COPA CATALANA ABSOLUTA: SOTSCAMPIONS

COPA CATALANA ABSOLUTA: SOTSCAMPIONS

28 de maig de 2018

Aquest dissabte a la piscina del CN L’Hospitalet s’ha disputat la segona jornada de semifinals i final de la Copa Catalana Absoluta. Els nostres nedadors (9 homes i 7 dones) han fet un bon paper i han acabat en segon lloc per darrera del totpoderós CN Sant Andreu.

Els resultats han estat:

Semifinal (2a jornada-matí)

-50 Lliures: 1a Judit Ignacio (27.03) i 2n Aschwin Wildeboer (24.56)
-50 Papallona: 1a Judit Ignacio (28.30) i 3r Max Canet (26.87)
-4×200 Estils femenins: 1es (E. Villaécija, M. Garcia, S. Nicolás, J. Cabeza) – 9:24.35
-4×200 Estils masculins: 1rs (M. Tel, J. Allande, M. Sánchez, M. Vivas) – 8:34.05
-200 Estils: 1a Beatriz Gómez (2:19.68) i 1r Marc Sánchez (2:09.58)
-50 Esquena: 3a Erika Villaécija (31.49) i 1r Aschwin Wildeboer (26.85)
-50 Braça: 1a Marina Garcia (33.24) i 5è Jofre Allande (32.04)
-4×200 Lliures mixtes: 1rs (M. Vivas, M. Sánchez, E. Villaécija, M. Garcia) – 8:00.70
-4×50 Estils mixtes: 3rs (M. Tel, M. Garcia, J. Ignacio, M. Canet) – 1:53.38
-200 Papallona: 4a Sandra Nicolás (2:26.79) i 3r Èric Vilaregut (2:10.41)
-4×50 Lliures femenins: 1rs (B. Gómez, M. Garcia, J. Ignacio, E. Villaécija) – 1:48.31
-4×50 Lliures masculins: 3rs (A. Wildeboer, J. Casanovas, M. Vivas, M. Canet) – 1:38.30
-200 Esquena: 3a Júlia Ruíz (2:23.73) i 1r Marc Tel (2:10.92)
-50 eliminació: 2a Marina Garcia
-200 Braça: 2a Beatriz Gómez (2:41.14) i 2n Jofre Allande (2:26.12)

Final (tarda)

-4×50 Lliures mixtes: 3rs (J. Casanovas, M. Tel, J. Ignacio, E. Villaécija) – 1:42.69
-100 Braça: 5è Jofre Allande (1:08.73) i 2a Marina Garcia (1:11.37)
-100 Lliures: 3r Joan Casanovas (53.73) i 2a Beatriz Gómez (59.26)
-4×50 Estils masculins: 3rs (A. Wildeboer, A. Salvador, M. Canet, J. Casanovas) – 1:48.61
-4×50 Estils femenins: 3es (J. Ruíz, M. Garcia, J. Ignacio, E. Villaécija) – 2:00.15
-100 Esquena: 2n Aschwin Wildeboer (59.21) i 3a Júlia Ruíz (1:07.92)
-50 eliminació: 2a Judit Ignacio
-100 Papallona: 8è Max Canet (59.88) i 1a Judit Ignacio (1:00.99)
-400 Lliures: 4t Marc Vivas (4:03.60) i 2a Erika Villaécija (4:26.85)
-4×100 Estils mixtes: 2ns (A. Wildeboer, M. Garcia, M. Canet, B. Gómez) – 4:07.14

Classificació Final per equips:

1- CN Sant Andreu; 2- CN Sabadell; 3- CN Barcelona

Comments are closed.