CAMPIONS D’ESPANYA ABSOLUTS EN CATEGORIA MASCULINA I FEMENINA !!

Des de dimecres fins ahir es va disputar disputar a les instal·lacions del CN Metropole el Campionat d’Espanya Absoluts i Júniors d’Estiu
Un total de nedadors representaran la nostra Entitat i d’aquests 21 són absoluts (12 homes i 9 dones) i 13 júniors (8 homes i 5 dones).
Les finals es van disputen cap el tard per anar-se adaptant a l’horari de Río.
Els nostres equips absoluts han aconseguit el títol gràcies amb una gran participació dels nostres nedadors en les diferents finals. Més discreta ha estat l’actuació dels equips júniors on cal destacar però les actuacions dels nedadors Marina Castro i Àlex Castejón.

Pel que fa a medalles a nivell absolut s’han obtingut 30 medalles (10 ors, 13 argents i 17 bronzes) i entre individuals i per relleus hem tingut 80 finalistes. A nivell júnior han estat 13 les medalles (5 ors, 4 argents i 4 bronzes) i 35 finalistes.

Resultats més destacats:
1500 Lliures masculins: Absoluts: 1- Marc Sánchez (15:16.74 Rèc. Camp). Júnior: 17 anys: 2- Oriol Fàbregas (15:52.40) i 6- Albert Mataró (16:03.38).
800 Lliures femenins: Absoluts: 5- Erika Villaécija (8:38.69) – Júnior: 17 anys: 1- Marina Castro (8:49.84) i 3- Claudia Pérez (9:09.93)
50 Lliures masculins: Absoluts: 1- Konrad Czerniak (22.26) i 7- Aitor Martínez (23.13)
50 Lliures femenins: Absoluts: 2- Fátima Gallardo (25.64) i 9- Merche Peris (26.24)
400 Estils masculins: Absoluts: 1- Marc Sánchez (4:18.33), 3- Alejandro Martín (4:22.46), 4- Àlex Castejón (4:24.60) i 13- Pau Curtu (4:33.96) – Júnior: 18 anys: 1- Àlex Castejón (4:24.68 i al matí rècord del Campionat amb 4:23.91) i 3- Jofre Allande (4:33.24) – 17 anys: 5- Oriol Fàbregas (4:38.84)
200 Papallona femenins: Absoluts: 2- Judit Ignacio (2:08.87) i 6- Erika Villaécija (2:14.47) – Júnior: 16 anys: 5- Mireia Perea (2:19.61)
200 Papallona masculins: Júnior: 18 anys: 9- Jofre Allande (2:10.95)
100 Esquena femenins: Absoluts: 2- Merche Peris (1:02.23) i 6- Maria Alcaide (1:04.26) – Júnior: 16 anys: 6- Núria Villanúa (1:07.62)
100 Esquena masculins: Absoluts: 6- Alan Cabello (56.92)
4×200 Lliures femenins Júnior: 5es (M. Perea, C. Pérez, N. Villanúa, M. Castro) – 8:42.07
4×200 Lliures masculins Absoluts: 1rs (M. Durán, M. Vivas, P. Curtu, M. Sánchez) – 7:24.20
200 Lliures masculins: Absoluts: 2- Miguel Duran (1:50.08), 6- Marc Sánchez (1:50.79) i 12- Marc Vivas (1:51.97)
200 Lliures femenins: Absoluts: 5- Sandra Pallarés (2:02.59), 7- Fátima Gallardo (2:04.97) i 9- Judit Ignacio (2:03.40) – Júnior: 17 anys: 2- Marina Castro (2:04.09)
50 Braça masculins: Absoluts: 2- Martín A. Melconian (28.35), 3- Alberto Miranda (29.12), 7- Alan Cabello (29.51) i 14- Àlex Castejón (30.21).
50 Braça femenins: Absoluts: 15- Sandra Pallarés (34.14)
50 Esquena masculins: Absoluts: 7- Alan Cabello (26.61)
50 Esquena femenins: Absoluts: 1- Merche Peris (28.51), 3- Fátima Gallardo (28.98) i 11- Maria Alcaide (30.53)
100 Papallona masculins: Absoluts: 1- Konrad Czerniak (52.31)
100 Papallona femenins: Absoluts: 1- Judit Ignacio (1:00.39) i 12- Erika Villaécija (1:03.69) – Júnior: 16 anys: 9- Mireia Perea
800 Lliures masculins: Absoluts: 1- Miguel Durán (7:58.48 – Rècord del Campionat) i 12- Marc Vivas (8:24.42)
