CAMP. CAT. DE LLARGA DISTÀNCIA: GRAN RESULTAT DELS NOSTRES NEDADORS

Màsters – Ahir diumenge la Natació Màster es va reunir a la piscina Pere Serrat per a disputar la 4a edició dels Campionats de Catalunya de Fons i de Llarga Distància.

Primer es va disputar el Campionat de Catalunya de Fons amb les proves de 800 i 1500 Lliures on no vam tenir-hi presència.

Després al Campionat de Llarga Distància hi van participar 3 nedadors amb uns resultats fantàstics i amb 1 medalla d’or i  2 d’argent i es va establir un rècord social masculí de la categoria +55.

-Resultats:

  • Adriana Port 1a +55: 50:00.96
  • Cristina Santiago 2a +40: 48:03.34
  • Rafael Bernad 2n +55: 47:30.65 (Estableix el Rècord Social)

Moltes felicitats als tres!!

Fotografia: Medallistes dels 3000/Federació Catalana de Natació

TROFEU FONS I ESTILS MÀSTER: GRAN TARDA DE BONA NATACIÓ MÀSTER EN PARTICIPACIÓ I RÈCORDS

Ahir es va disputar a la nostra piscina de Can Llong la 27a edició del Fons i Estils Màster. Tot un clàssic de les competicions màsters de clubs.
En total es van reunir un total de 168 nedadors (64 dones i 104 homes) de 30 clubs. D’aquests un total de 23 (9 dones i 14 homes) eren del nostre club tot i que, a darrera hora, hi va haver alguna baixa.
Pel que fa als resultats, els nostres nedadors han fet unes bones marques. De totes destaquen el Rècord del Club de Joan Ferran als 400 Lliures categoria +60 i l’establiment d’un nou Rècord del Club de Joana Farrés en 400 Lliures categoria +80.
A més la competició va veure com es batien un total de 24 rècords: 1 d’Europa de Fred De Bruijn en 400 Estils categoria +85, 4 Rècords d’Espanya: el del Fred, el de Maria Del Mar Ravés Olivé en 1500 lliures +55 i 2 als relleus 4×200 Lliures (Cee Sant Gervasi +100 en categoria femenins i GEiEG +240 en categoria mixte). També es van batre 10 rècords de Catalunya, 8 del Campionat i 1 del Circuit.
Es demostra un cop més que la nostra és una piscina talismà.
Moltes felicitats a totes i tots els participants.

Resultats dels nostres nedadors:

1500 Lliures masculins:
+45 – 7è Ivan Garcia (22:48.94), 8è Jorge Guzman (23:50.80) i 9è Manuel García (25:05.01)
+55 – 2n Xavier Torrents (22:04.32) i 4t Rafael Bernad (22:20.56)

1500 Lliures femenins:
+45 – 3a Susana Marín (23:38.01)
+55 – 3a Adriana Port (23:04.09)
+60 – Loli Balbuena – Retirada

400 Estils masculins:
+30 – 3r Cunibert González (6:19.61)
+35 – 3r Oriol Marín (5:51.39)
+45 – 1r Jordi Agramunt (5:42.62)
+50 – 2n Raül Romeva (5:47.13)

400 Lliures masculins:
+30 – 1r Alejandro Delgado (4:28.34)
+60 – 2n Joan Ferran (6:02.34 – Rècord del Club)

400 Lliures femenins:
+65 – 2a Mercè Perales (10:59.97)
+70 – 1a M. Dolors Molas (8:02.92), 2a Montserrat Albareda (9:47.98) i 3a M. Carmen Llamas (11:25.07)
+80 – 1a Joana Farrés (11:35.67 – Estableix Rècord del Club)

4×200 Lliures masculins:
+160 – 3rs (X. Torrents, I. García, C. González, J. Guzman) – 10:42.09
+200 – 1rs (R. López, J. Ferran, R. Bernad, R. Romeva) – 10:08.94

