CAMPIONAT DE CATALUNYA INFANTIL – CAMPIONS!!!!

Avui ha començat el Campionat de Catalunya Infantil i, a diferència de l’aleví que era contrarelotge, aquest es disputa en eliminatòries i finals.
En aquest Campionat hi participen nois de 15 i 16 anys i noies de 14 i 15 anys. En total hi han participat 24 nedadors (13 nois i 11 noies).
El Campionat ha estat excel·lent amb actuacions esperades i altres de sorprenents, també s’ha aconseguit un difícil triple pòdium als 1500 Lliures a la categoria de 14 anys on el quart també ha estat per un nedador del Club.
En total s’han obtingut 24 medalles (8 ors, 9 argents, 7 bronzes)

Resultats més destacats:

200 Estils masculins: 16 anys: 6- Max Canet (2:16.35), 6- Marc Tel (2:16.63). 15 anys: 2- Bruno Ferrari (2:14.46)
200 Estils femenins: 15 anys: 1- Marta Borrella (2:24.50), 9- Alba Vilaregut (2:32.18). 14 anys: 2- Sandra Nicolás (2:29.07)
200 Braça masculins: 15 anys: 8- Saúl Marina (2:43.92)
200 Braça femenins: 15 anys: 4- Marta Borrella (2:45.63). 14 anys: 4- Aina Oliván (2:49.84) i 5- Alicia Garcia-Pulgar (2:49.85)
100 Lliures masculins: 16 anys: 5- Max Canet (55.66)
1500 Lliures masculins: 16 anys: 7- Pol Amorós (17:52.71) – 15 anys: 1- Javier Gil (16:46.54), 2- Raúl Pedrosa (16:59.68), 3- Nil  Mataró (17:08.26), 4- Albert Rodríguez (17:10.08)
800 Lliures femenins: 15 anys: 6- Judit Romero (9:37.84) i 9- Mireia Valls (9:47.73). 14 anys: 1- Aina Oliván (9:14.16) i 9- Martina Pérez (9:43.56)
4×100 Lliures masculins: 3- (G. Perosanz, M. Canet, M. Tel, A. Torrents) – 3:41.27
4×100 Lliures femenins: 4- (J. Romero, S. Nicolás, M. Borrella, A. Olivan) – 4:10.24
400 Lliures masculins: 16 anys: 4- Àlex Torrents (4:09.00), 6- Marc Tel (4:15.78) i 15- Pol Amorós (4:29.82)
400 Lliures femenins: 15 anys: 6- Judith Romero (4:41.01) i 14- Mireia Valls (4:48.91)
100 Esquena masculins: 16 anys: 6- Toni Carpio (1:03.37)
100 Esquena femenins: 15 anys: 4- Marta Borrella (1:08.99)
100 Braça masculins: 15 anys: 7- Bruno Ferrari (1:11.71)
100 Braça femenins: 14 anys: 7- Alicia Garcia-Pulgar (1:21.82) i 10- Aina Oliván (1:26.35)
50 Lliures masculins: 16 anys: 7- Max Canet (25.79) i 10- Marc Tel (26.45)
50 Lliures femenins: 15 anys: 9- Alba Vilaregut (29.16)
200 Papallona masculins: 16 anys: 3- Max Canet (2:12.68) – 15 anys: 2- Guillermo Perosanz (2:12.95), 5- Raúl Pedrosa (2:21.40) i 9- Albert Rodríguez (2:24.45)
200 Papallona femenins: 15 anys: 1- Marta Borrella (2:24.47) i 3- Alba Vilaregut (2:27.77) – 14 anys: 1- Sandra Nicolás (2:23.99), 5-
Alicia Garcia (2:33.04) i 8- Meritxell Dambrink (2:39.01)
4×200 Lliures masculins: 1- (G. Perosanz, M. Tel, M. Canet, A. Torrents) – 8:02.95
4×200 Lliures femenins: 1- (M. Borrella, A. Oliván, S. Nicolás, J. Romero) – 8:48.89
200 Lliures masculins: 16 anys: 4- Àlex Torrents (2:01.07)
200 Lliures femenins: 15 anys: 5- Judith Romero (2:12.51) – 14 anys- 6- Aina Oliván (2:11.92)
100 Papallona masculins: 16 anys: 4- Max Canet (59.37)
100 Papallona femenins: 15 anys: 2- Marta Borrella (1:06.67) i 7- Alba Vilaregut (1:09.71) – 14 anys: 3- Sandra Nicolás (1:07.55) i 10- Alicia Garcia (1:12.03)
200 Esquena masculins: 16 anys: 3- Marc Tel (2:11.39) i 5- Toni Carpio (2:17.08) – 15 anys: 1- Bruno Ferrari (2:16.82) i 7-Guillermo Perosanz (2:22.06)
200 Esquena femenins: 15 anys: 2- Maria Borrella (2:23.99)
400 Estils femenins: 15 anys: 3- Alba Vilaregut (5:16.89) – 14 anys: 2- Aina Oliván (5:16.17) i 7- Alicia Garcia (5:28.89)
4×100 Estils masculins: 2- (M.Tel, B- Ferrari, M. Canet, A. Torrents) – 4:06.62
4×100 Estils femenins: 6- (S. Nicolás, M. Borrella, A. Vilaregut, A. Oliván) – 4:43.32

Classificacions final per equips:

– Categoria Masculina: 1- CN Sabadell 1378.0, 2- CN Igualada 994.5, 3- CN Terrassa 955.0
– Categoria Femenina: 1- CN Sabadell 1431.5, 2- CN Mataró 1296.0, 3- CN Sant Andreu 1229.0

Fotografia: Equip Campió