400 Estils femenins: Absoluts: 8- Marta Borrella (4:55.39) i 9- Maria Alcaide (4:54.21) – Júnior: 17 anys: 7- Claudia Pérez (5:12.46) i 8- Marina Castro – 16 anys: 8- Mireia Perea (5:06.26)
4×100 Lliures masculins Júnior: 13- (O. Fàbregas, À. Castejón, A. Mataró, E. García) – 3:39.91
4×100 Lliures masculins Absoluts: 2- (A. Martínez, M. Sánchez, M. Durán, K. Czerniak) – 3:22.36
4×100 Lliures femenins Absoluts: 2- (F. Gallardo, M. Peris, S. Pallarés, J. Ignacio) – 3:48.25
100 Lliures femenins: Absoluts: 4- Fátima Gallardo (56.40) i 5- Judit Ignacio (56.42)
100 Lliures masculins: Absoluts: 5- Aitor Martínez (50.37) i 8- Konrad Czerniak (51.36)
200 Esquena femenins: Absoluts: 4- Maria Alcaide (2:13.97) – Júnior: 16 anys: 7- Núria Villanua (2:26.60)
200 Esquena masculins: Absoluts: 2- Alejandro García (2:02.66) i 4- Marc Sánchez (2:03.62)
100 Braça femenins: Absoluts: 12- Sandra Pallarés (1:14.11)
100 Braça masculins: Absoluts: 3- Martín A. Melconian (
1:03.54), 10- Alberto Miranda (1:04.49) i 16- Alan Cabello (Baixa a la final, al matí 1:04.47) – Júnior: 18 anys: 2- Àlex Castejón (1:04.33) – 17 anys: 3- Aaron Marina (1:06.97).
1500 Lliures femenins: Absoluts: 4- Erika Villaécija (16:29.56), 6- Marina Castro (17:04.71) i 13- Claudia Pérez (17:35.01)
4×200 Lliures masculins Júnior: 2- (O. Fàbregas, À. Castejón, A. Mataró, E. García) – 7:46.61
4×200 Lliures femenins Absoluts: 1- (F. Gallardo, S. Pallarés, E. Villaécija, J. Ignacio) – 8:12.68 Rècord del Campionat
50 Papallona femenins: Absolut: 2- Judit Ignacio (27.80) i 3- Merche Peris (27.86)
200 Braça masculins: Absolut: 4- Àlex Castejón (2:16.51) i 14- Alberto Miranda (2:22.85) – Júnior – 18 anys: 1- Àlex Castejón (2:16.51), 3- Jofre Allande (2:21.79) i 8- Adrià Magnet (2:29.00) – 17 anys: 7- Aaron Marina (2:29.74)
200 Braça femenins: Absolut: 8- Sandra Pallarés (Baixa a la final al matí 2:38.74) i 10- Marta Borrella (2:40.51)
200 Estils masculins: Absolut: 2- Alejandro García (2:02.34), 3- Alan Cabello (2:02.74) i 6- Àlex Castejón (2:07.59) – Júnior – 18 anys: 1- Àlex Castejón (2:07.59) i 5- Jofre Allande (2:11.40)
200 Estils femenins: Absolut: 9- Maria Alcaide (2:21.58) i 10- Sandra Pallarés (2:22.34)
400 Lliures masculins: Absolut: 1- Miguel Durán (3:49.42 Rèc. Campionat), 2- Marc Sánchez (3:50.29), 8- Marc Vivas (3:59.64) i 14- Pau Curtu (4:04.30) – Júnior – 17 anys: 7- Eloy Garcia (4:08.25)
400 Lliures femenins: Absolut: 7- Erika Villaécija (4:16.79), 8- Marina Castro (4:23.76) i 9- Laura Rodríguez (4:20.08) – Júnior – 17 anys: 1- Marina Castro (4:23.76) i 4- Claudia Pérez (4:27.35)

4×100 Estils masculins Júniors: 8- (O. Fàbregas, À. Castejón, J. Allande, E. García) – 4:01.23
4×100 Estils masculins Absoluts: 2- (A. Cabello, M.A. Melconian, A. García, A. Martínez) – 3:44.36
4×100 Estils femenins Absoluts: 3- (M. Peris, S. Pallarés, J. Ignacio, F. Gallardo) – 4:13.78

 

Classificació per clubs:
– Absolut Masculí: 1- CN Sabadell 660.0, 2- Real Canoe 637.5, 3- CN Sant Andreu 320.0
– Absolut Femení: 1- CN Sabadell 621.5, 2- CN Sant Andreu 520.5, 3- UCAM Fuensanta 473.0
– Júnior Masculí: 1- Real Canoe 647.0, 2- CN Mairena Aljarafe 425.0, 3- CN Sabadell 387.0
– Júnior Femení: 1- Real Canoe 698.5, 2- CN Madrid Moscardó 369.5, 3- CN Sant Andreu 300.5 i 5 – CN Sabadell 266.5

Moltes felicitats a tots i totes!!

Fotografia: Pòdiums absoluts (www.rfen.es)