CAMPIONAT DE CATALUNYA ALEVÍ HIVERN: SOTS CAMPIONS!!

De divendres a diumenge un total 25 dels nostres alevins (13 noies i 12 nois) han participat al Campionat de Catalunya Aleví a Manresa.
Aquest any la filosofia del campionat ha canviat i la classificació final no és per prova sinó per la suma de les proves obligatòries, diferents segons l’edat més l’estil escollit excepte els nois de 12 anys en que les proves són obligatòries.
Destaquem aquestes classificacions finals:

-Masculí 14 anys: Pablo Nevado (1r Lliures) – Carlos Piriz (4t Braça) – Joel Lopez (7è Papallona)
-Femení 13 anys: Sara Ulacia (3a Esquena) – Lidia Guerrero (3a Braça) – Miram Marchenkov (4a Papallona) – Laura Cortes (5a Lliures)
-Masculí 13 anys: Marc Corona (1r Esquena) – Miguel A. Rodríguez Masoliver (5è Papallona) – Genis Pernia (7è Lliures) – Arnau Trens (8è Braça)
-Femení 12 anys: Daniela Bravo (1a Lliures) – Natalia Muñoz (2a Esquena) – Sofia Muñoz (3a Papallona)

En relleus s’ha aconseguit 1 or, 1 argent i 1 bronze que sumats als 3 ors, 1 argent i 3 bronzes fan un total de 4 ors, 2 argents i 4 bronzes i per equips s’ha aconseguit la segona posició final.

Resultats més destacats (del 1 al 20 per prova):

-200 Estils femenins 13 anys: 8a Lídia Guerrero (2:35.27), 17a Sara Ulacia (2:39.46) i 18a Miriam Marchenkov (2:39.78)
-200 Estils masculins 13 anys: 2n Marc Corona (2:24.62) i 18è Genís Pernia (2:42.62)
-50 Esquena subaquàtic femenins 12 anys: 2a Natalia Muñoz (35.95)
-100 Papallona masculins 14 anys: 14è Joel López (1:10.31)
-100 Braça masculins 14 anys: 13è Carles Píriz (1:16.61)
-100 Lliures masculins 14 anys: 3r Pablo Nevado (56.37)
-4×100 Estils femenins: 2es (L. Cortés, L. Guerrero, M. Marchenkov, S. Ulacia) – 4:46.26
-200 Estils masculins 14 anys: 10è Carlos Piriz (2:23.95) i 12è Pablo Nevado (2:24.91)
-200 Estils femenins 12 anys: 2a Natalia Muñoz (2:42.89), 4a Daniela Bravo (2:43.74) i 10a Sofia Muñoz (2:48.85)
-50 Esquena subaquàtic masculins 13 anys: 1r Marc Corona (33.70)
-100 Papallona femenins 13 anys: 4a Miriam Marchenkov (1:12.64) i 19a Laura Gandia (1:26.78)
-100 Esquena femenins 13 anys: 3a Sara Ulacia (1:12.28) i 5a Irene Mora (1:14.56)
-100 Braça femenins 13 anys: 6a Lidia Guerrero (1:19.93)
-100 Lliures femenins 13 anys: 6a Laura Cortés (1:05.11)
-4×100 Estils masculins: 3rs (M. Corona, C. Piriz, J. Lopez, P. Nevado) – 4:30.02
-400 Lliures femenins 11 anys: 2a Daniela Bravo (4:57.84), 7a Natalia Muñoz (5:13.47), 16a Sofia Muñoz (5:19.81) i 20a Marta Martín (5:23.84)
-200 Papallona masculins 14 anys: 10è Joel Lopez (2:34.40)
-200 Braça masculins 14 anys: 9è Carlos Piriz (2:44.18)
-200 Lliures masculins 14 anys: 1r Pablo Nevado (2:00.68)
-100 Papallona masculins 13 anys: 11è Miguel A. Rodriguez (1:18.93)
-200 Esquena masculins 13 anys: 3r Marc Corona (2:24.38)
-200 Lliures masculins 13 anys: 9è Genis Pernia (2:21.42)
-200 Papallona femenins 13 anys: 4a Miriam Marchenkov (2:39.12) i 18a Laura Gandia (3:06.87)
-200 Esquena femenins 13 anys: 2a Sara Ulacia (2:30.40), 6a Irene Mora (2:37.70)
-200 Braça femenins 13 anys: 5a Lidia Guerrero (2:49.57)
-200 Lliures femenins 13 anys: 5a Laura Cortes (2:20.20)
-400 Lliures masculins 13 anys: 3r Marc Corona (4:31.56) i 17è Genis Pernia (4:56.96)
-100 Papallona femenins 12 anys: 6a Sofia Muñoz (1:20.63)
-200 Esquena femenins 12 anys: 4a Natalia Muñoz (2:42.32)
-200 Lliures femenins 12 anys: 1a Daniela Bravo (2:21.41), 8a Marta Martin (2:33.79) i 15a Marina Ortega (2:43.51)
-8×50 Lliures Mixtes: 1rs (C. Piriz, L. Guerrero, J. Lopez, M. Marchenkov, L. Cortes, M. Corona, S. Ulacia, P. Nevado) – 3:44.55
-400 Lliures femenins 13 anys: 3a Sara Ulacia (4:46.76), 9a Lidia Guerrero (4:53.04) i 12a Laura Cortes (4:55.79)
-50 Esquena subaquàtic masculins 12 anys: 5è Nacho Vegas (37.32)
-50 Esquena subaquàtic masculins 14 anys: 11è Pablo Nevado (34.92)
-400 Lliures masculins 14 anys: 1r Pablo Nevado (4:15.69) i 5è Carlos Piriz (4:26.52)
-50 Esquena subaquàtic femenins 13 anys: 18a Sara Ulacia (38.15)
-4x(100-75-50-25) Lliures masculins: 14ns (N. Vegas, H. Nevado, U. Pahisa, P. Gumbau) – 2:59.79

Classificació final per equips:

1r CN Sant Andreu 3719.0 – 2n CN Sabadell 3532.0 – 3r CE Mediterrani 3171.0

Felicitats a tots i totes!!