de Catalunya Màster d’Hivern i ha estat un èxit a tots els nivells tant en resultats com en organització. Amb una participació de 657 nedadors (428 homes i 229 dones) superant la de l’any anterior que va ser de 617.
I pel que fa al nostre equip s’han aconseguit uns resultats fantàstics. Un total de 128 medalles (69 ors, 32 argents, 27 bronzes) han aconseguit el primer lloc al medaller i a més s’ha arrodonit amb 1 rècord d’europa de la nedadora Erika Villaécija als 100 Papallona (+35), 8 d’espanya, 15 de catalunya i 16 del campionat.

Resultats més destacats:

– 400 m. lliures masculí: 1r (+45) Rubén López (4:32.93 – 3r Open) – 3r (+40) Roberto Expósito (4:46.23) – 3r (+45) Àlex Solsona (4:46.10)
– 100 m. estils individual femení: 1a (+35) Erika Villaécija (1:06.01 – 1a Open i Rècord del Campionat) – 2a (+35) Núria Garcia (1:12.41)- 3a (+30) Anahí Castilla (1:16.32)
– 100 m. estils individual masculí: 1r (+30) Àlex Sánchez (1:01.35) – 1r (+80) Antoni Penas (3:34.45) – 3r (+45) Rubén López (1:08.73) – 3r (+70) Dídac Font (1:43.33)
– 200 m papallona masculí: 1r (+40) David Sánchez (2:31.08 – 2n Open) – 2n (+55) Xavier Torrents (2:44.62)
– 50 m lliures femení: 1a (+30) Sandra Martínez (27.95-1a Open i Rècord del Campionat) – 1a (+60) Margarita Balbuena (36.67) – 1a (+70) Paquita Murillo (50.99) – 1a (+75) Joana Farrés (59.77) – 2a (+70) Montserrat Albareda (54.79) – 2a (+75) Natividad Morales (1:01.24) – 3a (+30) Roser Pladevall (30.35)
– 50 m lliures masculí: 1r (+30) Àlex Sánchez (24.16 – 3r Open i Rècord del Campionat) – 3r (+40) Roberto Expósito (27.03) – 3r (+55) Joan Ferran (30.04)
– 200 m esquena femení: 1a (+70) Montserrat Albareda (5:49.19) – 2a (+65) Mercè Perales (5:37.93)
– 200 m esquena masculí: 1r (+20) Albert Martínez (3:38.32) – 1r (+70) José Gabarró (4:23.31) – 1r (+80) Antoni Penas (7:04.52) – 2n (+55) Juan José Salcedo (3:15.20)
– 100 m braça femení: 2a (+50) Adriana Port (1:31.67) – 3a (+45) Eva Payà (1:51.05) – 3a (+65) M. Carmen Llamas (2:24.32)
– 4×100 m estils femení: 1es (+120 – E. Villaécija, N. Garcia, S. Martínez, M. Gómez) 4:43.47 – 1es (+240 – M. Balbuena, A. Port, M.D. Molas, P. Murillo) 7:36.41 Rècord de Catalunya – 1es (+280 – M. Albareda, M. Perales, M.C. Llamas, J. Farrés) 11:51.36 Rècord de Catalunya
– 4×100 m estils masculí: 1rs (+120 – J.J. Ulacia, R. Martínez, À. Sánchez, L. Vicent) 4:15.62 – 2ns (+240 – J. Gabarró, E. Trens, X. Torrents, J. Ferran) 5:36.83 – 3rs (+160 – J. Agramunt, J. Prada, R. Expósito, R. López) 4:31.76
– 4×100 m estils mixtes: 1rs (+240 – M. Balbuena, J. Ferran, E. Trens, M.D. Molas) 6:37.21 Rècord de Catalunya – 1rs (+120 – R. Martínez, N. Garcia, À. Sánchez, E. Villaécija) 4:26.99 Rècord del Campionat – 1rs (+280 – J. Gabarró, D. Font, M.C. Llamas, P. Murillo) 8:48.81
– 200 m lliures femení: 1a (+75) Joana Farrés (5:02.53) – 2a (+40) Laura Payà (2:49.89) – 2a (+65) M. Dolors Molas (3:37.29) – 2a (+75) Natividad Morales (5:24.22)
– 200 m lliures masculí: 2n (+45) Rubén López (2:07.13)
– 50 m papallona femení: 1a (+35) Erika Villaécija (29.19 – 2a Open i Rècord d’Espanya) – 2a (+60) Margarita Balbuena (46.48) – 2a (+65) M. Carmen Llamas (1:15.36)
– 50 m papallona masculí: 1r (+30) Àlex Sánchez (25.43 – 1r Open i Rècord d’Espanya) – 1r (+55) Xavier Torrents (32.29)
– 100 m esquena femení: 1a (+70) Montserrat Albareda (2:41.36) – 2a (+65) M. Dolors Molas (1:56.89)
– 100 m esquena masculí: 1r (+30) Ruben Martínez (1:04.22) – 1r (+70) José Gabarró (1:53.49) – 1r (+80) Antoni Penas (3:37.07) – 2n (+40) Jordi Agramunt (1:08.57)
– 200 m. estils individual femení: 1a (+35) Núria Garcia (2a Open – 2:35.79) – 2a (+40) Mireia Gómez (2:49.78) – 3a (+20) Laura Rodríguez (3:02.11) – 3a (+30) Anahí Castilla (2:49.17) – 3a (+50) Adriana Port (3:04.33)
