CAMP. ESPANYA OPEN I JÚNIOR: COLL PLAÇA PEL MUNDIAL DE CELIS, MIRA I JULIÀ PER L’EUROPEU SUB23 I LES NOIES JÚNIOR SOTS CAMPIONES D’ESPANYA

Des de dimecres la piscina coberta de Son Hugo ha acollit el Campionat d’Espanya Open i el Júnior d’Hivern.
El Campionat Open és la primera oportunitat per a obtenir les mínimes pels Campionats Internacionals d’aquesta temporada: Campionat del Món de Fukuoka, Campionat d’Europa sub23 i Campionat d’Europa Júnior.
Del nostre equip han aconseguit mínima: Carles Coll (2 mínimes pel Campionat del Món de Fukuoka en 200 Estils i 200 Braça), Sergio de Celis (3 mínimes per l’Europeu sub23 en 50,100 i 200 Lliures), Diego Mira (1 mínima per l’Europeu sub23 en 200 Esquena) i Ferran Julià (1 mínima per l’Europeu sub23 en 400 Lliures).
També hem tingut mala sort. La nedador Marina Garcia s’ha quedat a només dues centèssimes de la Mínima pel Mundial de Fukuoka en els 200 Braça.
La resta dels nedadors han tingut una gran actuació. S’ha de destacar l’altíssim percentatge de millors marques personals. També destacar a les dues nedadores colombianes Stefanía Gómez i Isabella Bedoya que colaboren amb el nostre entrenador (Casti). Han estat amb l’equip, nedant pel nostre club, compartint experiències durant un mes amb el seu entrenador i han assolit records nacionals de Colombia i millors marques personals.

I això s’ha reflectit en:

Categoria Absoluta
-16 Medalles (6 ors, 6 argents i 4 bronzes) i 41 finalistes
-Carles Coll 2 Rècords de Catalunya Absoluts (100 Braça i 200 Estils) i Sergio de Celis 1 Rècord del Club Absolut (200 Lliures).

Categoria Júnior
-6 Medalles (3 Ors, 2 Argents i 1 Bronze), 17 entre el 1 i el 16 (15 finalistes i 2 entre els 16 primers júniors però no finalistes).
L’equip femení s’ha proclamat Sots campió d’Espanya per equips i la nedadora Isabella Bedoya ha aconseguit 2 Rècords del Campionat Júnior en les proves de 50 i 100 Lliures. Han pujat al podi en els tres relleus (or als 4×200 Lliures i argent als 4×100 Lliures i el 4×100 Estils).
Classificació: 1r Gredos San Diego 494 – 2n CN Sabadell 342 – 3r CN Caldes 286

Categoria Absolut Jove
-6 Medalles (1 Or, 2 Argents i 3 Bronzes)

També ens arriben bones notícies d’Irlanda. El nostre nedador Lachlan Reed al Campionat d’Irlanda va aconseguir ahir la mínima per participar al Campiona d’Europa Júnior amb Irlanda, a la prova dels 100 Braça amb un temps de 1:04.19.

Felicitats a totes i tots!! i a seguir treballant per augmentar la llista d’internacionals.

Resultats dels nostres nedadors (finalistes i júniors fins el/la16):

-50 Lliures masculins: 1r Sergio de Celis (22.45-Mínima Europea Sub-23)
-50 Lliures femenins: 6a Isabella Bedoya (26.11-1a júnior i Rècord del Campionat Júnior), 11a Carlota Colomer (26.64) i 20a Teresa Hernández (26.76)
-100 Lliures masculins: 2n Sergio de Celis (49.08), 5è Carles Coll (49.74), 14è Joan Casanovas (50.70) i 24è Pablo Nevado (52.27-8è júnior)
-100 Lliures femenins: 3a Isabella Bedoya (56.16-Rècord del Campionat Júnior) i 14a Nerea Ibáñez (57.48)
-200 Lliures masculins: 3r Sergio de Celis (1:47.91-Mínima Europea Sub-23), 7è Ferran Julià (1:49.64), 15è Marcos Sánchez (1:52.85) i 17è Pablo Nevado (1:52.63-2n júnior)
-200 Lliures femenins: 6a Nerea Ibáñez (2:02.54). Isabela Bedoya 9a júnior (2:07.39)
-400 Lliures masculins: 2n Ferran Julià (3:51.26-Mínima Europea Sub-23), 13è Marcos Sánchez (4:00.26) i 22è Pablo Nevado (4:03.21-7è júnior)
-50 Papallona masculins: 6è Joan Casanovas (24.62)
-100 Papallona masculins: 4t Joan Casanovas (53.38) i 20è Pablo Nevado (56.23-4t júnior)
-100 Papallona femenins: 19a Lucía González (1:02.67-4a júnior) i 22a Isabella Bedoya (1:04.22-7a júnior). Sara Ulacia 12a júnior (1:05.68)
-200 Papallona masculins: 11è Jofre Allande (2:05.63)
-200 Papallona femenins: 18a Lucia González (2:19.92-3a júnior)
-50 Esquena masculins: 3r Manuel Martos (25.76) i 10è Diego Mira (26.56)
-50 Esquena femenins: 22a Teresa Hernández (31.08-7a júnior)
-100 Esquena masculins: 2n Diego Mira (55.32) i 4t Manu Martos (55.60)
-200 Esquena masculins: 1r Diego Mira (1:59.96-Mínima Europea Sub-23) i 4t Manuel Martos (2:01.42)
-50 Braça femenins: 3a Marina Garcia (31.75), 8a Stefanía Gómez (32.55-2a Absolut Jove) i 11a Carlota Colomer (33.28-3a Absolut Jove)
-100 Braça masculins: Carles Coll (Ha estat baixa a la final A – al matí va ser 1r amb un temps de 1:01.28)
-100 Braça femenins: 2a Marina Garcia (1:08.42), 4a Stefania Gómez (1:09.24-1a Absolut Jove) i 8a Carlota Colomer (1:10.80-3a Absolut Jove)
-200 Braça masculins: 1r Carles Coll (2:10.71-Mínima Mundial de Fukuoka) i 2n Àlex Castejon (2:13.09)
-200 Braça femenins: 1a Marina Garcia (2:26.66), 7a Stefania Gómez (2:34.93-3a Absolut Jove) i 11a Carlota Colomer (2:39.96)
-200 Estils masculins: 1r Carles Coll (1:59.27-Mínima Mundial de Fukuoka), 2n Joan Casanovas (2:02.03) i 10è Diego Mira (2:05.32)
-200 Estils femenins: 6a Stefania Gómez (2:19.53-2a Absolut Jove)
-400 Estils masculins: 1r Àlex Castejon (4:20.17), 9è Jofre Allande (4:28.29) i 15è Albert Cabezuelo (4:34.87)
-400 Estils femenins: 18a Lucía González (5:05.45-5a júnior) i 20a Laia Palomino (5:08.52-7a júnior)
-4×100 Lliures femenins júniors: 2es (L. Guerrero, I. Bedoya, S. Ulacia, L. González) – 3:55.66
-4×200 Lliures femenins júniors: 1es (L. González, L. Palomino, I. Bedoya, L. Guerrero) – 8:34.94
-4×100 estils femenins júniors: 2es (L. Palomino, L. Guerrero, L. González, I. Bedoya) – 4:26.72