CAMP. CAT. ABSOLUT OPEN I JÚNIOR D’HIVERN: CAMPIONS ABSOLUTS!!

De dijous a diumenge un total de 29 nedadors (13 homes i 16 dones) han participat al Campionat de Catalunya Open i Júnior d’Hivern.
Malgrat les restriccions i els canvis que s’han fet, com el fet de nedar amb el sistema contrarellotge enlloc de les eliminatòries i finals, ha permès que molts nedadors hagin tingut la possibilitat de competir en una competició de nivell.
Gràcies a la bona feina i a la millora dels nostres joves nedadors i nedadores han fet que quedéssim Campions de Catalunya Absoluts després de amb una bona lluita amb el CN Sant Andreu. A més feia feia 9 anys que no quedàvem campions i ja hi havia ganes.
Un total de 33 medalles (13 ors, 14 argents i 6 bronzes) i un rècord del campionat ha estat la recompensa a molt bones actuacions. A més s’han aconseguit bones marques i força millors marques personals.
Destaquen els 4 títols d’Àlex Castejon (100, 200 Braça, 400 Estils i al 4×100 Estils) i amb 3 Diego Mira (100, 200 Esquena i 4×100 Estils) i Sergio de Celis (100 Lliures, 4×100 Lliures i 4×100 Estils). També és important, per la dificultat, és el tercer títol consecutiu de la Marina Garcia als 200 Braça.
A la categoria júnior les baixes han penalitzat. Al final només 1 noi i 3 noies hi han pogut participar. D’aquests a destacar l’actuació de la nedadora Laia Valls amb la medalla de bronze en 200 Lliures i al quart lloc als 400 Estils i la Carla Peraira també quarta als 200 Papallona.

Resultats més destacats (del 1 al 16):