CAMP. CATALUNYA: GRAN CAMPIONAT AMB 88 MEDALLES, 2 RÈCORDS D’ESPANYA I 2 DE CATALUNYA

Màsters – Aquest cap de setmana més de 500 nedadors màsters han disputat la 38è Campionat de Catalunya Open Màster a la piscina Josep Vallès del CE Mediterrani. D’aquests un total de 51 nedadors (21 dones i 30 homes) sent el club amb major participació. El nostre club ho ha estat en 28 de les 38 edicions d’aquest Campionat.
Els nostres nedadors han nedat unes 120 proves individuals i 20 relleus! han aconseguit un total de:
-88 Medalles (46 ors, 30 argents i 12 bronzes)
-2 Rècords d’Espanya d’Erika Villaécija (50 Esquena als 4×50 Estils mixtes i als 100 Papallona. Ambdós rècords del Campionat), 2 Rècords de Catalunya (4×100 Lliures femenins +280 i 4×100 Lliures masculins +280) i 34 Rècords Socials.
Els 34 rècords socials s’han repartit de la següent manera:
-18 en categoria masculina (15 individuals i 3 relleus)
-13 en categoria femenina (12 individuals i 1 relleu)
-3 relleus en categoria mixte.
Aquest ha estat un Campionat amb una bona participació i resultats. Amb un bon nombre de medalles i tornant a batre rècords d’Espanya. Poc a poc es van recuperant els resultats pre-pandèmia en participació, medaller i rècords.
Ara queden els Campionats d’Espanya que es disputaran del 6 al 9 de juliol a Puertollano.

Resultats dels nostres nedadors (només medalles):

