COPA CATALANA ABSOLUTA: SOTSCAMPIONS!!

La piscina de la Nova Escullera de Barcelona ha estat la seu triada per acollir la Copa Catalana Absoluta. Com a novetat han nedat les 3 divisions en la mateixa competició i enlloc de disputar-se a la primavera en piscina de 50 metres s’ha disputat
en piscina de 25 metres i abans de començar el calendari tradicional amb l’inici de les proves del Circuit Català.
Per part nostra l’equip estava format per 27 nedadors (15 homes i 12 dones) que van tenir una actuació destacada imposant-se en un total de 10 de les 37 proves disputades.

Fase preliminar – 1a Divisió (8 equips)

-8×50 Lliures mixtes: 2ns (A. Ramos, P. Yagües, M. Garcia, J. Ruiz, S. de Celis, A. Ortega, I. López, J. Ignacio) – 3:21.83
-400 Lliures masculins: 3r Joan Casanovas (3:52.54) i 8è Pol Yagües (4:04.11)
-400 Lliures femenins: 2a Aina Olivan (4:12.91) i 10a Paula Gonzalez (4:32.82)
-50 Papallona masculins: 1r Alex Ramos (24.06) i 12è Pau Caballero (27.97)
-50 Papallona femenins: 2a Judit Ignacio (28.44) i 8a Xènia Farrerons (29.73)
-100 Esquena masculins: 3r Aschwin Wildeboer (55.32) i 13è Arturo Ortega (1:03.19)
-100 Esquena femenins: 4a Carla Seco (1:02.65) i 5a Júlia Ruíz (1:04.25)
-200 Braça masculins: 1r Alex Castejon (2:09.59) i 14è Adrià Delgado (2:29.42)
-200 Braça femenins: 1a Laura Díaz (2:32.08) i 4a Laia Valls (2:33.44)
-200 Lliures masculins: 1r Sergio de Celis (1:48.38) i 10è Roger Pastor (1:56.99)
-200 Lliures femenins: 2a Marina Garcia (2:00.12) i 10a Inès López (2:09.18)
-4×50 Estils mixtes menors: 6ns (J. Ruiz, A. Oliva, A. Ortega, R. Pastor) – 1:56.75
-4×50 Estils mixtes majors: 2ns (A. Wildeboer, L. Diaz, C. Seco, S. de Celis) – 1:47.01
-50 Braça masculins: 4t Alex Castejón (29.21) i 16è Adrià Delgado (33.87)
-50 Braça femenins: 2a Laura Díaz (32.96) i 10a Ariadna Oliva (36.31)
-200 Esquena masculins: 7è Marc Tel (2:05.04) i 8è Pol Yagües (2:10.91)
-200 Esquena femenins: 4a Júlia RuÌz (2:16.33) i 7a Aina Olivan (2:24.64)
-100 Papallona masculins: 1r Alex Ramos (52.78) i 13è Pau Caballero (1:00.82)
-100 Papallona femenins: 7a Xènia Farrerons (1:05.29) i 8a Sandra Nicolàs (1:06.69)
-50 Lliures masculins: 1r Sergio de Celis (22.76) i 16è Hugo Holgado (26.37)
-50 Lliures femenins: 2a Carla Seco (26.32) i 10è Inès López (28.33)
-100 Estils masculins: 2n Joan Casanovas (56.14) i 15è Arturo Ortega (1:03.33)
-100 Estils femenins: 2a Marina Garcia (1:02.66) i 8a Laia Valls (1:08.12)
-4×200 Lliures mixtes: 2ns (A. Ramos, P. Yagües, M. Garcia, L. Valls) – 7:49.07

Puntuació per Clubs: 1r CN Sant Andreu 571.50 – 2n CN Sabadell 535.00 – 3r CE Mediterrani 488.50

Fase final – 1a Divisió grup A (4 equips)

-Prova d’eliminació masculina: 1r Alex Ramos
-Prova d’eliminació femenina: 3a Judit Ignacio
-100 Braça masculins: 2n Alex Castejón (1:02.07) i 16è Adrià Delgado (1:11.31)
-100 Braça femenins: 1a Laura Díaz (1:11.22) i 7a Ariadna Oliva (1:17.92)
-50 Esquena masculins: 1r Aschwin Wildeboer (24.73) i 7è Arturo Ortega (29.06)
-50 Esquena femenins: 2a Carla Seco (28.62) i 4a Júlia Ruíz (30.49)
-100 Lliures masculins: 1r Sergio de Celis (49.06) i 8è Hugo Holgado (57.88)
-100 Lliures femenins: 3a Aina Olivan (57.80) i 6a Inès López (59.95)
-200 Estils masculins: 3r Jofre Allande (2:03.99) i 7è Pol Yagües (2:09.42)
-200 Estils femenins: 2a Marina Garcia (2:12.28) i 4a Laia Valls (2:24.60)
-200 Papallona masculins: 3r Arnau Honrubia (2:01.51) i 6è Roger Pastor (2:10.63)
-200 Papallona femenins: 5a Sandra Nicolas (2:21.20) i 7a Xènia Farrerons (2:22.37)
-4×100 Estils mixtes: 2es (J. RuÌz, M. Garcia, A. Ramos, P. Yagües) – 3:58.36

Puntuació Final per Clubs: 1r CN Sant Andreu 139.0 – 2n CN Sabadell 124.00 – 3r CN Terrassa 108.0

Moltes felicitats a tots i totes!!

La propera cita per l’equip absolut serà diumenge vinent a la primera etapa del Circuit Català a Manresa al Trofeu Fèlix Serra Santamans.

0 comentarios

Dejar un comentario

¿Quieres unirte a la conversación?
Siéntete libre de contribuir!

Deja un comentario

Tu dirección de correo electrónico no será publicada. Los campos obligatorios están marcados con *