-400 Lliures femenins: Absoluts – 1a Aina Olivan (4:19.10), 2a Cata Corró (4:21.18), 3a Nerea Ibáñez (4:22.45) i 10a Lara M. Hernández (4:28.31) — Júniors – 11a Nadia González (4:45.43)
-400 Lliures masculins: Absoluts 4t Sergio de Celis (3:59.76), 5è Àlex Castejón (4:00.35) i 11è Pol Yagües (4:07.91) — Júniors: 15è Hugo Holgado (4:25.79)
-100 Esquena femenins: Absoluts – 2a Carla Seco (1:04.00), 5a Cata Corró (1:05.15) i 14a Júlia Ruiz (1:08.04)
-100 Esquena masculins: Absoluts – 1r Diego Mira (56.97), 5è Alex Ramos (57.89), 10è Marc Tel (1:00.69) i 12è Sergio de Celis (1:00.90)
-50 Lliures femenins: Absoluts – 6a Carla Seco (27.55) i 9a Nerea Ibáñez (27.63)
-200 Estils femenins: Absoluts – 2a Marina Garcia (2:17.84) i 5a Aina Olivan (2:22.99) — Júniors – 6a Laia Valls (2:31.12)
-200 Estils masculins: Absoluts – 2n Àlex Castejon (2:06.18), 3r Sergio de Celis (2:06.49) i 8è Jofre Allande (2:09.87)
-200 Papallona femenins: Absoluts – 1a Cata Corró (2:14.63), 12a Lara M. Hernandez (2:26.32) i 15a Núria Nasarre (2:30.24) — Júniors – 4a Carla Peraira (2:33.40)
-200 Papallona masculins: Absoluts – 3r Jofre Allande (2:06.59) i 12è Àlex Castejon (2:09.50)
-4×100 Estils mixte: Absoluts – 2ns (A. Ramos, M. Garcia, C. Corró, S. de Celis) – 3:57.12
-50 Papallona femenins: Absoluts – 4a Marina Garcia (28.84)
-50 Papallona masculins: Absoluts – 4t Álex Ramos (24.95) i 14è Joan Casanovas (26.19)
-100 Braça femenins: Absoluts – 2a Marina Garcia (1:09.47) i 5a Cata Corró (1:12.64) — Júniors – 9a Laia Valls (1:19.81)
-100 Braça masculins: Absoluts – 1r Àlex Castejon (1:03.68)
-200 Esquena femenins: Absoluts – 5a Carla Seco (2:21.11), 9a Aina Olivan (2:26.31) i 16a Elena López (2:30.83)
-200 Esquena masculins: Absoluts – 1r Alberto Mira (2:03.13), 5è Sergio de Celis (2:08.69), 7è Àlex Castejon (2:10.15) i 10è Marc Tel (2:11.14)
-1500 Lliures femenins: Absoluts – 7a Aina Olivan (17:07.71)
-800 Lliures masculins: Absoluts – 10è Pol Yagües (8:30.58)
-4×100 Lliures femenins: Absoluts – 2es (C. Seco, N. Ibáñez, C. Corró, A. Olivan) – 3:50.97
-4×100 Lliures masculins: Absoluts – 1rs (A. Ramos, J. Casanovas, M. Tel, S. de Celis) – 3:26.69
-400 Estils femenins: Absoluts – 2a Cata Corró (4:46.09), 9a Aina Olivan (4:57.43) i 10a Marina Garcia (4:57.56) — Júniors – 4a Laia Valls (5:23.15)
-400 Estils masculins: Absoluts – 1r Àlex Castejon (4:25.31), 3r Jofre Allande (4:33.32), 8è Pol Yagües (4:39.33) i 9è Diego Mira (4:39.73)
-100 Lliures femenins: Absoluts – 5a Nerea Ibáñez (58.58) i 7a Carla Seco (59.20) — Júniors – 8a Laia Valls (1:02.24)
-100 Lliures masculins: Absoluts – 1r Sergio de Celis (50.62), 3r Álex Ramos (51.21) i 10è Joan Casanovas (53.03)
-50 Esquena femenins: Absoluts – 4a Carla Seco (29.85)
-50 Esquena masculins: Absoluts – 4t Diego Mira (26.65) i 10è Marc Tel (28.48)
-200 Braça femenins: Absoluts – 1a Marina Garcia (2:26.93), 4a Cata Corró (2:32.17) i 8a Aina Olivan (2:37.40) — Júniors – 5a Laia Valls (2:49.47)
-200 Braça masculins: Absoluts – 1r Àlex Castejon (2:14.53) i 4t Jofre Allande (2:23.08)
-4×200 Lliures femenins: Absoluts – 1es (N. Ibáñez, M. Garcia, C. Seco, A. Olivan) – 8:14.66
-4×200 Lliures masculins: Absoluts – 2ns (À. Castejon, S. de Celis, A. Ramos, P. Yagües) – 7:35.21
-50 Braça femenins: Absoluts – 2a Marina Garcia (32.39)
-50 Braça masculins: Absoluts – 2n Àlex Castejon (29.60)
-100 Papallona femenins: Absoluts – 2a Cata Corró (1:01.45)
-100 Papallona masculins: Absoluts – 3r Alex Ramos (54.78)
-200 Lliures femenins: Absoluts – 1a Nerea Ibáñez (2:02.77), 2a Marina Garcia (2:03.18), 4a Aina Olivan (2:04.83) i 11a Carla Seco (2:07.11) — Júniors – 3a Laia Valls (2:11.05)
-200 Lliures masculins: Absoluts – 2n Sergio de Celis (1:50.78), 6è Álex Ramos (1:54.10), 7è Àlex Castejón (1:54.35) i 12è Marc Vivas (1:56.18)
-800 Lliures femenins: Absoluts – 7a Lara M. Hernández (9:02.72)
-1500 Lliures masculins: Absoluts – 12è Pol Yagües (16:32.10)
-4×100 Estils femenins: Absoluts – 2es (C. Seco, M. Garcia, C. Corró, N. Ibáñez) – 4:09.49
-4×100 Estils masculins: Absoluts – 1r (A. Mira, À. Castejon, A. Ramos, S. de Celis) – 3:42.55 – Rècord del Campionat

Classificació Final Categoria Absoluta

1rs CN Sabadell 2.891,00 – 2ns CN Sant Andreu 2.882,50 – 3rs CN 2.467,50