CAMP. ESP. INFANTIL: L’EQUIP MASCULÍ SOTS CAMPIÓ D’ESPANYA

Natació – De dijous a diumenge s’ha disputat a Terrassa el Campionat d’Espanya Infantil amb la participació de 14 nedadors del Club (7 noies i 7 nois) i com a tècnics José Muñoz i Juan José Ulacia.

Entre tots han aconseguit 23 Finalistes i, d’aquests 4 han pujat al podi amb 2 argents i 2 bronzes i bastantes millors marques.

L’actuació de l’equip masculí ha estat molt bona i s’ha lluitat pel podi per equips, fins a la darrera jornada. Fins ahir estaven classificats en tercer lloc i avui han avançat al Real Canoe per un punt i han quedat, finalment, segons. I, a més, el nedador Jordi Moreno ha aconseguit batre 2 Millors Marques Socials de 15 anys als 50 i 100 Braça.

Classificació masculina: 1r . C.N. Axarquia 350.0, 2n C.N. Sabadell 255.0 i 3r 3r Real Canoe 254.0

En el cas de l’equip femení no han estat de sort, en vàries proves, les nostres nedadores per poc no han entrat a les finals.

Resultats dels nostres nedadors (finalistes):
-800 m. Lliures masculins: 3r Siro Juárez (8:49.03)
-400 m. Lliures femenins: 19a Ona de Miguel (4:43.33 – 4:42.68 al matí)
-50 m. Braça masculins: 3r Jordi Moreno (30.96 Millor Marca Social 15 anys – 31.36 al matí)
-200 m. Esquena masculins: 16è Martí Cardeñas (2:20.27 – 2:19.13)
-200 m. Esquena femenins: 13a Ona Terraza (2:26.75 – 2:30.26 al matí)
-4×100 m. Lliures masculins: 6ns (S. Juárez, M. Cardeñas, U. Herrero, J. Moreno) – 3:50.87
-4×100 m. Lliures femenins: 11es (C. Dos Santos, C. Canchado, O. De Miguel, O. Terraza) – 4:08.69
-200 m. Lliures masculins: 4t Siro Juárez (1:59.20 – al matí 2:00.19)
-200 m. Braça masculins: 4t Jordi Moreno (2:28.54 – al matí 2:30.87) i 14è Pol Martí (2:39.24 – al matí 2:41.16)
-100 m. Esquena femenins: 14a Ona Terraza (1:08.24 – al matí 1:08.73)
-4×200 m. Lliures femenins: 10es (O. Terraza, C. Dos Santos, N. Vázquez, O. De Miguel) – 9:06.18
-1500 m. Lliures masculins: 2n Siro Juárez (16:43.72) i 11è Martí Cardeñas (17:26.49)
-100 m. Braça masculins: 2n Jordi Moreno (1:07.51 Millor Marca Social 15 anys – 1:08.64 al matí)
-50 m. Papallona femenins: 11a Natalia Vázquez (29.36 – 29.54 al matí)
-4×200 m. Lliures masculins: 6ns (M. Cardeñas, U. Herrero, J. Moreno, S. Juárez) – 8:27.23
-800 m. Lliures femenins: 15a Ona de Miguel (9:39.88)
-400 m. Lliures masculins: 5è Siro Juárez (4:17.69 – 4:20.32 al matí) i 10è Martí Cardeñas (4:27.21 – 4:24.41 al matí)
-100 m. Papallona femenins: 17a Natalia Vázquez (1:08.41 – 1:08.36 al matí)
-4×100 m. Estils femenins: 13es (O. Terraza, C. Canchado, N. Vázquez, O. De Miguel) – 4:42.15
-4×100 m. Estils masculins: 6ns (M. Cardeñas, J. Moreno, S. Juárez, U. Herrero) – 4:15.12