CAMP. CAT. JUNIOR I INFANTIL: CAMPIONS JÚNIORS!!

CAMP. CAT. JUNIOR I INFANTIL: CAMPIONS JÚNIORS!!

18 de desembre de 2018

Del divendres 14 al dilluns 17 les instal·lacions de Can Llong han acollit el Campionat de Catalunya Júnior i Infantil d’Hivern. Han estat quatre dies de llargues jornades i proves nedades contrarrellotge. Per fer-nos una idea han passat per la nostra piscina 73 clubs i més de 800 nedadors.
Pel que fa als nostres nedadors hem participat amb 33 nedadors (16 nois i 17 noies) dels quals 19 de categoria júnior (10 nois i 9 noies) i 14 infantils (6 nois i 8 noies).
Gran Campionat dels nostres nedadors i nedadores que han aconseguit uns bons resultats i moltes millors marques personals. A més s’han aconseguit un total de 49 medalles (31 júniors i 18 infantils) i d’una manera detallada s’han repartit d’aquesta manera:
– Categoria Infantil: 10 ors, 3 Argents i 5 Bronzes
– Categoria Júnior: 11 ors, 7 Argents i 13 Bronzes
El sistema de competició va ser contrarrellotge i s’han aconseguit un total de 130 classificats entre els 10 primers en el total de les proves (83 categoria júnior i 47 categoria infantil).
Pel que fa a la classificació per equips els nostres júniors han aconseguit el títol en categoria conjunta i femenina i en categoria infantil s’ha aconseguit un bon quart lloc en categoria conjunta i terceres en noies.

Resultats més destacats:

-1500 Lliures masculí: Infantil 14 anys: 7è Hugo Vegas (18:03.04) – Júnior 16 anys: 1r Pol Yagües (16:25.87) i 2n Roger Pastor (16:52.34) i Júnior 17 anys: 6è Albert Rodríguez (17:19.86)
-50 Braça femení: Infantil 14 anys: 3a Laia Valls (34.70) – Júnior 15 anys: 9a Ariadna Oliva (36.37)
-100 Esquena masculí: Infantil 14 anys: 10è Bismark Chavez (1:07.99) i Júnior 17 anys: 8è Guillermo Perosanz (1:03.09)
-1500 Lliures femení: Infantil 13 anys: 3a Nadia González (19:12.34), 5a Maite Rodríguez (19:26.04), 9a Anna Tous (19:43.83) i 10a Paula Perosanz (19:46.21) – Infantil 14 anys: 1a Laia Valls (18:04.71) – Júnior 15 anys: 7a Paula González (18:39.67) i Júnior 16 anys: 1a Aina Olivan (17:13.97)
-50 Braça masculí: Infantil 14 anys: 10è Sergey Clavé (33.96) – Júnior 16 anys: 10è Oriol San Nicolás (32.46) i Júnior 17 anys: 7è Bruno Ferrari (31.34)
-100 Esquena femení: Júnior 15 anys: 3a Júlia Ruíz (1:06.72) i 10a Inés López (1:12.68) i Júnior 16 anys: 6a Sandra Nicolás (1:11.54 )
-8×50 Estils mixte infantil: 3rs (J. Luís, B. Chávez, L. Valls, S. Clavé, C. Peraira, M. Lucas, A. Tous, H. Holgado) – 4:10.41
-8×50 Estils mixte júnior: 3rs (B. Ferrari, J. Ruíz, A. Oliva, O. San Nicolás, X. Farrerons, A. Ortega, I. López, G. Perosanz) – 3:56.79
-400 Lliures masculí: Júnior 16 anys: 1r Pol Yagües (4:07.53) i 4t Roger Pastor (4:12.24) – Júnior 17 anys: 5è Albert Rodríguez (4:14.45)
-100 Papallona femení: Infantil 13 anys: 1a Carla Peraira (1:08.18) – Júnior 15 anys: 3a Xènia Farrerons (1:06.60) i 7a Ariadna Oliva (1:08.56) i Júnior 16 anys: 3a Sandra Nicolás (1:05.64)
-100 Papallona masculí: Infantil 15 anys: 10è Marc Lucas (1:03.51) – Júnior 16 anys: 5è Arturo Ortega (1:00.94) i 6è Roger Pastor (1:01.05)
-200 Estils femení: Infantil 14 anys: 1a Julia Luís (2:31.81) – Júnior 15 anys: 4a Xènia Farrerons (2:30.10) i 10a Ariadna Oliva (2:34.25) i Júnior 16 anys: 3a Aina Olivan (2:27.92) i 4a Sandra Nicolás (2:28.51)
-200 Estils masculí: Júnior 16 anys: 9è Arturo Ortega (2:19.65) i Júnior 17 anys: 3r Bruno Ferrari (2:11.18)
-4×100 Lliures femení infantil: 2es (L.Valls, C. Peraira, A. Tous, J. Luis) – 4:09.62
-4×100 Lliures femení júnior: 1rs (A. Olivan, I. López, X. Farrerons, J. Ruiz) – 4:01.98
-400 Lliures femení: Infantil 13 anys: 6a Nadia González (4:54.79) – Infantil 14 anys: 1a Julia Luís (4:25.90) – Júnior 15 anys: 7a Júlia Luis (4:39.14) i 9a Paula González (4:42.18) – Júnior 16 anys: 1a Aina Olivan (4:23.26)
-200 Braça masculí: Infantil 14 anys: 9è Sergey Clavé (2:43.19) – Júnior 16 anys: 8è Adrià Delgado (2:37.58) i Júnior 17 anys: 3r Bruno Ferrari (2:28.16)
-200 Braça femení: Infantil 14 anys: 1a Laia Valls (2:40.37)
-200 Esquena masculí: Júnior 16 anys: 3r Pol Yagües (2:13.56) i Júnior 17 anys: 3r Guillermo Perosanz (2:14.40)
-200 Esquena femení: Júnior 15 anys: 2a Júlia Ruíz (2:22.81)
-4×100 Lliures masculí infantil: 7ns (B. Chávez, H. Holgado, S. Clavé, H. Vegas) – 3:56.88
-4×100 Lliures masculí júnior: 2ns (B. Ferrari, P. Yagües, A. Rodríguez, G. Perosanz) – 3:38.24
-50 Papallona masculí: Infantil 14 anys: 7è Hugo Holgado (29.47) i Júnior 17 anys: 5è Guillermo Perosanz (26.93)
-50 Papallona femení: Infantil 13 anys: 3a Carla Peraira (30.95) – Júnior 15 anys: 8a Ariadna Oliva (30.39) i 9a Xènia Farrerons (30.58) i Júnior 16 anys: 7a Sandra Nicolás (31.03)
-200 Lliures masculí: Infantil 14 anys: 10a Hugo Holgado (2:11.50) – Júnior 16 anys: 5è Roger Pastor (2:00.50) i Júnior 17 anys: 4t  Guillermo Perosanz (1:59.34) i 6è Albert Rodríguez (2:00.71)
-200 Lliures femení: Infantil 13 anys: 8a Nadia González (2:20.24) i 9a Maite Rodríguez (2:20.49) – Infantil 14 anys: 1a Julia Luís (2:10.39) – Júnior 15 anys: 3a Júlia Ruíz (2:10.38), 4a Inés López (2:12.34) i 10a Paula González (2:16.67) i Júnior 16 anys: 1a Aina Oliván (2:06.23) i 5a Sandra Nicolás (2:10.37)
