CAMP. ESPANYA ABSOLUT I JÚNIOR: TERCERES ABSOLUTES I JÚNIORS

Des de dissabte fins avui dimecres s’ha disputat a Terrassa el Campionat d’Espanya Absolut i Júnior d’Estiu amb un total de 27 dels nostres nedadors (17 homes i 10 dones) dels quals 12 són júniors (7 homes i 5 dones).
Pel que fa als resultats cal destacar el tercer lloc en categoria femenina tant absoluta com júnior. Per la seva banda en categoria masculina han estat quarts en categoria absoluta i cinquens en categoria júnior.
En total s’han aconseguit 14 medalles absolutes (5 ors, 7 argents, 2 bronzes) i 47 finals i els júniors han aconseguit 8 medalles (2 ors, 1 argent i 5 bronzes) i 24 finals.
Amb aquesta competició acabem la temporada i els nostres nedadors i tècnics comencen unes merecudes vacances. Moltes felicitats a tots i totes!!.

Resultats destacats:

-50 Papallona femenins: Absoluts: 3a Judit Ignacio (27.42)
-50 Braça masculins: Absoluts: 14è Àlex Castejon (29.48)
-50 Esquena femenins: Absoluts: 8a Carla Seco (29.61)
-800 Lliures masculins: Absoluts: 14è Arnau Honrubia (8:27.54) – Júniors: 17 anys- 3r Roger Pastor (8:33.69)
-50 Lliures masculins: Absoluts: 6è Sergio de Celis (23.28)
-50 Lliures femenins: Absoluts: 14a Marina Garcia (26.99)
-400 Estils masculins: Absoluts: 2n Àlex Castejon (4:20.87) i 14è Jofre Allande (4:35.79)
-400 Estils femenins: Absoluts: 1a Cata Corró (4:43.41) – Júniors: 17 anys- 7a Sandra Nicolás (5:07.59)
-100 Esquena femenins: Absoluts: 11a Carla Seco (1:04.02) – Júniors: 16 anys: 6a Júlia Ruiz (1:05.83)
-4×200 Lliures masculins: Absoluts: 2ns (S. de Celis, M. Sánchez, J. Casanovas, M. Vivas) – 7:24.92 – Júniors: 4ts (G. Perosanz, B, Ferrari, A. Rodríguez, R. Pastor) – 7:50.86
-4×200 Lliures femenins: Absoluts: 2es (M. Garcia, C. Corró, C. Seco, A. Olivan) – 8:16.02 – Júniors: 1es (A. Olivan, S. Nicolas, I. López, J. Ruíz) – 8:32.88
-1500 Lliures masculins: Absoluts: 7è Arnau Honrubia (16:01.29) i 8è Marc Godoy (16:04.97) – Júniors 17 anys- 3r Pol Yagües (16:24.88-15è Absolut) i 4t Roger Pastor (16:34.06)
-400 Lliures femenins: Júniors 16 anys: 7a Júlia Ruíz (4:30.84) i 17 anys: 1a Aina Olivan (4:18.46-4a Absoluta)
-100 Lliures masculins: Absoluts: 2n Sergio de Celis (50.24) i 13è Joan Casanovas (51.54)
-200 Papallona femenins: Absoluts: 2a Cata Corró (2:12.92) – Júniors: 17 anys- 5a Sandra Nicolás (2:21.00) i 16 anys: 6a Xènia Farrerons (2:24.22)
-200 Papallona masculins: Absoluts: 9è Arnau Honrubia (2:04.77) i 10è Jofre Allande (2:04.93) – Júniors 18 anys: 3r Guillermo Perosanz (2:05.80-13è Absolut)
-100 Braça femenins: Absoluts: 1a Marina Garcia (1:09.75)
-100 Braça masculins: Absoluts: 5è Àlex Castejon (1:02.90)
-4×100 Lliures femenins: Absoluts: 2es (J. Ignacio, C. Corró, C. Seco, M. Garcia) – 3:49.06 – Júniors: 4es (J. Ruíz, I. López, S. Nicolás, A. Olivan) – 4:01.93
-800 Lliures femenins: Absoluts: 3a Cata Corró (8:46.83) – Júniors 17 anys: 2a Aina Olivan (8:57.66-7a Absoluta)
-400 Lliures masculins: Absoluts: 5è Marc Sánchez (3:57.37), 9è Sergio de Celis (4:00.44) i 13è Marc Vivas (4:03.73) – Júniors 17 anys: 3r Pol Yagües (4:03.44)
-100 Lliures femenins: Absoluts: 8a Marina Garcia (58.25) i 13a Carla Seco (58.04)
-200 Braça masculins: Absoluts: 1r Àlex Castejon (2:14.87) i 14è Jofre Allande (2:22.20)
-200 Esquena masculins: Absoluts: 11è Marc Tel (2:06.22)
-200 Esquena femenins: Júniors: 16 anys: 5a Júlia Ruiz (2:20.39-13a Absoluta)
-4×100 Lliures masculins: Absoluts: 4ts (S. de Celis, M. Sánchez, M. Vivas, J. Casanovas) – 3:24.44 – Júniors: 9ns (A. Rodríguez, B. Ferrari, P. Yagües, G. Perosanz) – 3:37.02
-100 Papallona masculins: Júniors 18 anys: 5è Guillermo Perosanz (57.16)
-100 Papallona femenins: Absoluts: 1a Judit Ignacio (1:00.10) – Júniors 16 anys: 7a Xènia Farrerons (1:05.47)
-200 Lliures masculins: Absoluts: 9è Sergio de Celis (1:52.62), 10è Joan Casanovas (1:53.01) i 14è Marc Vivas (1:54.15) – Júniors: 4t Pol Yagües (1:55.67)
-200 Lliures femenins: Júniors: 17 anys: 3a Aina Olivan (2:04.83) i 16 anys: 8a Júlia Ruiz (2:08.49)
-200 Estils masculins: Absoluts: 9è Marc Sánchez (2:04.84), 12è Jofre Allande (2:07.61) i 13è Àlex Castejon (2:07.86)
-200 Estils femenins: Absoluts: 1a Cata Corró (2:14.77)
-4×100 Estils masculins: Absoluts: 6ns (M. Tel, À. Castejon, A. Honrubia, S. de Celis) – 3:48.41 – Júniors: 12ns (B. Ferrari, P. Yagües, G. Perosanz, Roger Pastor) – 4:06.84
-4×100 Estils femenins: Absoluts: 2es (C.Seco, M. Garcia, J. Ignacio, C. Corró) – 4:11.75 – Júniors: 4es (J. Ruíz, A. Garcia, S. Nicolás, A. Olivan) – 4:28.48

Classificació Final per equips:

-Categoria Absoluta:
Masculina: 1-Real Canoe 608.00 – 2-CN Sant Andreu 444.50 – 3-CD Gredos 437.50 – 4- CN Sabadell 392.50
Femenina: 1-CN Sant Andreu 657.00 – 2-Real Canoe 453.50 – 3-CN Sabadell 391.00
-Categoria Júnior:
Masculina: 1-CD Gredos 582.50 – 2-Navial 369.00 – 3-CN Mairena Aljarafe 299.50 — 5-CN Sabadell 286.50
Femenina: 1-CD Gredos 679.00 – 2-C de Tenis Elche 371.00 – 3-CN Sabadell 342.00

Equip Júnior

0 comentarios

Dejar un comentario

¿Quieres unirte a la conversación?
Siéntete libre de contribuir!

Deja un comentario

Tu dirección de correo electrónico no será publicada. Los campos obligatorios están marcados con *