-4×100 Lliures femenins: 1es +280 (M. Albareda, N. Morales, J. Farrés, Y. Delgado) – 9:23.72 Rècord de Catalunya i 2es +200 (A. Port, S. Monné, M.D. Molas, L. Payà) – 5:52.48
-400 Lliures femenins: 1a +60 Loli Balbuena (5:53.44)
-400 Lliures masculins: 1r +30 Cunibert Vila (5:54.21), 2n +50 Oriol Mateu (5:07.00) i 3r +55 Rafael Bernad (5:52.27)
-200 Braça femenins: 2a +55 Adriana Port (3:34.45)
-200 Braça masculins: 1r +35 Oriol Marin (2:53.51), 1r +50 Raül Romeva (3:00.42) i 2n +50 Àlex Solsona (3:00.43)
-100 Esquena femenins: 1r +35 Katerina Sinderalova (1:29.80), 1a +70 M. Dolors Molas (2:00.30), 2a +65 Yvette Delgado (2:06.64), 2a +70 Montserrat Albareda (2:51.35) i 3a +65 Mercè Perales (2:48.62)
-100 Esquena masculins: 1r +85 Antonio Penas (4:36.85), 2n +75 José Gabarró (2:09.03) i 3r +50 Albert Escobar (1:54.45)
-50 Lliures femenins: 1a +35 Roser Pladevall (31.10), 1a +80 Natividad Morales (1:04.66), 2a +55 Adriana Port (35.62), 2a +65 Margarita Balbuena (39.82), 2a +80 Joana Farrés (1:07.90), 3a +20 Roser Grau (31.73) i 3a +55 Mònica Fonoll (35.72)
-50 Lliures masculins: 1r +20 Gonzalo Rodríguez (26.72), 1r +30 Àlex Sánchez (25.59), 1r +85 Antonio Penas (2:00.51), 2n +60 Joan Ferran (31.81) i 2n +75 Dídac Font (40.40)
-4×100 Lliures mixtes: 1rs +120 (E. Villaécija, A. Llanos, R. Pladevall, A. Sánchez) – 4:11.83 i 1rs +280 (D. Font, M. Balbuena, J. Gabarró, L. Balbuena) – 6:25.49 Rècord de Catalunya
-4×50 m. Estils mixtes: 1rs +120 (E. Villaécija (rècord d’Espanya 50 m. Esquena), À. Solsona, A. Sánchez, R. Pladevall) – 2:05.81 Rècord d’Espanya i 1rs +200 (K. Sinderalova, R. Romeva, X. Torrents, L. Balbuena) – 2:22.64
-50 m. Papallona femenins: 1a +35 Erika Villaécija (30.16), 2a +35 Roser Pladevall (36.49) i 2a +70 M. Carmen Llamas (1:19.33)
-200 m. Esquena femenins: 1a +35 Katerina Sinderalova (3:11.35), 1a +65 Yvette Delgado (4:26.98) i 1a +70 Montserrat Albareda (6:00.79)
-200 m. Esquena masculins: 1r +75 José Gabarró (4:57.22)
-100 m. Braça femenins: 1a +55 Adriana Port (1:37.03), 1a +70 M. Carmen Llamas (2:25.79), 2a +35 M. Ludmila Chalekian (1:33.46), 3a +20 Núria Rivero (1:33.45) i 3a +50 Silvia Monné (1:49.50)
-100 m. Braça masculins: 1r +35 Oriol Marín (1:18.40), 1r +75 Dídac Font (2:28.03) i 2n +50 Raül Romeva (1:19.03)
-4×50 m. Estils femenins: 1es +280 (Y. Delgado, N. Morales, M.C. Llamas, J. Farrés) – 5:03.09 i 2es +200 (S. Monné, K. Sinderalova, M.L. Chalekian, M. Albareda) – 3:12.52
-4×50 m. Estils masculins: 2ns +280 (A. Penas, J. Gabarró, J. Ferran, D. Font) – 4:29.51
-4×100 m. Estils femenins: 1es +280 (Y. Delgado, N. Morales, M.C. Llamas, M. Perales) – 11:24.55
-4×100 m. Estils masculins: 1rs +160 (O. Marin, R. Romeva, À, Sánchez, À, Solsona) – 5:01.15
-400 m. Estils masculins: 1r +60 Enric Trens (6:39.97) i 2n +55 Joan M. Masip (7:33.16)
-200 m. Lliures femenins: 1a +60 Loli Balbuena (2:50.76) i 1a +70 M. Dolors Molas (3:52.21)
-200 m. Lliures masculins: 2n +50 Àlex Solsona (2:23.27) , 2n +60 Enric Trens (2:36.56) i 3r +50 Oriol Mateu (2:24.43)
-100 m. Papallona femenins: 1a +35 Erika Villaécija (1:06.32 – Rècord d’Espanya) i 1a +70 M. Carmen Llamas (3:08.24)
-100 m. Papallona masculins: 1r +25 Joel Blanca (1:02.44) i 2n +55 Xavier Torrents (1:19.59)
-50 m. Esquena femenins: 1a +65 Yvette Delgado (58.19), 1a +70 M. Dolors Molas (57.48), 1a +80 Joana Farrés (1:25.75), 2a +70 Montserrat Albareda (1:14.38), 3a +35 Katerina Sinderalova (41.86) i 3a +65 Mercè Perales (1:19.67)
-50 m. Esquena masculins: 2n +75 José Gabarró (54.13)
-4×100 m. Estils mixtes: 1rs +280 (J. Gabarró, D. Font, M.C. Llamas, J. Farrés) – 10:37.45
-4×50 m. Lliures masculins: 3rs +160 (À. Sánchez, R. Romeva, X. Torrents, D. Eslava) – 1:54.26 i 3rs +240 (J. Ferran, D. Font, J. Gabarró, F. Vilarrubí) – 2:35.10
-200 m. Estils femenins: 1a +35 Núria Garcia (3:10.41)
-200 m. Estils masculins: 1r +60 Enric Trens (3:08.19)
-50 m. Braça femenins: 1a +80 Natividad Morales (1:32.02) i 2n +35 Ludmila Chalekian (42.96)
-50 m. Braça masculins: 2n +50 Raül Romeva (35.21) i 2n +75 Dídac Font (59.93)
-200 m. Papallona masculins: 1r +55 Xavier Torrents (3:09.40) i 2n +30 David Eslava (2:46.48)
-100 m. Lliures femenins: 1a +35 Roser Pladevall (1:10.92), 1a +80 Joana Farrés (2:31.80) i 2a +80 Natividad Morales (2:32.85)
-100 m. Lliures masculins: 1r +60 Joan Ferran (1:10.51)
-4×50 m. Lliures mixtes: 2ns +120 (R. Pladevall, J.J. Ulacia, M.L. Chalekian, A. Llanos) – 1:58.26

