CAMP. ESPANYA OPEN I JÚNIOR: BONS RESULTATS I MÍNIMA MUNDIAL PER MARINA GARCIA

CAMP. ESPANYA OPEN I JÚNIOR: BONS RESULTATS I MÍNIMA MUNDIAL PER MARINA GARCIA

11 d'abril de 2019

Les nostres instal·lacions de Can Llong han acollit des de dissabte 6 a avui 10 d’abril el Campionat d’Espanya Open i el Campionat d’Espanya Júnior amb un total de 629 participants (351 nedadors i 278 nedadores) de 155 clubs i 4 seleccions de nedadors i nedadores d’Argentina, Bèlgica, Bulgària i Colombia.
Un total de 28 nedadors (17 homes i 11 dones) han participat en aquesta edició del Campionat d’Espanya Open i d’aquests 6 nedadors i 4 nedadores júniors que han disputat conjuntament el seu Campionat.
Pel que fa als resultats dels nostres nedadors a destacar la mínima de la Marina Garcia als 200 Braça pel Mundial de Gwangju a Korea i del gran nombre de finalistes i de medalles aconseguides.
Els títols absoluts han estat per: Judit Ignacio (50 i 100 Papallona), Marina Garcia (200 Braça), els sotscampionats de Àlex Castejón (200 Braça i 400 Esils), Marc Sánchez (200 Estils), Cata Corró (200 Estils) i Marina Garcia (100 Braça). A la categoria Absolut Jove destacaríem els resultats de Sergio de Celis primer als 100 Lliures i Carla Seco segona als 50 Esquena i tercera als 100 Lliures i Marcos Godoy tercer en 800 i, finalment, a nivell júnior Aina Oliván primera en 800 i segona en 1500 Lliures

En resum aquests són els resultats més destacats:

-Campionat Absolut: 3 ors, 5 argents i 18 finals
-Categoria Absolut Jove: 1 or, 2 argent i 2 bronze i 12 finals
-Categoria Júnior: 1 or, 1 argent i 1 bronze i 16 finals
-Categoria Menors: 3 finals

1-50 Braça femenins: Final: 4a Marina Garcia (31.95)
3-100 Lliures femenins: Final A 8a Carla Seco (3a Absolut Jove-57.55)
4-400 Lliures masculins: Final B 2n Sergio de Celis (5è Absolut Jove-3:56.09) i 7è Arnau Honrúbia (10è Absolut Jove-4:04.69)Final C: 6è Pol Yagües (6è júnior 4:06.31)
5-200 Papallona femenins: Final B 4a Sandra Nicolás (5a júnior-2:20.16)
6-100 Esquena masculins: Final B 5è Marc Tel (5è Absolut Jove-58.55)
7-200 Esquena femenins: Final B 4a Júlia Ruíz (5a júnior-2:18.58)
8-200 Braça masculins: Final A 2n Álex Castejón (2:13.81)
9-4×100 Lliures femenins júnior: 5es (J. Ruíz, I. López, S. Nicolás, A. Oliván) – 3:58.32
10-4×100 Lliures masculins júnior: 5ns (A. Rodríguez, G. Perosanz, B. Ferrari, P. Yagües) – 3:36.44
11-800 Lliures femenins: 5a Aina Oliván (1a júnior-8:48.88)
12-100 Lliures masculins: Final A: 4t Sergio de Celis (1r Absolut Jove-50.13)
13-400 Lliures femenins: Final B: 5a Júlia Luís (4:25.01) i Final C: 3a Aina Oliván (4a júnior-4:15.86)
14-200 Papallona masculins: Final B: 5è Arnau Honrúbia (8è Absolut Jove-2:05.67) i 6è Guillermo Perosanz (5è júnior-2:06.79)
15-200 Braça femenins: Final A: 1a Marina Garcia (2:25.35-Mínima pel Campionat del Món a les eliminatòries i semifinals) i Final B: 5a Laia Valls (2:38.11)
16-200 Estils masculins: Final A: 2n Marc Sánchez (2:02.44)
17-4×100 Estils femenins júnior: 5es (J. Ruíz, A. Oliva, S. Nicolás, A. Oliván) – 4:28.34
18-1500 Lliures masculins: 15è Marcos Godoy (5è Absolut Jove-16:03.83) – Pol Yagües (7è júnior-16:27.98)
21-50 Esquena femenins: Final: 6a Carla Seco (2a Absolut Jove-29.45)
22-100 Papallona femenins: Final A: 1a Judit Ignacio (59.92)
23-200 Esquena masculins: Final B: 3r Marc Tel (4t Absolut Jove-2:06.71)
24-200 Estils femenins: Final A: 2a Cata Corró (2:15.93)
25-4×200 Lliures masculins júnior: 3rs (P. Yagües, A. Rodríguez, B. Ferrani, G. Perosanz) – 7:48.65
26-1500 Lliures femenins: 8a Aina Oliván (2a júnior-17:10.48)
27-100 Esquena femenins: Final B: 3a Carla Seco (4a Absolut Jove-1:04.53) i 4a Júlia Ruíz (5a júnior-1:04.63)
28-200 Lliures masculins: Final A: 4t Sergio de Celis (2n Absolut Jove-1:50.94) i 6è Marc Sánchez (1:51.27)
31-100 Braça femenins: Final A: 2a Marina Garcia (1:08.66) i Final B: 3a Laia Valls (1:13.65)
32-100 Braça masculins: Final A: Àlex Castejón (No presentat – 1:03.27 a la semifinal)
33-800 Lliures masculins: 16è Marcos Godoy (3r Absolut Jove-8:25.10) – Pol Yagües (5è júnior-8:29.94) – Roger Pastor (13è júnior-8:43.82) i Albert Rodríguez (16è júnior-8:49.18)
35-50 Papallona femenins: Final: 1a Judit Ignacio (27.27)
37-400 Estils femenins: Final A: 4a Cata Corró (4:46.12)
38-400 Estils masculins: Final A: 2n Àlex Castejón (4:20.47) i Final B: Arnau Honrúbia (Absolut Jove-DQ a la final-4:42.55 al matí)
39-4×200 Lliures femenins júnior: 5es (A. Olivan, S. Nicolás, I. López, J. Ruíz) – 8:34.97
40-4×100 Estils masculins júnior: 8ns (B. Ferrari, P. Yagües, G. Perosanz, A. Rodríguez) – 4:03.38

Classificació per equips categoria júnior:

-Categoria Masculina: 1-CD Gredos San Diego 388.5, 2- Real Canoe NC 225.50, 3-CE Mediterrani 219.0 i 4-CN Sabadell 192.0
-Categoria Femenina: 1-CD Gredos San Diego 546.0, 2-Club de Tenis Elche 340.0, 3-CN Santa Olaya 271.0 i 7-CN Sabadell 212.0

Amb aquesta competició acabaríem la temporada d’hivern-primavera i passarem a la temporada d’estiu amb les grans competicions internacionals i on esperem una bona representació.

Moltes felicitats a tots i totes!!

Comments are closed.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this