CIRCUIT CATALÀ DE MATARÓ: BON ASSAIG DE CARA AL CAMPIONAT D’ESPANYA

Un total de 36 nedadors (22 homes i 14 dones) han participat en el darrer Trofeu del Circuit Català i s’ha disputat conjuntament amb el Campionat de Catalunya Júnior d’Estiu. A més ha estat un bon assaig de cara al Campionat d’Espanya Absolut i Júnior que tindrà lloc a Terrassa del 3 al 7 d’agost.
Els resultats han estat bons amb 17 medalles (5 ors, 5 argents i 7 bronzes) i 81 finals.

Resultats destacats:

-400 Lliures femenins: 3a Aina Olivan (4:21.74) i 19a Paula González (4:42.48)
-400 Lliures masculins: 2n Sergio de Celis (3:58.96), 6è Marc Vivas (4:07.47), 7a Marcos Godoy (4:08.66), 10è Albert Mataró (4:18.38) i 14è Roger Pastor (4:10.04)
-100 Papallona femenins: 1a Judit Ignacio (1:00.24), 2a Cata Corró (1:01.46), 14a Sandra Nicolas (1:05.94) i 17a Xènia Farrerons (1:06.78)
-100 Papallona masculins: 12è Guillermo Perosanz (57.36) i 18è Bruno Ferrari (58.75)
-100 Braça femenins: 17a Alicia Garcia-Pulgar (1:19.20)
-100 Braça masculins: 4t Àlex Castejon (1:04.47)
-200 Esquena femenins: 9a Maria Alcaide (2:28.35)
-200 Esquena masculins: 7è Sergio de Celis (2:14.50), 11è Marc Tel (2:11.07) i 15è Guillermo Perosanz (2:14.15)
-50 Lliures femenins: 4a Judit Ignacio (26.61) i 6a Carla Seco (27.11)
-200 Estils femenins: 12a Carla Seco (2:25.01), 13a Aina Olivan (2:27.24) i 18a Sandra Nicolás (2:30.99)
-200 Estils masculins: 5è Àlex Castejon (2:07.97)
-800 Lliures femenins: 20a Paula González (9:45.33)
-800 Lliures masculins: 3r Sergio de Celis (8:22.79), 5è Marcos Godoy (8:32.93), 6è Roger Pastor (8:35.48) i 16è Adrià Delgado (9:01.65)
-200 Papallona femenins: 1a Cata Corró (2:13.49), 5a Sandra Nicolás (2:21.90), 8a Xènia Farrerons (2:24.62) i 18a Ariadna Oliva (2:34.53)
-200 Papallona masculins: 3r Guillermo Perosanz (2:05.41), 4t Arnau Honrubia (2:06.42), 6è Jofre Allande (2:07.32), 16è Pau Caballero (2:13.74) i 19è Roger Pastor (2:19.09)
-100 Lliures femenins: 5a Judit Ignacio (57.59), 6a Carla Seco (58.22), 12a Aina Olivan (59.49), 15a Júlia Ruiz (59.95) i 19a Inés López (1:01.58)
-100 Lliures masculins: 1r Sergio de Celis (51.15), 8è Joan Casanovas (52.60) i 15è Guillermo Perosanz (53.86)
-50 Braça masculins: 10è Àlex Castejón (30.18) i 19è Arnau Salvador (31.20)
-50 Esquena femenins: 3a Carla Seco (30.06), 8a Júlia Ruiz (31.20) i 16a Maria Alcaide (31.97)
-50 Esquena masculins: 11è Marc Tel (28.12) i 16è Bruno Ferrari (28.87)
-400 Estils femenins: 3a Aina Olivan (5:00.48), 4a Sandra Nicolás (5:13.55) i 14a Paula González (5:20.79)
-400 Estils masculins: 1r Àlex Castejón (4:23.47), 7è Jofre Allande (4:39.57), 9è Arnau Honrubia (4:40.74) i 19è Adrià Delgado (4:59.65)
-1500 Lliures femenins: 3a Aina Olivan (17:20.56) i 16a Paula González (18:34.23)
-1500 Lliures masculins: 2n Arnau Honrubia (15:50.10), 3r Marcos Godoy (16:22.45), 6è Roger Pastor (16:39.51) i 11è Adrià Delgado (17:17.17)
-200 Braça masculins: 2n Àlex Castejon (2:16.16) i 17è Oscar Salguero (2:32.88)
-100 Esquena femenins: 2a Carla Seco (1:04.69), 10a Júlia Ruíz (1:06.75) i 14a Maria Alcaide (1:08.19)
-100 Esquena masculins: 9è Marc Tel (1:00.69), 14è Àlex Torrents (1:01.69) i 18è Bruno Ferrari (1:03.68)
-200 Lliures femenins: 12a Júlia Ruíz (2:09.28) i 13a Aina Olivan (2:09.48)
-200 Lliures masculins: 1r Sergio de Celis (1:52.20), 6è Joan Casanovas (1:53.53), 10è Marc Vivas (1:56.79) i 11è Guillermo Perosanz (1:56.05)

0 comentarios

Dejar un comentario

¿Quieres unirte a la conversación?
Siéntete libre de contribuir!

Deja un comentario

Tu dirección de correo electrónico no será publicada. Los campos obligatorios están marcados con *