 

CAP. ESP. MÀSTER D’HIVERN: GRAN PAPER DE LES NOSTRES 3 NEDADORES PARTICIPANTS

Màsters – Castelló de la Plana ha estat la seu dels 28ns Campionats d’Espanya Màsters d’Hivern des de dijous fins avui.
En un principi eren cinc els nedadors inscrits (3 dones i 2 homes) però al final només ha estat les 3 nedadores les que han participat acompanyades per l’entrenador Juan J. Ulacia.
Aquestes han obtingut uns molt bons resultats i classificacions.
En total han acoseguit 5 medalles: 1 or, 1 argent i 3 bronzes i 1 rècord social de l’Adriana Port als 400 Estils (+55).
Moltes felicitats a les tres nedadores!!

Resultats de les nostres nedadores:

Erika Villaécija (+35): 1a 100 Papallona (1:04.25)
Adriana Port (+55): 2a 100 Braça (1:29.67), 3a 200 Estils (3:07.78), 3a 50 Braça (42.64) i 3a 400 Estils (6:40.46)
Roser Pladevall (+35): 8a 50 Lliures (30.75) i 12a 200 Lliures (2:40.20)

CAMP. CAT. HIVERN: ACTUACIÓ FANTÀSTICA DELS NOSTRES MÀSTERS

Màsters – Aquest cap de setmana el Club Natació Manresa ha acollit la cinquena edició del Campionat de Catalunya d’Hivern amb més de 600 nedadors i un alt nivell. En total s’han batut 12 rècords d’Espanya, 32 de Catalunya i 4 del Campionat.
El nostre ha estat l’equip més nombrós amb un total de 38 nedadors del Club (23 homes i 15 dones) i han fet una actuació extraordinària.
Han quedat segons al medaller, per darrera del Aquamàsters, amb un total de 62 medalles (36 ors, 17 argents i 9 bronzes), 1 Rècord de Catalunya a la prova dels 4 x 50m Estils mixtes +240 i 23 rècords del club (14 en categoria masculina, 7 en categoria femenina i 2 relleus mixtes).
És molt difícil destacar a algú en concret. La majoria ha millorat les seves marques i han aconseguit, com a mínim, una medalla.
Moltes felicitats a totes i tots i als seus tècnics.

Resultats dels nostres nedadors entre els 3 primers per prova i categoria:

-4 x 100m Lliures femenins: 1es +280 (D. Molas, M. Albareda, C. Llamas, M. Perales) – 9:31.27
-400m Lliures femenins: 1a +60 Loli Balbuena (5:59.33) i 1a +70 M. Dolors Molas (8:28.03)
-200m Braça femenins: 2a +55 Adriana Port (3:21.72)
-200m Braça masculins: 1r +35 Oriol Marín (2:46.44) i 2n +50 Raül Romeva (2:53.57)
-100m Esquena femenins: 1a +65 Mercè Perales (2:54.69), 1a +70 M. Dolors Molas (2:00.62) i 2a +80 Montserrat Albareda (2:49.87)
-100m Esquena masculins: 1r +25 Joan J. Martín (1:06.98), 1r +75 José Gabarró (2:00.93) i 2n +85 Antoni Penas (3:59.77)
-50m Lliures femenins: 1a +35 Roser Pladevall (0:30.66), 1a +60 Loli Balbuena (0:33.17), 1a +65 Margarita Balbuena (0:38.23) i 3a +65 Mercè Perales (1:10.29)
-50m Lliures masculins: 1r +30 Àlex Sánchez (0:24.76), 1r +50 Rubén López (0:26.78), 1r +85 Antoni Penas (1:48.31), 2n +20 Gonzalo Rodríguez (0:26.69) i 2n +40 Juan J. Ulacia (0:25.80)
-4 x 100m Lliures mixtes: 1rs +120 (E. Villaécija, J.J. Martín, R. Pladevall, A. Sánchez) – 4:03.73
-4 x 50m Estils mixtes: 1rs +240 (J. Munill, L. Balbuena, X. Torrents, M. Balbuena) – 2:28.41 Rècord de Catalunya
-50m Papallona femenins: 1a +35 Erika Villaécija (0:29.56), 1a +60 Loli Balbuena (0:36.19) i 1a +70 M. Carmen Llamas (1:20.86)
-50m Papallona masculins: 1r +30 Àlex Sánchez (0:26.09) i 3r +55 Xavier Torrents (0:32.80)
-200m Esquena femenins: 1a +70 Montserrat Albareda (6:14.23) i 3a +20 Roser Grau (2:57.42)
-200m Esquena masculins: 1r +75 José Gabarró (4:43.60) i 3r +25 Albert Martínez (3:51.06)
-100m Estils femenins: 1a +65 Margarita Balbuena (1:44.49)
-100m Estils masculins: 2n +30 Àlex Sánchez (1:02.59), 3r +50 Ruben López (1:09.42) i 3r +55 Joan Munill (1:17.12)
-100m Braça femenins: 1a +70 M. Carmen Llamas (2:41.17)
-100m Braça masculins: 2n +35 Oriol Marín (1:15.59) i 2n +50 Àlex Solsona (1:18.02)
-4 x 50m Estils femenins: 1es +240 (D. Molas, I. Munill, C. Llamas, M. Albareda) – 4:22.31
-4 x 100m Estils femenins: 1es +240 (D. Molas, A. Port, C. Llamas, M. Perales) – 9:28.85
-4 x 100m Estils masculins: 2ns +160 (E. Aguilar, O. Marín, X. Torrents, À. Solsona) – 5:07.24
-400m Estils masculins: 1r +50 Ruben López (5:25.07) i 1r +60 Enric Trens (6:23.86)
-200m Lliures femenins: 3a +20 Núria Rivero (2:27.38) i 1a +70 M. Dolors Molas (3:47.34)
-200m Lliures masculins: 2n +60 Enric Trens (2:30.18)
-100m Papallona femenins: 1a +35 Erika Villaécija (1:04.43) i 1a +70 M. Carmen Llamas (3:12.41)
-100m Papallona masculins: 2n +55 Xavier Torrents (1:15.47)
-50m Esquena femenins: 2a +65 Mercè Perales (1:21.26)
-4 x 50m Lliures femenins: 1es + 240 (L. Payà, M. Albareda, C. Llamas, D. Molas) – 3:39.38
-4 x 50m Lliures masculins: 3rs +240 (X. Torrents, F. Vilarrubi, J. Gabarró, E. Trens) – 2:24.58
-200m Estils femenins: 2a +55 Adriana Port (3:06.22)
-200m Estils masculins: 1r +60 Enric Trens (2:59.38)
-50m Braça masculins: 1r +45 David Gombau (0:37.11) i 2n +75 José Gabarró (0:58.28)
-200m Papallona masculins: 1r +55 Xavier Torrents (2:58.37)
-100m Lliures femenins: 1a +70 Montserrat Albareda (2:18.27), 2a +45 Susana Marín (1:16.68 ) i 3a +45 Laura Payà (1:17.14)
-4 x 50m Lliures mixtes: 2ns +280 (F. Vilarrubí, J. Gabarró, M. Albareda, D. Molas)

78a TRAVESSIA DE L’ESTANY DE BANYOLES: UNA BONA MANERA DE COMENÇAR LA TEMPORADA

Ahir diumenge es va disputar la tradicional Travessia a l’Estany de Banyoles, amb un gran nombre de participants. Va ser un gran retrobament de la Natació Catalana després d’aquests anys difícils.
La nostra participació va ser de 105 nedadors repartits de la següent manera:

-General Masculina 34 (27 de categoríes i 7 màsters)
-General Femenina 23 (22 de categoríes i 1 màster)
-Menors 42
-Petits 6

Pel que fa als resultats el més destacat va ser (entre els 25 primers a la general i entre els 15 primers a la de menors i petits):

