CAMP. CAT. INFANTIL I JÚNIOR D’HIVERN: CAMPIONS EN LES DUES CATEGORÍES

Natació – Ahir va finalitzar a la piscina de la Nova Escullera el Campionat de Catalunya Júnior i Infantil d’Hivern. Un Campionat que consta de dues Fases i, la primera, es va nedar dissabte i diumenge passat a la nostra piscina. A la primera fase un nombre determinat de participants es guanyaven el dret de participar a la segona fase.
Pel que fa la nostre Club hi ha participat, en les dues fases, amb un total de 28 júniors (19 noies i 9 nois) i 24 infantils (10 noies i 14 nois).
L’actuació de tots ha fet que s’aconseguís el títol de Campions de Catalunya en les dues categories.
S’han aconseguit moltes millors marques personals, 13 millors marques socials, d’aquestes 2 han estat Millors Marques Catalanes. En concret: 6 de Jordi Moreno (14 anys: 2 en 200,100 i 50 Braça a les eliminatòries i finals i als 50 ha aconseguit les millors marques catalanes), 4 de Claudia Muñoz (16 anys: 2 en 100 Lliures a eliminatòries i final, 1 en 50 Lliures i 1 en 50 Braça), Arnau Pifarré en 50 Lliures de 17 anys i Jan Jardí en 50 Braça de 16 anys. Algunes d’elles eren dels anys 90!!
A l’apartat de la Taula de Millor Rendiment de Punts destaquem la primera posició infantil masculina de Siro Juárez (400 Lliures) i els tercers llocs de Claudia Muñoz (200 Estils) i Pablo Nevado (400 Lliures) en categoria júnior.
Més impressionant encara han estat el nombre de finalistes i les medalles aconseguides. A nivell júnior van tenir, entre proves individuals i relleus, un total de 100 finalistes i 60 medalles (23 ors, 23 argents i 14 bronzes). I els infantils, per la seva part, van aconseguir 56 finalistes i 29 medalles (16 ors, 8 argents i 5 bronzes). I gairebé tot l’equip va estar en alguna final.
I, lògicament, aquestes dades expliquen que s’aconseguís el títol en ambdues categories.
Classificació Júnior: 1r CN Sabadell 2438.5, 2n CN Sant Andreu 2354.5 i 3r CN Banyoles 1914.0
Classificació Infantil: 1r CN Sabadell 2553.5, 2n CN Sant Andreu 2109.0 i 3r CN Mataró 1556.0
Un grandíssim Campionat i s’ha de felicitar a nedadors i tècnics. Moltíssimes felicitats!!
Resultats dels nostres nedadors finalistes:
-200 m. Estils femenins: 2a Claudia Muñoz (2:20.08-2:22.15 elim. 1a 2007), 3a Natalia Muñoz (2:24.99-2:27.76 elim. 1a 2008), 4a Laia Palomino (2:25.61-2:26.27 elim. 2a 2007), 11a Núria Nasarre (2:27.06-2:30.70 elim. 3a 2006), 24a Daniela Bravo (2:34.45-2:35.93 elim.), 26a Sofía Muñoz (2:36.21-2:36.37 elim.) i 40a Nora Aoki (2:37.85-2:36.43 elim.)
-200 m. Estils masculins: 33è Siro Juárez (2:19.30-2:21.54 elim. 2n 2009), 37è Ali Yüzen (2:24.20-2:25.68 elim.) i 39è Jordi Moreno (2:25.52-2:24.43 elim.)
-50 m. Lliures femenins: 1a Claudia Muñoz (26.42-26.36 elim. 1a 2007), 8a Teresa Hernández (27.49-27.47 elim. 3a 2006), 12a Núria Nasarre (28.11-28.47 elim.) i 21a Natalia Muñoz (27.39-27.72 elim. 2a 2008)
-50 m. Lliures masculins: 2n Arnau Pifarré (23.42-23.75 elim. 1r 2006), 5è Pablo Nevado (24.30-24.24 elim.), 16è Álex Jiménez (25.30-25.17 elim.), 26è Hugo Nevado (25.57-25.71 elim.) i 31è Cristian Córdoba (25.82-25.88 elim. 1r 2009)
-100 m. Braça femenins: 19a Anaïs Sagarra (1:22.74-1:22.29 elim.)
