COPA CATALANA ALEVINA: CAMPIONS!!

Un total de 27 nedadors (11 nois i 16 noies) han participat aquest dissabte a la Final (1 al 12) de la Copa Catalana Aleví a Terrassa i han aconseguit recuperar el campionat després de quedar sots campions la temporada passada. Des de la temporada 2007-08 fins ara han estat 11 títols en 12 edicions.

Resultats més destacats (entre els 10 primers):

-400 m. Lliures masculí: 1r Pablo Nevado (4:36.10) i 5è Guillem Amorós (4:43.07)
-200 m. Lliures femení: 2a Clara Gabriel (2:19.96) i 3a Emma Ruíz (2:21.55)
-200 m. Braça masculí: 4t Carlos Piriz (2:54.47) i 7è Carles Peiró (2:57.15)
-100 m. Braça femení: 5a Anaïs Sagarra (1:25.33) i 8a Lidia Guerrero (1:26.01)
-100 m. Papallona masculí: 4t Pablo Nevado (1:07.89)
-200 m. Papallona femení: 1a Núria Nasarre (2:35.48) i 2a Elsa Barreras (2:44.12)
-100 m. Lliures masculí: 4t Carlos Píriz (1:01.33)
-50 m. Lliures femení: 8a Carla González (30.28/30.99)
-200 m. Estils masculí: 3r Marc Perea (2:31.77)
-400 m. Estils femení: 2a Núria Nasarre (5:40.27) i 3a Clara Gabriel (5:43.15)
-100 m. Esquena masculí: 7è Guillem Amorós (1:13.28) i 9è Marc Corona (1:13.77)
-200 m. Esquena femení: 2a Elena López (2:37.72) i 9a Elsa Barreras (2:45.88)
-8×50 m. Lliures mixte: (C. Peiró, E. Ruíz, M. Perea, N. Nasarre, C. González, C. Piriz, E. López, P. Nevado) – 3:51.78
-400 m. Lliures femení: 1a Clara Gabriel (4:52.51) i 2a Noa Fernández (5:00.71)
-200 m. Lliures masculí: 2n Pablo Nevado (2:11.91) i 7è Carlos Píriz (2:15.59)
-200 m. Braça femení: 5a Lidia Guerrero (3:01.49) i 10a Anaïs Sagarra (3:06.63)
-100 m. Braça masculí: 4t Carles Peiró (1:20.86)
-100 m. Papallona femení: 1a Núria Nasarre (1:10.92) i 10a Míriam Marchencov (1:16.75)
-200 m. Papallona masculí: 4t Marc Perea (2:32.15) i 9è Joel López (2:47.25)
-100 m. Lliures femení: 3a Elena López (1:04.31) i 4a Mireia Rizo (1:05.03)
-50 m. Lliures masculí: 2n Carles Peiró (27.94/27.61/27.91/28.75/30.19)
-200 m. Estils femení: 1a Emma Ruíz (2:38.81) i 6a Elsa Barreras (2:45.77)
-400 m. Estils masculí: 4t Marc Perea (5:24.78)
-100 m. Esquena femení: 5a Elena López (1:15.49) i 6a Sara Ulacia (1:15.87)
-200 m. Esquena masculí: 3r Guillem Amorós (2:30.18)
-8×50 m. Lliures mixte: 3rs (G. Amorós, E. López, C. Peiró, C. Gabriel, M. Perea, N. Nasarre, E. Ruíz, P. Nevado) – 4:24.61

Classificació Final per Clubs:

1r CN Sabadell 1057.0 – 2n CN Sant Andreu 890.0 – 3r CN Atl-Barceloneta 832.0

0 comentarios

Dejar un comentario

¿Quieres unirte a la conversación?
Siéntete libre de contribuir!

Deja un comentario

Tu dirección de correo electrónico no será publicada. Los campos obligatorios están marcados con *