CAMP. CAT. JÚNIOR I INFANTIL: 3a JORNADA INTENSA

Tercera jornada intensa on ja comencen a pesar el gran nombre de proves que neden els nedadors i nedadores. Dominem clarament la categoria infantil però no la júnior on s’ha cedit el primer lloc en categoria masculina al Sant Andreu i demà la lluita serà interessant per veure com queda al final.
Els resultats més destacats han estat:

– 50 Lliures masculins: Infantils: 3r Max Canet (25.40-15 anys) i 4t Èric Vilaregut (26.16-14 anys)
– 400 Lliures femenins: Júniors: 1a Marina Castro (4:23.27-16 anys), 2a Clàudia Pérez (4:30.65-16 anys) i 1a Mireia Perea (4:24.93-15 anys). Infantils: 2a Ariadna Escribano (4:26.89-14 anys), 5a Maria Romero (4:33.53-14 anys), 2a Aina Oliván (4:39.77-13 anys) i 5a Martina Pérez (4:42.40-13 anys).
– 200 Braça masculins: Júniors: 1r Àlex Castejón (2:19.72-17 anys), 3r Jofre Allande (2:26.14-17 anys), 4t Adrià Magnet (2:28.97-17 anys), 1r Aaron Marina (2:27.18-16 anys), 3r Arnau Salvador (2:31.93-16 anys).
– 100 Papallona femenins: Júniors: 2a Mireia Perea (1:04.78-15 anys). Infantils: 2a Ariadna Escribano (1:05.57-14 anys), 4a Marta Borrella (1:06.39-14 anys), 7a Alba Vilaregut (1:08.28-14 anys) i 4a Sandra Nicolás (1:07.72-13 anys).
– 100 Esquena masculins: Infantils: 6è Toni Carpio (1:03.62-15 anys), 2n Bruno Ferrari (1:03.14-14 anys-Primera marca però segon ja que ha guanyat la Final B).
– 400 Estils femenins: Júniors: 1a Marina Castro (5:10.76-16 anys), 2a Clàudia Pérez (5:15.21-16 anys), 3a Núria Garcia (5:22.33-16 anys), 4a Laia Perea (5:30.88-16 anys), 3a Mireia Perea (5:01.67-15 anys). Infantils: 2a Marta Borrella (5:04.41-14 anys), 5a Alba Vilaregut (5:13.01-14 anys), 1a Sandra Nicolás (5:19.08-13 anys) i 5a Aina Oliván (5:26.75-13 anys).
– 1500 Lliures infantils masculins: 5è Marc Tel (17:02.07-15 anys), 8è Pol Amorós (17:35.15-15 anys), 1r Èric Vilaregut (16:49.71-14 anys), 3r Nil Mataró (17:24.82-14 anys), 4t Raúl Pedrosa (17:25.37-14 anys) i 6è Albert Rodríguez (17:45.98-14 anys).
– 4×100 Lliures júnior femenins: 5es – C. Pérez, M. Perea, N. Villanua, M. Castro – 4:08.52
– 4×200 Lliures júnior masculins: 2ns – O. Fàbregas, E. García, J. Allande, À. Castejón – 7:52.92
– 4×100 Estils infantils femenins: 1es – S. Nicolás, M. Borrella, A. Escribano, M. Romero – 4:37.26

Classificació per Clubs Júniors
– Categoria masculina: 1r CN Sant Andreu 1213.0 – 2n CN Sabadell 1098.0 – 3r CN Mataró 878.5
– Categoria femenina: 1r CN Sant Andreu 977.0 – 2n CN Barcelona 914.0 – 3r CN Sabadell 867.0

Classificació per Clubs Infantils
– Categoria masculina: 1r CN Sabadell 1326.5 – 2n CN Igualada 864.5 – 3r CN Lleida 690.0
– Categoria femenina: 1r CN Sabadell 1457.0 – 2n CN Sant Andreu 902.0 – 3r CN Terrassa 787.5

Fotografia: Moment de l’arribada del relleu 4×100 Estils Infantil femenins (CNS)

0 comentarios

Dejar un comentario

¿Quieres unirte a la conversación?
Siéntete libre de contribuir!

Deja un comentario

Tu dirección de correo electrónico no será publicada. Los campos obligatorios están marcados con *