Travessia General 2115 metres

-General Masculina: 2n Marcos Gil (0:24.09), 11è Ferran Julià (0:24.39), 15è Sergio de Celis (0:25.11), 17è Diego Mira (0:25.15), 18è Albert Cabezuelo (0:25.18), 19è Joan Casanovas (0:25.20), 21è Álex Ramos (0:25.21), 23è Àlex Castejon (0:25.23) i 24è Jofre Allande (0:25.33)
A més Siro Juárez va ser el tercer infantil masculí 0:28.27
-General Femenina: 16a Nerea Ibáñez (0:28.47), 18a Laia Valls (0:28.50) i 20a Clara Gabriel (0:29.14)

Travesia de Menors – 1000 metres

-Conjunta: 18a Natalia Vázquez (0:16.14-12a femení), 19è Marco Juárez (0:16.17-7è masculí), 29è Marc Soriano (0:16.53-13è masculí), 31è Oriol Gil (0:16.58-15è masculí)

Travessia de Petits – 400 metres

-Conjunta: 3r Aitor Carrasco (0:07.47-2n masculí), 15a Evelyn Arenas (0:08.25-7a femenina) i 25è Adrian Córdoba (0:08.36-14è masculí)

També hem comptat amb la partició de màsters a les Travessies Generals i amb aquests resultats:

-General Femenina: 476a Dolors Molas (0:46:28-2a categoria E)
-General Masculina: 436è Ruben Vázquez (0:35:31-44è categoria B), 569è Cunibert Gonzalez (00:39:14-41è categoria A), 600è Ivan Garcia (0:39:54-88è categoria B), 610è Andrés Alcántara (0:40:03-46è categoria A), 712è Josep Jou (0:42:46-3r categoria E), 1028è Dídac Font (0:57:09-6è categoria E) i 1030è Josep Gabarró (0:57:21-7è categoria E)

Veure la galeria d’imatges

Aquest és un esdeveniment amb molt bon ambient i, una manera perfecte, d’arrencar la temporada.

CAMP. EUROPA MÀSTER: LA NOSTRA NEDADORA MIREIA GÓMEZ MEDALLA DE BRONZE EN 3000 METRES D’AIGÜES OBERTES

La nostra nedadora Mireia Gómez és la nostra representant en els Campionats d’Europa Màster de Roma.

Ho ha fet a la prova dels 3000 metres en Aigües Obertes disputada al Lido de Ostia. I no podia anar millor ja que ha aconseguit la medalla de bronze a la categoria 40-44 amb un temps de 43:56.2

Moltes felicitats Mireia!!

CAMP. CAT. OPEN MÀSTERS: CAMPIONS DE CATALUNYA!!

Cap de setmana extraordinari dels nostres nedadors màsters al Campionat de Catalunya en piscina de 50 metres a la piscina Sylvia Fontana de Tarragona amb unes actuacions espectaculars.
Van ser 31 els nedadors del nostre Club que hi van participar (18 homes i 13 dones) i gràcies a aquest fet vam aconseguir la major participació i pujar a dalt de tot del pòdium per equips.
Per començar arrencaven els nostres nedadors amb un Rècord de Catalunya al relleu de 4×100 Lliures femenins (+280) i, a partir d’aquí, presència dels nostres nedadors en els podis en el 70% de les proves (28 de 40).
En total van aconseguir 52 medalles (31 ors, 17 argents i 4 bronzes). A més van aconseguir 6 rècords de Catalunya: 4 Joana Farrés (2 en 50, 1 en 100 i 1 en 200 Lliures +80), 1 M. Dolors Molas (en 200 Lliures +70) i 1 al Relleu 4×100 Lliures +280 (M. Albareda, J. Farrés, M.C. Llamas, M. Perales). I, pel que fa als rècords del Club, se n’han batut un total de 25 (21 en proves individuals i 4 en relleus) alguns d’ells tenien una antiguitat propera als 30 anys.
Finalment es fa molt difícil destacar l’actuació d’algú en especial ja que tots van estar fantàstics, però cal reconeixer que la Joana Farrés amb les seves 6 medalles d’or (tot el que va nedar: 50, 100 i 200 Lliures i els relleus 4×50 i 4×100 Lliures i 4×50 i 4×100 Estils) i els seus 4 Rècords de Catalunya fan que es mereixi un reconeixement especial.
Moltes felicitats a totes i tots i, en especial, a la Joana que, a la seva edat, és un exemple per a totes i tots.