– 200 m. estils individual masculí: 3r (+40) David Sánchez (2:32.09)
– 4×50 m lliures femení: 1es (+240 – A. Port, M.D. Molas, P. Murillo, M. Balbuena) 2:54.21 – 1es (+280 – M. C. Llamas, N. Morales, M. Perales, J. Farrés) 4:17.80
– 4×50 m lliures masculí: 1rs (+120 – À. Sánchez, J.J. Ulacia, R. Martínez, L. Vicent) 1:41.63 – 2ns (+160 – R. López, J. Agramunt, R. Expósito, R. Maurici) 1:47.75 – 3rs (+280 – A. Penas, J. Gabarró, D. Font, J. Capell) 4:13.67
– 4×50 m lliures mixtes: 1rs (+280 – D. Font, J. Gabarró, P. Murillo, M. Albareda) 3:17.37 – 2ns (+240 – J. Ferran, M.D. Molas, M. Balbuena, E. Trens) 2:20.79
– 400 m lliures femení: 1a (+65) M. Dolors Molas (7:23.85)
– 200 m braça masculí: 1r (+70) José Gabarró (4:14.85)
– 200 m braça femení: 2a (+50) Adriana Port (3:18.85)
– 100 m papallona masculí: 1r (+25) David Eslava (1:04.66) – 1r (+55) Xavier Torrents (1:10.94)
– 100 m papallona femení: 1a (+35) Erika Villaécija (1:03.34 – 1a Open i Rècord d’Europa) – 2a (+65) M. Carmen Llamas (2:39.06)
– 50 m esquena masculí: 1r (+30) Rubén Martínez (29.80) – 2n (+70) José Gabarró (48.26) – 2n (+80) Antoni Penas (1:31.77)
– 50 m esquena femení: 1a (+65) M. Dolors Molas (54.98) – 1a (+70) Montserrat Albareda (1:09.80) – 2a (+60) Margarita Balbuena (50.35) – 2a (+75) Joana Farrés (1:17.20) – 3a (+45) Susana Marín (43.48)
– 4×100 m lliures masculí: 1rs (+120 – À. Sánchez, R. López, J.J. Ulacia, R. Expósito) 3:43.72 Rècord de Catalunya – 1rs (+280 – A. Penas, J. Gabarró, D. Font, J. Capell) 9:14.88 Rècord de Catalunya – 3rs (+160 – J. Agramunt, D. Sánchez, L. Vicent, R. Maurici) 4:06.47
– 4×100 m lliures femení: 1es (+280 – M.C. Llamas, N. Morales, M. Perales, M. Albareda) 9:23.73 Rècord de Catalunya – 1es (+240 – A. Port, M. Balbuena, M.D. Molas, P. Murillo) 6:19.81
– 4×100 m lliures mixtes: 1rs (+280 – D. Font, P. Murillo, J. Gabarró, M. Albareda) 7:29.54 Rècord de Catalunya – 1rs (+120 – J. Prada, D. Eslava, A. Castilla, R. Pladevall) 4:22.21 Rècord del Campionat – 1rs (+240 – J. Ferran, M. Balbuena, M.D. Molas, E. Trens) 5:25.24
– 400 m estils individual mixtes (masc i fem): 1a (+35) Núria Garcia (5:31.10 – 1a Open i Rècord del Campionat)
– 50 m braça masculí: 1r (+70) Dídac Font (49.94) – 3r (+30) Rubén Martínez (32.09)
– 50 m braça femení: 1a (+35) Núria Garcia (36.81) – 1a (+60) Margarita Balbuena (49.36) – 1a (+70) Paquita Murillo (1:05.66) – 1a (+75) Natividad Morales (1:21.96) – 3a (+20) Laura Rodríguez (41.81) – 3a (+65) M. Carmen Llamas (1:02.92)
– 100 m lliures masculí: 3r (+45) Rubén López (57.71) – 3r (+55) Joan Ferran (1:06.65)
– 100 m lliures femení: 1a (+35) Erika Vilaécija (59.53 – 1a Open i Rècord del Campionat) – 1a (+65) Mercè Perales (2:26.25) – 2a (+50) Adriana Port (1:12.81) – 2a (+75) Joana Farrés (2:18.43) – 3a (+30) Roser Pladevall (1:08.26)
– 4×50 m estils masculí: 1rs (+240 – J. Gabarró, E. Trens, X. Torrents, J. Ferran) 2:34.77 – 2ns (+120 – J.J. Ulacia, R. Martínez, À. Sánchez, R. Maurici) 1:52.15 – 3rs (+160 – J. Agramunt, À. Solsona, D. Sánchez, R. López) 2:04.93
– 4×50 m estils femení: 1es (+120 – E. Villaécija, N. Garcia, S. Martínez, R. Pladevall) 2:05.12 Rècord d’Espanya – 1es (+240 – M. Balbuena, M.D. Molas, A. Port, P. Murillo) 3:26.05 – 1es (+280 – M. Albareda, N. Morales, M.C. Llamas, J. Farrés) 4:43.93
– 4×50 m estils mixtes: 1es (+120 – E. Villaécija, R. Martínez, S. Martínez, À. Sánchez) 1:54.34 Rècord d’Espanya – 1rs (+280 – J. Gabarró, D. Font, M.C. Llamas, P. Murillo) 3:43.17 – 2ns (+240 – M. Balbuena, E. Trens, J. Ferran, M.D. Molas) – 2:45.41

Moltes felicitats a totes i tots!!
La propera gran cita serà del 16 al 19 d’abril al Campionat d’Espanya d’Hivern al Club Natació Barcelona.