-100 m. Braça masculins: 9è Jordi Moreno (1:08.69-1:09.02 elim. 1r 2009) i 19è Jan Jardí (1:11.86-1:11.24 elim.)
-1500 m. Lliures femenins: Júnior: 2a júnior Carolina Oliveira (17:24.61-2a 2007). Infantil: 4a Ona de Miguel (18:34.55-4a 2009) i 12a Nora Aoki (19:07.87 4a 2010)
-1500 m. Lliures masculins: Júnior: 1r Álex Jiménez (16:07.42-1r 2006). Infantil: 1r infantil Siro Juárez (17:01.80-1r 2009), 5è Martí Cardeñas (17:39.70), 7è Aran Oliveira (18:03.11) , 14è Unai Herrero (18:45.30) i 13è Oriol Gil (18:31.21 – 2n any 2010)
-4×100 m. Lliures femenins infantil: 2es (O. Terraza, O. De Miguel, N. Vázquez, C. Dos Santos) – 4:07.68
-4×100 m. Lliures femenins júnior: 1es (N. Muñoz, C. Oliveira, T. Hernández, C. Muñoz) – 3:54.13
-4×100 m. Lliures masculins infantil: 2ns (S. Juárez, M. Cardeñas, U. Herrero, C. Córdoba) – 3:50.82
-4×100 m. Lliures masculins júnior: 1rs (P. Nevado, A. Pifarré, H. Nevado, A. Jimenez) – 3:32.13
-400 m. Lliures femenins: 3a Carolina Oliveira (4:25.29-4:28.62 elim. 2a 2007), 9a Daniela Bravo (4:32.37-4:38.55 elim. 2a 2008), 19a Noa Fernández (4:47.24- 4:48.70 elim.), 34a Ona de Miguel (4:41.02-4:45.05 elim. 4a 2009), 39a Ona Terraza (4:47.12-4:45.84 elim.) i 40a Chloe dos Santos (4:49.58-4:47.04 elim.)
-400 m. Lliures masculins: 1r Pablo Nevado (4:00.63-4:07.99 elim. 1r 2006), 3r Alex Jiménez (4:04.73-4:08.29 elim. 2n 2006), 23è Hugo Nevado (4:23.18-4:22.72 elim. 4t 2008), 31è Siro Juárez (4:17.19-4:25.41 elim. 1r 2009), 35è Cristian Córdoba (4:26.28-4:26.53 elim. 4t 2009) i 36è Martí Cardeñas (4:29.82-4:32.03 elim. 5è 2009)
-50 m. Esquena femenins: 7a Teresa Hernández (31.35-31.23 elim. 3a 2006), 8a Carolina Oliveira (31.46-31.14 elim. 2a 2007), 12a Laia Palomino (31.42-31.83 elim.), 19a Elsa Barreras (32.55-32.35 elim.) i 36a Ona Terraza (32.58-32.90 elim. 4a 2009)
-50 m. Esquena masculins: 3r Arnau Pifarré (27.71-27.89 elim 2n 2006), 13è Marc Corona (29.00-28.90 elim. 3r 2007), 28è Uriel Pahisa (30.44-30.58 elim.), 35è Martí Cardeñas (30.93-30.94 elim.) i 40è Ali Yüzen (31.64-31.65 elim.)
-200 m. Braça masculins: 8è Jordi Moreno (2:31.38-2:31.55 elim. 1r 2009), 20è Jan Jardí (2:38.10-2:38.73 elim.), 33è Enrique de Ramos (2:40.17-2:45.77 elim. 4t 2009) i 35è Pol Martí (2:41.67-2:42.55 elim.)
-100 m. Papallona femenins: 1a Claudia Muñoz (1:02.90- 1:03.62 elim. 1a 2007), 2a Lucia González (1:03.85-1:03.80 elim. 1a 2006), 3a Natalia Muñoz (1:04.01-1:04.85 elim. 1a 2008), 6a Núria Nasarre (1:05.94-1:05.64 elim. 2a 2006), 13a Sara Ulacia (1:07.55-1:08.22 elim. 4a 2007), 14a Laia Palomino (1:07.87-1:08.45 elim.), 17a Elsa Barreras (1:08.39-1:08.27 elim.) i 24a Sofía Muñoz (1:08.24- 1:10.13 elim.)