Veure l’àlbum de fotografies

Resultats dels nostres nedadors (entre els 3 primers classificats per prova i categoria)

Dissabte matí
4×100 m. Lliures femenins: 1r +280 (M. Albareda, J. Farrés, M.C. Llamas, M. Perales) – 9:54.58-Rècord de Catalunya
4×100 m. Lliures mixtes: 1r +240 (J. Ferran, M. Balbuena, A. Port, E. Trens) – 5:06.66 i 1r +280 (D. Font, J. Gabarró, M.D. Molas, Y. Delgado) – 7:09.59
200 m. Papallona masculins: 2n Xavier Torrents (+55 2:54.00) – 1r català
100 m. Esquena femenins: 1a Yvette Delgado (+65 2:06.98), 1a M. Dolors Molas (+70 2:01.37), 2a Mercè Perales (+65 2:55.36), 2a Montserrat Albareda (+70 2:43.75) i 3a Roser Grau (+20 1:18.77)
100 m. Esquena masculins: 1r José Gabarró (+75 – 2:27.06) i 2n Joan J. Martín (+25 1:09.65)
50 m. Braça femenins: 1a Margarita Balbuena (+65 51.09) i 2a Adriana Port (+55 44.17)
50 m. Braça masculins: 1r José Gabarró (+75 58.69) i 3r David Gombau (+45 37.97)

Dissabte tarda
200 m. Lliures femenins: 1a M. Dolors Molas (+70 3:43.95), 1a Joana Farrés (+80 5:11.34) i 2a Mercè Perales (+65 5:24.17)
50 m. Lliures femenins: 1a Margarita Balbuena (+65 39.08), 1a M. Dolors Molas (+70 48.00), 1a Joana Farrés (+80 1:00.86) i 2a Roser Gort (+20 29.89)
50 m. Lliures masculins: 2n Joan Ferran (+60 31.13) i 2n Dídac Font (+75 39.03)
100 m. Braça femenins: 1a M. Carmen Llamas (+65 2:41.19)
100 m. Braça masculins: 2n José Gabarró (+75 2:07.46)
4×50 m. Lliures femenins: 1es +280 (M. Albareda, M.C. Llamas, J. Farrés, M. Perales) – 4:22.43
4×50 m. Lliures mixtes: 1rs +240 (J. Ferran, E. Trens, A. Port, M. Balbuena) – 2:18.27 i 2ns +280 (D. Font, Y. Delgado, J. Gabarró, M.D. Molas) – 3:09.81

Diumenge matí
4×100 m. Estils femenins: 1es +240 (M. Albareda, L. Payà, M.C. Llamas, J. Farrés) – 9:56.11
400 m. Lliures femenins: 2a M. Helena del Pozo (+50 6:47.63) – 1a catalana
50 m. Papallona femenins: 1a Roser Gort (+20 32.91), 1a M. Carmen Llamas (+65 1:20.23) i 2a Roser Grau (+20 32.92)
50 m. Papallona masculins: 1r Àlex Sánchez (+30 26.57), 1r Xavier Torrents (+55 33.24) i 2n Joel Blanca (+25 27.51)
50 m. Esquena femenins: 1a Montserrat Albareda (+70 1:18.45)
50 m. Esquena masculins: 1r Antoni Penas (+85 1:46.23) i 2n Joan J. Martín (+25 31.14)
200 m. Braça femenins: 3a Adriana Port (+55 3:26.91)

Diumenge tarda
100 m. Lliures femenins: 1a Joana Farrés (+80 2:21.85) i 3a Roser Gort (+20 1:09.46)
100 m. Papallona femenins: 1a M.Carmen Llamas (+65 2:54.35)
100 m. Papallona masculins: 1r Joel Blanca (+25 1:03.75) i 2n Xavier Torrents (+55 1:16.00) – 1r català
200 m. Esquena femenins: 1a Yvette Delgado (+65 4:31.39) i 1a Montserrat Albareda (+70 6:11.54)
200 m. Esquena masculins: 1r Antoni Penas (+85 9:18.73)
200 m. Estils femenins: 1a Eva Payà (+45 3:35.64), 2a Laura Rodríguez (+25 3:05.04) i 2a Adriana Port (+55 3:09.89)
4×50 m. Estils mixtes 1rs +80 (R. Grau, J.J. Martín, R. Gort, J. Blanca) – 2:11.79