CAMP. ESPANYA MÀSTER ESTIU: BONA ACTUACIÓ DELS NOSTRES NEDADORS

Tretze nedadors del nostre Club (6 homes i 7 dones) han participat als Campionats d’Espanya Màster d’Estiu de dijous a diumenge a l’Anella Mediterrània de Tarragona a la piscina Sylvia Fontana.

Cal destacar el gran nombre de medalles obtingudes: 23 (8 ors, 8 argents i 7 bronzes) i 1 rècord d’Espanya a càrrec de Loli Balbuena a la prova dels 100 Braça categoria +60.

Resultats més destacats:

-400 Lliures masculins: 1r Ruben López (+40 4:40.01) i 2n Dídac Font (+70 6:55.28)
-50 Lliures masculins: 2n Dídac Font (+70 35.63)
-50 Lliures femenins: 1a Loli Balbuena (+60 32.07)
-100 Braça femenins: 1a Loli Balbuena (+60 1:30.82-Rècord d’Espanya) i 2a M. Carmen Llamas (+65 2:22.19)
-4×50 Lliures mixte: 2ns +160 (F. Parrilla, L. Balbuena, M. Gómez, R. López) – 1:57.02
-400 Lliures femenins: 1a Loli Balbuena (+60 5:33.57)
-200 Esquena femenins: 1a Montserrat Albareda (+65 5:49.62)
-200 Esquena masculins: 2n Antoni Penas (+80 7:37.41)
-50 Papallona femenins: 1a Loli Balbuena (+60 34.22)
-100 Lliures masculins: 3r Dídac Font (+70 1:25.49)
-4×50 Estils mixte: 3rs +280 (A. Penas, J. Gabarró, M.C. Llamas, M. Albareda) – 4:29.48
-100 Esquena masculins: 3r José Gabarró (+70 1:50.72)
-100 Esquena femenins: 6a Mireia Gomez (+35 1:25.04), 6a Mercè Perales (+60 2:43.88) i 2a Montserrat Albareda (+65 2:43.63)
-50 Braça femenins: 2a Adriana Port (+50 43.49) i 2a M. Carmen Llamas (+65 1:03.98)
-200 Lliures femenins: 3a Adriana Port (+50 2:48.71)
-50 Esquena femenins: 3a Montserrat Albareda (+65 1:10.76)
-50 Esquena masculins: 1r José Gabarró (+70 49.15) i 3r Antoni Penas (+80 1:38.08)
-100 Papallona femenins: 3a M. Carmen Llamas (+65 2:41.95)
-100 Papallona masculins: 1r Xavier Torrents (+55 1:12.22)

CAMP. CATALUNYA MÀSTER: EXHIBICIÓ DELS NOSTRES NEDADORS

Un total de 52 nedadors (30 homes i 22 dones) han participat aquest cap de setmana al Campionat de Catalunya Màster a la piscina Josep Vallès del CE Mediterrani.
L’actuació dels nostres nedadors ha estat simplement brutal ja que, a part de ser el club amb més nombre de participants, s’ha imposat clarament al medaller amb un total de 121 medalles (69 ors, 33 argents i 19 bronzes) molt a prop del rècord de medalles l’any del centenari a Can Llong que van ser 127 (72 ors, 22 argents i 21 bronzes). La diferència però ha estat en el nombre de rècords aconseguits que és el màxim aconseguit en tota la història del Campionat: 12 rècords d’espanya, 29 de catalunya i 3 del campionat.
Uns grans resultats de cara als Campionats d’Espanya d’Estiu que es faran a Tarragona a la piscina Sylvia Fontana on es van disputar els Jocs del Mediterrani.

Resultats més destacats:

-800 m. Lliures: 1a Mireia Gómez (+35) – 10:14.83 – 2n Félix Parrilla (+40) 10:06.38 – 2a Carme Castellano (+30) 13:03.85 – 2a Laura Payà (+40) 12:37.57 – 2a Helena del Pozo (+45) 13:32.18 – 3r Rafael Bernad (+50) 11:54.25
-200 m. Papallona: 1r David Sánchez (+40) 2:42.75 – 1r Xavier Torrents (+55) 2:50.53
-50 m. Lliures: 1r Rubén López (+45) 27.07 – 1r Joan Casarramona (+80) 42.98 – 2a Margarita Balbuena (+60) 36.07 – 2a Joana Farrés (+75) 1:01.11 – 3r Juan J. Ulacia (+35) 25.34 – 3r Joan Ferran (+55) 30.44 – 3r Antoni Penas (+80) 1:28.92 – 3a Roser Pladevall (+30) 31.24 – 3a Natividad Morales (+75) 1:02.63
-200 m. Esquena: 1r Josep Jou (+70) 3:56.18 – 1r Antoni Penas (+80) 8:00.66 – 1a Yvette Delgado (+60) 4:24.29 – 1a M. Dolors Molas (+65) 4:04.58 – 2n Joan J. Martín (+20) 2:41.68 – 2n José Gabarró (+70) 4:15.05 – 2a Mercè Perales (+60) 5:35.59 – 2a Montserrat Albareda (+65) 5:44.81 – 3r Albert Martínez (+20) 3:33.95 – 3a Adriana Port (+50) 3:12.33
-100 m. Braça: 1r Dídac Font (+70) 1:50.00 – 1a Loli Balbuena (+60) 1:35.08 Rècord d’Espanya – 1a M. Carmen Llamas (+65) 2:28.95 – 1a Natividad Morales (+75) 3:09.38
-4×100 m. Estils: 1rs (+320 A. Penas, J. Casarramona, J. Jou, J. Capell) 11:07.44 Rècord de Catalunya – 1es (+240 L. Balbuena, A. Port, M.D. Molas, M. Balbuena) 6:54.87 Rècord d’Espanya – 1es (+280 Y. Delgado, N. Morales, M.C. Llamas, J. Farrés) 10:28.04 Rècord de Catalunya – 1rs (+80 J.J. Martín, L. Rodríguez, L. Fàbregas, P. Arenas) 5:16.39 – 1rs (+160 C. López, E. Montasell, M. Masoliver, A. Muro) 6:06.55 – 2ns (+120 J.J. Ulacia, N. García, J. Blanca, M. Gómez) 4:36.89
-200 m. Lliures: 1r Rubén López (+45) 2:10.98 – 1a Loli Balbuena (+60) 2:41.01 Rècord d’Espanya – 1a Joana Farrés (+75) 5:13.84 – 2n Enric Trens (+55) 2:30.64 – 2n Josep Jou (+70) 3:15.24 – 3a M. Dolors Molas (+65) 3:46.18
-50 m. Papallona: 1r Juan J. Ulacia (+35) 26.53, 1a Margarita Balbuena (+60) 44.04 – 1a M. Dolors Molas (+65) 1:08.28 – 2n Joel Blanca (+25) 27.70, 2n Xavier Torrents (+55) 32.75 – 2a M. Carmen Llamas (+65) 1:12.43
-100 m.Esquena: 1r José Gabarró (+70) 1:54.30, 1r Antoni Penas (+80) 4:11.94, 1a Montserrat Albareda (+65) 2:46.39 – 2a Yvette Delgado (+60) 2:04.32 – 3r Albert Martínez (+20) 1:42.48 – 3a Mercè Perales (+60) 2:38.30
-200 m. Estils: 1r Enric Trens (+55) 3:03.96, 1r Josep Jou (+70) 3:58.71 – 1a Laura Fàbregas (+20) 2:45.50 – 1a Núria Garcia (+35) 2:41.31 – 1a M. Helena del Pozo (+45) 3:44.31 – 2a Laura Rodríguez (+20) 3:06.02 – 3a Adriana Port (+50) 3:11.78
-4×50 m. Lliures : 1rs (+320 A. Penas, J. Gabarró, J. Casarramona, J. Capell) 4:31.48 Rècord de Catalunya – 1es (+240 L. Balbuena, M. Balbuena, M.D. Molas, A. Port) 2:29.88 Rècord d’Espanya – 1es (+280 Y. Delgado, N. Morales, J. Farrés, M. Perales) 4:04.88 – 1rs (+240 L. Balbuena, J. Ferran, M.D. Molas, X. Torrents) 2:18.08 Rècord de Catalunya – 2ns (+280 J. Jou, D. Font, M. Albareda, M.C. Llamas) 3:09.06
-4×200 m. Lliures: 1rs (+240 X. Torrents, J. Jou, J. Ferran, E. Trens) 10:52.30 Rècord de Catalunya – 1rs (+320 A. Penas, D. Font, J. Casarramona, J. Capell) 21:02.54 Rècord d’Espanya – 2ns (+160 F. Parrilla, D. Sánchez, À. Solsona, R. López) 9:08.61 – 2ns (+240 R. Vázquez, R. Bernad, J. Carrasco, Q. Gasch) 11:30.49 – 1es (+240 L. Balbuena, A. Port, M. Balbuena, M.D. Molas) 12:28.17 Rècord d’Espanya – 1es (+280 Y. Delgado, J. Farrés, N. Morales, M. Perales) 19:35.86 Rècord d’Espanya – 2es (+160 E. Montasell, C. Castellano, S. Marín, M.H. del Pozo) 12:46.92
-400 m. Lliures: 1r Félix Parrilla (+40) 4:46.14 – 1r Rubén López (+45) 4:43.25 – 1r Dídac Font (+70) 6:59.44 – 1a Mireia Gómez (+35) 5:01.47 – 2n Albert Martínez (+20) 7:02.78 – 2n Joan Capell (+85) 10:53.53 – 3a Carme Castellano (+30) 6:20.46
-200 m. Braça: 1r José Gabarró (+70) 4:18.39 – 1a Loli Balbuena (+60) 3:27.65 Rècord d’Espanya – 2a Adriana Port (+50) 3:24.41 – 3r Jaume Prada (+35) 2:57.38
-100 m. Papallona: 1r Joel Blanca (+25) 1:02.34 – 1r Xavier Torrents (+55) 1:12.57 – 2a M. Carmen Llamas (+65) 2:46.68 – 3r David Sánchez (+40) 1:07.94
-50 m. Esquena: 1r Juan J. Ulacia (+35) 29.89 – 1r Antoni Penas (+80) 1:58.42 – 1a Margarita Balbuena (+60) 48.48 – 1a M. Dolors Molas (+65) 54.71 – 1a Ana M. Sarabia (+80) 1:19.44 – 2n José Gabarró (+70) 48.40 – 3a Yvette Delgado (+60) 58.11 – 3a Montserrat Albareda (+65) 1:11.02
-4×100 m. Lliures: 1rs (+240 E. Trens, J. Ferran, J. Jou, X. Torrents) 4:46.21 Rècord de Catalunya – 1rs (+320 A. Penas, J. Gabarró, J. Casarramona, J. Capell) 10:09.54 Rècord de Catalunya – 1es (+240 L. Balbuena, A. Port, M. Balbuena, M.D. Molas) 5:33.88 Rècord d’Espanya – 1es (+280 A.M. Sarabia, J. Farrés, M. Albareda, M. Perales) 9:54.77 Rècord de Catalunya – 2ns (+160 R. López, F. Parrilla, À. Solsona, J.J. Ulacia) 4:04.42 – 3rs (+160 C. López, R. Pladevall, A. Muro, A. Escobar) 5:19.18
-400 m. Estils: 1r Enric Trens (+55) 6:25.71 – 1a Núria Garcia (+35) 5:45.76 Rècord de Catalunya
-50 m. Braça: 1r Dídac Font (+70) 47.54 – 1a Laura Rodríguez (+20) 43.45 – 1a Núria Garcia (+35) 37.47 – 1a Margarita Balbuena (+60) 49.00 – 2a M. Carmen Llamas (+65) 1:07.78 – 2a Natividad Morales (+75) 1:26.09 – 3r Josep Jou (+70) 51.63
-100 m. Lliures: 1r Rubén López (+45) 59.27 – 1a Loli Balbuena (+60) 1:10.67 Rècord d’Espanya – 1a Joana Farrés (+75) 2:14.67 – 2n Joan Casarramona (+80) 1:48.08 – 2a Natividad Morales (+75) 2:22.46
-4×50 m. Estils: 1rs (+320 A. Penas, J. Casarramona, J. Jou, J. Capell) 5:19.68 Rècord de Catalunya – 1es (+240 M.D. Molas, A. Port, L. Balbuena, M. Balbuena) 2:38.03 Rècord de Catalunya – 1es (+280 A.M. Sarabia, N. Morales, M. C. Llamas, M. Albareda) 4:50.68 – 2ns (+160 J.J. Ulacia, J. Prada, D. Sánchez, R. López) 2:03.16 – 2ns (+280 M. Albareda, J. Gabarró, J. Jou, M.C. Llamas) 4:06.52

