CAMP. CATALUNYA DE FONS: SOTS CAMPIONS!!

A Mataró es va disputar diumenge el primer Campionat de Catalunya de Fons de les categories Absoluta, J˙nior i Infantil amb les proves tradicionals de fons: 1500 i 800 lliures i, en aquest campionat s’hi han afegit altres proves com els 400 Papallona, 400 Esquena i 400 Braça.
El nostre equip hi ha participat amb un total de 21 nedadors (8 homes i 13 dones). Cal destacar les bones classificacions dels nostres nedadors i destacar per sobre de tots els títols de Laura Díaz als 400 BraÁa i de Pol Yagües als 1500 lliures júnior. En total s’han aconseguit 2 ors, 1 argent i 5 bronzes.

Resultats més destacats:

1500 Lliures masculins

– Categoria Absoluta: 3r Arnau Honrubia (15:56.84 i 3r Open) i 6Ë Marcos Godoy (16:35.05 i 8Ë Open)
– Categoria J˙nior: 1r Pol Yagües (16:24.64 i 6è Open), 4t Roger Pastor (16:43.35 i 10è Open) i 9è Adrià Delgado (17:11.11)

800 Lliures femenins

– Categoria Absoluta: 6a Carla Seco (9:09.62 i 7a Open) i 10a Sandra Nicolás (9:39.95)
– 14 anys: 5a Nadia Gonzalez (9:48.72) i 8a Maite Rodríguez (10:04.94)
– 13 anys: 4a Clara Gabriel (9:58.85) i 10a Emma Ruíz (10:15.25)

400 Papallona masculins

– Open: 2n Arnau Honrubia (4:28.21), 4t Guillermo Perosanz (4:33.77) i 6Ë Arturo Ortega (5:18.16)

400 Esquena femenins

– Open 4a Carla Seco (5:03.74) i 5Ë J˙lia Ruiz (5:03.76)

1500 Lliures femenins

– 14 anys: 4a Nadia Gonzalez (18:36.59)
– 13 anys: 4a Clara Gabriel (19:02.60)

800 Lliures masculins

– Categoria Absoluta: 3r Arnau Honrubia (8:20.41 i 3r Open), 6è Marcos Godoy (8:36.88 i 9è Open) i 8è Marc Tel (8:38.68)
– Categoria Júnior: 3r Pol Yagües (8:32.56 i 8Ë Open)

400 Papallona femenins

– Open: 3a Sandra Nicolás (5:14.25)

400 Esquena masculins:

– Open : 7è Marc Tel (4:50.65)

400 Braça femenins

– Open: 1a Laura Díaz (5:37.06) i 3a Laia Valls (5:49.77)

Classificació per equips:

1r CN Mataró 564.00 – 2n CN Sabadell 515.00 – 3r CN Terrassa 478.0

La propera cita serà l’Amsterdam Swim Cup primera competició internacional en piscina llarga i primera oportunitat de fer mínimes olímpiques. Hi participaran Marina Garcia, Aina Olivan Sergio de Celis, Alex Ramos i Alex Castejon acompanyats del tècnic Alex Lopez.

0 comentarios

Dejar un comentario

¿Quieres unirte a la conversación?
Siéntete libre de contribuir!

Deja un comentario

Tu dirección de correo electrónico no será publicada.