-100 m. Papallona masculins: 3r Pablo Nevado (57.07-57.70 elim. 2n 2006), 33è Cristian Córdoba (1:03.17-1:03.55 elim. 2n 2009) i 34è Siro Juárez (1:03.34-1:03.94 elim. 3r 2009)
-4×200 Lliures femenins infantils: 4es (O. Terraza, O. De Miguel, N. Vázquez, C. Dos Santos) – 9:06.80
-4×200 Lliures femenins júniors: 1es (C. Muñoz, C. Oliveira, D. Bravo, N. Muñoz) – 8:27.46
-4×200 Lliures masculins infantils: 1rs (M. Cardeñas, U. Herrero, C, Córdoba, S. Juárez) – 8:25.62
-4×200 Lliures masculins júniors: 1rs (A. Jiménez, A. Pifarré, H. Nevado, P. Nevado) – 7:54.20
-400 m. Estils femenins: 2a Lucia González (5:06.34-5:13.82 elim. 2a any 2006), 4a Laia Palomino (5:11.47- 5:13.85 elim. 1a any 2007)
-400 m. Estils masculins: 32è Siro Juárez (4:56.15-5:03.75 elim. any 2009), 35è Ali Yüzen (5:04.95-5:05.52 elim. 4t any 2009), 39è Jordi Moreno (5:18.90-5:16.16 elim.) i Oriol Gil (5:29.05 2n 2010)
-50 m. Papallona femenins: 1a Claudia Muñoz (28.29-28.42 elim. 1a any 2007), Natalia Muñoz (29.46-29.46 elim. 3a any 2008), 11a Lucia González (29.35-29.64 elim. 2a any 2006), 12a Núria Nasarre (29.42-29.92 elim.), 18a Teresa Hernández (30.34-30.13 elim.), 19a Lídia Guerrero (30.41-30.45 elim.) i 37a Natalia Vázquez (29.89-29.81 elim.)
-50 m. Papallona masculins: 13è Arnau Pifarré (26.65-26.84 elim.), 34è Cristian Córdona (28.53-28.46 elim. 3r any 2009)
-200 m. Esquena femenins: 3a Laia Palomino (2:25.34-2:25.53 elim. 1a any 2007), 9a Ona Terraza (2:31.42-2:29.83 elim. 1a any 2009), 36a Nora Aoki (2:34.66-2:35.33 elim.)
-200 m. Esquena masculins: 17è Pablo Nevado (2:21.22-2:17.52 elim.), 27è Uriel Pahisa (2:21.90-2:21.78 elim.), 33è Martí Cardeñas (2:22.39-2:22.75 elim. 3r 2009) i Oriol Gil (2:29.19 2n 2010)
-200 m. Lliures femenins: 2a Natalia Muñoz (2:05.92-2:08.01 elim. 1a any 2008), 3a Carolina Oliveira (2:06.34-2:07.75 elim. 2a any 2007), 4a Claudia Muñoz (2:06.66-2:08.08 elim. 3a any 2007), 10a Daniela Bravo (2:12.72-2:09.65 elim. 4a any 2008), 21a Lila Aoki (2:11.31-2:14.38 elim.) i 29a Sofía Muñoz (2:17.52-2:20.05 elim.)