Moltíssimes felicitats a tots i totes!!

CAMP. ESP. MÀSTER D’HIVERN: EXTRAORDINÀRIA ACTUACIÓ DE LES NOSTRES DUES NEDADORES

Loli Balbuena i Adriana Port han participat a l’edició d’enguany del Campionat d’Espanya d’Hivern Màster a Pontevedra aquest cap de setmana.
Els seus seus resultats han estat fantàstics. Han nedat quatre proves cadascuna i han obtingut 4 ors Loli Balbuena i 3 rècords d’Espanya i 4 argents Adriana Port.

Resultats de les nostres nedadores:

-Loli Balbuena (+60):
50 Lliures – 1a (30.82-Rècord d’Espanya)
100 Braça – 1a (1:28.29-Rècord d’Espanya)
100 Estils – 1a (1:19.71-Rècord d’Espanya)
50 Papallona – 1a (33.68)

-Adriana Port (+50):
200 Estils – 2a (3:06.80)
100 Braça – 2a (1:32.07)
100 Estils – 2a (1:23.19)
400 Estils – 2a (6:52.83)

Moltes felicitats a les dues!! I esperem que a la propera edició s’hi animin més nedadors i nedadores a participar.

Campionat de Catalunya Màster d’Hivern de natació

Aquest cap de setmana s’ha disputat la primera edició del Campionat de Catalunya Màster d’Hivern. La participació ha estat molt elevada amb 613 nedadors (405 homes i 208 dones) i els nostres nedadors han estat els més nombrosos amb 54, juntament amb el CN Terrassa. En total hem estat representat per 31 homes i 23 dones.
Els nostres nedadors han realitzat un gran campionat amb un total de 102 medalles (51 ors, 28 argents, 23 bronzes) i 1 rècord d’Europa al 4×200 Lliures masculins (+320) format per Antoni Penas, Joan Capell, Joan Casarramona i Josep Jou, 10 d’espanya, 21 de catalunya i 15 del campionat. A més aquest campionat es donava un trofeu als tres primers clubs segons el medaller i els nostres nedadors i nedadores han aconseguit el segon lloc.

Resultats més destacats:

