CAMP. ESP. INFANTIL: CAMPIONES I SOTSCAMPIONS D’ESPANYA

Des de dijous s’han disputat al Centro Acuático de Málaga els Campionats d’Espanya Infantils. El Club ha presentat l’equip més nombrosa amb 22 nedadors (11 nois i 11 noies).
En una dura lluita amb el CD Gredos les noies han aconseguit el campionat i els nois el sotscampionat.
En total s’han aconseguit 17 medalles (1 or, 8 argents i 8 bronzes) i 49 finalistes.
Bona feina dels nostres esportistes i dels nostres tècnics: Eloi Gómez, Eugeni López i Noelia Martínez.
Moltes felicitats i bones vacances!!

Resultats més destacats:

-1500 Lliures masculins: 15 anys: 2- Èric Vilaregut (16:22.58 ), 4- Javier Gil (16:35.98), 7- Nil Mataró (16:59.13) i 10- Raúl Pedrosa (17:06.93 )
-200 Papallona femenins: 15 anys: 2- Ariadna Escribano (2:18.02) i 7- Alba Vilaregut (2:24.25). 14 anys: 2- Sandra Nicolás (2:18.68)-200 Esquena masculins: 15 anys: 8- Bruno Ferrari (2:15.39 )
-100 Braça femenins: 15 anys: 3- Marta Borrella (1:15.53 )
-400 Estils masculins: 15 anys: 2- Bruno Ferrari (4:42.59) i 6- Èric Vilaregut (4:49.89)
-4×100 Lliures femenins: 3es (M. Romero, M. Borrella, J. Romero, A. Escribano) – 4:01.46
-800 Lliures femenins: 15 anys: 2- Ariadna Escribano (8:54.31 ) i 4- Maria Romero (9:01.79)- 14 anys: 3- Aina Oliván (9:06.34) i 10- Martina Pérez (9:26.37 )
-200 Papallona masculins: 16 anys: 4- Max Canet (2:11.11 ). 15 anys: 2- Èric Vilaregut (2:09.15 ) i 3- Guillermo Perosanz (2:09.94)
-200 Esquena femenins: 15 anys: 4- Ariadna Escribano (2:22.24) i 5- Marta Borrella (2:22.53 ).
-100 Braça masculins: 15 anys: 10- Bruno Ferrari (Desqualificat a la final – al matí 1:11.16)
-100 Esquena masculins: 15 anys: 10- Bruno Ferrari (1:03.56)
-400 Estils femenins: 15 anys: 3- Marta Borrella (4:57.91) i 5- Alba Vilaregut (5:06.46). 14 anys: 2- Sandra Nicolás (4:58.10).
-4×100 Lliures masculins: 5ns (M. Canet, È. Vilaregut, M. Tel, À- Torrents) – 3:43.18
-400 Lliures masculins: 16 anys: 10- Àlex Torrents (4:11.81). 15 anys: 3- Èric Vilaregut (4:10.97), 8- Guillermo Perosanz (4:16.27) i 9- Nil Mataró (4:17.78)
-200 Lliures femenins: 15 anys: 7- Maria Romero (2:08.55 )
-100 Papallona masculins: 16 anys: 7- Max Canet (58.65 ). 15 anys: 4- Guillermo Perosanz (59.75 )
-200 Braça femenins: 15 anys: 10- Marta Borrella (Baixa a la final i al matí ha fet 2:45.60)
-200 Estils femenins: 15 anys: 3- Marta Borrella (2:21.82 ) i 9- Alba Vilaregut (2:28.81 ). 14 anys: 5- Sandra Nicolás (2:24.99)
-4×200 Lliures masculins: 3rs (G. Perosanz, M. Canet, È. Vilaregut, À. Torrents) – 7:59.29
-4×100 Estils femenins: 5es (A. Escribano, M. Borrella, S. Nicolás, M. Romero) – 4:30.89
-400 Lliures femenins: 15 anys: 4- Ariadna Escribano (4:24.17) i 6- Maria Romero (4:25.87). 14 anys: 4- Aina Oliván (4:26.53)
-200 Lliures masculins: 15 anys: 4- Guillermo Perosanz (2:00.12)
-100 Papallona femenins: 15 anys: 13- Alba Vilaregut (1:07.00 )
-200 Estils masculins: 15 anys: 1- Bruno Ferrari (2:13.07) i 6- Èric Vilaregut (2:15.47)
-4×200 Lliures femenins: 2es (M. Romero, M. Borrella, J. Romero, A. Escribano) – 8:34.01
-4×100 Estils masculins: 5ns (M. Tel, B. Ferrari, M. Canet, À. Torrents) – 4:06.28

Classificació per equips:

-Categoria masculina: 1- CD Gredos 692.5, 2- CN Sabadell 445.5, 3- CN Tarraco 288.0
-Categoria femenina: 1- CN Sabadell 528.0, 2- CD Gredos 509.0, 3- Real Canoe NC 487.5

Fotografia: Equip que s’ha despalaçat a Màlaga i ha participat en aquest Campionat