CAMP. ESPANYA ABSOLUT I JÚNIOR D'ESTIU: SOTSCAMPIONES ABSOLUTES!!

CAMP. ESPANYA ABSOLUT I JÚNIOR D’ESTIU: SOTSCAMPIONES ABSOLUTES!!

16 de juliol de 2018

Un total de 21 nedadors (13 homes i 8 dones) han participat al Campionat d’Espanya Absolut i Júnior a la localitat sevillana de Mairena del Aljarafe.
Cal destacar la gran actuació de l’equip femení absolut que ha aconseguit el sotscampionat i quedant a prop del CN Sant Andreu primer classificat.
Força destacada l’actuació de l’equip masculí júnior que ha notat l’absència de Pol Yagües i Èric Vilaregut que han estat disputat el Campionat d’Europa d’Aigües Obertes. Tot i amb això han estat tercers.
En total s’han aconseguit a nivell absolut 15 medalles (7 ors, 5 argents i 3 bronzes) i un total de 35 finals. A nivell júnior les medalles ha estat 5 (2 argents i 3 bronzes) i 16 finals.
Moltes felicitats a tots i totes!!

Resultats més destacats:

-1500 Lliures femenins: 7a Aina Oliván (17:16.49)
-50 Papallona femenins: 1a Judit Ignacio (0:27.34)
-50 Braça femenins: 1a Marina Garcia (31.92)
-50 Lliures femenins: 2a Judit Ignacio (26.40)
-400 Estils masculins: 10è Jofre Allande (4:32.86)
-400 Estils femenins: 2a Beatriz Gómez (4:47.89) i 9a Erika Villaécija (4:58.33) – 14 anys: 14a Sandra Nicolás (5:16.59)
-100 Esquena masculins: 18 anys: 2n Marc Tel (59.07) – 17 anys: 11è Bruno Ferrari (1:01.56)
-4×200 Lliures Júniors masculins: 5ns (À. Torrents, M. Tel, B. Ferrari, G. Perosanz) – 7:51.38
-4×200 Lliures Absoluts masculins: 3rs (J. Casanovas, M. Vivas, À. Torrents, M. Sánchez) – 7:34.97
-4×200 Lliures Absoluts femenins: 1es (M. Garcia, B. Gómez, E. Villaécija, J. Ignacio) – 8:15.32
-400 Lliures femenins: 15a Erika Villaécija (4:24.80 matí no va nedar la final B de la tarda) – 16 anys: 3a Aina Oliván (4:27.02)
-200 Papallona femenins: 7a Erika Villaécija (2:15.81) – 16 anys: 6a Sandra Nicolás (2:24.30)
-200 Papallona masculins: 13è Jofre Allande (2:06.99) – 18 anys: 7è Ramiro Tossone (2:08.81)
-100 Braça femenins: 2a Marina Garcia (1:08.45) i 14a Beatriz Gómez (1:13.87)
-100 Braça masculins: 17 anys: Bruno Ferrari (1:07.09 matí – Desq. a la final de la tarda)
-1500 Lliures masculins: 17 anys: Albert Rodríguez (16:52.16)
-4×100 Lliures Absoluts femenins: 3es (J. Ignacio, M. Garcia, E. Villaécija, B. Gómez) – 3:49.65
-400 Lliures masculins: 1r Marc Sánchez (3:53.63) i 14è Marc Vivas (3:59.79) – 18 anys: 7è Ramiro Tossone (4:16.23) i 8è Àlex Torrents (4:18.34)
-100 Lliures femenins: 4a Judit Ignacio (56.59)
-200 Braça masculins: 17 anys: 8è Bruno Ferrari (2:26.82)
-200 Braça femenins: 1a Marina Garcia (2:23.36 – Rècord del Campionat) i 16a Beatriz Gómez (2:39.36 matí – no va nedar la final de la tarda)
-200 Esquena masculins: 18 anys: 2n Marc Tel (2:07.46)
-200 Esquena femenins: 7a Erika Villaécija (2:18.83)
-800 Lliures femenins: 6a Aina Oliván (8:59.63 i 3a 16 anys)
-4×100 Lliures Júniors masculins: 5ns (À. Torrents, M. Tel, B. Ferrari, G. Perosanz) – 3:36.67
-4×100 Lliures Absoluts masculins: 5ns (J. Casanovas, M. Vivas, G. Perosanz, M. Sánchez) – 3:27.86
-100 Papallona femenins: 1a Judit Ignacio (59.57 – Rècord del Campionat)
-200 Lliures masculins: 2n Marc Sánchez (1:50.29), 11è Joan Casanovas (1:52.50) i 12è Marc Vivas (1:52.76) – 18 anys: 8è Àlex Torrents (1:58.81)
-200 Lliures femenins: 4a Marina Garcia (2:02.53) i 7a Erika Villaécija (2:05.17)
-200 Estils masculins: 1r Marc Sánchez (2:02.98), 10è Joan Casanovas (2:06.82) i 14è Jofre Allande (2:10.24) – 17 anys: 5è Bruno Ferrari (2:11.05)
-200 Estils femenins: 3a Beatriz Gómez (2:15.97)
-4×100 Estils Júniors masculins: 3rs (M. Tel, B. Ferrari, R. Tossone, G. Perosanz) – 3:58.72
-4×100 Estils Absoluts masculins: 10ns (M. Tel, J. Allande, J. Casanovas, M. Sánchez) – 3:55.09
-4×100 Estils Absoluts femenins: 2es (E. Villaécija, M. Garcia, J. Ignacio, B. Gómez) – 4:11.20

Classificacions Finals categoria absoluta:

-Categoria Femenina: 1- CN Sant Andreu 431.00, 2- CN Sabadell 416.50, 3- Real Canoe NC 381.00
-Categoria Masculina: 1- Real Canoe NC 439.00, 2- CN Sant Andreu 426.00, 3- Mairena del Aljarafe 267.00 … 6- CN Sabadell 232.00

Classificacions Finals categoria júnior:

-Categoria Masculina: 1- CD Gredos San Diego 544.00, 2- CN Mairena del Aljarafe 339.00, 3- CN Sabadell 319.00

La propera cita serà a partir de dijous a casa amb el Campionat d’Espanya Aleví.

Comments are closed.