Fotografia: Pòdium per equips del Campionat de Catalunya @nataciocat

CAMP. ESPANYA I DE CATALUNYA MÀSTER D’AIGÜES OBERTES: DEU NEDADORS I UNA MEDALLA DE BRONZE AL CAMPIONAT DE CATALUNYA

Un total de 10 nedadors (8 homes i 2 dones) van participar dissabte a Banyoles, 3 (1 home i 2 dones) en els dos campionats (Espanya i Catalunya) i 7 només al Campionat de Catalunya.
Al Campionat d’Espanya va destacar l’actuació de les nostres dues nedadores: Mireia Gómez va tocar quarta de la seva categoria al Campionat d’Espanya a poc més de 18 segons de la tercera i Cristina Santiago vuitena. En el cas del nedador que hi participava, Fèlix Parrilla, va ser desè de la seva categoria.

Al Campionat de Catalunya van destacar Mireia Gómez amb la medalla de bronze (+40), Cristina Santiago (+35) quarta, Cunibert González (+30) sisè i Albert Martínez (+25) vuitè.

Resultats dels nostres nedadors:

-3000 m. Lliures masculins:
Al Campionat d’Espanya
10è Fèlix Parrilla (+45) – 40:38.2 i 7è al Campionat de Catalunya

Al Campionat de Catalunya:
6è Cunibert González (+30) – 57:13.9
8è Albert Martínez (+25) – 1:00:23.9
11è Andrés Alcántara (+35) – 1:02:00.2
14è Rafael Bernad (+50) – 49:16.4
17è Carles Gajas (+45) – 51:28.0
23è Iván Garcia (+45) – 58:57.6
Àlex Solsona (+45) – No ha finalitzat

-3000 m. Lliures femenins:
Al Campionat d’Espanya
4a Mireia Gómez (+40) – 43:49.3 i 3a al Campionat de Catalunya
8a Cristina Santiago (+35) – 47:11.4 i 4a al Campionat de Catalunya

Fotografia: Equip Màster a l’Estany de Banyoles

CAMP. ESP. DE FONS MÀSTER: LA CLIMATOLOGIA VA MANAR

De divendres a ahir es va disputar a Mataró el Campionat d’Espanya de Fons.
En el nostre cas teníem quatre nedadores inscrites a la prova de 1500 Lliures Femenins de dissabte però la mala sort va fer que només una podés fer-ho.
D’entrada la Susana Marín va ser baixa per lesió. I les altres tres eren a Mataró per nedar.
La sessió es va nedar amb normalitat i es van nedar els 1500 Lliures masculins sense més incidències. El problema va venir quan s’ha via nedat la meitat de la prova dels 1500 Lliures femenins i els va sorprendre la tempesta que va arrencar tendals i hi van caure tres llamps seguits. Tal i com marca el reglament la competició es va aturar i, reunides totes les parts, es va decidir que la prova de 1500 Lliures femenins no entraria a la puntuació i que només rebrien medalla aquelles categories en què, totes les nedadores inscrites, haguéssin nedat.
En el nostre cas només va poder nedar l’Adriana Port (+55) que va quedar Campiona d’Espanya de la seva categoria ja que totes les nedadores de +55 havien nedat en el moment de la suspensió.
Aquest no va ser el cas de les altres dues nedadores Cristina Santiago i Loli Balbuena que no van poder disputar la prova. Una verdadera llàstima ja que ambdues nedadores tenien moltes ganes de nedar aquesta prova.

Resultats de les nostres nedadores:

-1500 Lliures femenins: 1a Adriana Port (+55-23:46.63). Les nedadores Cristina Santiago (+35) i Loli Balbuena (+60) no van poder nedar a causa de la suspensió de la sessió.