CAMP. D’ESPANYA PER FEDERACIONS TERRITORIALS: GRAN PAPER DELS NOSTRES NEDADORS I CAMPIONS D’ESPANYA AMB LA SELECCIÓ CATALANA

Natació – Des de divendres fins avui al matí s’ha disputat la 12a edició del Campionat d’Espanya per Federacions Territorials a la piscina de Son Hugo de Palma de Mallorca.

En aquesta competició hi participen les seleccions júniors i infantils de cada federació territorial i hi han participat 10 nedadors del nostre club (4 noies i 6 nois).

Els nostres nedadors han aconseguit la victòria en 8 proves, 2 segons llocs i 3 tercers en les proves  individuals. A més han col·laborat en les proves de relleus  amb 4 primers llocs, 1 segon lloc i 2 tercers. I s’han aconseguit  8 millors marques i d’aquestes, dues, han estat millors marques socials de 17 anys de la Claudia Muñoz (100 Lliures, a la primera posa del relleu 4×100 Lliures, i en 50 Lliures).

També cal destacar la tercera posició del Pablo Nevado en el milllor rendiment de punts, en categoria masculina, en els 400 Lliures amb un temps de 3:58.59

Aquesta actuació ha contribuït a la victòria final de la selecció catalana en la suma de les dues categories.

Les classificacions finals han estat:

-Categoría Júnior:

  • Macculina: 1r Catalunya 396.00, 2a Andalusia 349.50 i 3r Illes Balears 289.00
  • Femenina: 1r Catalunya 407.00, 2n Madrid 341.00 i 3r Comunitat Valenciana 316.00
  • Conjunta: 1r Catalunya 803.00, 2n Andalusia 626.50 i 3r Madrid 622.00

-Categoria Infantil:

  • Masculina: 1r Andalusia 373.00, 2n Madrid 342.00 i 3r Catalunya 317.00
  • Femenina: 1a Catalunya 381.00, 2n Madrid 352.50 i 3r Comunitat Valenciana 296.00
  • Conjunta: 1a Catalunya 698.00, 2n Madrid 694.50 i 3a Andalusia 642.00

-Categoria Conjunta:

  • Masculina: 1r Andalusia 722.50, 2n Catalunya 713.00 i 3r Madrid 623.00
  • Femenina: 1r Catalunya 788.00, 2n Madrid 693.50 i 3r Comunitat Valenciana 612.00
  • Conjunta: 1r Catalunya 1501.00, 2n Madrid 1316.50 i 3r Andalusia 1269.50

Moltes felicitats!!

Resultats dels nostres nedadors:

-Categoría Júnior:

  • Lucía González: 1a 200 m. Papallona (2:18.02) i 5a 400 m. Estils (5:04.78)
  • Claudia Muñoz: 1a 4×100 m. Lliures (3:48.73 – 1a posta 56.88 MMS 17 anys), 1a 50 m. Papallona (28.29), 1a 50 m. Lliures (26.38 MMS 17 anys), 1a 200 m. Estils (2:20.06), 2a 100 m. Papallona (1:02.61), 2a 4×200 m. Lliures (8:19.99 – 2a posta 2:05.85) i 2a 4×100 m. Estils (4:15.64 – 3a posta 1:02.79)
  • Natalia Muñoz: 3a 200 m. Lliures (2:05.52), 7a 100 m. Papallona (1:04.64) i 8a 200 m. Papallona (2:26.33)
  • Alex Jiménez: 1r 4×200 m. Lliures (7:29.43 – 2a posta 1:53.39), 3r 1500 m. Lliures (16:11.26) i 4t 200 m. Lliures (1:53.08)
  • Pablo Nevado: 1r 4×200 m. Lliures (7:29.43 – 1a posta 1:51.56), 1r 4×100 m. Lliures (3:26.20 – 2a posta 51.78), 1r 400 m. Lliures (3:58.59), 2n 200 m. Lliures (1:52.15), 4t 100 m. Papallona (56.46) i 6è 100 m. Lliures (51.82)
  • Arnau Pifarré: 4t 50 m. Lliures (23.50) i 10è 50 m. Esquena (27.84)

-Categoría Infantil:

  • Ona Terraza: 12a 100 m. Esquena (1:10.19) i 13a 200 m. Esquena (2:32.88)
  • Cristian Córdoba: 4t 4×100 m. Lliures (3:41.66 – 3a posta 55.62), 9è 50 m. Lliures (25.94), 10è 1500 m. Lliures (17:47.30), 12è 100 m. Lliures (56.60) i 17è 100 m. Papallona (1:04.97)
  • Siro Juárez: 3r 4×200 m. Lliures (8:07.86 – 1a posta 2:02.98), 3r 1500 m. Lliures (17:07.94), 3r 400 m. Lliures (4:18.14), 6è 200 m. Papallona (2:21.71) i 8è 400 m. Estils (5:00.59)
  • Jordi Moreno: 1r 200 m. Braça (2:28.43), 1r 100 m. Braça (1:08.73), 2n 50 m. Braça (31.16) i 3r 4×100 m. Estils (4:07.71 – 2a posta 1:09.19)