CAMP. ESP. ABSOLUT D'HIVERN: FANTÀSTIC CAMPIONAT I 4 MÍNIMES PEL MUNDIAL DE XINA

CAMP. ESP. ABSOLUT D’HIVERN: FANTÀSTIC CAMPIONAT I 4 MÍNIMES PEL MUNDIAL DE XINA

19 de novembre de 2018

Gran Campionat d’Espanya dels nostres nedadors i amb tres noms propis: Erika Villaecija pel seu comiat, Cata Corró per la seva exhibició i 3 mínimes mundials i Marc Sánchez per la seva mínima pel mundial. Des de dijous fins diumenge a la piscina de la Nova Escullera els nostres nedadors han competit a un gran nivell, tant a nivell individual com per equips. A destacar la gran actuació de les noies que han aconseguit el sotscampionat i de les noves incorporacions que ha demostrat les bones sensacions de les primeres competicions.
El Club hi ha participat amb un total de 26 nedadors (17 nedadors i 9 nedadores) i han aconseguit 28 medalles (7 ors, 15 argents i 6 bonzes) i 58 finals i 4 mínimes pel Mundial de piscina curta a (Xina) del mes de desembre 3 de Cata Corró (400 Lliures, 200 Estils i 200 Papallona) i 1 de Marc Sánchez (400 Estils).
La nedadora Cata Corró ha estat la millor del campionat amb les 3 mínimes pel Mundial i 6 medalles (3 ors, 2 argents i 1 bronze).
Com a dada curiosa l’equip femení ha pujat al pòdium des de l’any 1984 amb una sola excepció la temporada 2006/07 a la mateixa piscina. En total 35 dels 36 campionats.
I finalment cal destacar l’homenatge a la nedadora Erika Villaécija amb motiu del seu comiat com a nedadora.

Resultats dels nostres nedadors:

-400 Lliures masculins: 2n Marc Sánchez (3:43.74), 9è Sergio de Celis (3:47.82) i 14è Àlex Castejón (3:50.64)
-400 Lliures femenins: 2a Cati Corró (4:07.03 i mínima pel Mundial de piscina curta) i 15a Aina Olivan (4:15.01)
-100 Estils femenins: 3a Marina Garcia (1:01.36)
-50 Braça masculins: 14è Àlex Castejón (28.76)
-50 Braça femenins: 2a Marina Garcia (31.20)
-100 Papallona femenins: 2a Judit Ignacio (1:00.15) i 6a Erika Villaécija (1:01.70)
-4×50 Estils masculins: 7ns (A. Wildeboer, À. Castejón, M. Sánchez, S. de Celis) – 1:39.90
-4×50 Estils femenins: 2es (C. Seco, M. Garcia, J. Ignacio, E. Villaécija) – 1:52.18
-4×200 Lliures masculins: 2ns (S. De Celis, À. Castejón, M. Vivas, M. Sánchez) – 7:11.49
-100 Lliures femenins: 4a Marina Garcia (55.80), 5a Judit Ignacio (55.95) i 8a Carla Seco (56.64)
-100 Lliures masculins: 9a Sergio de Celis (49.10)
-400 Estils femenins: 1a Catalina Corró (4:28.26) i 8a Erika Villaecija (4:50.62)
-400 Estils masculins: 1r Marc Sánchez (4:06.92 i mínima pel Mundial de piscina curta) i 3r Àlex Castejón (4:12.02)
-50 Esquena femenins: 7a Carla Seco (28.78)
-50 Esquena masculins: 3r Aschwin Wildeboer (24.62)
-200 Braça femenins: 1a Marina Garcia (2:21.20)
-200 Braça masculins: 2n Àlex Castejón (2:09.61)
-4×50 Lliures femenins: 2es (J. Ignacio, C. Seco, C. Corró, M. Garcia) – 1:43.70
-4×50 Lliures masculins: 7ns (M. Sánchez, S. De Celis, M. Vivas, A. Wildeboer) – 1:32.69
-4×200 Lliures femenins: 2es (M. Garcia, J. Ignacio, E. Villaecija, C. Corró) – 8:02.93
-200 Lliures masculins: 2n Marc Sánchez (1:45.01) i 9è Sergio de Celis (1:46.54)
-200 Lliures femenins: 14a Júlia Cabeza (2:02.17) i 15a Carla Seco (2:02.64)
-100 Braça masculins: 11è Àlex Castejón (1:01.63)
-100 Braça femenins: 1a Marina Garcia (1:06.44)
-100 Esquena femenins: 3a Cati Corró (1:00.82), 10a Carla Seco (1:02.04) i 11a Erika Villaecija (1:02.58)
-50 Papallona femenins: 1a Judit Ignacio (27.14)
-200 Estils masculins: 2n Marc Sánchez (1:56.78)
-200 Estils femenins: 1a Catalina Corró (2:09.46 i mínima pel Mundial de piscina curta) i 2a Marina Garcia (2:11.41)
-4×100 Lliures masculins: 5ns (S. De Celis, M. Vivas, À. Castejón, M. Sánchez) – 3:20.29
-4×100 Lliures femenins: 2es (J. Ignacio, C. Corró, C. Seco, M. Garcia) – 3:41.75
-800 Lliures femenins: 2a Cati Corró (8:25.39) i 7a Aina Olivan (8:48.14)
-1500 Lliures masculins: 13è Arnau Honrubia (15:31.91)
-200 Esquena femenins: 8a Erika Villaecija (No ha nedat a la final de la tarda – 2:14.73 al matí)
-200 Esquena masculins; 10è Marc Tel (2:00.63)
-50 Lliures femenins: 3a Judit Ignacio (25.73) i 13a Carla Seco (26.57)
-50 Lliures masculins: 16è Sergio de Celis (23.56)
-200 Papallona femenins: 1a Cati Corró (2:09.18 i mínima pel Mundial de piscina curta) i 5a Erika Villaécija (2:14.71)
-200 Papallona masculins; 3r Marc Sánchez (1:57.97), 10è Jofre Allande (2:01.78) i 15è Arnau Honrubia (2:04.27)
-4×100 Estils femenins: 2es (C. Corró, M. Garcia, J. Ignacio, C. Seco) – 4:02.79
-4×100 Estils masculins: 5ns (A. Wildeboer, À. Castejón, M. Sánchez, S. de Celis) – 3:37.08

Classificació per Clubs:

-Categoria Femenina: 1r CN Sant Andreu 776,50, 2n CN Sabadell 703,00, 3r Real Canoe NC 498,00
-Categoria Masculina: 1r Real Canoe NC 793,00, 2n CN Sant Andreu 660,00, 3r CN Gredos San Diego 470,50 i 4t CN Sabadell 435,00

Les properes cites seran del 14 al 17 de desembre al Campionat Júnior i Infantil d’Hivern a Can Llong i del 21 al 23 de desembre a Gijón a la Copa de Clubs de 1a Divisió amb l’objectiu de retornar a la màxima categoria.

Comments are closed.