CAMPIONAT DE CATALUNYA INFANTIL D'ESTIU: SOTSCAMPIONS!!

CAMPIONAT DE CATALUNYA INFANTIL D’ESTIU: SOTSCAMPIONS!!

9 de juliol de 2018

Aquest cap de setmana s’ha disputat un Campionat de Catalunya Infantil d’Estiu molt disputat amb el Club Natació Sant Andreu. Els nostres 19 nedadors (7 nois i 12 noies) han lluitat colze a colze amb els barcelonins però al final no ha pogut ser i hem quedat, finalment, segons.
En total han estat 85 finalistes i 33 medalles (18 ors, 10 argents i 5 bronzes).

Resultats més destacats (finalistes i els 10 primers en proves contrarrellotge)

-400 Lliures femenins: 14 anys: 1a Laia Valls (4:31.26) – 15 anys: 1a Júlia Ruíz (4:31.93), 4a Bastanist Teruel (4:40.90), 5a Paula González (4:41.85)
-400 Lliures masculins: 16 anys: 3r Roger Pastor (4:12.72)
-100 Papallona femenins: 14 anys: 1a Valeria Maugere (1:04.66), 2a Júlia Luís (1:07.27) i 7a Berta Ruíz (1:09.68) – 15 anys: 5a Xènia Farrerons (1:05.41), 4a Ariadna Oliva (1:07.70) i 12a Paula González (1:09.68)
-100 Papallona masculins: 16 anys: 6è Arturo Ortega (1:00.83), 12è Pau Caballero (1:02.20) i 13è Roger Pastor (1:02.44)
-100 Braça femenins: 14 anys: 2a Laia Valls (1:16.10) – 15 anys: 9a Ariadna Oliva (1:20.04)
-100 Braça masculins: 16 anys: 10è Oriol San Nicolás (1:12.16)
-200 Esquena femenins: 15 anys: 2a Júlia Ruíz (2:21.64)
-200 Esquena masculins: 16 anys: 3r Pol Yagües (2:15.16)
-50 Lliures femenins: 14 anys: 1a Valeria Maugere (28.15) – 15 anys: 6a Xènia Farrerons (28.63), 9a Inés López (28.79) i 15a Júlia Ruíz (29.77)
-50 Lliures masculins: 16 anys: 14è Oriol San Nicolás (25.93)
-200 Estils femenins: 14 anys: 1a Julia Luís (2:27.63), 2a Valeria Maugere (2:29.75) – 15 anys: 1a Xènia Farrerons (2:26.94) i 8a Bastanist Teruel (2:36.32)
-200 Estils masculins: 16 anys: 2n Pol Yagües (2:14.43), 9è Arturo Ortega (2:18.31), 12è Pau Caballero (2:22.21) i 13è Adrià Delgado (2:24.23)
-4×100 Lliures femenins: 1es (I. López, V. Maugere, L. Valls, J. Ríz) – 4:05.35
-4×100 Lliures masculins: 5ns (O. San Nicolás, A. Ortega, P. Caballero, P. Yagües) – 3:47.81
-800 Lliures femenins: 14 anys: 1a Laia Valls (9:22.33) – 13 anys: 6a Bastanist Teruel (9:54.18)
-800 Lliures masculins: 16 anys: 2n Roger Pastor (8:39.20) i 7è Adrià Delgado (9:11.69)
-200 Papallona femenins: 14 anys: 1a Julia Luís (2:22.97) – 15 anys: 1a Xènia Farrerons (2:23.47)
-200 Papallona masculins: 15 anys: 7è Marc Lucas (2:25.54) – 16 anys: 6è Arturo Ortega (2:18.78), 7è Roger Pastor (2:19.45) i 11è Pau Caballero (2:20.78)
-100 Lliures femenins: 14 anys: 1a Laia Valls (1:00.55) – 15 anys: 6a Júlia Ruíz (1:01.84) i 7a Inés López (1:02.37)
-100 Lliures masculins: 16 anys: 14è Oriol San Nicolás (56.18)
-50 Braça femenins: 14 anys: 4a Laia Valls (36.00) – 15 anys: 7a Ariadna Oliva (36.63)
-50 Braça masculins: 16 anys: 16è Oriol San Nicolás (34.08)
-50 Esquena femenins: 15 anys: 2a Júlia Ruíz (31.34)
-50 Esquena masculins: 16 anys: 14è Arturo Ortega (30.84 )
-400 Estils femenins: 14 anys: 1a Julia Luís (5:12.07), 2a Valeria Maugere (5:16.39) – 15 anys: 1a Xènia Farrerons (5:14.98) i 5a Ariadna Oliva (5:30.77)
-400 Estils masculins: 16 anys: 5è Roger Pastor (4:55.82) i 8è Adrià Delgado (4:59.85)
-4×200 Lliures femenins: 1es (J. Luís, L. Valls, J. Ruíz, X. Farrerons) – 8:51.95
-4×200 Lliures masculins: 6ns (R. Pastor, O. San Nicolás, P. Caballero, A. Delgado) – 8:26.49
-1500 Lliures femenins: 14 anys: 1a Julia Luís (17:46.47) – 15 anys: 3a Bastanist Teruel (18:24.14)
-1500 Lliures masculins: 16 anys: 2n Roger Pastor (16:47.69) i 6è Adrià Delgado (17:26.45)
-200 Braça femenins: 14 anys: 1a Laia Valls (2:46.91)
-200 Braça masculins: 16 anys: 5è Adrià Delgado (2:38.50)
-100 Esquena femenins: 13 anys: 12a Júlia Luís (1:14.86) – 15 anys: 3a Júlia Ruíz (1:06.74)
-100 Esquena masculins: 16 anys: 15è Arturo Ortega (1:08.25)
-200 Lliures femenins: 14 anys: 1a Laia Valls (2:11.25), 3a Valeria Maugere (2:12.36) i 9a Berta Ruíz (2:16.66) – 15 anys: 2a Júlia Ruíz (2:10.80), 5a Paula González (2:14.34), 7a Bastanist Teruel (2:15.64), 9a Xènia Farrerons (2:13.40) i 10a Inés López (2:13.60)
-50 Papallona femenins: 15 anys: 8a Xènia Farrerons (30.88), 9a Ariadna Oliva (30.29), 13a Júlia Ruíz (31.83) i 15a Paula González (32.05)
-50 Papallona masculins: 16 anys: 5è Arturo Ortega (27.18)
-4×100 Estils femenins: 1es (J. Ruíz, L. Valls, V. Maugere, I. López) – 4:35.02
-4×100 Estils masculins: 9ns (A. Ortega, O. San Nicolás, P. Caballero, R. Pastor) – 4:20.31

Classificació final per clubs:

1r CN Sant Andreu: 2980.50; 2n CN Sabadell 2884.00 i 3r CN Barcelona 2846.50

Moltes felicitats a tots i totes!!

De dimecres a diumenge a la població andalusa de Mairena del Aljarafe es disputarà el Campionat d’Espanya Absolut i Júnior. El torn dels infantils serà del 26 al 29 de juliol a Madrid.

Comments are closed.