-200 m. Lliures masculins: 2n Pablo Nevado (1:53.90-1:58.13 elim. 2n any 2006), 4t Alex Jiménez (1:54.08-1:56.45 elim. 3r any 2006), 25è Hugo Nevado (2:02.42-2:02.37 elim.), 32è Siro Juárez (2:02.43-2:04.37 elim. 1r any 2009), 34è Cristian Córdoba (2:05.58 elim. 2n any 2009) i 39è Martí Cardeñas (2:10.41-2:08.95 elim. any 2009)
-4×100 m. Estils femenins infantils: 3es (O. Terraza, C. Canchado, A. Peraire, C. Dos Santos) – 4:39.02
-4×100 m. Estils femenins júniors: 1es (L. Palomino, C. Muñoz, L. González, N. González) – 4:23.01
-4×100 m. Estils masculins infantils: 1rs (M. Cardeñas, J. Moreno, S. Juárez, C. Córdoba) – 4:14.82
-4×100 m. Estils masculins júniors: 2ns (A. Pifarré, J. Jardí, P. Nevado, A. Jiménez) – 4:01.30
-200 m. Papallona femenins: 2a Lucia González (2:21.81-2:27.03 elim. 1a 2006), 4a Natalia Muñoz (2:23.71-2:26.83 elim. 1a 2008), 4a Núria Nasarre (2:24.80-2:26.93 elim. 2a 2006), 8a Laia Palomino (2:31.56-2:32.39 elim. 2a 2007), 13a Elsa Barreras (2:36.95-2:35.57 elim.), 21a 21a Sofía Muñoz (2:29.02-2:37.17 elim.) i 36a Natalia Vázquez (2:36.77-2:37.17 elim. 4a 2010)
-200 m. Papallona masculins: 2n Pablo Nevado (2:08.95-2:10.91 elim. 1r 2006), 31è Siro Juárez (2:24.13-2:34.73 elim. 1r 2009) i 34è Aran Oliveira (2:27.05-2:29.20 elim. 4t 2009)
-100 m. Lliures femenins: 1a Claudia Muñoz (57.73-58.10 elim. 1a 2007), 10a Natalia Muñoz (1:00.81-59.47 elim. 2a 2009), 13a Carolina Oliveira (1:00.50-1:00.00 elim.), 14a Teresa Hernández (1:01.29-1:01.16 elim.), 20a Núria Nasarre (1:02.43-1:02.04 elim.), 23a Lila Aoki (1:01.85-1:01.39 elim.), 26a Daniela Bravo (1:02.69-1:01.47 elim.), 38a Chloe Dos Santos (1:01.84-1:01.68 elim.)
-100 m. Lliures masculins: 3r Pablo Nevado (52.98-53.55 elim. 2n 2006), 5è Arnau Pifarré (53.10-53.05 elim. 4t 2006), 10è Alex Jiménez (53.45-53.51 elim.), 19a Marc Corona (55.86-55.39 elim.), 23è Hugo Nevado (55.19-55.78 elim.) i 35è Cristian Córdoba (57.21-57.49 elim. 3r 2009)
-50 m. Braça femenins: 4a Claudia Muñoz (33.84-33.85 elim. 2a 2007), 29a Lila Aoki (37.51-37.68 elim.) i 31a Claudia Canchado (35.55-36.02 elim. 4a 2009)
-50 m. Braça masculins: 13è Jan Jardí (31.24-31.69 elim. 2n 2007) i 31è Jordi Moreno (31.11 MMC-31.24 MMC elim. 1r 2009)
-100 m. Esquena femenins: 3a Laia Palomino (1:07.70-1:08.43 elim. 1a 2007), 11a Teresa Hernández (1:08.91-1:10.25 elim. 4a 2006) i 31a Ona Terraza (1:09.10-1:10.29 elim. 1a 2009)
-100 m. Esquena masculins: 8è Arnau Pifarré (1:01.23-1:00.97 elim. 4t 2006), 16è Marc Corona (1:03.59-1:03.04 elim.), 28è Uriel Pahisa (1:05.16-1:05.47 elim.) i 36è Martí Cardeñas (1:06.39-1:06.48 elim.)
-800 m. Lliures femenins: Júnior: 3a Carolina Oliveira (9:16.07 3a 2007) i 5a Daniela Bravo (9:23.99 2a 2008), Infantil: 5a Chloe dos Santos (9:40.24) i 12a Ona de Miguel (9:47.73)
-800 m. Lliures masculins: Júniors: 1r Alex Jiménez (8:26.44 1r 2006), 3r Pablo Nevado (8:29.48 2n 2006) i 12è Hugo Nevado (9:00.60 – 2n 2008), Infantils: 1r Siro Juárez (8:54.73 1r 2009), 5è Aran Oliveira (9:28.74), 9è Unai Herrero (9:38.18) i 10è Oriol Gil (9:42.99 1r 2010)
-4×100 m. Estils mixte infantils: 3rs (O. Terraza, J. Moreno, C. Córdoba, C. Dos Santos) – 4:24.06
-4×100 m. Estils mixte júniors: 3rs (A. Pifarré, C. Muñoz, L. González, A. Jiménez) – 4:11.50