TROFEU CN SABADELL - MEMORIAL P. WILDEBOER: BON PAPER DELS NOSTRES NEDADORS

TROFEU CN SABADELL – MEMORIAL P. WILDEBOER: BON PAPER DELS NOSTRES NEDADORS

12 de març de 2018

Un total de 27 nedadors (18 homes i 9 dones) han disputat aquest cap de setmana la edició del Trofeu del CN Sabadell i el Memorial Paulus Wildeboer.
En total els nostres nedadors han obtingut un total de 16 medalles (4 ors, 10 argents i 2 bronzes) i un total de 53 finalistes i hem tingut presència en 30 de les 34 proves i amb uns resultats més que destacables.
A més s’ha de destacar el nivell d’algunes proves i d’elles destaca el rècord d’espanya en 50 lliures de la nedadora del CN Sant Andreu Lidón Muñoz o el rècord del Circuit de la Judit Ignacio als 100 Papallona.

Resultats més destacats (finalistes):

-50 m. Esquena masculins: 1r Aschwin Wildeboer (26.45) i 9è Marc Tel (28.39)
-200 m. Lliures femenins: 5a Beatriz Gómez (2:05.36), 7a Júlia Cabeza (2:06.24) i 9a Marina Garcia (2:06.53)
-200 m. Lliures masculins: 2n Marc Sánchez (1:52.65) i 8è Marc Vivas (1:55.21)
-50 m. Braça femenins: 2a Marina Garcia (32.58)
-200 m. Papallona femenins: 4a Erika Villaécija (2:18.65) i 7a Sandra Nicolás (2:23.34)
-200 m. Papallona masculins: 6è Guillermo Perosanz (2:09.05) i 7è Ramiro Tossone (2:11.11)
-800 m. Lliures femenins: 2a Marina Castro (8:58.69) i 3a Aina Oliván (8:59.08)
-200 m. Estils masculins: 1r Marc Sánchez (2:05.22), 6è Jofre Allande (2:11.59) i 7è Bruno Ferrari (2:11.78)
-200 m. Estils femenins: 2a Beatriz Gómez (2:19.15)
-1500 m. Lliures masculins: 5è Èric Vilaregut (16:12.60), 6è Albert Mataró (16:38.51) i 8è Albert Rodríguez (17:04.48)
-50 m. Lliures femenins: 4a Judit Ignacio (26.79)
-50 m. Lliures masculins: 2n Aschwin Wildeboer (23.75)
-200 m. Esquena femenins: 4a Erika Villaécija (2:22.63)
-50 m. Papallona femenins: 2a Judit Ignacio (27.50)
-50 m. Papallona masculins: 2n Aschwin Wildeboer (25.16) i 8è Max Canet (25.90)
-200 m. Braça femenins: 1a Marina Garcia (2:29.69) i 6a Beatriz Gómez (2:39.41)
-200 m. Braça masculins: 4t Jofre Allande (2:25.62)
-400 m. Lliures masculins: 6è Marc Vivas (4:04.08), 7è Pablo Pedrosa (4:07.91) i 9a Jofre Allande (4:09.80)
-400 m. Lliures femenins: 10a Júlia Cabeza (4:26.72)
-100 m. Papallona masculins: 8è Max Canet (58.71) i 9è Guillermo Perosanz (59.27)
-100 m. Papallona femenins: 1a Judit Ignacio (59.53)
-100 m. Esquena masculins: 2n Aschwin Wildeboer (57.35) i 9è Marc Tel (1:00.63)
-800 m. Lliures masculins: 7è Albert Mataró (8:51.54), 8è Albert Rodríguez (8:51.61) i 9è Raúl Pedrosa (8:52.24)
-1500 m. Lliures femenins: 3a Marina Castro (17:20.41) i 4a Aina Oliván (17:33.82)
-100 m. Braça masculins: 8è Arnau Salvador (1:08.43)
-100 m. Braça femenins: 2a Marina Garcia (1:08.94)
-100 m. Lliures masculins: 10è Marc Vivas (54.03)
-100 m. Lliures femenins: 3a ex aqequo Judit Ignacio (57.73), 6a Júlia Cabeza (58.95) i 8a Erika Villaécija (59.57)
-400 m. Estils masculins: 5è Jofre Allande (4:35.67)
-400 m. Estils femenins: 2a Beatriz Gómez (4:49.18) i 8a Sandra Nicolás (5:07.67)

La propera cita serà del 25 al 28 de març a Pontevedra el Campionat d’Espanya Infantil d’Hivern i, a l’horitzó, el Campionat d’Espanya Open i el Júnior d’Hivern a Màlaga del 7 al 11 d’abril.

Comments are closed.