-800 Lliures: 1a Núria Ciuró (+25) 9:54.78-Rècord del Campionat – 1a Mireia Gómez (+35) 9:58.67 – 2n Àlex Solsona (+45) 10:05.51 – 2a M. Helena del Pozo (+45) 13:11.57 – 3r Ernest Aguilar (+40) 11:15.66 – 3r Rafael Bernad (+50) 11:55.91
-100 Estils: 1a Loli Balbuena (+65) 1:19.77-Rècord d’Espanya – 2n Rubén López (+45) 1:08.58 – 2n Josep Jou (+70) 1:44.89 – 3a Laura Rodríguez (+20) 1:19.91 – 3r Antoni Penas (+80) 3:39.41
-200 Papallona: 1r David Sánchez (+40) 2:28.69 – 1r Xavier Torrents (+55) 2:42.61-Rècord de Catalunya
-50 Lliures: 1r Joan Casarramona (+80) 44.06 – 2a Dolors Molas (+65) 44.99 – 3a Montserrat Figuerola (+60) 47.26 – 3r Raul Maurici (+35) 27.48 – 3r Joan Ferran (+55) 30.25
-200 Esquena: 1a Ana Sarabia (+80) – 5:50.47 – 1r Josep Jou (+70) 4:02.22 – 2a Mercè Perales (+60) 5:32.39 – 2a Dolors Molas (+65) 4:11.08 – 2n Joan J. Martín (+20) 2:31.83 – 2n Antoni Penas (+80) 7:56.09 – 3a Montserrat Albareda (+65) 5:40.51
-100 Braça: 1a Núria Garcia (+35) 1:23.75
-4×100 Estils masculins: (+160) 1rs E. Aguilar, J. Prada, D. Sánchez, R. Expósito – 4:43.30 i 3rs M. Slavner, M. Masoliver, J.M. Masip, M. Teixidó – 6:00.46
-4×100 Estils femenins: (+240) 1es A. Sarabia, J. Farrés, J. Martínez, M. Albareda – 10:00.69
i (+160) 3es A. Port, L. Balbuena, N. Ciuró, M. Gómez – 5:18.30
-4×100 Estils mixtes: (+280) 1rs D. Molas, J. Gabarró, J. Jou, P. Murillo – 7:49.63-Rècord de Catalunya i (+160) 3rs M. Buxeda, R. Vázquez, C. Santiago, R. Bernad – 7:04.77
-200 Estils: 1a Núria Garcia (+35) 2:44.07 – 1r Joan J. Martín (+20) 2:41.27 – 1r Enric Trens (+55) 2:52.76-Rècord del Campionat – 1r Josep Jou (+70) – 3:56.71 – 3a Laura Payà (+40) 3:26.94 – 2n Roberto Expósito (+35) 2:32.40 – 3a Laura Rodríguez (+20) 2:57.32
-50 Papallona: 1a Loli Balbuena (+60) 33.65-Rècord d’Espanya – 1a Joana Martínez (+50) 49.31 – 1r Xavier Torrents (+55) 31.59 – 2n Ruben López (+45) 30.16
-100 Esquena: 1a Ana Sarabia (+80) 2:48.78 – 1r Josep Gabarró (+70) 1:54.43 – 2a Montserrat Albareda (+65) 2:39.71 – 3a Cristina Santiago (+35) 1:24.43
-200 Lliures: 1a Núria Ciuró (+25) 2:20.87 – 1a Dolors Molas (+65) 3:33.56 – 1r Ruben López (+45) 2:11.01 – 2n Enric Trens (+55) 2:24.08 – 3a Adriana Port (+50) 2:40.64
-4×50 Lliures masculins: (+320) 1rs J. Capell, J. Casarramona, A. Penas, J. Gabarró – 4:00.82 i (+200) 3rs À. Solsona, R. López, X. Torrents, J. Ferran 1:54.78
-4×50 Lliures femenins: (+120) 1es N. Ciuró, N. Garcia, C. Santiago, M. Gómez 2:05.26-Rècord del Campionat – (+240) 1es L. Balbuena, A Port, D. Molas, M. Buxeda 2:35.40 – (+280) A. Sarabia, M. Albareda, M. Perales, J. Farrés 4:30.02
-4×50 Lliures mixtes: (+280) 2ns J. Jou, J. Gabarró, D. Molas, P. Murillo 2:57.19
-4×200 Lliures: (+280) 1es D. Molas, P. Murillo, M. Albareda, J. Farrés 17:50.66 i (+320) 1rs A. Penas, J. Capell, J. Casarramona, J. Jou 20:26.20 – Rècord d’Europa
-400 Lliures: 1a Núria Ciuró (+25) 4:53.92 – 1a Mireia Gómez (+35) 4:49.06 – 2n Josep Jou (+70) 6:57.49 – 3r Albert Martínez (+20) 7:04.02 – 3r Àlex Solsona (+45) 4:51.39
-200 Braça: 1a Loli Balbuena (+60) 3:21.81-Rècord d’Espanya – 1r Josep Gabarró (+70) 4:07.97 – 3r Laura Payà (+40) 3:51.98
-100 Papallona: 1r Xavier Torrents (+55) 1:10.63 – 2n David Sánchez (+40) 1:05.74 – 3a Núria Ciuró (+25) 1:16.83
-50 Esquena: 1a Ana Sarabia (+80) 1:19.86 – 1r José Gabarró (+70) 47.37 – 2a Montserrat Albareda (+70) 1:10.98 – 3a Anna Muro (+40) 41.11 – 3r Albert Martínez (+20) 51.71
-4×100 Lliures masculins: (+120) 1es N. Ciuró, R. Pladevall, N. Garcia, M. Gómez 4:27.84 – (+160) 1rs R. Maurici, R. Expósito, E. Aguilar, D. Sánchez 4:04.86 – (+200) 2ns R. López, J. Ferran. À. Solsona, X. Torrents
-4×100 Lliures femenins: (+240) 1es L. Balbuena, M. Buxeda, A. Port, D. Molas 5:47.64-Rècord de Catalunya
-4×100 Lliures mixtes: (+240) 1rs J. Jou, D. Font, M. Albareda, H. del Pozo 6:30.16 – (+320) 1rs A. Sarabia, J. Farrés, J. Casarramona, J. Capell 9:26.74
-400 Estils: 1a Núria Garcia (+35) 5:45.18 – 1r Enric Trens (+55) 6:05.53 – 2a Adriana Port (+50) – 6:42.66-Rècord del Campionat
-50 Braça: 1a Loli Balbuena (+60) 39.48-Rècord d’Espanya – 1a Laura Rodríguez (+20) 41.77 – 1a Núria Garcia (+35) 37.90 – 2n Dídac Font (+70) 48.97
-100 Lliures: 1a Dolors Molas (+65) 1:39.93 – 1r Ruben López (+45) 58.36 – 2n Joan Ferran (+55) 1:07.61 – 2a Cristina Santiago (+35) 1:13.60 – 2n Joan Casarramona (+80) 1:43.94 – 3r F. Vilarrubí (+55) 1:23.07
-4×50 Estils mixtes: (+240) 1rs A. Port, J. Gabarró, L. Balbuena, E. Trens 2:37.50-Rècord de Catalunya – (+280) 2ns D. Molas, D. Font, J. Jou, P. Murillo 3:24.90 – (+280) 3rs A. Sarabia, J. Farrés, J. Ferran, J. Capell 4:27.19