-400 Estils masculí: Júnior 16 anys: 1r Pol Yagües (4:40.81), 7è Roger Pastor (4:57.96) i 8è Pau Caballero (4:58.64) i Júnior 17 anys: 4t Bruno Ferrari (4:44.87)
-400 Estils femení: Infantil 13 anys: 2a Carla Peraira (5:29.35) – Infantil 14 anys: 1a Laia Valls (5:13.85)
-50 Lliures masculí: Infantil 14 anys: 4t Bismarck Chávez (26.15) i Júnior 17 anys: 8è Guillermo Perosanz (25.84)
-50 Lliures femení: Infantil 14 anys: 5a Laia Valls (28.96) i 7a Julia Luis (29.35) – Júnior 15 anys: 8a Xènia Farrerons (29.17) i 9a Ariadna Oliva (29.32)
-100 Braça masculí: Infantil 14 anys: 9è Sergey Clavé (1:15.50) – Júnior 16 anys: 10è Oriol San Nicolás (1:12.57) i Júnior 17 anys: 4t Bruno Ferrari (1:08.37)
-100 Braça femení: Infantil 14 anys: 2a Laia Valls (1:17.04) – Júnior 15 anys: 5a Ariadna Oliva (1:18.36)
-4×200 Lliures masculí infantil: 6ns (B. Chávez, M. Lucas, H. Holgado, H. Vegas) – 8:42.68
-4×200 Lliures masculí júnior: 1rs (P. Yagües, B. Ferrari, R. Pastor, G. Perosanz) – 7:52.16
-4×200 Lliures femení infantil: 1es (J. Luis, L. Valls, N. González, A. Tous) – 8:58.85
-4×200 Lliures femení júnior: 1es (A. Oliván, S. Nicolás, I. López, J. Ruiz) – 8:38.16
-50 Esquena masculí: Infantil 14 anys: 4t Bismark Chávez (30.65) i Júnior 17 anys: 4t Bruno Ferrari (29.04)
-50 Esquena femení: Júnior 15 anys: 5a Júlia Ruíz (31.91)
-800 Lliures masculí: Infantil 14 anys: 6è Hugo Vegas (9:28.61) – Júnior 16 anys: 1r Pol Yagües (8:33.88), 2n Roger Pastor (8:40.46) i 10è Adrià Delgado (9:10.03) i Júnior 17 anys: 4t Albert Rodríguez (8:47.41) i 6è Raúl Pedrosa (9:11.85)
-800 Lliures femení: Infantil 13 anys: 8a Anna Tous (10:09.10) i 10a Maite Rodríguez (10:13.04) – Infantil 14 anys: 1a Julia Luís (9:12.20) – Júnior 15 anys: 9a Paula González (9:54.48) i Júnior 16 anys: 1r Aina Olivan (9:03.95)
-100 Lliures masculí: Infantil 14 anys: 3r Bismark Chávez (57.14) i Júnior 17 anys: 5è Guillermo Perosanz (54.65) i 8è Albert Rodríguez (55.15)
-100 Lliures femení: Infantil 15 anys: 4t Inés Luís (1:01.23), 6a Júlia Ruíz (1:02.20) i 9a Ariadna Oliva (1:03.80) i Júnior 16 anys: 4a Aina Olivan (1:00.51)
-200 Papallona masculí: Infantil 15 anys: 10è Marc Lucas (2:24.02) – Júnior 16 anys: 2a Roger Pastor (2:14.11), 3r Pol Yagües (2:14.26), 5è Arturo Ortega (2:17.54) i 8è Pau Caballero (2:20.07) i Júnior 17 anys: 3r Guillermo Perosanz (2:08.99)
-200 Papallona femení: Infantil 13 anys: 1a Carla Peraira (2:32.43) – Júnior 15 anys: 2a Xènia Farrerons (2:26.41) i 6a Ariadna Oliva (2:32.70) i Júnior 16 anys: 2a Sandra Nicolás (2:21.30)
-4×100 Estils masculí infantil: 8ns (B. Chávez, S. Clavé, M. Lucas, H. Hugo) – 4:27.25
-4×100 Estils masculí júnior: 3rs (P. Yagües, B. Ferrari, G. Perosanz, A. Rodríguez) – 4:05.92
-4×100 Estils femení infantil: 5es (J. Luis, L. Valls, C. Peraira, M. Rodríguez) – 4:45.66
-4×100 Estils femení júnior: 2es (J. Ruíz, A. Oliva, S. Nicolás, A. Olivan) – 4:29.65

Classificacions per equips:
-Infantil
Masculí: 1r CN Sant Andreu 3002.5; 2r CN Barcelona 2843.5; 3r CN Mataró 2175.5; 7è CN Sabadell 661.0
Femení: 1r CN Barcelona 1682.0; 2n CN Cervera 1148.5; 3r CN Sabadell 1095.0
Conjunta: 1r CN Sant Andreu 3002.5; 2n CN Barcelona 2843.5; 3r CN Mataró 2175.5; 4t CN Sabadell 1818.0
-Júnior
Masculí: 1r CE Mediterrani 1829.0; 2n CN Sabadell 1755.5; 3r CN Mataró 1387.5
Femení: 1r CN Sabadell 1497.5; 2n CN Terrassa 1346; 3r CN Sant Andreu 1339.5
Conjunta: 1r CN Sabadell 3315.0; 2n CE Mediterrani 2828.0; 3r CN Sant Andreu 2708.0

Moltes felicitats a tots i totes!!

Comments are closed.