CAMPIONAT D'ESPANYA OPEN: 4 TÍTOLS I 48 FINALS

CAMPIONAT D’ESPANYA OPEN: 4 TÍTOLS I 48 FINALS

11 d'abril de 2017

Un total de 18 nedadors (12 homes i 6 dones) han competit en l’edició d’enguany del Campionat d’Espanya Open des de dissabte a la ciutat gallega de Pontevedra.

El balanç final ha estat d’onze medalles (4 ors, 4 argents i 3 bronzes) i un total de 48 finalistes de les quals 42 han estat finalistes absoluts (finals A i B) i 6 finalistes absoluts joves i menors (finals C).

Resultats més destacats:

Finalistes Absoluts (Finals A i B)

-50 Lliure masculins: 3r Aitor Martínez (23.01), 9è Alberto Lozano (23.24) i 15è Àlex Ramos (23.82)
-100 Braça masculins: 6è Àlex Castejón (1:04.09)
-200 Papallona masculins: 11è Jofre Allande (2:05.06)
-200 Papallona femenins: 2a Carmen Babuena (2:12.14) i 4a Erika Villaécija (2:13.14)
-200 Esquena masculins: 5è Hector Fontabella (2:03.89), 6è Izan Cubillas (2:04.55) i 16è Alejandro Martín (no va nedar la final i al
matí va fer una marca de 2:05.73)
-200 Esquena femenins: 11a Maria Alcaide (2:17.31)
-800 Lliures femenins: 13a Marina Castro (8:57.58)
-400 Estils masculins: 2n Marc Sánchez (4:18.35), 6è Àlex Castejón (4:25.13) i 14è Izan Cubillas (4:35.66 )
-100 Papallona femenins: 1a Carmen Balbuena (1:01.23)
-100 Papallona masculins: 4t Alberto Lozano (53.91 ) i 7è Àlex Ramos (55.17)
-50 Esquena masculins: 6è Hector Fontabella (26.35 )
-200 Lliures femenins: 16a Marina Castro (2:05.62)
-200 Lliures masculins: 1r Miguel Durán (1:49.90), 6è Àlex Ramos (1:51.73) i 16è Javier Villanueva (1:56.21 )
-200 Estils masculins: 2n Marc Sánchez (2:00.57), 7è Alejandro García (2:05.20), 11è Àlex Castejón (2:06.77) i 12è Hector Fontabella (2:06.79)
-100 Lliures masculins: 6è Aitor Martínez (50.61), 8è Àlex Ramos (50.94 ) i 11è Javier Villanueva (51.44 )
-50 Braça masculins: 1r M. Andrés Melconian (27.90)
-1500 Lliures femenins: 7a Erika Villaécija (16:52.11 ) i 15a Marina Castro (17:21.67)
-50 Papallona femenins: 2a Carmen Babuena (28.13)
-50 Papallona masculins: 3r Alberto Lozano (24.17)
-200 Braça masculins: 3r Àlex Castejón (2:17.16)
-400 Lliures femenins: 13a Marina Castro (4:22.47)
-400 Lliures masculins: 1r Miguel Duran (3:48.97) i 5è Marc Sánchez (3:54.71 )
-100 Esquena femenins: 11a Maria Alcaide (1:04.61 )
-100 Esquena masculins: 6è Àlex Ramos (56.81) i 7è Hector Fontabella (56.92)

Finalistes Absoluts joves i menors (Final C)

-50 Lliure masculins: 6è Javier Villanueva (23.92)
-50 Esquena femenins: 8a María Alcaide (31.96)
-200 Lliures femenins: 2a Marta Borrella (2:04.89)
-200 Estils masculins: 2n Jofre Allande (2:08.90)
-100 Lliures femenins: 4a Marta Borrella (59.09)
-400 Lliures femenins: 7a Marta Borrella (4:28.18)

Fotografia: Equip desplaçat a Pontevedra

Comments are closed.