Classificació per Clubs (medaller)
1r CN Aquamasters (65 ors, 27 argents, 16 bronzes), 2n CN Sabadell (51 ors, 28 argents, 23 bronzes) i 3r CN Terrassa (43 ors, 30 argents, 32 bronzes)

La propera cita important serà el Campionat d’Espanya d’Hivern Màster del 7 al 10 de febrer a Pontevedra.

CAMPIONAT D’EUROPA MÀSTER: UN ARGENT I DOS DIPLOMES

Dos nedadors del Club han participat del 2 al 8 de setembre al Campionat d’Europa Màster a Eslovènia. Les proves de piscina es van disputar a la ciutat de Kranj i les aigües obertes al llac de Bled.
Els resultats obtinguts pels nostres nedadors han estat:

-Mireia Gómez: Argent als 5 km (35-39 – 1:06:03.1) i 7a 400 Lliures (35-39 – 4:57.96)
-Félix Parrilla: 15è als 5 km (40-44 – 1:05:55.3) i 5è 400 Lliures (40-44 – 4:47.48)

Una bona manera de tancar la temporada. I ara a començar la nova temporada amb il·lusions i objectius renovats.

CAMPIONAT D’ESPANYA MÀSTER D’ESTIU: 10 NEDADORS I 20 MEDALLES

Un total de 10 nedadors ha participat de dijous fins diumenge al Club Natació Reus Ploms al Campionat d’Espanya Màster d’Estiu. L’actuació dels nostres nedadors (9 dones i 1 home) ha estat molt destacada i d’un total de 35 proves nedades han aconseguit 20 medalles.

Montserrat Albareda (categoria +65)
-1a 200 Esquena (5:32.48), 2a 100 Esquena (2:36.46), 3a 50 Esquena (1:10.69), 4a 100 Lliures (2:07.50) i 4a 50 Lliures (54.88)

Loli Balbuena (categoria +55)
-1a 400 Lliures (5:35.56), 2a 100 Braça (1:32.10) i 2a 50 Papallona (34.49)

Yvette Delgado (categoria +60)
-3a 200 Esquena (4:20.63), 4a 100 Esquena (2:05.61), 6a 100 Lliures (1:48.06)

José Gabarró (categoria +70)
2n 50 Esquena (49.47), 3r 100 Braça (1:58.63), 3r 100 Esquena (1:51.38), 4t 50 Braça (52.27), 4t 200 Esquena (4:17.24)

Núria Garcia (categoria +30)
-1a 200 Estils (2:46.42), 2a 400 Estils (5:53.39)

Mireia Gómez (categoria +35)
-1a 400 Lliures (4:50.97)

M. Carmen Llamas (categoria +65)
-2a 100 Braça (2:19.69), 3a 100 Papallona (2:42.53), 3a 50 Braça (59.18), 4a 50 Papallona (1:00.60)

Mercedes Perales (categoria +60)
-6a 400 Lliures (10:29.00), 7a 200 Esquena (5:32.13), 7a 200 Lliures (5:02.35) i 8a 100 Esquena (2:37.03)

Adiana Port (categoria +50)
-1a 200 Estils (3:10.41), 1a 100 Braça (1:35.24), 3a 50 Braça (43.21) i 5a 200 Lliures (2:49.31)

Cristina Santiago (categoria +35)
-7a 400 Lliures (5:41.43)

4×100 Lliures femení: 2es (+240 – Y. Delgado, M. Perales, M.C. Llamas, M. Albareda) – 8:36.64
4×50 Estils femení: 3es (+240 – Y. Delgado, M. Perales, M.C. Llamas, M. Albareda) – 5:06.82
4×100 Estils femení (+240 – Y. Delgado, M. Perales, M.C. Llamas, M. Albareda) – Desqualificat

CAMP. ESP. AIGÜES OBERTES: MIREIA GÓMEZ CAMPIONA D’ESPANYA +35

Quatre nedadors màsters s’han desplaçat a Sevilla per participar al Campionat d’Espanya d’Aigües Obertes i han obtingut uns resultats molt destacats. La nostra nedadora Mireia Gómez s’ha proclamat campiona d’Espanya a la categoria +35 i tercera absoluta mentre que els altres tres nedadors s’han classificat entre els 15 primers en les seves categories.

