CAMP. ESP. ABSOLUT HIVERN: MÍNIMA EUROPEA DE MARINA GARCIA I TERCER LLOC EN NOIES

El Club Natación Santa Olaya ha estat la seu del Campionat d’Espanya Absolut d’Hivern des de dijous fins diumenge. Una bona piscina per un bon campionat.
El nostre equip amb un total de 19 nedadors (11 homes i 8 dones) ha aconseguit un total de 14 medalles (8 argents i 6 bronzes) i 49 finals. Amb aquests resultats s’ha aconseguit el tercer lloc per equips en categoria femenina i la quarta en categoria masculina.
El més destacat de tot ha estat la mínima pel Campionat d’Europa de piscina curta de la Marina Garcia a la prova dels 200 Braça i la bona actuació d’alguns dels joves talents de l’equip.

Resultats més destacats:

-1500 Lliures masculins: 12è Arnau Honrubia (15:26.77)
-400 Lliures femenins: 10a Aina Olivan (4:11.47)
-100 Estils masculins: 12è Joan Casanovas (56.05)
-50 Braça masculins: 11è Àlex Castejón (28.84)
-50 Braça femenins: 4a Marina Garcia (31.62) i 9a Laura Díaz (32.18)
-100 Papallona masculins: 3r Alex Ramos (52.60)
-100 Papallona femenins: 4a Judit Ignacio (59.84)
-4×50 Estils masculins: 7ns (A. Ramos, A. Castejón, J. Casanovas, S. de Celis)- 1:40.28
-4×50 Estils femenins: 2es (C. Seco, L. Díaz, J. Ignacio, M. Garcia) – 1:53.13
-4×200 Lliures masculins: 2ns (A. Ramos, S. de Celis, J. Casanovas, À. Castejon) – 7:07.34
-100 Lliures femenins: 13a Judit Ignacio (56.33), 15a Carla Seco (56.70) i Marina Garcia (56.20 al matí-baixa a la final A)
-100 Lliures masculins: 5è Sergio de Celis (48.66) i 7è Alex Ramos (49.29)
-400 Estils femenins: 9a Aina Olivan (4:44.46)
-400 Estils masculins: 3r Àlex Castejon (4:12.55) i 8è Jofre Allande (4:19.88)
-50 Esquena femenins: 7a Carla Seco (28.70)
-50 Esquena masculins: 7è Alex Ramos (25.10)
-200 Braça femenins: 2a Marina Garcia (2:22.10) i 7a Laura Díaz (2:27.44)
-200 Braça masculins: 2n Àlex Castejon (2:09.55) i 10è Jofre Allande (2:15.87)
-4×50 Lliures femenins: 3es (C. Seco, M. Garcia, J. Ignacio, L. Díaz) – 1:44.11
-4×50 Lliures masculins: 8ns (J. Casanovas, A. Ramos, M. Vivas, S. de Celis) – 1:31.04
-4×200 Lliures femenins: 2es (C. Seco, J. Ignacio, M. Garcia, A. Olivan) – 8:03.34
-200 Lliures masculins: 4t Sergio de Celis (1:46.46) i 6è Alex Ramos (1:46.99)
-200 Lliures femenins: 12a Carla Seco (2:01.19)
-100 Braça masculins: 9è Àlex Castejon (1:01.30)
-100 Braça femenins: 2a Marina Garcia (1:06.73) i 6a Laura Díaz (1:09.04)
-100 Esquena femenins: 10a Carla Seco (1:01.70)
-50 Papallona masculins: 5è Alex Ramos (24.16)
-50 Papallona femenins: 3a Judit Ignacio (27.16)
-200 Estils masculins: 5è Alex Castejon (2:01.58) i 12è Jofre Allande (2:03.15)
-4×100 Lliures masculins: 2ns (A. Ramos, J. Casanovas, S. de Celis, M. Vivas) – 3:15.85
-4×100 Lliures femenins: 2es (C. Seco, J. Ignacio, M. Garcia, L. Diaz) – 3:44.51
-800 Lliures femenins: 3a Marina Garcia (8:33.75) i 5a Aina Olivan (8:36.46)
-400 Lliures masculins: 5è Sergio de Celis (3:48.13)
-50 Lliures femenins: 8a Judit Ignacio (26.15) i 10a Carla Seco (26.15)
-200 Papallona masculins: 8è Arnau Honrubia (2:01.81)
-4×100 Estils femenins: 3es (C. Seco, L. Díaz, J. Ignacio, M. Garcia) – 4:05.47
-4×100 Estils masculins: 7ns (A. Ramos, À. Castejón, J. Casanovas, S. de Celis) – 3:37.07

Classificació per Clubs:

Categoria Masculina: 1r Real Canoe 593.0 – 2n Gredos San Diego 520.0 – 3r CN Sant Andreu 471.5 i 4t CN Sabadell 460.5
Categoria Femenina: 1r CN Sant Andreu 828.0 – 2n Gredos San Diego 508.5 – 3r CN Sabadell 491.0

Moltes felicitats a tots i totes!!

La propera cita serà el Campionat de Catalunya de Fons Absolut, Júnior i Infantil.

0 comentarios

Dejar un comentario

¿Quieres unirte a la conversación?
Siéntete libre de contribuir!

Deja un comentario

Tu dirección de correo electrónico no será publicada.