COPA CATALANA INFANTIL: CAMPIONS!!!

COPA CATALANA INFANTIL: CAMPIONS!!!

3 de juny de 2018

Dissabte dia 2 es va disputar a la piscina del CN Terrassa la Copa Catalana Infantil amb els 12 primers equips classificats de la Lliga Infantil.
El nostre equip format per 19 nedadors (7 nois i 12 noies) i va aconseguir el primer lloc per novena vegada consecutiva des de la temporada 2009-10. La victòria final es va fonamentar, sobretot, en una gran sessió de tarda.

Resultats destacats (entre els 10 primers)

Matí:

-400m Lliure masculí: 1r Pol Yagües (4:11.64) i 2n Roger Pastor (4:15.35)
-200m Lliure femení: 2a Julia Luís (2:10.17) i 3a Bastanist Teruel (2:11.14)
-200m Braça masculí 5è Adrià Delgado (2:36.87)
-100m Braça femení: 3a Laia Valls (1:18.54) i 8a Ariadna Oliva (1:22.13)
-100m Papallona masculí: 3r Arturo Ortega (1:01.31) i 7è Pau Caballero (1:03.44)
-200m Papallona femení: 3a Valeria Maugere (2:28.75) i 4a Xènia Farrerons (2:29.41)
-100m Lliure masculí: 9è Oriol Sannicolás (57.38)
-6x50m Lliure femení eliminació: 6a Valeria Maugere
-200m Estils masculí: 1r Pol Yagües (2:14.71) i 9è Roger Pastor (2:22.74)
-400m Estils femení: 2a Laia Valls (5:15.81) i 3a Xènia Farrerons (5:17.81)
-100m Esquena masculí: 10è Arturo Ortega (1:07.42)
-200m Esquena femení 1a Júlia Ruíx (2:23.64) i 10a Inés López (2:37.04)
-8x50m Lliure mixte: 2ns (A. Ortega, P. Caballero, O. Sannicolás, V. Maugere, I. López, L. Valls, J. Ruíz i P. Yagües) – 3:36.40

Tarda:

-400m Lliure femení: 3a Julia Luis (4:32.33) i 5a Bastanist Teruel (4:33.38)
-200m Lliure masculí: 1r Pol Yagües (1:58.28)
-200m Braça femení: 1a Laia Valls (2:47.38) i 4a Ariadna Oliva (2:53.43)
-100m Braça masculí: 9è Oriol San Nicolás (1:14.54)
-100m Papallona femení: 1a Valeria Maugere (1:05.61) i 2a Xènia Farrerons (1:07.39)
-200m Papallona masculí: 1r Roger Pastor (2:14.22)
-100m Lliure femení: 2a Inés López (1:01.30) i 3a Júlia Ruíz (1:02.20)
-6x50m Lliure masculí eliminació: 5è Pol Yagües
-200m Estils femení: 2a Xènia Farrerons (2:31.59) i 3a Laia Valls (2:32.87)
-400m Estils masculí: 1r Roger Pastor (4:53.35) i 6è Adrià Delgado (4:57.92)
-100m Esquena femení: 1a Júlia Ruíz (1:07.62) i 8a Inés López (1:14.06)
-200m Esquena masculí: 7è Arturo Ortega (2:23.77)
-8x50m Estils mixte: 2ns (P. Yagües, A. Ortega, J. Ruíz, V. Maugere, O. San Nicolás, P. Caballero, L. Valls, I. López) – 4:02.82

Classificació final per equips: 1r CN Sabadell 1090.00; 2n CN Sant Andreu 1046.00 i 3r CN Barcelona 834.00

Comments are closed.