Resultats Prova de 3 km:

-Mireia Gómez: 1a +35 (40.43)
-Félix Parrilla: 7è +40 (41.41)
-Jaume Prada: 14è +35 (42.00)
-Àlex Solsona: 10è +45 (44.46)

Moltes felicitats!!

CAMPIONAT DE CATALUNYA MÀSTER: PLUJA DE MEDALLES, 1 RÈCORD D’ESPANYA i 4 DE CATALUNYA

Aquest cap de setmana els nostres màsters han participat al Campionat de Catalunya Màster. La seva actuació ha estat fantàstica primer per la seva participació, sent de llarg la més nombrosa. En total han estat 55 nedadors (33 homes i 22 dones) i el segon l’aquamàsters amb 31 participants.
En segon lloc per la gran quantitat de medalles 112 (47 ors, 46 argents i 19 bronzes) sent el club amb més medalles i segons al medaller ja que l’Aquamàsters ha aconseguit 55 ors. I, finalment, en darrer lloc pel nombre de rècords batuts pels nostres nedadors: 1 Rècord d’Espanya , 4 Rècords de Catalunya i 2 Rècords del Campionat.

Degut a la gran quantitat de medalles donarem un abreu pinzellada als resultats més destacats i us adjuntarem un document amb totes les medalles aconseguides.

Medallistes: (després del nom entre parèntesi hi tenim les medalles d’or, argent i bronze aconseguides per cadascú tant en proves individuals com en relleus)

– Equip mascuí: Joan Casarramona (4,2,0),  Josep Jou (4,1,0), José Gabarró (3,4,0), Enric Trens (3,1,1), Joan Ferran (2,4,0), Joel Blanca (2,0,0), Ruben López (1,0,0), Albert Martínez (1,0,0), Joan Capell (1,5,1), Josep Jou (0,1,0), Jaume Prada (1,2,2), Alex Solsona (1,2,1), Albert Martínez (0,1,1), Joan J. Martín (1,1,1), Xavier Torrents (0,3,2), Ignacio Corral (0,3,2), Raul Maurici (1,1,1), Félix Parrilla (0,1,1), Ruben López (0,1,0), Antoni Blanca (0,1,0), Rafel Bernad (0,0,1) Juan J. Ulacia (0,1,1), Robert Expósito (1,1,0), Crisos López (0,1,0), Mauricio Slavner (0,0,1), Dídac Font (0,0,1) i Francisco Marín (0,0,1)
– Equip femení: Dolors Molas (7,0,1), Joana Farrés (6,1,0), Núria Garcia (5,1,0), Margarita Balbuena (4,0,0), M. Carmen Llamas (3,1,0), Mireia Gómez (3,0,0), Cristina Santiago (2,1,1), Yvette Delgado (2,1,0 ),  Loli Balbuena (2,0,0), Ana M. Sarabia (2,0,0), Maribel Sempere (2,0,0), Laura Rodríguez (2,0,0), Adriana Port (1,1,0), Natividad Morales (1,0,1), Montserrat Albareda (1,0,1), Joana Martínez (1,0,0), Montserrat Buxeda (1,0,0), Mercè Perales (1,0,0), Roser Pladevall (0,1,0), Aitana Domènech (0,1,0), M. Helena del Pozo (0,0,1) i Esther Montasell (0,0,1).

Moltíssimes felicitats a tots els nostres màsters!!!

CAMP. ESPANYA MÀSTER D’HIVERN: SIS NEDADORS I 10 MEDALLES

Un total de 6 nedadors (5 dones i 1 home) han participat en el 24è Campionat d’Espanya d’Hivern Màsters a la localitat andalusa de Màlaga.
A causa de la gran quantitat de participants està clar que la nostra classificació per clubs és testimonial però a nivell individual ha estat excel·lent ja que han participat en un total de 27 proves i s’han aconseguit 10 medalles (7 argents i 3 bronzes). A destacar l’actuació de la nedadora Adriana Port que ha aconseguit medalla en totes les proves que ha disputat amb tres argents i 2 bronzes.

Resultats dels nostres nedadors:

– Adriana Port (+50) – 2a 200 Estils (3:01.21), 2a 100 Braça (1:30.95), 3a 100 Estils (1:22.83), 3a 100 Lliures (1:12.82) i 2a 200 Braça (3:20.70)
– Ana Isabel Núñez (+25) – 13a 200 Estils (2:48.26), 10a 50 Papallona (32.59), 8a 100 Esquena (1:15.77) i 10a 100 Papallona (1:18.04)
– José Gabarró (+70) – 5è 100 Braça (1:55.93), 2n 200 Esquena (4:01.48), 4t 100 Esquena (1:51.91) i 3r 50 Esquena (45.76)
– Mercè Perales (+60) – 400 Lliures (DQ), 8a 200 Esquena (5:22.30), 11a 100 Lliures (2:22.34) i 8a 100 Esquena (2:36.65)
– Montserrat Albareda (+65) – 5a 400 Lliures (9:02.74), 2a 200 Esquena (5:07.84), 6a 100 Lliures (2:02.49), 2a 100 Esquena (2:30.49) i 6a 200 Lliures (4:20.63)
– M. Carmen Llamas (+65) – 5a 50 Papallona (1:01.65), 4a 50 Braça (1:05.10), 5a 200 Braça (5:03.35) i 2a 100 Papallona (2:31.53)

Moltes felicitats!!